• Download
    0

Embed Size (px)

DESCRIPTION

ĪSS RAKETLONA NOTEIKUMU APRAKSTS. Noteikumu pārskats Spēles setu kārtība - no mazākās raketes līdz lielākajai: Galda teniss Badmintons Skvošs Teniss Katru sporta veidu spēlē pēc attiecīgā sporta veida noteikumiem, izņemot servēšanas kārtību un rezultāta skaitīšanu - PowerPoint PPT Presentation

uzvarētājs • Ja pēc visiem 4 setiem punktu skaits abiem spēlētājiem

ir vienāds, spēlē izšķirošo punktu – “Gumijas roku”

+/- Kopā

Galda teniss 21 11 +10 +10Badmintons 17 21 -4 +6Skvošs 14 21 -7 -1Teniss 21 15 +6 +5Rezultāts

• Ja pēc skvoša kāda spēlētāja pārsvars ir no 3 līdz 21 punktam, tad tiek aprēķināts cik punkti tenisā nepieciešami spēlētājam, kurš ir vadībā:

Spēlētājam, kuram ir XX punktu pārsvars pēc skvoša, tenisā nepieciešami 22 – XX punktiPiemēram, ja spēlētāja A pārsvars pēc skvoša ir 17 punkti, tad tenisā viņam nepieciešami:

22 - 17 = 5

Tiklīdz spēlētājs A tenisā ieguvis 5 punktus, spēle tiek pārtraukta, jo spēlētājam B vairs nav iespējams uzvarēt maču

(izņemot galda tenisu). Otrā serve jāservē no kreisās puses

• Tiklīdz kāds no spēlētājiem sasniedzis 11 punktus, spēlētāji apmainās laukuma pusēm (izņemot skvošu )

• Pēc 20 – 20 serve pāriet pēc katra punkta izspēles līdz seta iznākums ir izšķirts

• Tenisā servētājam ir divas iespējas – pirmā vai otrā serve – tāpat kā normālā tenisā, izņemot mača izšķirošā punkta, jeb “Gumijas rokas” izspēlē

Page 17: ĪSS RAKETLONA  NOTEIKUMU APRAKSTS

“Gumijas roka”

• Ja pēc 4 setiem abiem spēlētājiem ir pilnīgi vienāds punktu skaits, tiek izspēlēts viens papildus punkts tenisā, saukts arī par „Gumijas roku”

• Šī punkta uzvarētājs kļūst par visa mača uzvarētāju• Servētājs tiek noteikts izlozējot. Izlozes uzvarētājs

izvēlas vai nu to, kurš sāks servēt, vai arī laukuma pusi. Izlozes zaudētājam paliek atlikusī izvēle