4

Click here to load reader

урок1

Embed Size (px)

DESCRIPTION

123

Citation preview

Page 1: урок1

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I – III ступенів

Урок трудового навчання в 7 спеціальному класі.

Тема: Виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі. Кущ калини.

Підготувала вчитель трудового навчання спеціаліст першої категоріїБезрукова С.М.

Знам’янка 2014

Page 2: урок1

Тема уроку: Виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі. Кущ калини.Мета уроку:

Навчальна – ознайомити та засвоїти знання про техніку виготовлення сувеніра, як виду декоративно - прикладного мистецтва, формувати уміння виготовляти вироби з бісеру на дротяній основі;

Розвиваюча – сприяти розвитку творчих здібностей, логічного мислення та бережливого ставлення до матеріалів;

Виховна – виховувати повагу до традицій українського народу, естетичний смак;

Коригуюча – коригувати розвиток дрібної моторики рук в процесі виконання трудових операцій ручним способом.

План уроку.1. Організаційна частина.2. Нервово-психічна підготовка дітей до уроку.3. Актуалізація опорних знань учнів.4. Мотивація навчальної діяльності.5. Вивчення нового матеріалу.6. Практична робота.7. Зняття нервово-психічної напруги.8. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку.

1.Організаційна частина.

2.Нервово-психічна підготовка дітей до уроку.

Прислів’я:- Легко говорити, та не так легко зробити.- На дерево дивись, як родить, а на людину – як робить.- Ліниві руки не рідня розумній голові.

Тож бажаю усім, щоб до кожного з васЗавітало натхнення сьогодні у клас.Щоб вам захотілось новеньке пізнати,самим научитись та інших навчити.Тож я побажаю, щоб лінь ви прогналий натхнення щоб кожного дня зустрічали.

Page 3: урок1

3. Актуалізація опорних знань.

3.1 Які матеріали та інструменти необхідні для бісероплетіння?(бісер, дріт, ножиці, тканина)3.2 Які існують способи нанизування бісеру на дротяну основу?(нанизування дугами, паралельне і петельками)

4. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Бісер – це світ, в якому поєднуються найрізноманітніші сторони людського обдарування: майстерність виробника скла, вміння вишивальниці, фантазія художника.Бісер, палаючи різними вогнями, дарує відчуття особливої радості, чарівності, загадковості. Зараз ми переживаємо «бісерний бум» яких пов'язаний з тим, що відомі дизайнери стали активно використовувати вишивку бісером у своїх моделях, а як аксесуари до них пропонують вишукані прикраси з бісеру. З давніх-давен люди займались виготовленням виробів з бісеру. Цей вид мистецтва актуальний і сьогодні. А зараз ми переглянемо коротеньку презентацію.

5. Вивчення нового матеріалу.

5.1 Декламування віршів про калину.5.2 Розповідь вчителя.Калина коло хати – здавна найкраща і найзначніша ознака оселі

українця. Кущі калини милують зір весняним білим цвітом, рубіновими кетягами восени. А на зиму червоні кетяги калини вставляють поміж рам – їхнє світло і зігріває і радує. Рубінові ягоди калини, за народними уявленнями, здавна символізували мужність людей, які проливали кров за Батьківщину в боротьбі з ворогами. Насіння калини схоже на серце. Перегляд відео презентації виробів з бісеру.

Отже на протязі декількох уроків ми навчимося виготовляти декоративний виріб з бісеру на дротяній основі «Кущ калини». Цей гарний виріб ви зможете подарувати друзям, презентувати на шкільній виставці робіт.

5.3 Практична робота.Повторення правил техніки безпеки бід час роботи з бісером: - перед початком роботи підготувати робоче місце,- сидіти прямо, не нахиляючи низько голову,- роботу виконувати при достатньому освітленні,- голки зберігати в гольниці,- ножиці класти зімкнутими лезами на стіл,- роботу тримати на відстані 25-30 см. від очей.Робота за інструкційними картками.

Page 4: урок1

Інструкційна картка №1Гілочка (нанизування петельками)

Візьміть дротик завдовжки не менше 60 см.( Краще виглядає квіточка з дротика, який має кольорове покриття.)

• Нанизайте на дріт 5 бісеринок, розмістіть їх посередині. Скрутіть 1-1,5 см дроту біля бісеру.

• Нанизайте на лівий кінець дроту ще 5 бісеринок, розмістіть їх знову на віддалі 1-1,5 см від місця з’єднання двох кінців і скрутіть.

• Потім складіть обидва кінці дроту, і скрутіть їх разом на 1-1,5см• Решту розгалужень виконуйте так , як попередні.• На нижніх відгалуженнях зробіть листочки дещо більші із 7-9

бісеринок.

Фізкультхвилинка.Індивідуальна робота з дітьми, які потребують окремої уваги.7. Зняття психічно-нервової напруги.

Метод незакінчені речення.Слово «бусер» в перекладі з арабської…….Найперше скло утворилось поєднанням річкового піску і …….Дрібні круглі або злегка приплюснуті намистинки називають……

8 Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок і аналіз кращих робіт учнів.