10
Урок письма з використанням здоров’язберігаючих технологій Підготувала: кл. керівник 1 класу Ценцура Т.І. Тема: Звук (ґ) .Позначення його буквами «Ґґ». Мета: Познайомити дітей із звуком [ґ], буквами, що його позначають. Вчити правильно читати склади та слова з буквою ґ. Вдосконалювати мовні уміння учнів, прищеплювати навички мовного етикету. Розвивати фонематичний слух, вміння складати речення. Виховувати спостережливість, любов до тваринного світу. Обладнання. 1.Зразки друкованих букв Ґ, ґ. 2.Скоромовка, фразеологізми. 3.Таблиці слів з новою буквою. 4.Малюнки предметів, у назвах яких є буква ґ. 5.Малюнок великої ґави з конвертами. 6. Презентація: https://docs.google.com/presentation/d/10JcFIN_p5XQJpgz50ysM- zHwyVvl2oF_g4tC6JR6BuQ/edit#slide=id.p Хід уроку І. Організація класу. - Любі діти! Сьогодні до вас на урок завітали гості. Привітайтесь з ними. Я сподіваюсь, що ви, як добрі господарі, зробите все, щоб у наших гостей залишились найприємніші спогади. А я буду намагатися вчити вас так, щоб вам було цікаво на нашому уроці. Попрацюйте всі старанно, Щоб почути у кінці, Що у вашім першім класі Діти просто молодці. ІІ. Вправи на розвиток артикуляційного та зорового апарату. 1. Впр. для язика: „трубочка”, „злизування варення”, „чистити зуби”. 1

Урок письма

  • Upload
    -

  • View
    708

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Урок письма

Урок письма з використанням здоров’язберігаючих технологій

Підготувала: кл. керівник 1 класу Ценцура Т.І.

Тема: Звук (ґ) .Позначення його буквами «Ґґ».Мета: Познайомити дітей із звуком [ґ], буквами, що його позначають.Вчити правильно читати склади та слова з буквою ґ. Вдосконалювати мовні уміння учнів, прищеплювати навички мовного етикету. Розвивати фонематичний слух, вміння складати речення. Виховувати спостережливість, любов до тваринного світу.Обладнання. 1.Зразки друкованих букв Ґ, ґ.2.Скоромовка, фразеологізми.3.Таблиці слів з новою буквою.4.Малюнки предметів, у назвах яких є буква ґ.5.Малюнок великої ґави з конвертами.6. Презентація: https://docs.google.com/presentation/d/10JcFIN_p5XQJpgz50ysM-zHwyVvl2oF_g4tC6JR6BuQ/edit#slide=id.p

Хід урокуІ. Організація класу.- Любі діти! Сьогодні до вас на урок завітали гості. Привітайтесь з ними. Я сподіваюсь, що ви, як добрі господарі, зробите все, щоб у наших гостей залишились найприємніші спогади. А я буду намагатися вчити вас так, щоб вам було цікаво на нашому уроці.

Попрацюйте всі старанно,Щоб почути у кінці,

Що у вашім першім класіДіти просто молодці.

ІІ. Вправи на розвиток артикуляційного та зорового апарату.1. Впр. для язика: „трубочка”, „злизування варення”, „чистити зуби”.

2.Впр. для губ: „усмішка”, „трубочка”, „здути кульбабку”.

1

Page 2: Урок письма

3.Гра „Розмова лісу”. Вітерець у лісі- ш-ш-ш. Повзе вуж у траві- с-с-с. Пролетів жук- ж-ж-ж. Заспівав комарик- з-з-з. Забриніла бджілка- дж-дж-дж. -Як викрикують, коли злякаються. Як ми сміємось.

4. Повторення вивчених скоромовок.5. Розчитування

- «Зашифровані слова»лка бі ; мо ни ли; ки ли кро ; ге бе мот.

- Гра «Ремонт»Б*Р*Б*Н Л*МП*Б*Н*Н М*НК*П*СТ* Л*ТК*

-Гра «Пеньочок»Річка кора рамаНічка кора рамаРічка кора мамаРічка нора рама

Читання паліндромів

2

Page 3: Урок письма

Ада випивАлла виривАнна вимивПилип вилив

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.- Діти, я прийшла на урок не сама. Разом зі мною до нас на урок прилетіла ця

казкова пташка-красуня. Вона захотіла допомогти нам на уроці.- Хто з вас знає, ЯК ЗВУТЬ НАШУ ГОСТЮ? Подивіться, яка вона гарненька! Яке

цікаве намисто у неї на шиї! Хто з вас здогадався, з чого ґава зробила свою прикрасу? ( з ґудзиків)

- А ще вона принесла у подарунок свою улюблену букву. Її ім.`я починається саме з неї.

1. Артикуляція звука.- Послухайте віршик і скажіть, який звук ви чуєте найчастіше?

Ґава ґанок збудувала.Ґав ґанок прикрашала.Ґедзь на ґанок залетів.

Ґедзик чаю захотів.- Вимовимо його всі разом (ґ) Середня частинка язика впирається в верхнє піднебіння, де і створює перешкоду для струменя повітря. То який це звук? (приголосний) Він вимовляється дзвінко. Спробуйте вимовити цей звук без голосу (к).

- Гра «Впіймай зву껥ЕЛҐОТАТИ, ґуля, ґедзь, гарбуз, ґрунт, дзиґа, ґудзик, голова.- А позначається цей звук на письмі буквами Ґґ. Сьогодні на уроці ми з вами будемо вчитися правильно вимовляти слова з новою буквою, а також читати з нею. А допомагати у цьому буде наша гостя ґава, яка пообіцяла подарувати на згадку по ґудзику з намиста дітям, які будуть гарно виконувати її завдання на уроці.2. Знайомство з друкованими буквами. Ґґ- Ґава принесла нам кілька конвертів. Давайте розкриємо один з них.І КОНВЕРТ Тут для кожної дитинки нової букви фотознімки. Вам їх напам`ять хочу дати, щоб ви слова могли читати.( діти отримують картки з буквами)

3

Page 4: Урок письма

- Буква «ґе» на ґанку в ҐанздиҐульку так набила,

Що відтоді назавжди з ґулькою лишилась.Аналіз друкованої букви, хвилинка фантазії)

- А зараз відкриємо зошит з читання і надрукуємо рядочок букви Ґґ.

Фізкультхвилинка-Де , Вороно-Каркороно, ти була?-Що , Вороно-Каркороно, принесла?- Покружляла, покружляла угорі.Горобців порозганяла у дворі.Зустріла півня – розбишаку – пісняраІ чкурнула, дременула із двора.

ІІ КОНВЕРТ А у другому конверті – вам нові слова. Тільки правильно читайте, звук (Ґ) чітко вимовляйте!1. Читання складів, слів з дошки а о у и і е

Ґ Ґ

4

Page 5: Урок письма

А тепер відкриємо свої букварики на сторінці 82 . розгляньте жовті прямокутники давайте утворимо слова і прочитаємо їх.Читати будемо «Луною» за Дімою.

2. Словникова робота. На картках записані слова і малюнки до них.ҐалаґанАґрусҐанокҐрунт

3. -Звуко- буквенний аналіз слів.Змагання по рядах: Три учні виконує біля дошки.І ряд – ґанокІІ ряд – ґрунтІІІ – ряд – ґуля- Молодці, ви дуже добре упорались з цим завданням ґави. Вона дуже задоволена( роздає ґудзики)ІІІ КОНВЕРТ Маєте бажання дізнатися про наступне завдання?Ґава речення несла дітям для читання . Та спіткнулася на ґанку й переплутала слова. - Давайте допоможем ґаві відновити речення. Попрацюємо у парах. На картах

записані слова , що розсипались, а ви спробуйте скласти з них речення.1. У РОСТЕ САДУ АҐРУС2. ҐУДЗИКИ ПРИШИЛА ОЛЕНКА3. ТАТО ДЗИҐУ ЛЕСІ ПОДАРУВАВ4. НА ВИЙШЛА БАБУСЯ ҐАНОК5. У ҐУЛЯ МИШКА ЛОБІ НА6. КОШИКУ У ВИНОГРАД ЛЕЖИТЬ7. ГУСИ ҐЕЛҐОТАЛИ БІЛІ ГОЛОСНО8. ВАРИЛА З МАМА АҐРУСУ ВАРЕННЯ9. ІВАНКО ДЗИҐУ КУПИВ СОБІ10. СІЛА ТОПОЛЮ НА ҐАВА- З цим завданням ви також впорались на відмінно.

5

Page 6: Урок письма

4 КОНВЕРТ А тепер для відпочинку ґава вам дає хвилинку. Послухайте яка пригода сталась з нею одного разу.ҐаваКіт облизується ласо: ґава в дзьобі держить м`ясо.Ось поклала біля себе, а коту того і треба.Подивилась ґава в бік- кіт за м`ясо і утік.А малятам смішно стало ґава ґаву упіймала!- Діти, а що означає «упіймати ґаву?» (бути неуважним. )А зараз давайте прочитаємо в букварику такі вислови і спробуємо їх пояснити.Читати перший вислів буде………Другий………….Останній……….А зараз я буду читати пояснення до цих висловів , а ви виберіть, до якого саме воно підходить і прочитайте.- А як ви розумієте такий вислів: « крутиться, як дзиґа?»( дуже вертлявий)- А можете показати, як це?- Молодці! Відпочили? Готові розкрити наступний конверт?

5 КОНВЕРТ Тут ґава пропонує вам розім`яти свої язички і вивчити скоромовку про неї.

6

Page 7: Урок письма

В букварику. І-повільно тихоІІ- повільно і голоснішеІІІ- голосніше і швидше4- голосно і швидко5. На одному диханні з прискореннямГра «День і ніч»Дві ґави зранку гасали по ґанку Ґави просили на ґанку сніданку

ІІІ. Підсумок уроку.- Настав час підводити підсумки нашого уроку.- Чи сподобалося вам виконувати завдання ґави?- Чи запам’ятали ви слова, у яких є буква ґ?- Давайте назвемо їх, щоб ґава упевнилася, що ми гарно попрацювали.(Активним дітям вчителька дарує ґудзики з намиста ґави).- Молодці! Наш урок мені дуже сподобався, а вам? А що найбільше?

7

Page 8: Урок письма

Додатки

РічкаНічкаРічкаРічкаКораКораКораНораРамаРамаМамаРама

У саду росте аґрус.

Оленка купила два ґудзики.

Тато подарував Лесі дзиґу.

На ґанок вийшла бабуся.

У кошику лежить виноград.

Білі гуси голосно ґелґотали.

Іванко купив собі дзиґу.

Ґава сіла на тополю.

Мама варила варення з аґрусу.

У Мишка на лобі ґуля.

Оленка купила два ґудзики.

лка Бімо ни Лики ли Кроге Бе мот

8