16
Урок у 5 класі на тему: «ДІЇ З Урок у 5 класі на тему: «ДІЇ З НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ.» НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ.» Вчитель Петрівської ЗОШ І – ІІІ Вчитель Петрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів ступенів Марковецька Світлана Марковецька Світлана Григоріївна Григоріївна Мета уроку: узагальнити і систематизувати Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання та вміння учнів з теми; закріпити знання та вміння учнів з теми; закріпити навички розв навички розв ҆’язання задач і вправ на всі ҆’язання задач і вправ на всі дії з натуральними числами; розвивати дії з натуральними числами; розвивати обчислювальні вміння і навички; розвивати обчислювальні вміння і навички; розвивати чіткість та логіку мислення; виховувати чіткість та логіку мислення; виховувати почуття патріотизму, гордості, любові до почуття патріотизму, гордості, любові до України. України.

ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Урок у 5 класі на тему: «ДІЇ З НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ.» Вчитель Петрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів М арковецька Світлана Григоріївна. - PowerPoint PPT Presentation

Citation preview

Page 1: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

Урок у 5 класі на тему: «ДІЇ З Урок у 5 класі на тему: «ДІЇ З НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ.»НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ.»

Вчитель Петрівської ЗОШ І – ІІІ Вчитель Петрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів ступенів Марковецька Світлана Марковецька Світлана

Григоріївна Григоріївна Мета уроку: узагальнити і систематизувати Мета уроку: узагальнити і систематизувати

знання та вміння учнів з теми; закріпити знання та вміння учнів з теми; закріпити навички розвнавички розв҆’язання задач і вправ на всі дії з ҆’язання задач і вправ на всі дії з

натуральними числами; розвивати натуральними числами; розвивати обчислювальні вміння і навички; розвивати обчислювальні вміння і навички; розвивати

чіткість та логіку мислення; виховувати чіткість та логіку мислення; виховувати почуття патріотизму, гордості, любові до почуття патріотизму, гордості, любові до

України.України.

Page 2: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

“УСЕ ВПОРЯДКОВУЄТЬЯ ВІДПОВІДНО ДО ЧИСЕЛ“

ПІФАГОРПІФАГОР

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10…1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10…

““ЧИСЛА – ЦЕ НЕВІДЧИСЛА – ЦЕ НЕВІД҆ЄМНЕ ҆ЄМНЕ ЗНАРЯДДЯ СУЧАСНОЇ ЦИВІЛІЗНАРЯДДЯ СУЧАСНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ, ЗАЦІЇ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ ВПОРЯДКУВАННЯ СФЕРИ ВПОРЯДКУВАННЯ СФЕРИ ДІЯЛЬНОСТІДІЯЛЬНОСТІ““ Ф.ДЕЙВІС.Ф.ДЕЙВІС.

Page 3: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ: ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ:

1. БУДЬ УВАЖНИМ.1. БУДЬ УВАЖНИМ.

2. МІРКУЙ, ШУКАЙ, РОБИ 2. МІРКУЙ, ШУКАЙ, РОБИ

ВИСНОВКИВИСНОВКИ

3. БУДЬ НАПОЛЕГЛИВИМ І 3. БУДЬ НАПОЛЕГЛИВИМ І

НЕ БІЙСЯ ПОМИЛИТИСЯ.НЕ БІЙСЯ ПОМИЛИТИСЯ.

4. БУДЬ ВПЕВНЕНИЙ У 4. БУДЬ ВПЕВНЕНИЙ У

СВОЇХ ЗДІБНОСТЯХ.СВОЇХ ЗДІБНОСТЯХ.

Page 4: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

Встати хочеш не гукай Встати хочеш не гукай

А тільки руки підіймай.А тільки руки підіймай.

У школі парти бережи У школі парти бережи

І на парті не лежи.І на парті не лежи.

Щоб урок минув не марно Щоб урок минув не марно

Треба сісти рівно, гарно.Треба сісти рівно, гарно.

Не скрекочи на уроках Не скрекочи на уроках

Як папуга чи сорока. Як папуга чи сорока.

Page 5: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

Ч И С Л АЧ И С Л А

Хто каже – числа безсловесні?

вони ідуть назустріч веснам.

в далекій тундрі і аулі

Звучать вони, як пісня слави,

як велич нашої держави.

В них мрія серця ожива.

у них дерзань палкі слова.

То тріпочуть, як листочки,

то шикуються в рядочки.

Вони в перегуку гудків,

У роботі річок і полів

дарма, що цифри без

прикрас,

вони – змагання наші й

сила .

Page 6: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

МОЗКОВИЙ ШТУРМ МОЗКОВИЙ ШТУРМ 1. Які числа називаються натуральними?

2. Найменше натуральне число ?

3. Чи існує найбільше натуральне число?

4. Які дії з натуральними числами ви знаєте?

5. Назвіть компоненти додавання, віднімання, множення,

ділення.

6. Яка послідовність виконання дій?

7. Як знайти невідомий доданок?

8. Як знайти зменшуване?

9. Як знайти від’ємник?

10. Як знайти множник?

11. Як знайти ділене?

12. Як знайти дільник?

Page 7: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ Написані знаки дій :

+ - : • ?

Який з написаних знаків зайвий?

Яку загальну назву мають ці знаки?

То чим же ми будемо займатися на уроці?

Page 8: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Дізнаємося, про кого з українських поетів йтиметься на Дізнаємося, про кого з українських поетів йтиметься на

уроці. уроці. Для цього треба розв’язати вправи, дотримуючись

запропонованого порядку. Розв’язавши вправу, знайдіть за

таблицею, яка буква відповідає одержаній відповіді. Обчисліть

значення виразу :

а)17472 : 84 б) 892 + 6984 в) 924 - 762 г) 93 • 19 а)17472 : 84 б) 892 + 6984 в) 924 - 762 г) 93 • 19

д) 318 • 5 е) (753 – 344) • 4 є)1485 : 45 + 438 ж) 62 • 84 + 2035д) 318 • 5 е) (753 – 344) • 4 є)1485 : 45 + 438 ж) 62 • 84 + 2035

1636

1767 208 471 5208 162 1590

Н Ч Ш К О В Е

Page 9: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ВИКОНАВШИ НАСТУПНЕ ЗАВДАННЯ ДІЗНАЄТЕСЯ ДАТУ НАРОДЖЕНЯ ПОЕТА

Розв’язати рівняння :

а) (122+х)-48 б) 9 • • (х+19)=198 в) 5136- (у-425) =3747

Число місяць рік

Народження поета Т.Г. Шевченка

Page 10: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

Відомості про поета

Т. Г. Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринцях на Київщині в родині кріпака. Коли маленькому Тарасу було 2 роки, родина шевченків переїхала у сусіднє село Кирилівку (нині село Шевченкове на Черкащині), де жила раніше. Тут в убогій хатині й минуло безрадісне дитинство поета, голодне, щедре на болі й образи. Саме тут і прокинулася у нього любов до книжки, пісні, малювання.

Page 11: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ЯК ЗВАЛИ МАТІР Т. Г. ШЕВЧЕНКА?

1. Виконайте дії зручним способом: 25••24••4 А)1400 К)2400 В)100.

2. Обчисліть: 260••4 а)10404 е)104 с) 10043. Розв’яжіть рівняння: х : 24=5

м)1004 т)120 н)80.4. Виконайте дії : (156-46): 5 с)202 е)22 д)205.Запишіть у центнерах : 6оо кг а) 60ц е)600ц р)6ц6.Знайти площу прямокутника, у якого довжина 250м, а ширина 40м в)

1000м² и)10000м² е)100м²7.Обчислити: 3240 : 18

а)18 н)180 в)18008.Розв’яжіть рівняння: х:4 =260

а)1040 б)104 в)10400.

Page 12: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Раз, два - руки вгору

Три, чотири - руки вниз,

Ми не знаємо про втому

Сила в спорті - наш девіз.

Раз, два, три ,чотири –

обертаємось щосили.

Притомившись, посиділи.

Раз, два, два, раз

Присідаємо гаразд.

Ми всі вправи закінчили

от і руки відпочили!

Page 13: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

““ВІЗИТНА КАРТКА ПОЕТА ВІЗИТНА КАРТКА ПОЕТА ""

Т. Г. Шевченко написав багато віршів, поем. Та один вірш, який вважають “візитною карткою“ поета і самої України. Це “Заповіт“, який було покладено на музику. Дізнаємося, у якому році написано цей твір.

Для цього треба розв’язати задачу:У першому садку росте на 204 дерева більше, ніж у другому і на 714 дерев більше, ніж у третьому. Скільки дерев росте в усіх трьох садках разом, якщо у другому їх 717 ?

Page 14: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ОСТАННІ РОКИ ЖИТТЯ ОСТАННІ РОКИ ЖИТТЯ Усе життя поета було сповнене любові до рідної землі, рідної мови, свого народу. А ще – болю, страждань за тяжке життя українців. Доля поета повна трагізму. Важко прожиті роки, туга за рідною Україною, підірвала його здоров’я. І Шевченко пише : Моя сусідонько убога, Вірші нікчемні віршувать Та заходиться риштувать Вози в далекую дорогу, На той світ, друже, до бога, Почимчикуєм спочивать.

ДІЗНАЄМОСЯ, КОЛИ ЗУПИНИЛОСЯ СЕРЦЕ ПОЕТА.Знайдіть значення виразу: а)215•8:43:4 - число б)986•2-1969 – місяць в)99•21-218 – рік .

Page 15: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

РЕФЛЕКСІЯРЕФЛЕКСІЯ

ІНТЕРАКТИВНА ГРА ІНТЕРАКТИВНА ГРА ““НЕЗАКІНЧЕННІ РЕЧЕННЯ НЕЗАКІНЧЕННІ РЕЧЕННЯ ““

1. Я ДІЗНАВСЯ НА УРОЦІ …1. Я ДІЗНАВСЯ НА УРОЦІ …

2. НАЙВАЖЛИВІШИМ ВІДКРИТТЯМ ДЛЯ МЕНЕ 2. НАЙВАЖЛИВІШИМ ВІДКРИТТЯМ ДЛЯ МЕНЕ БУЛО …БУЛО …

3. НА УРОЦІ ЦІКАВИМ БУЛО …3. НА УРОЦІ ЦІКАВИМ БУЛО …

4. Я ПОПОВНИВ СВОЇ ЗНАННЯ …4. Я ПОПОВНИВ СВОЇ ЗНАННЯ …

Page 16: ВИСЛОВИ ПРО ЧИСЛА:

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

На середній рівень:

1.Розв’язати рівняння: х • 30 = 450

2.Виконати дії: (840 - 128) • 36 .

На достатній рівень:

1. Скласти рівняння, приклади, задачі на

всі дії з натуральними числами.