6
ТЕМА:Розв’язання неповних квадратних рівнянь: Мета уроку: Навчальна - розширення та поглиблення уявлень учнів про розв’язання рівнянь відпрацювання навичок усної лічби, введення понять повне(неповне) квадратне рівняння. Виховна - виховання навичок самоконтролю, взаємоконтролю. Розвивальна - розвиток пам’яті, уваги, логіки, математичного мислення, вміння правильно та послідовно міркувати. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Форми організації уроку: індивідуальна, парна. Хід уроку: Епіграф уроку: « Рівняння – це золотий ключ який відкриває усі математичні сизами» С. Коваль Оскільки математик повинен бути поетом в душі почнемо урок з вірша Павла Антокольського про рівняння: «Сухие строки уравнений В них сила разума влилась В них объяснения явлений Вещей разгаданная страсть» 1.Устна лічба: 121 3 225 + = 48 11 6 121 36 3 10000 03 , 0 75 4900 25 14 100 16 = - = - = + = +

Urok3

  • Upload
    cz27

  • View
    23

  • Download
    1

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Urok3

ТЕМА:Розв’язання неповних квадратних рівнянь:

Мета уроку:

Навчальна - розширення та поглиблення уявлень учнів про розв’язання рівнянь відпрацювання навичок усної лічби, введення понять повне(неповне) квадратне рівняння.

Виховна - виховання навичок самоконтролю, взаємоконтролю.

Розвивальна - розвиток пам’яті, уваги, логіки, математичного мислення, вміння правильно та послідовно міркувати.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форми організації уроку: індивідуальна, парна.

Хід уроку:

Епіграф уроку: « Рівняння – це золотий ключ який відкриває усі математичні сизами»

С. Коваль

Оскільки математик повинен бути поетом в душі почнемо урок з вірша Павла Антокольського про рівняння:

«Сухие строки уравнений

В них сила разума влилась

В них объяснения явлений

Вещей разгаданная страсть»

1.Устна лічба:

1213225 + = 48

11

6

121

36

31000003,0

75490025

1410016

=

−=−

=+

=+

Page 2: Urok3

34)34(

4553

5)5(

2

4

2

−=−

=⋅

=−

Кожна відповідь відповідає деякому фрагменту ілюстрації.

Портрет Франсуа Віета.

Доповідь.

Продовжимо актуалізувати свої знання.

1. Розкладіть на множники та виберіть правильну відповідь:

СЛАЙД 2

Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю

СЛАЙД 3

2. Розв’яжіть рівняння. Скільки коренем має рівняння?

СЛАЙД 4

3.розташуйте данні рівняння в чотири групи поясніть за якою ознакою ви це зробили.

СЛАЙД 5

1-я группа: имеет три слагаемых;

2-я группа: оба слагаемых содержат переменную;

3-я группа: одно слагаемое с переменной, а другое нет;

4-я группа: одночлен с переменной в квадрате.

II.Поставимо навчальні задачі:

1.Як називаються ці рівняння?(Квадратними)

2.Знайти і прочитати означення квадратного рівняння у підручнику.(стор.198)

3.Запишіть рівняння першої групи в загальному вигляді.

Page 3: Urok3

Хороший початок половина справи. Отже дуже важливо визначити правильно коефіцієнти рівняння.

4. Занесите в таблицу коэффициенты предлагаемых уравнений.

СЛАЙД 7

Організація перевірки за слайдом 8.

СЛАЙД 8

5.Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю

6.Відновіть квадратні рівняння:

СЛАЙД 9

Організація перевірки за слайдом 10.

СЛАЙД 10

Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю

Чи усі рівняння повні?

В яких випадках квадратні рівняння можна вважати не повними?(Дати характеристику кожній групі).

Яких рівнянь записано більше?

Перед нами стає задача систематизувати знання про розв’язання не повних квадратних рівнянь.

Розглянути у підручнику на стор. 200 таблицю розв’язань неповних квадратних рівнянь.

Розв’язати біля дошки квадратні рівняння:

03

1

077

1

055

1

2

2

2

=

=−

=+

х

х

хх

IV. Первинне осмислення та застосування вивченого матеріалу.

Навчальна самостійна робота.

Page 4: Urok3

Критерії оцінок:

Оцінка «10» - 8 балів;

Оцінка «8» - 6-7 балів;

Оцінка «5» - 3 бали.

ВАРІАНТ І

1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал)

05

0155

0182

2

2

2

=+

=+=−

х

хх

х

2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 5 і -5.( 2 бали)

3. Розв’яжіть рівняння: 0)1()1( 2 =+++ хх

( 3 бали)

ВАРІАНТ ІІ

1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал)

07

0123

0126

2

2

2

=+

=+=−

х

хх

х

2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 0 і 8.( 2 бали)

3. Розв’яжіть рівняння:

(х-4)(х+4)=2х-16

( 3 бали)

Page 5: Urok3

Найважчим і найважливішою справою для кожного учня є виконання домашньої роботи. Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено.

Випишіть коефіцієнти рівнянь:

0234

024

094

2

2

2

=++

=+=++

хх

хх

хх

Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи:

№ 419(3)

№ 420(4-6)

№ 432(1;3)

Page 6: Urok3

Найважчим і найважливішою справою для кожного учня є виконання домашньої роботи. Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено.

Випишіть коефіцієнти рівнянь:

0234

024

094

2

2

2

=++

=+=++

хх

хх

хх

Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи:

№ 419(3)

№ 420(4-6)

№ 432(1;3)