17
Урок виробничого навчання тема: Комплексна робота Розробила майстер виробничого навчання Топалова Л.І

комплексна робота

  • Upload
    -

  • View
    60

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: комплексна робота

Урок виробничого навчання

тема: Комплексна робота

Розробиламайстер виробничого навчання Топалова Л.І

Page 2: комплексна робота

ПЛАН УРОКУ

Тема програми : КОМПЛЕКСНІ РОБОТИ

Тема уроку: ВИГОТОВЛЕННЯ ПРИСТОСУВАНЬ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ СЛЮСАРНО-СКЛАДАЛЬНИХ РОБІТ

Мета: навчити оздоблювати робоче місце для слюсарно-складальних робіт, безпосередньо місце для інструментів;

закріпити уміння складати технологічну послідовність виконання роботи;

вдосконалити уміння виконувати роботу, застосовуючи комплекс слюсарних операцій освоєних раніш;

розвивати навички самоконтролю, логічне мислення;формувати стійкі якості особистості робітника професіонала, уміння

працювати в бригаді на загальний результат, застосовуючи набуті знання.

Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь і навичок.Методи: пояснювально-ілюстративний, наочний, проблемний,

практичний.

Page 3: комплексна робота

Дидактичне забезпечення уроку

технологічні карти індивідуального застосування

№к2 «Пристосування для кріплення гайкових ключів»;

№к3 «Пристосування для кріплення напилків»;

№к4 «Пристосування для кріплення викруток»;№к5 «Коробочка для

деталей»; №к6 «Пристосування для

кріплення стенду (вушко)»;планшет з малюнками і кресленнями деталей.

Матеріально-технічне забезпечення уроку

інструменти і обладнання слюсарної майстерні, підготовлений стенд.

Місце проведення робіт: слюсарна майстерня.

Page 4: комплексна робота

ХІД УРОКУОрганізаційна частина: перевірити наявність учнів, спецодягу, готовності їх до уроку.Вступний інструктаж:1. Які інструменти ви використовували для ремонту

устаткування на практиці?2. Які основні вимоги до інструментів?3. Які правила зберігання слюсарних інструментів?  Повідомити тему.Мотивація навчальної діяльності: при виконанні ремонту слюсар з ремонту РТУ повинен вміти виготовляти нескладні запасні частини і пристосування застосовуючи креслення. Повідомити мету уроку: навчитись оздоблювати робоче місце для слюсарно-складальних робіт, безпосередньо місце для інструментів.Актуалізація опорних знань: Які основні вимоги до кріплень для інструментів?4. Складіть технологічну послідовність виготовлення

кріплення.

Page 5: комплексна робота

Видаються пусті шаблони інструкційних карт в яких є креслення та загальний вигляд

майбутнього виробу.Учні працюючи по бригадах за 10-15 хвилин повинні:-підібрати матеріали для виготовлення деталі;-описати технологію виготовлення деталі;- визначити технічні вимоги до готового виробу; -підібрати інструменти і пристосування для виконання роботи; - описати правила безпеки при виконанні роботи.

Page 6: комплексна робота

Учні працюють над завданням

Page 7: комплексна робота

Далі обговорюємо кожну деталь окремо, виправляємо помилки, визначаємо кращі роботи.•Чи може бути інша послідовність?•Які вимоги до інструментів і устаткування?•Яких правил безпеки необхідно дотримуватися при даній роботі?•Вказати конкретні слюсарні операції (кожна бригада пояснює правила безпеки по двох слюсарних операціях).Пояснити характер і призначення запланованої роботи на

уроці.На уроці будемо виготовляти кріплення для слюсарно-складального інструменту для стенду. Кожна бригада отримує однакові завдання, самостійно підбирає матеріал, бригадир розподіляє завдання між членами бригади. В кінці уроку визначаються найкращі роботи та найкраща бригада. Самі вдалі роботи встановлюються на стенд.Повідомити технічні вимоги, ознайомити учнів з матеріалами і інструментами (інструкційні карти). Розібрати з учнями прийоми виготовлення деталей.

Закріпити і перевірити засвоєння учнями запланованої роботи.

Page 8: комплексна робота

Вказати основні дефекти при виконанні роботи.невідповідність розмірів кресленню;неправильне згинання заготівки;неправильно підібраний метал;гострі кромки, необроблені.

Провести інструктаж з безпечного виконання робіт.- перед початком роботи ознайомитись з інструкційною картою;- перевірити справність інструментів і пристосувань;- міцно затискати заготівки в лещатах при згинанні, правильно наносити удари молотком;- для згинання застосовувати молоток з круглим бойком;- дотримуватись правил безпеки, які вказані в інструкційні карті.

Page 9: комплексна робота

Ознайомити учнів з критеріями оцінювання за урок

Високий рівень: робота виконана своєчасно, якісно, з дотриманням всіх рекомендацій. Раціонально організоване робоче місце, застосовані основні прийоми самоконтролю виробничих дій, відсутні зауваження до виробничої дисципліни.

Достатній рівень: робота виконана своєчасно, з дотриманням всіх рекомендацій, є незначні зауваження до якості виконаної роботи. Раціонально організоване робоче місце, застосовані основні прийоми самоконтролю виробничих дій, відсутні зауваження до виробничої дисципліни.

Середній рівень: робота виконана несвоєчасно, з відхиленнями від рекомендацій, є значні зауваження до якості виконаної роботи. Є зауваження до організації робочого місця, відсутні зауваження до виробничої дисципліни.

Низький рівень: невиправний брак – неправильні розміри деталі .

Page 10: комплексна робота

Видати завдання, інструкційні карти і інструменти, розподілити

учнів по робочих місцях.Інструкційні карти для виконання комплексної

роботиТехнологічна карта № к2

ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ ГАЙКОВИХ

КЛЮЧІВ

Технологічна карта № к4ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ ВИКРУТОК

Технологічна карта № к3

ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ МОЛОТКІВ

Page 11: комплексна робота

Інструкційні карти для виконання комплексної роботи

Технологічна карта № к5КОРОБОЧКА ДЛЯ

ДЕТАЛЕЙ

Технологічна карта № к6ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ

СТЕНДУ(ВУШКО)

Page 12: комплексна робота

Учні виконують практичні завдання

4. Поточний інструктаж: перевірити організацію робочого місця, правильність виконання прийомів; контролювати виробничу діяльність учнів шляхом перевірки ходу і результатів роботи;слідкувати за дотриманням правил безпеки праці.

Виявлені під час роботи помилки проаналізувати, попередити типові помилки.

Page 13: комплексна робота
Page 14: комплексна робота

5.Заключний інструктаж. Підвести підсумок роботи за день:

- проаналізувати роботу учнів з визначенням самих кращих і самих невдалих робіт;

- вказати на типові помилки;- оцінити якість робіт разом з бригадирами ураховуючи технічні вимоги;-виставити оцінки з аргументацією;- визначити кращу роботу та кращу бригаду.

Page 15: комплексна робота

Лист оцінювання на урок виробничого навчання

Page 16: комплексна робота

•Чи досягнута мета нашого уроку?• Що нового ви навчилися на уроці?

• Де ви будете застосовувати отримані уміння?

Page 17: комплексна робота

6. Домашнє завдання: повторити правила безпеки праці.

Організаційна та виховна робота:

провести інструктаж з охорони

життєдіяльності – профілактика

захворювання на грип.