14
Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” Integrētā mācību stunda 1. Klasē Skolotāja: Tatjana Panova, Rīgas 34. vidusskola. Temats: Vēstule. Integrēts mācību saturs: Sociālās zinības : iepazīšanās ar vēstules vēsturi; vēstules „ceļa” pareizas secības izveidošana (pēc attēliem); aploksnes pētīšana. Dzimtā valoda : informācijas ieguve no dzirdēta un lasīta teksta; stāstīšanapar lasīto; savu domu izteikšana; savu domu pierakstīšana. Mājturība un tehnoloģijas : drošības noteikumu ievērošana; aploksnes izgatavošana (papīra griešana, locīšana, salīmēšana); darba vietas uzturēšana. Nodarbības uzdevumi: 1) Radīt priekšstatu par vēstuli, aploksni. 1) Sekmēt kritisku domāšanu: analizēt, novērot, darīt secinājumus. 2) Attīstīt izziņas interesi. 3) Veidot saskarsmes un sadarbības prasmes mācību uzdevumu veikšanai. Nodarbības mērķis: Sekmēt skolēnu interesi par vēstuli. Izmantotie resursi: Interneta resursi Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma : skola, klase: skolotāja:

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

Integrētā mācību stunda 1. Klasē

Skolotāja: Tatjana Panova, Rīgas 34. vidusskola.

Temats: Vēstule.

Integrēts mācību saturs:

Sociālās zinības: iepazīšanās ar vēstules vēsturi; vēstules „ceļa” pareizas secības izveidošana (pēc attēliem); aploksnes pētīšana.

Dzimtā valoda: informācijas ieguve no dzirdēta un lasīta teksta; stāstīšanapar lasīto; savu domu izteikšana; savu domu pierakstīšana.

Mājturība un tehnoloģijas: drošības noteikumu ievērošana; aploksnes izgatavošana (papīra griešana, locīšana, salīmēšana); darba vietas uzturēšana.

Nodarbības uzdevumi:

1) Radīt priekšstatu par vēstuli, aploksni.

1) Sekmēt kritisku domāšanu: analizēt, novērot, darīt secinājumus.

2) Attīstīt izziņas interesi.

3) Veidot saskarsmes un sadarbības prasmes mācību uzdevumu veikšanai.

Nodarbības mērķis: Sekmēt skolēnu interesi par vēstuli.

Izmantotie resursi:

Interneta resursi

- https://ru.wikipedia.org/wiki/ - http://s3ps.edu.lv/socialo-zinibu-stunda-pasta/ - http://viki.rdf.ru/item/1265/ - http://festival.1september.ru/articles/524329/ - http://festival.1september.ru/articles/620499/ - https://elims.org.ua/pritchi/category/pritchi-o-druzhbe/ - http://www.infoniac.ru/news/Konverty-svoimi-rukami - https://youtu.be/VID9Z2MJwuY

Interaktīvā tāfeleProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 2: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

Nodarbības gaita

Ievads 1. “Noskaņojuma minūte” – labi vārdi.

2. - Jums bija viegli nodot viens otram labus vārdus ...

Bet reiz dzīvoja divi draugi — dārznieki. Viņi sen nebija redzējušies, jo strādāja tālu viens no otra. - Padomājiet, kā draugi varēja viens otram nodot labos vārdus? (Skolotājs pieraksta bērnu domas uz tāfeles.)

- Lai uzzinātu, ko izdomāja draugi, paklausieties leģendu. Līdzība «Vēstule draugam» skolotāja lasījumā. (1.pielikums)

- Par ko priecājās dārznieks?- Paskaidrojiet, ko dārznieks gribēja pateikt, teikdams : «Es aplaistu puķes dārzā»? - Kas palīdz draugiem sazināties, atrodotis tālu vienam no otra?

- Apspriediet grupā mūsu stundas tēmu. (Pieraksti uz tāfeles.)- Pārbaudīsim jūsu domas: atminiet mīklu:

Bez spārniem lido,Bez mēles runā.

«Vēstule» – ir mūsu tēma.

- Kam jūs varētu uzrakstīt vēstuli? ( Pieraksti uz tāfeles.)

- Ko jūs gribētu uzzināt par vēstulēm? (Domu karte.)

Galvenā daļa 1. – Vai kāds no jums ir saņēmis vēstules?

- Ko jūs izjutāt, kad saņēmāt šādu vēstuli?

- Kas ir patīkamāk — saņemt vēstuli vai to uzrakstīt?

Pārbaudīsim: uzrakstiet vienu teikumu, kurā pasakiet solabiedram,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 3: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

kāpēc jums ir patīkami strādāt ar viņu vienā grupā.

- Kam bija patīkami saņemt vēstulīti? Kapēc? - Kam bija patīkami uzrakstīt draugam vēstuli? Kapēc?

2. Pārcelsimies tālajos laikos, kad cilvēks vēl neprata rakstīt vēstules!

- Jūs esat sešu dažādu senu cilšu pārstāvji. Jūsu ciltis nepazīst rakstības mākslu. Kā jūs nodosiet svarīgu informāciju citai senai ciltij (piemēram, par to, ka varat piedāvāt tai svaigas zivis)?

3. Darbs ar tekstu. (2.pielikums)Teksta lasīšana.- Ar zaļu zīmuli pasvītrojiet jauno informāciju.- Ko jaunu jūs uzzinājāt par informācijas nodošanu senatnē?

- Savienojiet teksta daļas ar atbilstīgiem zīmējumiem.

Pašpārbaude: bērni salīdzina savu darbu ar paraugu. - Ko pamanījāt? Kurš zīmējums bija lieks? Kāpēc?

4. Fizkultūras minūte – «Dziesma par vēstuli».

5. – Vai mūsdienu vēstules ir līdzīgas senajām? Ar ko tās atšķiras?- Kā tās ceļo?

Darbs pāros.Zīmējumu secības atjaunošana «Vēstules ceļojums no adresanta (sūtītāja) pie adresāta (saņēmēja)». (3.pielikums)

Latviešu valodā pastāstīt par vēstules ceļu (kartiņas parakstītas).

- Pievērsiet uzmanību tam, kā sauc cilvēku, kas nosūta vēstuli? (Adresants.) - Kā sauc cilvēku, kurš saņem vēstuli? (Adresāts.)- Kas ir līdzīgs un kas atšķirīgs šajos vārdos?

6. Jūs zināt, cik garu ceļu veic vēstule!Tātad, mēs varam paņemt jebkuru tekstu, kas uzrakstīts uz lapas un nosūtīt to lapu pa pastu? (Vajag pareizi noformētu aploksni.)

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 4: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

Darbs grupā – aploksnes izpēte.- Darba gaitā atrodiet atbildes uz diviem jautājumiem: 1. Ko jūs redzat uz aploksnes? 2. Kapēc tas ir vajadzīgs?

- Bez kā vēstule nevar doties ceļā? (Uz tāfeles pierakstam skolēnu atbildes.)(Saņēmēja adrese, sūtītāja adrese, marka, pasta zīmogs.)

7. Fizkultūras minūte - “Kā ceļo vēstule”.

8. Individuālais darbs – aploksnes izgatavošana.

- Kādi rīki būs nepieciešami darba veikšanai.

- Atbilstoša materiāla izvēle (plāns papīrs, vidēji blīvs papīrs vai kartons) – apspriešana grupā.

- Drošības noteikumi darbā ar šķērēm.

- Darba vērtēšanas kritēriji (kartība, precizitāte).

- Darba gaita.

Pēc darba pabeigšanas bērni grupā apspriež, cik kārtīgi un precīzi tika izgatavoti konverti.

9. Individuāls darbs – markas pielīmēšana, sūtītāja adreses pielīmēšana (skola).

10. Mājas uzdevums. (4. pielikums)Bērni saņem krievu-latviešu vārdnīcu par stundas tēmu. Mājās uz atsevišķas lapas ir jāuzraksta pareizi noformēta mājas adrese (pēc piedāvātā plāna).

Nobeigums. 1. Atgriešanās pie pierakstiem, kas bija veikti mācību stundas sākumā. (Domu karte).- Par ko runājām stundas laikā ?

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 5: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

- Kāpēc?- Kas vēl ir jāāpgūst ?

2. Refleksija – vēstule. (5. pielikums)- Šodien es varu pastāstīt radiniekiem un draugiem par to, kā …

1. pielikums.

Притча о письме другу.

Однажды садовнику пришло письмо от друга. Они давно не виделись, и вот

друг прислал весточку. Послание преодолело горы и реки, многие месяцы сквозь

дождь и жару шло письмо к своему адресату. Садовник чрезвычайно обрадовался,

когда получил его. Письмо было коротким: «Здравствуй, мой дорогой друг! Я

поливаю цветы в саду. Твой друг, Садовник» — было написано в нем.

Садовник пришел в страшное волнение. Целыми днями бродил он по саду,

не мог думать ни о какой работе, да и вообще ни о чем, кроме письма.  Он

размышлял над достойным ответом. Рассказать хотелось о многом, и о многом

расспросить. Донести главное, не забыть важные мелочи, передать прелесть своей

нынешней жизни и радость по поводу письма друга. Несколько недель садовник

писал ответ. Наконец он был готов. «Здравствуй, милый друг! Я тоже поливаю

цветы. Твой верный друг» — было написано в нем.

Садовник отправил письмо в долгое путешествие и, довольный, вернулся к

своим повседневным делам.

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 6: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

2.pielikums.

Древние люди использовали для передачи

важной информации голос. Но человеческий голос

слышен лишь на близком расстоянии. Для усиления

звука стали использовать пустые внутри стволы

деревьев, а позднее барабаны. С помощью условных

ударных сигналов новости передавались от одного

поселения к другому.

Жители Перу (государство в Южной

Америке) использовали цветовое письмо. Они брали

ветку от дерева и привязывали разноцветные нитки,

которые имели разные значения, например: красные

– война, белый – мир.

Затем для записи информации древние люди

изобрели особые знаки, обозначающие слова. Это

можно назвать началом письменности. Для письма

люди использовали глину, камень, дерево, кору

деревьев.

Следующим видом связи в истории

человечества стали гонцы — вначале пешие

(передвигались пешком), позднее конные. 

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 7: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

Много сотен лет служил людям почтовый

голубь. Письмо привязывали к ноге птицы.

Почтовые голуби умели точно находить дорогу и

возвращаться даже из очень отдалённых мест на 500

км и более. В Японии вывели новую породу

голубей, способных летать ночью: дневные хищные

птицы не схватят воздушного почтальона.

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 8: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

3. pielikums

Saliec pareizā secībā!

Vēstules ceļo ar mašīnām, vilcieniem,lidmašīnām, kuģiem.

Адресат

Vecmāmiņa lasa vēstuli.Vecmāmiņa ir adresāts.

Адресант

Meitene rakstā vēstuli.Meitene ir adresants.

Meitene atnes vēstulipasts kastē.

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 9: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

Pastā liek zīmogus uz aploksnēm.(Ставят печати на конверты.)

Pastnieks atnes vēstules mājās.

4. pielikums

Mājas darbs

Словарик по теме «Письмо»

vēstule – письмоaploksne – конвертadrese – адресadresants – адресант (отправитель письма)adresāts – адресат (получатель письма)pasts – почтаpasts kaste – почтовый ящик

Домашнее задание

На листе напиши свой домашний адрес (на латышском языке)!

Имя, фамилия (кому?)Улица, номер дома – номер квартиры

Город (или посёлок)Почтовый индекс

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 10: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

5. pielikums

Refleksija

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja:

Page 11: Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana ... Web viewProjekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot,

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties”

Projekts „Integrēta atklājuma mācību modeļa īstenošana sākumskolā. Pašregulētas mācības atklājot, izprotot sadarbojoties” atklātās nodarbības tēma :skola, klase: skolotāja: