гідросфера, її складові частини

Preview:

Citation preview

МиколаМиколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 36 ступенів № 36

    

Конкурсна робота

шкільного заочного конкурсу

«Сучасний урок

у презентаціях»Виконала: Виконала:

учитель географіїучитель географії

Козирєва Лілія Леонідівна Козирєва Лілія Леонідівна

Миколаїв – Миколаїв – 22001414

6 клас

Тема уроку:

Гідросфера, її складові частини.

Мета: навчальна: сформувати в учнів первинні знання про гідросферу, її склад, світовий кругообіг води в природі, Світовий океан і його частини; сприяти розвитку вміння пояснювати взаємозв’язок оболонок Землі на прикладі світового кругообігу води; розвивальна: розвивати вміння пояснювати взаємозв’язок оболонок Землі на прикладі світового кругообігу води; розвивати вміння робити висновки, аналізувати інформацію, працювати з фізичними контурними картами; сприяти розвитку практичних умінь учнів визначати географічне положення моря; виховна: виховувати любов до природи, бережне ставлення до водних багатств планети.

Тип урокуТип уроку: урок вивчення нового матеріалу: урок вивчення нового матеріалу

ОбладнанняОбладнання: атласи,фізична карта світу, підручники, : атласи,фізична карта світу, підручники, проектор проектор

Форми і методи роботиФорми і методи роботи: робота з підручником, : робота з підручником, робота з картою, “Мозковий штурм”, прийом робота з картою, “Мозковий штурм”, прийом “Географічний крос”, складання схеми, робота в “Географічний крос”, складання схеми, робота в групахгрупах

Очікувані результати:Очікувані результати:учні учні називають і пояснюють: називають і пояснюють: поняття поняття «гідросфера»«гідросфера»виділяють відмінності:виділяють відмінності: між складовими між складовими частинами гідросфери;частинами гідросфери;наводять приклади:наводять приклади: агрегатних станів води, агрегатних станів води, водних об’єктів;водних об’єктів;пояснюють:пояснюють: схему світового кругообігу води, схему світового кругообігу води, оцінюють:оцінюють: роль води для людини, природи. роль води для людини, природи.

Хід урокуХід уроку

І. Організаційний моментІ. Організаційний момент

(організація класу до роботи)(організація класу до роботи)

ІІ. Актуалізація опорних знань.ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Яка роль води у природі? Яка роль води у природі?

(вода живить землю, рослини, (вода живить землю, рослини, втамовує спрагу людей, втамовує спрагу людей, тварин…)тварин…)

ІІ. Мотивація навчальної ІІ. Мотивація навчальної діяльностідіяльності

Повідомлення теми і мети Повідомлення теми і мети урокууроку

Епіграфом сьогоднішнього Епіграфом сьогоднішнього уроку я взяла….уроку я взяла….

““Вода! Ти не Вода! Ти не просто просто

необхідна для необхідна для життя, ти і є життя, ти і є саме життя”.саме життя”.Антуан де Сент - Антуан де Сент -

ЕкзюперіЕкзюпері

Вода – найдивовижніший мінерал на Вода – найдивовижніший мінерал на Землі. Дивовижний, тому що вона створює Землі. Дивовижний, тому що вона створює умови для розвитку і росту різноманітних умови для розвитку і росту різноманітних форм життя. Водні маси впливають на клімат форм життя. Водні маси впливають на клімат континентів. Організм людини на 80 % континентів. Організм людини на 80 % складається з води – це кров, слина, лімфа.складається з води – це кров, слина, лімфа.

Отже ви зрозуміли, що сьогодні на уроці ми Отже ви зрозуміли, що сьогодні на уроці ми будемо говорити про воду. Сьогодні ми будемо говорити про воду. Сьогодні ми розпочинаємо вивчати новий розділ розпочинаємо вивчати новий розділ «Гідросфера», який розрахований на 12 «Гідросфера», який розрахований на 12 уроків. Починаємо вивчати нову географічну уроків. Починаємо вивчати нову географічну оболонку Землі – гідросферу. Вивчати дану оболонку Землі – гідросферу. Вивчати дану оболонку ми будемо протягом 11 уроків і оболонку ми будемо протягом 11 уроків і останній урок ми напишемо контрольну останній урок ми напишемо контрольну роботу за темою. В ході вивчення теми ви роботу за темою. В ході вивчення теми ви отримаєте певні знання і вміння. Які ж саме? отримаєте певні знання і вміння. Які ж саме?

Пам’ятка для учнів:Пам’ятка для учнів: будете пояснювати поняття «океан», будете пояснювати поняття «океан»,

«море», «затока», «протока», «водна «море», «затока», «протока», «водна маса», «океанічна течія», «річка», маса», «океанічна течія», «річка», «озеро», «болото», «льодовик», «озеро», «болото», «льодовик», «підземні води»; схему світового коло «підземні води»; схему світового коло обігу води в природі, складові частини обігу води в природі, складові частини гідросфери, роль Світового океану у гідросфери, роль Світового океану у географічній оболонці, причини і географічній оболонці, причини і наслідки рухів води в океані, наслідки рухів води в океані, особливості живлення і режиму вод особливості живлення і режиму вод суходолу;суходолу;

вміти: визначати географічне положення водних об’єктів, глибини океанів і морів; залежність напряму і характеру течії річок від рельєфу; оцінювати роль води для людини; знаходити на карті: Чорне, Азовське, Середземне моря; протоки: Босфор, Гібралтар, Дрейка; океани: Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий.

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.нового матеріалу.

План урокуПлан уроку

1. Унікальні властивості. 1. Унікальні властивості.

2. Гідросфера – водна оболонка Землі. 2. Гідросфера – водна оболонка Землі.

а) складові гідросфериа) складові гідросфери

б) значення прісної води для людейб) значення прісної води для людей

3. Світовий кругообіг води. 3. Світовий кругообіг води.

Робота з підручником. ст. 148.Робота з підручником. ст. 148.прочитайте і дайте відповідь на питання:прочитайте і дайте відповідь на питання:

- В яких агрегатних станах існує вода в природі?- В яких агрегатних станах існує вода в природі?   

   Агрегатні стани води

ТвердийГазоподібний

Рідкий

Гідросфера – водна оболонка Землі

Оболонки Землі

Прийом «Мозковий штурм» Прийом «Мозковий штурм»

Уважно перегляньте відеосюжет і Уважно перегляньте відеосюжет і дайте відповідь на питання:дайте відповідь на питання:

- Які властивості має вода?- Які властивості має вода?

- Зробіть висновок: (Неведомова Т., Зробіть висновок: (Неведомова Т., Гриценко К., Шмалько С., Петрова Гриценко К., Шмалько С., Петрова А., Фалько Д.) А., Фалько Д.)

Вода – це ….. (життяВода – це ….. (життя))

РекиРеки

ОзёраОзёра

ГідросфераГідросфераГідросфераГідросфераВода

в атмосфері

Вода в природі

Водав Світовому

океані Моря Річки

Протоки

Затоки

Підземні води

Льодовики

Болота

Озера

Багаторічна мерзлота

Хмари

Град

Сніг

Дощ

Туман

Словникова робота:Колообіг води – безперервний процес переміщення води з океану на суходіл через атмосферу і з суходолу в океан.

Випаровування

Конденсація пари

Опади дощ

Опади–снігВітер

Кругообіг води в природі – всесвітній Кругообіг води в природі – всесвітній процеспроцес

Підземні води

Льодовики

Джерело

Річка

ОкеаОкеанн

СуходіСуходілл

Казка.Казка. Жила – була в океані крапелька кругленька, Жила – була в океані крапелька кругленька,

весела. Захотілось їй подивитись на світ: який він весела. Захотілось їй подивитись на світ: який він великий, красивий. Піднялась вона на край хвилі і великий, красивий. Піднялась вона на край хвилі і відчула, що тягне її вгору, до яскравого сонечка. відчула, що тягне її вгору, до яскравого сонечка. Не встигла вона опам’ятатись, як потрапила в Не встигла вона опам’ятатись, як потрапила в хмаринку, де побачила таких самих крапельок. хмаринку, де побачила таких самих крапельок. Але сильний вітер підняв хмаринку вище і Але сильний вітер підняв хмаринку вище і сестрицям стало холодно, вони заплакали і сестрицям стало холодно, вони заплакали і полились на землю дощем. Одна крапелька впала полились на землю дощем. Одна крапелька впала в море, інші – в річку, а наша крапелька впала в в море, інші – в річку, а наша крапелька впала в лісове джерело. Засмутилась вона: де її сестрички, лісове джерело. Засмутилась вона: де її сестрички, чи побачиться вона з ними? Поки вона тужила, чи побачиться вона з ними? Поки вона тужила, річечка її донесла до великої річки, а та – до моря, річечка її донесла до великої річки, а та – до моря, а звідти капелька потрапила в океан. Тут вона а звідти капелька потрапила в океан. Тут вона зустріла своїх сестер і дуже зраділа.зустріла своїх сестер і дуже зраділа.

Робота з підручником ст. 149Робота з підручником ст. 149

І група - Скільки кіл коло обігу води існує?І група - Скільки кіл коло обігу води існує?

ІІ група - Яке значення кругообігу води в ІІ група - Яке значення кругообігу води в природі?природі?

Завдяки кругообігу відбувається:Завдяки кругообігу відбувається: перенесення вологи на сушу і стікання її в перенесення вологи на сушу і стікання її в

океан;океан; перенесення тепла;перенесення тепла; обмін мінеральними речовинами;обмін мінеральними речовинами; кругообіг пов’язує між собою всі сфери кругообіг пов’язує між собою всі сфери

Землі.Землі.

Закріплення вивченого

“Географічний крос” 1. Водна оболонка нашої планети називається ….2. Основна частина вод гідросфери зосереджена у …..3. Вода може 5. Основною причиною утворення перебувати у трьох станах…4. Вода має властивості…..колообігу води в природі є ……

ІІVV. Підсумок уроку. Підсумок уроку

““Вода! Ти не просто необхідна для Вода! Ти не просто необхідна для життя, ти і є саме життя”. життя, ти і є саме життя”. Антуан де Сент - Антуан де Сент - ЕкзюперіЕкзюпері

Домашнє завданняДомашнє завданняПрочитати параграф 45•скласти схему світового колообігу води в природі.•принести ксерокопію контурної карти океанів

Recommended