2
Tunnikava „Suhtlemiskomponendid – mõjutamisvõtted“ 6.klass inimeseõpetus Tunni eesmärk: Oskab valida teiste mõjutamiseks suhtlemisvahendid, mis arvestavad suhtluspartneri tundeid. Oskab anda negatiivset tagasisidet (arvustada, teha uuendusettepanekuid, juhtida tähelepanu vigadele) arvestades suhtlsukaaslase tundeid. Sissejuhatus: Kuidas käitud? Soovid sõbra juurde minna ööseks. Tead, et ema ei taha eriti lubada? Mõjutamisevõtted: hirmutamine, ähvardamine Valetamine Vahetuskauba pakkumine Kingituste tegemine Kiitmine ja komplimentide ütlemine Veenmine Mis iganes mõjutusvahendit kasutad, peab arvestama, et see ei tekitaks halba tunnet sinu kaaslases. Ükski võte pole hea ega halb, oleneb kus kasutad. Näide: ähvardamine sõprade seas – pole sobilik. 3a lapsele on vaja selgeks teha, et kuuma potti ei puutu – hirmutan – saab haiget. Tunni töö: Ette on antud suhtlusolukord., kus ühel suhtlus osapoolel on vaja saavutada oma tahe. Ülesandeks on koostada koomiks, kus oma tahtmise saavutamiseks on kasutatud ühte õpitud mõjutamisvõtetest. Koomiks avaldatakse blogis. Kodune töö: Vaata läbi vähemalt kolm kaaslase koomiks. Lisa kommentaarides:

Tunnikava 6kl in.õp_suhtluskomponendid,mõjutamine_koomiks

  • Upload
    katsv

  • View
    66

  • Download
    2

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Tunnikava inimeseõpetuse 6.klassi tunnile

Citation preview

Page 1: Tunnikava 6kl in.õp_suhtluskomponendid,mõjutamine_koomiks

Tunnikava „Suhtlemiskomponendid – mõjutamisvõtted“ 6.klass inimeseõpetus

Tunni eesmärk:

Oskab valida teiste mõjutamiseks suhtlemisvahendid, mis arvestavad suhtluspartneri tundeid.

Oskab anda negatiivset tagasisidet (arvustada, teha uuendusettepanekuid, juhtida tähelepanu vigadele) arvestades suhtlsukaaslase tundeid.

Sissejuhatus: Kuidas käitud? Soovid sõbra juurde minna ööseks. Tead, et ema ei taha eriti lubada?

Mõjutamisevõtted:

hirmutamine, ähvardamine Valetamine Vahetuskauba pakkumine Kingituste tegemine Kiitmine ja komplimentide ütlemine Veenmine

Mis iganes mõjutusvahendit kasutad, peab arvestama, et see ei tekitaks halba tunnet sinu kaaslases.

Ükski võte pole hea ega halb, oleneb kus kasutad.

Näide: ähvardamine sõprade seas – pole sobilik. 3a lapsele on vaja selgeks teha, et kuuma potti ei puutu – hirmutan – saab haiget.

Tunni töö: Ette on antud suhtlusolukord., kus ühel suhtlus osapoolel on vaja saavutada oma tahe.

Ülesandeks on koostada koomiks, kus oma tahtmise saavutamiseks on kasutatud ühte õpitud mõjutamisvõtetest.

Koomiks avaldatakse blogis.

Kodune töö: Vaata läbi vähemalt kolm kaaslase koomiks. Lisa kommentaarides:

1. Mis sa arvad, millist mõjutamisvõtet antud suhtlus olukorras kasutati?2. Anna hinnang, kas seda võtet oli antud olukorras mõistlik kasutada? Mõjutamisvahendite

valikul on oluline arvestada sellega, kuidas tunnevad end teised.3. Vajadusel tee ettepanek, mida võiks antud olukorras teisiti teha?