Transcript
Page 1: урок фізики споживачі електроенергії

Урок фізики

Дата: 19.12.2014 р.

Клас: 9 – А № уроку: 26

Тема: Робота струму. Споживачі електричної енергії

Мета:Навчальна: Закріпити знання учнів з теми «Електричний струм»,а саме, поняття роботи струму, вміння розраховувати роботу струму. Ознайомити учнів з побутовими споживачами електроенергії, класифікацією за енергоефективністю.Розвиваюча: формувати й розвивати уміння розв’язувати задачі на застосування формули роботи і потужності струму; розвивати творчі здібності й логічне мислення.Виховна: виховувати ощадливе ставлення до електроенергії, навички побутової економії та енергоєфективного життя.

Обладнання: Мультимедійний проектор, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал; листки самоконтролю.

Тип: урок комбінований

План.І. Організаційна частина 1хв.

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація:Експрес-тест 5 хв.Самостійна практична робота учнів 5 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу 10хв.

IV. Закріплення нових знань 10хв.

V. Підведення підсумків уроку 10хв.VІ. Домашнє завдання 2 хв.VІІ. Рефлексія 2 хв.

Page 2: урок фізики споживачі електроенергії

Хід уроку.І. Організаційна частинаПривітання та перевірка готовності учнів до уроку.Повідомлення теми, мети уроку. Правила заповнення листків самоконтролю.

ІІ. Мотивація: 1.Яке значення, на вашу думку, має електрична енергія в житті людини?2. Чи вмієте ви самостійно розрахуватися за спожиту електроенергію?3.Чи варто витрачати багато коштів на електроенергію?Актуалізація опорних знань.

1) Експрес-тест із самоперевіркою (Додаток 1);2) Практичне завдання: за отриманими зображеннями електролічильників та

даними про вартість електроенергії заповнити квітанцію про оплату за спожиту електроенергію. (робота в малих групах ) (Додаток 2)

ІІІ. Вивчення нового матеріалуУсі прилади й машини, що працюють на електричній енергії, називаються споживачами. (Учні називають відомі побутові споживачі; показ презентації із коментарями учителя; особлива увага приділяється класифікації енергоефективності)

IV. Закріплення нових знаньРозв’язання задач (робота в малих групах), захист власних рішень, висновки. (Додаток 3)

V. Підведення підсумків уроку. Складання Пам’ятки з енергозбереження у побуті. (Додаток 4)Оцінювання згідно листків самоконтролю (Додаток 5)

VІ. Домашнє завдання. § 22;Повторити формули, поняття, закони з теми «Електричний струм».Індивідуальна робота над міні-проектом «Мій енергоєфективний будинок».

VІІ. Рефлексія. Учні прикрашають передноворічну ялинку лампочками різного кольору, в

залежності від вражень і сподівань, отриманих від уроку. (Додаток 6)*Якщо інформація, отримана на уроці, була дуже корисною, новою, справдилися усі очікування – лампочка червона;*Якщо інформація, отримана на уроці, була корисною, але не новою, частково справдилися очікування – лампочка жовта;*Якщо інформація, отримана на уроці, не була корисною, не справдилися очікування – лампочка синя.


Recommended