Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

Page 1: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ
Page 2: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

MadlArt,a u c t i o n h o u s eP r v a a u k c i j s k a k u ć a u S r b i j i

Izložba:8 - 15. mart 2015. godine. Vreme: 10 – 20hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Aukcija:15. mart 2015. 2014. godine. Vreme: 19hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Viewing:8 - 15. March 2015. (10 a.m. – 8 p.m.)Zepter EXPO, 4 Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Auction sale:15. March 2015. (7 p.m.)Zepter EXPO, 4 Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Page 3: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

1. Par kristalnih čašaGravirani lovački motivi. Visina: 14 cm € 75 ( 2 kom.)

2. Kristalna činija i Meisen porcelanska pepeljaraDimenzije: 9x9x5 cm. Prečnik: 12,5 cm € 75 (2 kom.)

3. Kristalna korpicaČehoslovačka. Dimenzije: 20x14x19 cm € 50

4. Kristalna činija za kolačeČeholovačka. Dimenzije: 45x17,5 cm € 50

5. Porcelanska figura lastavice Karl Ens, Volksedt. Nemačka. Između dva rata.Dimenzije: 20x14x14 cm € 75

6. Muza poezijeAlabaster. Francuska, oko 1900. Visina: 18 cm € 350

7. Meisen tacna za tortuRukom oslikana. Dimenzije: 41x41 cm € 100

8. Porcelanski set za ribuThomas Bavaria, Nemačka, oko 1930. Oval (63x26 cm), sosijera i 6 tanjira. Rukom oslikano. € 175 (8 kom.)

9. Porcelanski set za kafuZwiebelmuster, Čehoslovačka. € 125 (15 kom.)

10. Porcelanska vazaZwiebelmuster, Čehoslovačka. Visina: 26 cm. € 50

1 2

9 10

Page 4: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

11. Porcelanski servis za ručavanje, kafu i čaj za 8 osoba (78 kom.)Noritake, Montrose No 6956, Japan 1968. € 600 (N.B. Na fotografiji je samo deo kompleta)

12. Kineska porcelanska vazaVisina: 60 cm € 200

13. BombonjeraOko 1900. Visina: 16 cm € 100

14. Srebrni svećnjakŽig: Dijana i inicijali majstora TD Težina: 275 gr. Visina: 28,5 cm € 250

15. Posrebreni svećnjakVisina: 26 cm € 125

17. Pozlaćeno barokno ogledaloVisina: 106 cm € 200

18. Neoklasično ogledaloRezbareno drvo i šlifovano staklo. Kraj XIX veka. Visina: 110 cm € 400

19. Pozlaćeno barokno ovalno ogledaloŠlifovano staklo. Visina: 92 cm € 275

13 14 15

16. Oslikane keramičke pločiceDelft, Holandija, oko 1700. Dimenzije: 26x26 cm € 200 (4 kom.)

Page 5: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

20. Ikona Sv. NikoleVatroslav Bek (1834-?)Ulje na dasci. Dimenzije: 100x65 cm,1869. Sign. € 2800

21. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)Ex Libris Josipa Broza TitaGrafika, 12x8 cm 1956. Sign. € 150

22. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Slikar i modeliTuš, akvarel na hartiji, 25x28 cm, 1980. Sign. € 125

23. DANICA ANTIĆ (1916 - 1989)SnopUlje na platnu, 73x60 cm, Sign. € 450

24. DANICA ANTIĆ AnemoneUlje na platnu, 72x53 cm, Sign. € 400

Page 6: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

25. VLADIMIR BECIĆ (1886-1974)Primorski motivAkvarel, 47x60 cm, 1925. Sign. € 1200

26. MERSAD BERBER (1940-2012)Portret devojke Kombinovana tehnika, 50x32 cm, Sign. € 1400

27. ŠPIRO BOCARIĆ (1878-1941)Kićenje nevesteUlje na platnu, 74x98 cm, Oko 1925. Sign. € 3600

28. NIKOLA BEŠEVIĆ (1892-1970)Pištolj i jataganUlje na platnu, 32x44 cm, 1953. Sign. € 950

Page 7: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

29. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)U logoruGvaš na papiru, 35x48 cm, 1953. Sign. € 300

30. MRĐAN BAJIĆ (1957)Bez nazivaKombinvana teh./kolaž, 51x58 cm, 2004. Sign. € 600

31. V. BECKER Pejzaž u duhu romantizmaUlje na dasci, 15x29,5 cm, Sign. € 275

32. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)PejzažTuš na hartiji, 21x30 cm, Sign. € 100

33. MILIVOJE BOGATINOVIĆ (1946)AkvarijumKolaž, 45x64 cm, 2011. Sign. € 200

34. MILAN BOŽOVIĆ (1909-1992) Cveće u vaziUlje na platnu, 61,5x50 cm, 1978. Sign. € 350

Page 8: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

35. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Pored TamišaUlje na lesonitu, 41x46 cm, 1979. Sign. € 500

36. KOSTA BRADIĆ BeogradGrafika 11/100, 40x55 cm, 1985. Sign. € 50

37. EGIDIO BUDIČINUspon vrtovima, RovinjTuš na hartiji, 39 x44 cm, 1984. Sign. € 100

38. KOSTA BUNUŠEVAC (1948)Bez nazivaKombinvana tehnika, 32x23 cm, 1998. Sign. € 200

39. MILICA ČAĐEVIĆ (1890-1947)Predeo sa kućamaAkvarel, 26x35 cm, Oko 1928. Sign. € 350

40. MILAN ĆETIĆ (1904-1979)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 39x50 cm, Oko 1945. € 325

Page 9: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

41. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)BeogradUlje na platnu, 50x70 cm, Sign. € 500

42. MILORAD ĆIRIĆ Kuća pored rekeUlje na kartonu, 48x68 cm, 1950. Sign. € 550

44. JOVAN DIMOVSKI (1928-1996)Lik devojkeUlje na dasci, 35x30 cm, Sign. € 200

45. DUNJA DOKIĆ NIKOLIĆ RitualGrafika 2/52, 44x50 cm, Sign. € 200

Page 10: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

46. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Sećanje na Belog anđelaGrafika, 29x28,5 cm, 1963. Sign. € 200

47. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Un falso G.de Chirico...Ulje na platnu, 105x70 cm, 1976. Sign. € 4200

48. LAZAR DRLJAČA (1881-1970)PrenjAkvarel, 21x26 cm, 1933. Sign. € 450

49. DADO ĐURIĆ (1933-2010)LutakUlje na platnu, 71x53 cm, 1995. Sign € 4900

Page 11: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

50. ZUKO DŽUMHUR (1920-1989)Uspomena iz ParizaUlje na lesonitu, 54x65 cm, Oko 1960. Sign. € 900

51. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)KupačicaUlje na platnu, 65x85 cm, 2009. Sign. € 700

52. SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009)ViolončelistaTempera na hartiji, 70x50 cm, 1974. Sign. € 200

53. MIRO GLAVURTIĆ (1932)SfingaKombinvana tehnika, 23x21 cm, 1975. Sign. € 200

54. OTON GLIHA (1914-1999)GromačeTuš, akvarel na hartiji, 18x29 cm, 1962. Sign. € 350

Page 12: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

55 MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)PreljaUlje na šperu, 55x47 cm, Oko 1930. Sign. € 2200

56. MILOŠ GOLUBOVIĆ Mlada devojkaUlje na platnu, 68x58 cm, Oko 1925. Sign. na poleđini € 1800

57. TINE GORJUP (1909-1991)Devojka u foteljiUlje na platnu, 58x46 cm, Sign. na poleđini € 350

58. TINE GORJUPGorenjski motivUlje na platnu, 46x58 cm, Sign. € 800

Slika je navedena u katalogu 12. Prolećna izložba Jugoslovenskih umetnika, Umetnički paviljon Beograd 1940, (str. 12)

Page 13: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

59. GORAN GVARDIOL (1948-2011)BalerinaTempera i tuš, 31x22 cm, 2002. Sign. € 90

60. MILA GVARDIOL (1979)Tesli u častUlje na platnu, 100x70 cm, 2006. Sign. na poleđini € 800

61. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)Muški aktUgljen na hartiji, 54x22 cm, 1949. € 175

62. MILOŠ GVOZDENOVIĆ Ženski aktUgljen na hartiji, 53x37 cm, 1949. Sign. € 175

63. DUŠKO ILIĆCirkus AdrijaKombinvana tehnika, 70x27 cm, 1959. Sign. € 450

Izlagao na izložbi Mediale decembra 1961, Tribina mladih u Novom Sadu.

Page 14: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

64. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Akt Ulje na platnu kaš. na lesonit, 48x35 cm, 1976. Sign. € 550

65. BOŽA ILIĆ Akt s leđaUlje na kartonu, 52x42 cm, 1988. Sign. € 1200

66. BOŽA ILIĆ PejzažUlje na platnu kaš. na karton, 48x67 cm, 1975. Sign. € 2100

67. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)Mladić sa ružomUlje na platnu, 73x45 cm, Oko 1960. Sign. € 450

Page 15: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

68. BOGOLJUB IVKOVIĆ (1924)Uzlet IIUlje na kartonu, 61x45 cm, 1969. Sign. € 350

69. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)ViolinistaTempera na kartonu, 30x20 cm, 1966. Sign. € 125

70. ALBERTO JIMENEZ Iz seoskog životaTempera na hartiji, 40x58 cm, Sign. € 150

71. VERA JOCIĆ MATIĆ (1912-2000)Lik mlade ženeKombinvana tehnika, 39x20 cm € 200

72. ĐORĐE JOVANOVIĆ i PAULINA ŠUSTERMorski pejzaž, BudvaUlje na platnu, 50x 64 cm, 1954. € 300

Page 16: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

73. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)Portret devojkeUlje na kartonu, 39x30 cm, Oko 1940. Sign. € 1200

74. GORDANA JOVANOVIĆ (1912-1997)Cveće u vaziUlje na platnu kaš. na lesonit, 59x32 cm, Oko 1960. Sign. € 200

75. DIMA KAMBUROV Starac sa čalmomTempera, 41x29 cm, Oko 1930. Sign. € 150

76. DIMA KAMBUROV Portret čoveka sa bradomTempera, 40x28 cm, Oko 1930. Sign. € 150

Page 17: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

77. OLIVERA KANGRGA (1923-1999)Trojanski konjKombinvana tehnika, 31x40 cm. Sign. € 150

78. OLIVERA KANGRGA Portret devojke u ogledaluKombinvana tehnika, 40x31 cm. Sign. € 150

79. BOGOMIL KARLAVARIS (1924-2010)SokakUlje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400

80. ALBERT KINERT (1919-1987)Praproljetna iskušenja prastarjelog faunaGrafika, probni otisak autora, 48x105 cm. Sign. € 400

Page 18: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

83. K. KRISOV Lovac i lovciUlje na platnu, 70x50 cm, 1990. Sign. € 150

82. DAMJAN KOVAČEVIĆ (1983)Iz ciklusa MonksTuš, 35x25 cm, 2013. Sign. € 200

81. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)Studija za portret ocaOlovka na hartiji, 29x20,5cm. 1926. Sign. € 300

84. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225

85. MARA LUKIĆ JELESIĆ (1885-1979)Cveće u vaziUlje na lesonitu, 34x23 cm. Sign. € 250

Page 19: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

86. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)Primorski motivUlje na kartonu, 31x49 cm. 1953. Sign. € 750

87. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2004)Fragmenti života (Muzičari) Ulje na platnu, 60x73 cm. 2005. Sign. € 900

Reprodukovano u Monografiji “Aleksandar Luković Lukijan”, Beograd 2010, str. 215.

89. JULIUS GYULA MAUGSCH Figura devojkeBronza, visina: 34 cm. Sign. € 500

88. DRAGAN MARTINOVIĆ (1957)JugnuloUlje na platnu kaš. na dasku, 90x62 cm. 1985. Sign. € 750

Page 20: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

90. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Zlatiborska pletiljaUlje na dasci, 22x27,5 cm. 1972. Sign. € 650

91. MILIĆ OD MAČVE SkupštinaTempera, 23x23 cm, 1954. € 400

92. MILIĆ OD MAČVE Boj na Mišaru / Milenijum, milenijumTuš, 15x20 cm i 35x23 cm. 1971/73. Sign. € 300

93. MILIĆ OD MAČVEPomisao je slom / LjubavDrvorez 2/4 i 4/4, 25x18 cm i 25x14 cm. 1957. Sign. € 200

94. MILIĆ OD MAČVE Galebovi među jarbolimaAkvarel, 41x29 cm. 1991. Sign. € 300

95. MILIĆ OD MAČVE Put za JevremovacTempera, 23x33 cm. 1951. Sign. € 450

Page 21: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

96. OLGA MIHAILOVIĆ RADOVIĆ (1902-1983)Cveće Ulje na platnu kaš. na karton, 57x40 cm, 1971. Sign. € 200

97. VLADIMIR MIHOKOVIĆ (1954)Šuma, reka i brdaUlje na platnu, 65x50 cm. 1984. Sign. € 200

98. DRAGAN MOJOVIĆ (1942-2001)LokvanjiTempera , 29x38 cm. 1973. Sign. € 600

99. TAFIL MUSOVIĆ (1950)StaracUlje na platnu, 72x52 cm. Sign. na poleđini € 800

Page 22: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

100. N.N. Figura lavaCin, 10x24 cm. € 150

N.B. Jedna šapa restaurirana.

101. MIODRAG NAGORNI (1932)Beskrajna nevinost životaUlje na platnu, 206x160 cm. Sign. € 800

102. VIRGILIJE NEVJESTIĆ (?)Bez nazivaGrafika, 51x70 cm. € 200

103. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)RascvetavanjeAkrilik na platnu, 47x70 cm. 1992. Sign. € 350

Page 23: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

104. MILIVOJE NOVAKOVIĆ KANJOŠ (1938)PutnikUlje na kartonu, 26x34 cm. 1970. Sign. € 200

105. MILIVOJE NOVAKOVIĆ KANJOŠ PejzažUlje na kartonu, 25x53 cm. 1970. Sign. € 200

106. PETAR OMČIKUS (1926)Bez nazivaUlje na platnu, 102x95 cm. 2012. Sign. € 1800

107. RENATO PERCAN (1936-2013)FantazijaKombinvana tehnika, 95x65 cm. 1975. Sign. € 450

Page 24: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

108. LJUBA POPOVIĆ (1934)Bez nazivaGrafika 2/50, 26x19,5 cm. 1994. Sign. € 75

109. LJUBA POPOVIĆ La nostalgie doubleeUlje na platnu, 60x92 cm. 1977. Sign. na poleđini € 6000

110. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)BuketUlje na platnu, 54x65 cm. Oko 1965. Sign. € 2400

111. MIODRAG B. PROTIĆ Imaginarni predeoUlje na platnu, 55x45 cm. Oko 1962. € 1900

Page 25: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

112. ORDAN PETLEVSKI (1930-1997)Bez nazivaGrafika u boji 8/8, 93x60 cm. 1970. Sign. € 375

113. VASA POMORIŠAC (1893-1961)KućaUlje na lesonitu, 22x27 cm. Oko 1959. € 200

114. ĐORĐE POPOVIĆ (1902-1962)Pogled sa Zvezdare na DunavUlje na kartonu, 27x37 cm. 1935. Sign. € 300

115. SLAVOLJUB CAJA RADOJČIĆ (1942)FiguraBronza. Visina: 29 cm € 250

116. A. RAMOVIĆ BaščaršijaUlje na planu, 75x93 cm. Sign. € 600

Page 26: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

117. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Dve figureTuš na hartiji, 21x14 cm. Sign. € 200

118. IVAN RADOVIĆ Dva akta u enterijeruOlovka na hartiji, 20x15,5 cm. Oko 1935. Sign. € 150

119. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)Kapija sa čempresimaUlje na platnu, 60x80 cm. 2005. Sign. € 500

120. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM (1926-1986)Kompozicija IIITuš, akvarel na hartiji, 44x30 cm. 1985. Sign. € 225

121. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIMŽuta kućaUlje na platnu, 40x54 cm. 1977. Sign. € 300

Page 27: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

122. TOMA SPASIĆ JedriliceUlje na platnu, 55x55 cm. Sign. € 200

123. TOMA SPASIĆ DecaUlje na kartonu, 53x46 cm. Sign. € 150

124. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)Žena sa anđelomUlje na platnu, 40x35 cm. 1985. Sign. € 800

125. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)MihajlovacAkvarel, 29x42 cm. 1980. Sign. € 150

126. BRANKO LALE STANKOVIĆPortret devojčiceUlje na kartonu, 48x45 cm. 1952. Sign. € 400

Page 28: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

127. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)PortreUgljen na hartiji, 24,5x17 cm. 1948. Sign. € 200

128. SVETISLAV STRALA (1891-1957)Đerdapska klisuraAkvarel, 31,5x46,5 cm. 1930. Sign. € 350

129. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ SIP (1920-1976)Varijacije IUlje na lesonitu, 71x60 cm. 1958. Sign. € 450

130. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ SIP Varijacije IIIUlje na lesonitu, 73x60 cm. 1958. Sign. € 450

Page 29: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

131. EMIR ŠKANDRO (1957)BuđenjeUlje naplatnu, 100x73 cm. 2011. Sign. € 275

132. M. TOMIĆ HridineUlje na platnu, 40x75 cm. 1967. Sign. € 200

133. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Bez nazivaKombinovana tehnika, 42x29 cm. 1955. € 600

134. UROŠ TOŠKOVIĆBez nazivaKombinovana tehnika, 44x31 cm. 1955. € 800

Page 30: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

135. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)Grupni portretUlje na platnu, 95x75 cm. 2011. Sign. na poleđini. € 4000

136. SVETLANA VASILJEV RužeAkvarel, 28x39 cm. 1988. Sign. € 100

137. PETAR UBAVKIĆ (1852-1910)KarađorđeBronza. Visina: 17 cm. 1904. € 275

138. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)Ulcinj IUlje na platnu, 61x73 cm. 1940. Sign. € 6200

-Slika je popisana i reprodukovana u monografiji “Slikar Bogdan Šuput”, Vera Jovanović, Novi Sad 1984, (str. 219 i 278) i

-Navedena u katalogu 12. Prolećna izložba Jugoslovenskih umetnika, Umetnički paviljon Beograd 1940, (str. 22)

Page 31: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

139. JOSIF VIDOJKOVIĆ (1938)ŽbunUlje na platnu, 55x40 cm. Sign. € 200

140. ŽIVOJIN VLAJNIĆ (1901-1992)Šar planinaUlje na platnu, 45,5x60 cm. € 375

141. BOGOSAV VOJNOVIĆ PELIKAN (1894-1942)ManasijaUlje na platnu, 64x100 cm. Sign. € 600

142. VERA VUKOVIĆ Ženski aktKombinvana tehnika, 23,5x17,5 cm. 1983. Sign. € 100

Page 32: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

143. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)SkakačGrafika 45/50, 100x70 cm. 1986. Sign. € 200

144. VLADIMIR VELIČKOVIĆIsus po GrinevalduUlje na hartiji kaš. na lesonit, 102x65 cm. Sign. € 5800

145. VLADIMIR VELIČKOVIĆ AgressionUlje na platnu, 81x60 cm. 2006. Sign. na poleđini. € 5600

146. LJUBICA VIDEKA MakarskaUlje na kartonu, 29x41 cm. 1955. Sign. € 250

Page 33: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ

147. LAZAR VOZAREVIĆ (1925-1968)Majka sa detetomTuš i kolaž na papiru, 70x50 cm. Oko 1965. Sign. € 2000

148. LAZAR VOZAREVIĆTri figureTuš na hartiji, 30x21,5 cm. Oko 1957. € 300

149. MILKA ŽIVANOVIĆ Seoski pejzažUlje na platnu, 65x85 cm. 1942. Sign. € 300

150. MILKA ŽIVANOVIĆ Kosac u poljuUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 300

Page 34: Madl. aukcija mart 2015.pdf · Ulje na platnu, 39x54 cm. 1966. Sign. € 400 80. ALBERT KINERT (1919-1987) ... Dva akta Tuš na hartiji, 28x20 cm. Sign. € 225 85. MARA LUKIĆ JELESIĆ