2
1 „Találd meg a reklámokat!” Kiscsoportos komplex gyógypedagógiai fejlesztés a Médiatudor oktatási segédanyaga alapján Időpont: 2014.11.11. Helyszín: Heltai Gáspár Általános Iskola Budapest, Padlizsán u. 11-13. A foglalkozást vezette: Szeverényi Irma, a Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény utazó gyógypedagógusa A foglalkozáson résztvevő tanulók integrált körülmények között oktatott, 3. osztályos sajátos nevelési igényű gyermekek. Panna: a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének tartós és súlyos rendellenességével küzd. Nem meghatározott hiperkinetikus zavar. Tanulási zavar veszélyeztetettség. (BNO: F 90.9, F 81.9A) Matyi: Kevert specifikus fejlődési zavar ( súlyos tanulási zavar), társuló nyelv és beszéd fejlődésének egyéb zavarai. (BNO: F 83, valamint F 80.8) Témakör: a Médiatudor oktatási segédanyagából a „Találd meg a reklámokat!” című foglalkozás Fejlesztési célok: komplex gyógypedagógiai fejlesztés, amely magába foglalja a gyermekek személyiség fejlesztését, valamint részképességeik fejlesztését. Mindennek részletezése a foglalkozásról készített videófilm felirataiban olvasható A fejlesztés eszközei: információs és kommunikációs technológia (számítógép) Web 2. 0 eszközei: Redmenta quizkészítő program: Anyahajó blog digitális osztályterme Bloghajók - tanulói e portfóliók Classcraft jutalmazási rendszere A fejlesztés módszere: Örömpedagógia A foglalkozás menete: Beszélgetőkör – ráhangolódás a témára A „Figyelj, reklám!” faliújság közös elolvasása, megbeszélése

„Találd meg a reklámokat!” Kiscsoportos komplex gyógypedagógiai fejlesztés a Médiatudor oktatási segédanyaga alapján

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: „Találd meg a reklámokat!” Kiscsoportos komplex gyógypedagógiai fejlesztés a Médiatudor oktatási segédanyaga alapján

1

„Találd meg a reklámokat!”

Kiscsoportos komplex gyógypedagógiai fejlesztés

a Médiatudor oktatási segédanyaga alapján

Időpont: 2014.11.11.

Helyszín: Heltai Gáspár Általános Iskola

Budapest, Padlizsán u. 11-13.

A foglalkozást vezette: Szeverényi Irma, a Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai

Módszertani Intézmény utazó gyógypedagógusa

A foglalkozáson résztvevő tanulók integrált körülmények között oktatott, 3. osztályos

sajátos nevelési igényű gyermekek.

Panna: a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének tartós és súlyos

rendellenességével küzd. Nem meghatározott hiperkinetikus zavar. Tanulási zavar

veszélyeztetettség. (BNO: F 90.9, F 81.9A)

Matyi: Kevert specifikus fejlődési zavar ( súlyos tanulási zavar), társuló nyelv és beszéd

fejlődésének egyéb zavarai. (BNO: F 83, valamint F 80.8)

Témakör: a Médiatudor oktatási segédanyagából a „Találd meg a reklámokat!” című

foglalkozás

Fejlesztési célok: komplex gyógypedagógiai fejlesztés, amely magába foglalja a gyermekek

személyiség fejlesztését, valamint részképességeik fejlesztését. Mindennek részletezése a

foglalkozásról készített videófilm felirataiban olvasható

A fejlesztés eszközei: információs és kommunikációs technológia (számítógép)

Web 2. 0 eszközei: Redmenta quizkészítő program:

Anyahajó blog digitális osztályterme

Bloghajók - tanulói e portfóliók

Classcraft jutalmazási rendszere

A fejlesztés módszere: Örömpedagógia

A foglalkozás menete:

Beszélgetőkör – ráhangolódás a témára

A „Figyelj, reklám!” faliújság közös elolvasása, megbeszélése

Page 2: „Találd meg a reklámokat!” Kiscsoportos komplex gyógypedagógiai fejlesztés a Médiatudor oktatási segédanyaga alapján

2

A „Figyelj, reklám!” oktatófilm „Találd meg a reklámokat!” című fejezetének

megnézése, majd megbeszélése

A Redmenta quizkészítő programban elhelyezett „Találd meg a reklámokat!” című

Médiatudor feladatlap kitöltése

A kitöltött kérdőív képernyőfotójának feltöltése az Anyahajón lévő Bloghajók

oldalára

A Classcraft jutalompontjainak kiosztása

A foglalkozás videó felvétele a következő linken tekinthető meg:

http://youtu.be/ldkICu9LXC8

A foglalkozás az „Út a médiaértéshez a digitális világban - pedagógus továbbképzési

program a Médiatudor és a Digitális világ oktatási segédanyagok hatékony

alkalmazásához” című akkreditált pedagógus-továbbképzési programnak köszönhetően jött

létre. A Médiatudor – Digitális világ internetes oldala:

http://www.mediatudor.hu/index.php