20
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Кафедра теорії та методики трудового і професійного навчання Розгорнутий план-конспект уроку на тему: «ПЛЕТІННЯ СТІНОК КОШИКА ТЕХНІКОЮ КВАДРАТНОГО ПЛЕТІННЯ» варіативний модуль «Технологія плетіння виробів з лози» 7 клас Розробив студент групи ТО-10-1 Бурбас Олександр Хмельницький

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

  • Upload
    others

  • View
    1

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра теорії та методики трудового і професійного навчання

Розгорнутий план-конспект уроку на тему:

«ПЛЕТІННЯ СТІНОК КОШИКА

ТЕХНІКОЮ КВАДРАТНОГО ПЛЕТІННЯ»

вар іативний моду ль«Те хнолог ія плетіння вироб ів з лози»

7 клас

Розробив студент групи ТО-10-1Бурбас Олександр

Хмельницький

Page 2: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Тема: «Плетіння стінок кошика технікою квадратного плетіння»

Мета уроку:

- навчальна: формувати уміння та навички виконувати техніку квадратного лозоплетіння з дотриманням правил техніки безпеки;

- розвиваюча: сприяти розвитку в учнів концентрації уваги, покращення координації рухів, розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, точність виконуваних дій;

- виховна: виховувати любов до трудової діяльності, культуру праці, акуратність, бережне ставлення до інструменту, пристосувань, виробів із лози.

Матеріально-технічне забезпечення: дно кошика, прути лози 3-5 мм, ніж, секатор, круглогубці, клин, комп’ютер, проектор та екран.

Дидактичне забезпечення уроку:1. Дидактичний куб (розгортка в додатку А)2. Об’єкт праці – готовий виплетений кошик.3. Інструкційна картка «Виготовлення бокових стінок кошика

технікою квадратного плетіння в шашку» (додаток Б).4. Інструкційна картка «Виготовлення бокових стінок кошика

технікою квадратного плетіння у шахматку» (додаток В).5. Комплект вправ для фізкультхвилинки (додаток Г). 6. Альбом ілюстрацій плетених виробів (додаток Д).

Об’єкт діяльності: сплетені стінки кошика технікою квадратного плетіння.

Очікуванні результати: вміти характеризувати та виконувати плетіння стінок технікою квадратного плетіння, дотримуючись правил техніки безпеки.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.

Час: 45 хв.

Література:Основна:1. Навчальна програма з трудового навчання. 5-9 класи (Нова

редакція 2012р.)

Page 3: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

2. ДинисенкоЛ.І. та ін.. Трудове навчання: 7 кл.; Підручник для загалноосвіт. навч. закл. / Л.І. Динисенко, О.П. Гнеденко, Т.С. Мачача та ін.. – К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2007. – 192с.

Додаткова:1. Толмачева Н. А. Плетениеизлозы [Текст] : Техника. Приемы.

Изделия. : Энциклопедия / Толмачева Н. А. - М. : АСТ-ПРЕСС КНИГА,

2003. - 160 с. : ил.

2. Стеченко, О.Ф. Лозоплетіння / О.Ф. Стеченко. - К.: Урожай, 2007.

- 288 с.:іл.

Структура уроку

І. Організаційна частина………………………………………………….2 хвІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду……………………3 хвІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів……………………………..2 хвІV. Повідомлення теми, мети та завдання уроку……………………….1 хвV. Практична робота учнів……………………………………………….30 хв

5.1. Вступний інструктаж5.2. Поточний інструктаж5.3.Заключний інструктаж

VІ. Підведення підсумків………………………………………………….2 хвVІІ. Прибирання робочих місць, домашнє завдання…………………….5 хв

Page 4: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Хід уроку

І. Організаційна частина

Мета діяльності: привітання, перевірка присутності всіх учнів, заповнення вчителем класного журналу, перевірка готовності учнів до уроку (наявність зошита, підручника, необхідних матеріалів та інструментів).

Форма проведення навчання: фронтальна.Методи навчання:за джерелом знань і умінь – словесні (бесіда).

Слово вчителя:Доброго дня учні! Давайте перевіримо хто присутній… Підготуйтесь

будь ласка до уроку, вийміть усе необхідне приладдя, а все що зайве приберіть із парти… Отже розпочнемо урок…

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Мета діяльності:перевірка вчителем до початку практичної роботи підготовленості учнів до сприймання навчального матеріалу з метою аналізу стану знань, умінь і навичок набутих раніше і необхідних для свідомого засвоєння теми.

Форма організації навчання: фронтальна.

Методи навчання: ігрові методи навчання - гра «Дидактичний кубик».

Правила гриБажаючим взяти участь у грі учням надається право кинути гральний

кубик із шістьма можливими варіантами положення його сторін. В залежності до того, яка сторона випадає, учневі ставиться відповідне запитання. Розгортка кубика подана в додатку А.

Давши правильну відповідь учень отримує право передати можливість кидати кубика іншому. Якщо під час кидка кубика випадає питання яке вже було, то кубик перекидається, або якщо залишилося лише одне не використане питання – ставиться це запитання учневі.

Рисунок 1 – Дидактичний кубик

Page 5: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Орієнтовні відповіді до гри:1. (На червоному фоні) Лоза – це природній матеріал у вигляді

прутів із якого виготовляють плетені вироби.2. (На жовтому фоні) Кошик – це господарський інвентар для

зберігання або транспортування різних продуктів.3. (На зеленому фоні) Щемілка – інструмент для обкоровування

лозяних прутів.4. (На голубому фоні) Секатор – інструмент для зрізання лозяних

прутів.5. (На рожевому фоні) Жамка – інструмент для гнуття лозяних прутів

та стрічок.6. (На оранжевому фоні) Колун – інструмент для розколювання

лозяних прутів на дві, три або чотири частини.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Мета:стимулювання учнів до активної навчальної діяльності, спрямованої на формування знань, умінь і навичок.

Форма організації: фронтальна.

Методи навчання:за джерелом знань і вмінь – словесні (розповідь,бесіда).

Мотивація вступна, на перспективу

Ви мабуть знаєте, що культура лозоплетіння безпосередньо пов'язана з історією. Згадайте кошик для грибів, з яким ви напевно ходили по гриби. Він напевно великий, важкий і незручний. Пов'язано це з тим, що майстри намагалися зробити великі речі, продемонструвати широту своєї душі. А ось у країнах, де цінувалася витонченість, у лозоплетінні існують інші традиції. Кошик, виготовлений європейським майстром, буде легким, але дуже міцним. До витончених шкіл лозоплетіння відносяться литовська, естонська і латвійська.

На минулому уроці ми з вами вчилися плести кругле дно для кошика. Але чи може кошик складатися тільки з дна? Правильно. Ні.

А який нам елемент потрібно далі приєднати до дна, щоб отримати форму кошика? Відповідь вірна. Стінки.

На попередніх уроках ми з вами вивчали способи, або іншими словами техніки суцільного плетіння. Давайте згадаємо та подумаємо, який із них підійде краще для плетіння стінок. Отже ми вияснили, що є два способи суцільного плетіння: пошарове та квадратне. Ви мабуть усі хочете щоб ваш

Page 6: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

кошик був якнайкращий, витонченим. Так? Більш привабливішим є квадратне плетіння.

Отже, ви мабуть здогадались, що темою нашого уроку буде «Плетіння стінок кошика технікою квадратного плетіння».

ІV. Повідомлення теми, метою уроку

Мета діяльності: ознайомити учнів з темою, метою та завданнями уроку.

Форма організації: фронтальна.Методи навчання: за джерелом знань і умінь – словесні (розповідь),

ігрові.Розгадайте ребус:

Зашифрована фраза – Техніка квадратного плетіння.

Слово вчителя: Таким чином, на сьогоднішньому уроці ми будемо продовжувати

вивчення теми лозоплетіння, а саме «Плетіння стінок кошика технікою квадратного плетіння». Давайте запишемо тему уроку у зошит.

Під запис:Тема уроку: «Плетіння стінок кошика технікою квадратного

плетіння».

Мета уроку: формувати уміння та навички виконувати техніку квадратного лозоплетіння з дотриманням правил техніки безпеки.

V. Практична робота учнів

Мета діяльності: формування в учнів умінь та навичок плести стінки кошика технікою квадратного плетіння.

Форма організації: індивідуальна.Методи навчання: за джерелом знань і умінь – словесні (розповідь,

пояснення), практичні (практична робота), наочні (демонстрування, ілюстрування, спостереження).

Page 7: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

5.1 Вступний інструктаж

Мета діяльності: ознайомлення учнів з послідовністю плетіння стінок кошика технікою квадратного плетіння, визначення необхідних матеріалів та інструментів для роботи та повторення правил техніки безпеки.

Форма організації навчальної діяльності: фронтальна, групова.Методи діяльності вчителя: за джерелом знань і умінь – словесні

(бесіда, розповідь, пояснення), наочні (демонстрування, ілюстрування, спостереження); ігрові – гра «Виплети фрагмент уявної стінки».

Хід та зміст вступного інструктажу1. Тема даної практичної роботи: «Плетіння стінок кошика у

техніці квадратного плетіння».Метою даної практичної роботи є оволодіння технікою квадратного

плетіння.Завдання: виплести стінки кошика у техніці квадратного плетіння,

використовуючи дно виплетене на попередньому уроці.2. Вимоги до виконання завдання:- стінки повинні бути сплетені щільно;- усі зрізи повинні бути без сколів і знаходитись на внутрішній

стороні стінок;- плетіння повинно бути рівномірним;- прути підбираються однакової товщини;- потрібно добре слідкувати за кількістю прутів у кожній наступній

шашці чи шахматку.- При виконанні завдання на столі повинні бути: ніж середньої

величини; секатор; підготовлена до плетіння лоза.Робоче місце повинно бути організоване таким чином, щоб не було

захаращеності. Необхідний інструмент для роботи повинен бути розміщенийіз правого боку на верстаку, а лоза з лівого. Якщо ж учень лівша, то навпаки.

Правила техніки безпеки.- роботу розпочинати після дозволу вчителя;- ніж використовувати за призначенням, не працювати тупим

інструментом;- під час роботи дотримуватись порядку на робочому місці, а після

роботи прибрати робоче місце;- будьте обережними при роботі із гострими інструментами та

пристроями, щоб не поранити себе та оточуючих.3. Послідовність плетіння стінок:- закласти стояки у дно й загнути; - підготувати пучок прутів товщиною 4-5 мм для плетіння стінок;- почати безпосередньо плести стінки;

Page 8: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

- при плетінні, сторони формувати у формі зрізаного конуса догори ногами. Тобто догори повинно бути розширення;

- виплести стінки, обплітаючи поступово стояки.Слово вчителя:

Техніка квадратного лозоплетіння – це одна із технік даного виду декоративно-прикладного мистецтва. Є два різновиди квадратного плетіння: у шашку і у шахматку. Ці різновиди схожі, але мають деякі відмінності (Ілюстрування схеми на рисунку 1).

Рисунок 1 – Різновиди квадратного плетіння

Перший різновид (у шашку) виконують простим плетінням через два стояки. Стояки обплітаються із обох сторін. Лоза може використовуватисьдвох кольорів, світла та темна. Відповідно з одного боку будуть прути всі темні з іншого світлі.

Таким чином плететься так звана смужка, яка набирається із певної кількості прутів, що чергуються. Один обплітає стояк з переду, інший з заду і так догори. Далі плететься наступна смужка за таким самим принципом і зтакою самою кількістю прутів, але із зміщенням на один стояк в любу сторону.

Другий різновид (у шахматку) виконується так саме, як і у шашку. Також використовується лоза двох забарвлень, але коли починається плестись наступна смужка, то зміщення відбувається на два стояки, через що і виходить шахматка в процесі чергування темних і світлих частинок.

Техніки квадратного лозоплетіння

«у шашку» «у шахматку»

Page 9: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Гра: «Виплети фрагмент уявної стінки кошика»Правила гри:Учні класу діляться на групи по 2-4 чоловіки. Кожна з груп отримує

завдання та комплект необхідних матеріалів для його виконання. Комплект складається з 10 білих смужок паперу, 15 жовтих і 15 коричневих.

Білі смужки – це уявні стояки нашого кошика.Жовті смужки – уявні прути лози світлого кольору.Коричневі смужки – уявні прути лози темного кольору.І, ІІІ група.Вашим завданням буде розкласти білі смужки горизонтально на

однаковій відстані один від одного, а далі із жовтих та коричневих смужок виплести фрагмент квадратного плетіння у шашку.

ІІ, ІV група.Вашим завданням буде розкласти білі смужки горизонтально на

однаковій відстані один від одного, а далі із жовтих та коричневих смужок виплести фрагмент квадратного плетіння у шахматку.

Отже, ще раз повторимо загальну послідовність плетіння стінок:

4. Пояснення і показ способів самоконтролю правильності виконання операцій, прийомів і якості роботи.

Під час плетіння слідкуйте, щоб стояки постійно знаходились на однаковій відстані один від іншого. При заплітанні першого прута порівнюйте свої успіхи з рисунком інструкційної картки.

Контролюйте, щоб плетіння було щільним, постійно підтискаючи прути один до одного.

Також потрібно слідкувати щоб у одній смужці відповідні прутизнаходились один над одним, а при переході до наступної смужки, не забувати робити зміщення на один чи два стояка, відповідно до різновиду квадратного плетіння.

5. Попередження про причини браку і можливі помилки в роботі.Після завершення плетіння стінок може виявитися брак в щільності

плетіння. Якщо стінки будуть не щільно сплетені, то в ході експлуатації кошика, вони можуть розплестися в деяких місцях.

Типовими помилками при плетінні стінок технікою квадратного плетіння є:

- неоднакова кількість прутів по висоті в одній смужці;- плетіння через один або три стояки, що погіршує зовнішній вигляд

виробу.6. Показ зразків виробів, які будуть виготовляти учні.Демонстрування готових плетених кошиків, правильність плетіння на

зразку.

Page 10: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

7. Ознайомлення учнів з інструкційною карткою по виготовленню стінок для кошика.

Роздаються інструкційні картки – «Виготовлення бокових стінок кошика технікою квадратного плетіння в шашку», «Виготовлення бокових стінок кошика технікою квадратного плетіння у шахматку» (додаток Б, В).

8. Повідомлення про норми часу.На виконання даної роботи виділяється 25хв.

9. Оцінювання виробу буде проводитись відповідно таким критеріям:

- дотримання технології плетіння;- зовнішній вигляд;- щільність плетіння.

Фізкультхвилинка.Комплект вправ для гімнастики корпуса подано у (додатку Г).

5.2. Поточний інструктажМета діяльності: корегування діяльності учнів, попередження та

виправлення помилок в ході виконання самостійної роботи.Форма організації навчання: індивідуальна та фронтальна.Методи навчання:за джерелом знань і умінь – словесні (бесіда,

пояснення), наочні (демонстрація, спостереження), практичні – пробні вправи.

Основні обходи під час поточного інструктажуДії вчителя Дії учнів

1. Перевірка правильності початку роботи (обхід).

1. Підготовка до початку самостійноїроботи.

2. Фронтальне інформування2. Учні уважно слухають вчителя і

беруть почуте до уваги.3. Спостереження за роботою

учнів та контролювання правильності виконання роботи

3. Виконують відповідні дії у чіткій послідовності відповідно до інструкційної картки.

4. Виявлення типових помилок та з’ясування причин їх виникнення.

4. Задають вчителю питання, якщо щось не зрозуміло, або не виходить в ході роботи.

Поточна мотивація. А чи знаєте ви, що існують підстави вважати, що керамічний посуд спочатку у деяких країнах виготовляли на плетеній основі, тобто кошики для водонепроникнення обліплювали глиною. Під час випалу плетений каркас згорав, а черепок набував необхідної міцності.

Page 11: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

5.3. Заключний інструктаж

Мета діяльності: підведення підсумків по виконаній роботі, відмічання учнів, які краще справились із завданням, аналіз типових помилок, що виникли під час роботи учнів.

Форма організації навчання: фронтальнаМетоди навчання:за джерелом знань і умінь – словесні (розповідь,

бесіда, пояснення).Вчитель оцінює якість та правильність виконання заданої роботи.

Аналізує типові помилки та причини їх виникнення, визначає найкращі роботи.

VІ. Підведення підсумків

Мета діяльності: підведення підсумків уроку, відмічання активних учнів протягом усього уроку, виставлення оцінок.

Форма організації навчання: фронтальнаМетоди навчання: за джерелом знань і умінь – словесні (розповідь,

бесіда, пояснення).

6.1. Рефлексія.Мета: усвідомлення набутих знань, виконаної роботи.Форма організації навчання: фронтальна.Учням пропонується продовжити речення.Я навчився …Я зрозумів, що можу …Мені сподобалося …Для мене стало новим …Мене здивувало …У мене вийшло …Мене надихнуло …

VII. Прибирання робочих місць, видача домашнього завдання

Слово вчителя:Отже, вашим домашнім завданням буде описати поетапно послідовність

плетіння в шашку та шахматку. А зараз кожен прибирає своє робоче місце, виносить сміття і може бути вільний.

Page 12: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Додаток А

Розгортка дидактичного кубика

Що називається лозою?

Що таке кошик?

Що таке щемілка?Що таке секатор?

Що таке жамка?

Що таке колун?

Page 13: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Додаток Б

Інструкційна картка «Виготовлення бокових стінок кошика технікою квадратного плетіння в шашку»

Матеріали та інструменти: (обкоровані прути лози, секатор, ніж, круглогубці).

Час на виконання роботи

25хв

№з/п

Найменування неподільної

операціїГрафічне

зображенняТехнічні умови виконання

Інструменти та

пристосування

1 2 3 4 5

1Заготовка прутів для

бічних стійок

Для майбутніх стійок кошика потрібно взяти прути

товщиною 0,5-0,7 см. ідовший висоти готової кошики на 25-35 см.

Секатор

2Вставляння прутів для

бічних стійок

Обкоровані кінці прутів для бічних стійок застругують

ножем івставляють поруч з торцями

прутів денця.

Ніж

3 Загинання стійок

Відступивши 0,5 см від підстави

стійки, сплющують її круглогубцями і загинають

вгору. Загнувши такимчином всі стійки, стягують їх

кінці гумкою.

Круглогубці

4Плетіння стінок в шашку

Потрібно заплести прут лози світлого або темного кольору,

а далі переплітати через кожних два стояки. Наступний прут, протилежний по кольору

попередньому, повинен обплітати стояки з іншого

боку. Таким чином потрібно виплести смужку з певної кількості прутів. Далі все виконується так само, але зміщується на один стояк.

Секатор

Page 14: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Додаток В

Інструкційна картка «Виготовлення бокових стінок кошика технікою квадратного плетіння у шахматку»

Матеріали та інструменти: обкоровані прути лози, секатор, ніж, круглогубці.

Час на виконання роботи

25хв

№з/п

Найменування неподільної

операціїГрафічне зображення Технічні умови виконання

Інструменти та

пристосування

1 2 3 4 5

1Заготовка прутів для

бічних стійок

Для майбутніх стійок кошика потрібно взяти прути

товщиною 0,5-0,7 см. ідовший висоти готової кошики на 25-35 см.

Секатор

2Вставляння прутів для

бічних стійок

Обкоровані кінці прутів для бічних стійок застругують

ножем івставляють поруч з торцями

прутів денця.

Ніж

3 Загинання стійок

Відступивши 0,5 см від підстави

стійки, сплющують її круглогубцями і загинають

вгору. Загнувши такимчином всі стійки, стягують

їх кінці гумкою.

Круглогубці

4Плетіння стінок в

«шахматку»

Потрібно заплести прут лози світлого або темного

кольору, а далі переплітати через кожних два стояки.

Наступний прут, протилежний по кольору попередньому, повинен

обплітати стояки з іншого боку. Таким чином потрібно

виплести смужку з певної кількості прутів. Далі все виконується так само, але зміщується на два стояка,

через що й виходить шахматний малюнок.

Секатор

Page 15: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Додаток Г

Вправи для фізкультхвилинки

Гімнастика для корпуса

(виконують, сидячи на кріслі)

Максимально нахиліть голову вперед, діставши підборіддям грудей.

Повторіть два-три рази.

Нахиливши голову вперед, поверніть її вправо, а потім уліво. Повторіть

по два рази в кожну сторону.

Перемістіть голову назад, одночасно притискаючи до грудей підборіддя.

Покладіть руки на стегна, зведіть і розведіть лопатки. Виконайте по три-

чотири рази.

Покладіть ногу на ногу. Ліктем протилежної руки обіпріться на

зовнішню поверхню стегна. Подайте плече вперед, до упора скручуючи

хребет. Зробіть в ту й іншу сторону, змінюючи положення ніг, по два-три

рази.

Поставте ноги на ширину плечей, обіпріться руками на коліна. Нахиліть

корпус якомога далі вперед, пропускаючи його між ногами. Повторіть два-

три рази.

Page 16: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Додаток Д

Ілюстрації плетених виробів

Корзина для білизни

Кошик для білизни

Page 17: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Плетений куточок

Прямокутна корзина

Page 18: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Панно

Плетена посудина

Page 19: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,

Додаток Е

Розгадайте ребус:

Page 20: МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИУКРАЇНИ ...tmtpn.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/32/2018/07/...Тип уроку: урок застосування знань,