Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом....

Preview:

Citation preview

Тема. Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних дій.

Мета. Ознайомити учнів з колом; вчити розрізняти коло і круг; креслити коло за допомогою циркуля; формувати уміння розв’язувати вирази і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до вивчення математики, культуру спілкування на уроці.

Обладнання: мультимедійний проектор, дошка, картки, циркуль.

Хід урокуІ. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал;Працювати час настав.То ж і ми часу не гаймо, Працювати починаймо.

Девіз нашого уроку:

ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання

2. Завдання для опитування:а) Табличне множення чисел 2, 3.б) Картки.

Картка – 1На одній тарілці лежало 3 яблука. Скільки яблук лежало на 6 тарілках?2 · 9 + 32 = 3 ·7 – 7 =12 : 2 + 17 = 2 · 8 – 9 =

Картка – 2Маса двох динь 12 кг. Скільки важить одна диня?3 · 6 + 16 = 2 · 6 – 5 =2 · 7 + 9 = 16 : 2 – 8 =

Картка - 3В одному кошику лежало 2 груші. Скільки груш лежало у 7 таких кошиках?14 : 2 + 15 = 3 · 7 – 10 =2 · 8 + 25 = 18 : 2 + 17 =

3. «Мозковий штурм».

4. Усні обчислення:

5. Вірш:

- Який зараз місяць?- Яке сьогодні число?

Учні характеризують число: одноцифрове, двоцифрове; склад числа; сусідів.

6. Хвилинка каліграфії: 13.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовча робота

б) Робота з малюнками.

в) Із скількох кружечків складено снігову бабу?

2. Пояснення

а) Розгляд малюнку.

Це круг.

Лінія, яка є межею круга, називається колом. Коло креслять за допомогою циркуля.

Точка О, В якій розміщується голка циркуля – центр кола.

Відрізок ОА – радіус кола і круга.

Відрізок ВС – діаметр кола і круга.

б) Інструкція побудови кола за допомогою циркуля.

1) Розвести ніжку циркуля і вістря олівця на величину заданого радіуса. Для цього голку треба встановити на нульову поділку лінійки, а вістря олівця – на поділку, числове значення якої дорівнює заданій величині радіуса.

2) Встановити голку в задану точку. Для цього правою рукою треба тримати олівець, а пальцем лівої руки спрямувати вістря голки в задану точку.

3) Коло креслять за годинниковою стрілкою, нахиливши циркуль трохи вперед у напрямку руху олівця. Починати креслити слід від нижньої точки кола.

4) Креслити коло треба однією рукою, тримаючи олівець за верхній кінець.

7. Первинне закріплення.

а)

б)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

(підведіться на хвилинку, розпочнем фізкультхвилинку)

V. Розвиток математичних знань

1. Розв’язування і порівняння задач

2. Самостійна робота

3. Гра «Оживи фігури»

4. Цікава математика

VІ. Домашнє завдання.

№ 539, 540 с.85

VІІ. Підсумок уроку.

Recommended