14
1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема . Інструменти середовища графічного редактора для створення зображень за власним задумом. Мета: Навчальна складова мети уроку. Формування інформаційно-комунікаційної компетентності. Учень (учениця) розуміє призначення інструментів Гумка та Пензлі; застосовує інструменти середовища графічного редактора для створення зображень за власним задумом. Розвивальна складова мети уроку. Розвиток навичок мислення високого рівня (знання, розуміння, використання, аналіз), уваги, пам'яті, комунікативних здібностей. Виховна складова мети уроку. Формування поведінкових компетенцій. Виховання активності, навичок пізнавальної самостійної діяльності ,культури спілкування в групах, парах, естетичного смаку. Обладнання і наочність: комп’ютер,комп’ютерна програма «TuxPaint», комп’ютерна презентація «Побудова_зображень.ppt» (додаток 1), картки «Знайди зайве» (додаток 2), картки«Інформатичне лото» (додаток 3), фішки червоного та зеленого кольору для гри в лото. Використана література: 1. Підручник: Сходинки до інформатики: підручник для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Й. Я. Ривкінд, Ф. М. Рівкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012. – 160 с, 2. Робочий зошит: Сходинки до інформатики. Робочий зошит: навчальний посібник для 2 класу / Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Й. Я. Ривкінд, Ф. М. Рівкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013. – 64с. 3. Сучасний урок: теорія і практика моделювання: [навч. посібник]/ Т. І. Чернецька. – К.: ТОВ «Праймдрук», 2011. – 352 с. Хід уроку Викладання Учіння Організація й управління навчально- пізнавальною діяльністю учнів 1. Організаційний етап. Відгадати загадку: - Десять зайців мали мух, Кожна мала двоє вух, Кожна мала десять хат, Слухове сприйняття інформації. Перевірка робочих місць. Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний (бесіда).

2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

  • Upload
    others

  • View
    10

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

1

2 клас

Навчальний предмет. Сходинки до інформатики.

Тема . Інструменти середовища графічного редактора для створення

зображень за власним задумом.

Мета:

Навчальна складова мети уроку. Формування інформаційно-комунікаційної

компетентності.

Учень (учениця) розуміє призначення інструментів Гумка та Пензлі; застосовує

інструменти середовища графічного редактора для створення зображень за

власним задумом.

Розвивальна складова мети уроку. Розвиток навичок мислення високого рівня

(знання, розуміння, використання, аналіз), уваги, пам'яті, комунікативних

здібностей.

Виховна складова мети уроку. Формування поведінкових компетенцій.

Виховання активності, навичок пізнавальної самостійної діяльності,культури

спілкування в групах, парах, естетичного смаку.

Обладнання і наочність: комп’ютер,комп’ютерна програма «TuxPaint»,

комп’ютерна презентація «Побудова_зображень.ppt» (додаток 1), картки

«Знайди зайве» (додаток 2), картки«Інформатичне лото» (додаток 3), фішки

червоного та зеленого кольору для гри в лото.

Використана література:

1. Підручник: Сходинки до інформатики: підручник для 2 класу

загальноосвітніх навчальних закладів/ Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко,

Й. Я. Ривкінд, Ф. М. Рівкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012. – 160 с,

2. Робочий зошит: Сходинки до інформатики. Робочий зошит: навчальний

посібник для 2 класу / Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Й. Я. Ривкінд, Ф.

М. Рівкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013. – 64с.

3. Сучасний урок: теорія і практика моделювання: [навч. посібник]/ Т. І.

Чернецька. – К.: ТОВ «Праймдрук», 2011. – 352 с.

Хід уроку

Викладання

Учіння

Організація й

управління

навчально-

пізнавальною

діяльністю учнів

1. Організаційний етап.

Відгадати загадку:

- Десять зайців мали мух,

Кожна мала двоє вух,

Кожна мала десять хат,

Слухове сприйняття інформації.

Перевірка робочих

місць.

Форма навчання:

колективна.

Методи навчання:

словесний (бесіда).

Page 2: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

2

Кожен заєць – п’ять зайчат,

Кожне мало по морквині

І великій капустині,

А в капусті сім листів.

Скільки в мух було хвостів?

(очікувана відповідь – жодного)

2. Актуалізація опорних

знань.

Інтерактивна вправа «Незакінчені

речення»:

1) «Для створення малюнків,

вітальних листівок є

спеціальна програма, яка

називається…»(графічний

редактор).

2) «Ми вивчаємо графічний

редактор …» (TuxPaint).

3) «Англійське слово «Paint»

означає «писати …»

(фарбами).

4) «Слово «Tux» означає ім'я

…» (пінгвіна).

5) «У нижній частині вікна

програми TuxPaint

розміщена палітра …»

(кольорів).

6) «У лівій частині вікна

програми TuxPaint

розміщена панель …»

(інструментів).

7) «Якщо тобі не сподобався

малюнок, ти завжди можеш

скасувати свої дії, вибравши

на панелі інструментів

кнопку …» (відміни).

8) «Розміри об’єкта «Штамп»

можна зменшити або…»

(збільшити).

9) «Для виходу з програми

TuxPaint треба натиснути

кнопку …» (вихід).

Висловлювання

власних міркувань.

Швидке реагування на сформульоване питання. Висловлювання

власних міркувань.

Привітання, перевірка

підготовленості учнів

до уроку, мобілізація

їх до праці, активізація

уваги, створення

робочої атмосфери.

Узагальнення

висловлювань дітей.

Форма навчання:

колективна.

Методи навчання:

словесний.

Читання початку

речення,

коментування

відповідей учнів,

стимулювання їхнього

слухового

сприймання

інформації, виявлення,

наскільки учні є

уважними слухачами.

Page 3: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

3

3. Мотивація навчальної

діяльності.

Запитання:

- Чого не вистачає і що зайве

на малюнках?

(очікувані відповіді – на першому

малюнку у квітів не вистачає

стебел і листочків, а морквинка

зайва; на другому малюнку у

деяких квітів не вистачає стебла,

не всюди на галявині росте

травичка)

Бесіда:

- Чи хотіли б ви навчитись

самі малювати свої

малюнки? Ваш помічник у

цьому – миша. І звичайно,

не обійтись без

інструментів Пензлі та

Гумка.

4. Постановка мети уроку

перед учнями.

Розповідь:

- Сьогодні ми продовжимо

ознайомлення з панеллю

інструментів графічного

редактора TuxPaint. Ви

навчитесь користуватись

інструментами Пензлі і

Гумка.

5. Ознайомлення з новим

матеріалом.

Слухове та зорове

сприйняття

інформації.

Висловлювання

власних міркувань.

Слухове сприйняття

інформації.

Слухове та зорове

сприйняття

інформації.

Опрацювання ст. 127

підручника.

Форма навчання:

колективна.

Методи навчання:

проблемний,

словесно-наочний.

Демонстрація

презентації

«Побудова

зображень.ppt»,

створення проблемної

ситуації.

(додаток 1,

слайди 2-3)

Узагальнення

висловлювань дітей.

Форма навчання:

колективна.

Методи навчання:

словесний.

Зосередження уваги

дітей на розповіді.

Форма навчання:

колективна.

Методи навчання:

словесно-наочний.

Пояснення нового

матеріалу на основі

тексту та малюнків ст.

127 підручника.

Стимулювання учнів

до аналізу змісту

Page 4: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

4

6. Первинне закріплення

матеріалу.

Завдання:

- Виконати завдання 2, 6 на

ст. 46-47 робочого зошита.

7. Фізкультхвилинка

(руханка).

- Вітер віє-повіває, (Підняти руки вгору, нахиляти тулуб в

різні боки)

Орач сіє-посіває, (Ліву руку поставити на пояс, праву

відвести в сторону, розвернути корпус

вправо, поміняти положення рук і

розвернути корпус вліво)

Рости, рости, жито, (Присісти і піднятись на весь зріст)

Силою налите, (Зігнути в ліктях руки і розігнути)

Рости, рости, пшениця, (Присісти і піднятись на весь зріст)

Сонечка сестриця, (Потягнутись догори з піднятими

руками)

Як посіємо зерно, (Нахилитися донизу і дістати руками

підлогу)

Знов за парти сядемо, (Сісти на місця)

8. Самостійна робота.

Інтерактивна вправа «Знайди

зайве».

Завдання:

- Серед поданих зображень

знайди зайве.

Самостійна робота

учнів у парах,

обмірковування

відповіді та

фіксування її в

робочому зошиті.

Виконання фізичних

вправ.

Виконання завдань на

картках, обговорення

в групах.

Висловлювання

опрацьованого

матеріалу.

Форма навчання:

в парах.

Методи навчання:

практично-

репродуктивний.

Консультування учнів

(за потреби).

Форма навчання:

колективна.

Методи навчання:

словесний.

Читання віршу та

контроль за

правильністю

виконання учнями

вправ.

Форма навчання:

групова.

Методи навчання:

словесний.

Об’єднання учнів у

три групи,

формулювання

завдання.

(додаток 2)

Page 5: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

5

9. Формування вмінь та

навичок.

Повторення правил безпечної

поведінки за комп’ютером.

Завдання:

- Виконати практичні вправи

на ст. 128 підручника.

10. Фізкультхвилинка

(релаксація для очей).

- Заплющить очі. Уявить

себе в парку біля озера. Там

знаходиться чортове

колесо. Повільно

обертаються колесо з

різнокольоровими

кабінками. Оберіть собі

одну з них і слідкуйте за

нею очима. Обертається

колесо - опускається

повільно кабінка. Стоп.

власних міркувань.

Обговорення правил

безпечної поведінки за

комп’ютером.

Самостійна робота

учнів на комп’ютерах

з програмою

«TuxPaint».

Здійснення побудов

зображень

інструментамиПензлі

та Гумка.

Виконання інструкцій

вчителя.

Організація

активної участі

усіх учнів класу.

Консультування учнів

(за потреби).

Під час перевірки -

уточнення

(корегування)

формулювань,

постановка

уточнюючих

запитань,

демонстрація

презентації

«Побудова

зображень.ppt». (додаток 1, слайди 4-6).

Узагальнення міркувань

учнів.

Форма навчання:

індивідуальна .

Методи навчання:

практичний.

Консультування учнів

(за потреби).

Форма навчання:

колективна.

Методи навчання:

словесний.

Page 6: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

6

Відкрийте повільно очі і

подивіться у далину.

11. Підбиття підсумків уроку.

1) Інтерактивна гра

«Інформатичне лото».

Завдання:

- На клітинку, у якій

правильне висловлювання,

потрібно покласти зелену

фішку, на клітинку, у якій

неправильне

висловлювання – червону

фішку.

2) Вправа «Мікрофон».

Завдання:

- Висловити власну думку

про роботу на уроці,

починаючи зі слів «Я

знаю…» або «Я вмію…».

12. Домашнє завдання.

Завдання:

- Виконати завдання 4, 5 на

ст. 46-47.

Самостійна робота

учнів у парах,

обмірковування

відповіді та

фіксування її в на

картці.

Виконання

самоперевірки.

Висловлювання

власних міркувань.

Запис домашнього

завдання у

щоденники.

Форма навчання:

в парах,

індивідуальна.

Методи навчання:

практично-

репродуктивний,

ілюстративний.

Роздати учням картки

з лото і фішки –

червоні та зелені.

(додаток 3)

Під час перевірки

завдання -

демонстрація

презентації

«Побудова

зображень.ppt».

(додаток 1,

слайди 7-8)

Вербальна оцінка

роботи учнів на уроці.

Консультування учнів

щодо виконання

завдань.

Page 7: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

7

Додаток 1. Презентація «Побудова зображень».

Слайд 1

Слайд 2

Page 8: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

8

Слайд 3

Слайд 4

Page 9: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

9

Слайд 5

Слайд 6

Page 10: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

10

Слайд 7

Слайд 8

Page 11: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

11

Додаток 2. Картки «Знайди зайве».

1

4 3

2

Page 12: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

12

1

4 3

2

Page 13: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

13

1 2

3 4

Page 14: 2 клас Сходинки до інформатики...1 2 клас Навчальний предмет. Сходинки до інформатики. Тема.Інструменти

14

Додаток 3. Картка «Інформатичне лото».

Інструмент Пензлі

дозволяє створювати

зображення за власним

задумом.

У графічному редакторі

TuxPaint усі пензлі мають

однакову форму, але різну

товщину.

Інструмент Гумка

дозволяє стерти частину

малюнка, яка тобі не

подобається.

У графічному редакторі

TuxPaint є пензик, що має

форму котика.

Інструмент Гумка

дозволяє створювати

зображення за власним

задумом.

У графічному редакторі

TuxPaint усі гумки мають

однакову форму, але різні

розміри.

У графічному редакторі

TuxPaint пензлі мають

різну форму і різну

товщину.

У графічному редакторі

TuxPaint усі гумки мають

різну форму і різні розміри.

Інструмент Пензлі

дозволяє стерти частину

малюнка, яка тобі не

подобається.