8
Конспект заняття із зображувальної діяльності, для старшої групи Тема:«Розгляд та ознайомлення з картиною І.Їжакевича «Перебендя» Вихователь: Попик В.М. Мета: ознайомити дітей із творчістю українського художника І.Їжакевича,з його картиною «Перебендя»;

колективний перегляд

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: колективний перегляд

Конспект

заняття із зображувальної діяльності, для старшої групи Тема:«Розгляд та ознайомлення з картиною І.Їжакевича «Перебендя»

Вихователь: Попик В.М.Мета: ознайомити дітей із творчістю українського

. , « »; художника І Їжакевича з його картиною Перебендя ,привернути увагу вихованців до творчості славетних земляків

’ — показати взаємозв язок двох видів мистецтва поезії і, , живопису поглиблювати почуття патріотизму гордості за

; талановитих синів рідного краю вчити розглядати, , ; картину помічати цікаве незвичне визначати гамму кольорів; , картини формувати вміння аналізувати картину вгадувати її

Page 2: колективний перегляд

, ,настрій можливий аромат , чути звукищо вона, відлунює висловлювати враження від спілкування з

фантастичним світом картини; , вчити мислити спостерігати за, , героями перевтілюватись у них вести уявний діалог з, героями працювати в командах; викликати співчуття до людей

’ , , з проблемами зі здоров ям позитивне емоційне ставлення до , .творів мистецтва прищеплювати любов до мистецтва загалом

: Попередня робота : ввести у словник дітей слова, , , ; перебендя кобзар сліпець поводир робота із схожими за

; жанром художніми картинами бесіда про людей з , - « проблемами зору морально етична бесіда Що таке

».співчуття

Обладнання. . . ,портрети І Їжакевича та Т Шевченка , « », , картина Перебендя аудіо записи пазли картини

« », , Перебендя рамки різного формату листівки з іншими , . . « ».картинами художника вірш ТГШевченка Перебендя

:Хід заняття- , Діти сьогодні на вас чекає не звичайне заняття з

, малювання сьогодні ми з вами познайомимось з картиною , відомого українського художника яка вас незвичайно здивує і

. , зачарує своєю глибиною Будьте дуже уважними активними , при розгляді цієї картини адже в кінці заняття на вас чекає

, , командна гра а капітанами команд стануть найерудованіші , найактивніші діти які добре зрозуміли зображене на

, , картині задум художника і будуть висловлюватись про. побачене

- , . ( ) Отжепочнемо наше заняття Лунає спокійна музика ( )мовчазне споглядання картини

- ? , , , Розглянули А зараз скажіть як ви думаєте діти прощо ? художник нам розповів Що художник намалював на цім

? ? ? полотні Прощо він хоче розказати нам А хто ці люди Що? ? ? роблять Де це відбувається Що ви бачите далеко позаду А

Page 3: колективний перегляд

, ? що ви бачите ось тут попереду зовсім близько Ащо з права від ? ? ? героїв картини А з ліва Які квіти бачите Які враження від

? ( )побаченого відповіді дітей

- , Всі заспокоїлись а зараз всі закриємо очі і пальчиками , , , торкнемося свого носика правої щічки лівої щічки а деж це

? , … , наші вушка ось вони торкнемося до них а зараз усі відкриємо.оченята

- , , ? Діти скажіть як ви себе почували нічого не бачачи Ось так і , наш сліпий кобзар нічого не бачить і сам не може ні

, , , пересуватись ні їсти ні торкатись і відчувати те всещоми . ? ? маємо змогу робити кожного дня Вамжаль його Чому

( )відповіді дітей

- А давайте знову зануримося в глибину цієї, .картини подивимося на неї ще раз

- , А ось послухайтещо насправді хотів розповісти своєю , картиною художник він відтворює прекрасну природу нашої

, . української землі над річкоюДніпро В центрі картини висока . козацька могила над річкоюДніпро На ній сів перепочити

. сліпий кобзар з поводирем Попереду розкішні квіти й( , , , , ) трави дзвоники тирса петрові батоги безсмертники будяки

, символізують колишню буйну козацьку волю тернистийшлях і , непереможність українського народу та й самого народного

. ’ , кобзаря А ось там позаду високі кремезні дуби на узгір ї село з , , вітряками на околиці десь там пасуться корови і безкрає .прекрасне небо

- . Давайтеще раз уважно поглянемо на картинуПрощо ви ? ?( )подумали дивлячись на неї Що відчули відповіді дітей

- , , А я дивлячись на картину відчула співчуття до сліпого, , кобзаря він нічого не бачить з тогощо кожного дня можемо

, , бачити мине має домівки але все одно радіє життю і цією, , , радістю своїми піснямимузикою він ділиться з усіма славлячи

’ , , .своюмову солов їну свій край свій народ

Page 4: колективний перегляд

- ? , Зацікавилися А давайте встанемо на ніжки зробіть один , , !крок вперед і застрибнемо у картину

… ! ( Стриб діти разом з вихователем роблять крок вперед до) картини І ноги відразу сховались у глибокій розкішній

, , , траві яка майже сягає колін їх огорнули приємні відчуття ніби , ! хтось лоскоче а скільки квітів поруч Вони виграють різними

, … , ? барвами а як пахнуть Ви відчуваєтещо це за запах Вам? подобається ’ , А ось високі кремезні дуби на узгір ї село з

, , , вітряками на околиці підійдіть ближче розгляньте їх виграють , . ,вони різними барвами довкола осінь Вдаличині річка хлюпоче

. ? … водичка Чуєте мелодію води така приємна Підійдемо, , , , ближче а ось погляньте позаду безкрає погоже небо аж подих

. , переповнює від його краси Чуєте десь далеко птахи, , . полетіли он там пасуться корови підійдемо туди Що вамще

? ?пощастило почути Які запахи ви вловили

А давайте підійдемо і сядемо поруч з кобзарем над, … річкою відчуємо прохолодний вітерець Чи не хотілося би вам

? поспілкуватися з героями цієї картини Щоб ви хотіли їх? ? запитати Хто з вас хоче з ними поспілкуватися З ким

?порозмовляємо

, …. Хтось з дітей починає запитувати але ніхто не відповідає - , , Діти дозвольте мені побувати в ролі цього сліпого кобзаря і

!? ( ) дати відповіді на ваші запитання діалог дітей та кобзаря

- , Можливо хтось хоче поспілкуватися із хлопчиком? ( , поводирем хтось з дітей бере на себе роль хлопчика а хтось

) - запитує Цікавою для вас була розмова з кобзарем та його? ? поводирем Багато дізналися про їхнєжиття Чи були вони, ? ( )патріотами як ви думаєте відповіді дітей

- , Усе на картині зображено саме так як як ми бачимо в . . реальномужитті Тому так легко уявити себе на картині Який

настрій подарувала вам наша уявна подорож та розмова з ?( ) героями картини відповіді дітей

- - , , , ,- . Комусь спокійний розважливий а комусь навпаки веселий , , Хтось замилувався замислився а комусь захотілося

Page 5: колективний перегляд

, , , порухатися побігати по пагорбах зійти до річки сісти біля. ? , - хлопчика Чи не так Адже всі ми різні тож по різному й

, .сприймаємо тещо бачимо та чуємо

- . Цюкартину намалював відомий український художник І, , . . Їжакевич намальована вона до змісту вірша Т ГШевченка

« ». ? ( ) Перебендя А хто такий перебендя відповіді дітей Поет , , , , ?( ) пише вірші казки оповідання то його зброящо діти слово А

, , художник показує красу природи всього довкола за , ?( ) , допомогою пензлика тощо його зброя пензлик Тож зброя

– , - . поета це слово а художника пензлик Ось послухайте цей :вірш уважно

, ,—Перебендя старий сліпий Хто й ?ого не знає

Він усюди вештається .Та на кобзі грає

, А хто грає того знають :І дякують люди ,Він їм тугу розганяє .Хоть сам світом нудить

- ,Вітер віє повіває .По полю гуляє

Намогилі кобзар сидить .Та на кобзі грає , Кругом його степ як море

, ;Широке синіє ,За могилоюмогила

— .А там тільки мріє , Сивий ус стару чуприну

;Вітер розвіває .То приляже та послуха

,Як кобзар співає

, .Як серце сміється сліпі очі плачуть, ...Послуха повіє

Старий заховавсь

Page 6: колективний перегляд

, ,В степу на могилі щоб ніхто не бачив ,Щоб вітер по полю слова розмахав

, ,Щоб люди не чули бо то боже слово ,То серце по волі з богом розмовля

,То серцещебече Господнюю славу .А думка край світа на хмарі ґуля

- Як точно художник зобразив у своїй картині зміст вірша. . . .Т ГШевченка Погляньте на неї ще раз

- , , ’ Ащож вас найбільше зацікавило у картині який об єкт чи ? явище сподобалось вам найбільше зараз ми за допомогою

« » чарівної рамки відшукаємо найцікавіші для нас( предмети діти розглядають картину з різних ракурсів за

, ). – допомогою різних рамок різної форми та розмірів Що ? ? потрапило у вашу рамочку Що найбільше сподобалось А

? ?( )чому Чим вам сподобалось саме це відповіді дітей

- . Сьогодні усі перейнялисяжиттям кобзаря і його поводиря . Всі проникли ся красою української землі Але

…….. , найактивнішими під час заняття були І як я вам обіцяла , вони і стануть капітанами двох команд для проведення

. ( командної гри А зараз ви собі відберете команду підбір). команд

- , . . І так команди готові А тепер слухайте уважно моє завдання , На ваших столиках на вас чекає ця сама картина але у

, . , вигляді пазлів вам потрібно буде в команді зібрати її Томуще , . ( раз погляньте на картину бо я її закрию діти стають навколо

) ?своїх столиків Хто перший складе

- , «1,2,3- !»( ) І так почали діти складають пазли - , , Молодці обидві команди ви всі дуже старались ніхто не

, , ’ помилився це означаєщо ви добре запам ятали картину і вона .вам сподобалась

. ? Підсумок Що вам сьогодні найбільше сподобалось Що? ? вразило Що відчули Що вдалось художнику найбільше

Page 7: колективний перегляд

? , зобразити на картині Для тогощоб ви, перейнялися відчули відтінки того колишнього

, , , життя колишніх діток їхньогожиття я вам підготувалаще . багато картин цього художника і подарую на згадку

( )вихователь роздає дітям листівки з картинами на згадку