PENDIDIKAN SENI VISUAL
DAERAH: KUALA SELANGOR
NAMA KUMPULAN: ONG AI THENG TAN PEY RONG TAN SUAT PING TIEW MENG YING
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 MINGGU 2 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
G Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Cempaka
Bidang Membuat Corak dan Rekaan- Kaligrafi Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Beg Kertas
2.1 PERSEPSI ESTETIK2.1.1 Unsur Seni2.1.1.12.1.1.22.1.1.32.1.2 Prinsip Rekaan2.1.2.1
2.2 APLIKASI SENI2.2.1 Jenis Media2.2.1.12.2.1.22.2.2 Media dan Teknik2.2.2.1
2.3 EKSPRESI KREATIF2.3.12..3.22.3.3
STANDARD PEMBELAJARAN
2.4 APRESIASI SENI2.4.12.4.22.4.3
OBJEKTIF PEMBELAJARANOBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI P&PAKTIVITI P&P
EMK
PENILAIAN P&P
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSIREFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menghasilkan Beg Kertas dengan menggunakan teknik Kaligrafi 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menghasilkan Beg Kertas dengan menggunakan teknik Kaligrafi 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik Kaligrafi(EK2)3.Murid menghasilkan beg kertas mengunakan teknik Kaligrafi (EK3) (EK4)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 4 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Contoh-contoh muka taip beg kertas yang menggunakan teknik kaligrafi,pembaris,pencil,crayon,kad manila .Contoh-contoh muka taip beg kertas yang menggunakan teknik kaligrafi,pembaris,pencil,crayon,kad manila .
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU
2 STANDARD KANDUNGAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU
2 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Cempaka
Bidang Membuat Corak dan Rekaan- Kaligrafi Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Beg Kertas
2.1 PERSEPSI ESTETIK2.1.1 Unsur Seni2.1.1.12.1.1.22.1.1.32.1.2 Prinsip Rekaan2.1.2.1
2.2 APLIKASI SENI2.2.1 Jenis Media2.2.1.12.2.1.22.2.2 Media dan Teknik2.2.2.1
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSIREFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal dan memahami unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menujuk cara dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi
1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik Kaligrafi(EK2)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan Dua Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 4 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Contoh-contoh muka taip beg kertas yang menggunakan teknik kaligrafi,pembaris,pencil,crayon,kad manila .
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 22 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Cempaka
Bidang Membuat Corak dan Rekaan- Kaligrafi Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Beg Kertas
2.3 EKSPRESI KREATIF2.3.12..3.22.3.3
2.4 APRESIASI SENI2.4.12.4.22.4.3
STANDARD PEMBELAJARANSTANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI P&P
EMK
PENILAIAN P&P
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menunjuk cara menghasilkan corak dengan menghasilkan teknik aplikasi.3.Menghasilkan Penanda Buku dengan menggunakan teknik Kaligrafi 4.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Guru mengulang semula pelajaran yang dipelajari pada minggu lepas. (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik Kaligrafi(EK2)3.Murid menghasilkan Beg Kertas mengunakan teknik Kaligrafi (EK3) (EK4)4. Murid membuat apresiasi berpandukan hasil karya sendiri.
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan Empat Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 4 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
pembaris,pencil,crayon,kad manila . gunting,gam.
Proses menghasilkan beg kertasMenggunting mengikut kreativiti sendiri
Memperkenalkan alatan
Corak kaligrafi yang dihasilkan daripada tulisan kaligrafi
LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA
Membuat tulisan kaligrafi Contoh tulisan kaligrafi
SEKIAN TERIMA KASIH
Recommended