Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії...

Preview:

Citation preview

Мій конспект 1 клас

За новою програмою

Курс «Основи здоров’я»За підручником І.Д.Бех,Т.В. Воронцова,

В.С.Пономаренко,С.В. СтрашкоЦикл уроків на тему:

«Психічна і духовна складові здоров’я»

Ковальчук Г.ІСпеціаліст вищої категорії

вчитель-методист Тульчинської ЗШ I-III ст..№2 Вінницької обл.

2014 р.

Урок №1

Тема:Унікальність людини. Повага до себе та до інших людей.

Мета:Показати дітям унікальність кожного з них. Сформувати усвідомлення

неповторності себе і свого оточення,допомогти дітям порівняти ознаки

людей,усвідомити схожі риси та відмінні,допомогти зрозуміти поняття

«унікальність»,виховувати у дітей повагу до іншої людини не за певні

обдарування чи її зовнішній вигляд,а за те,що вона просто людина,що вона

має бути іншою і має на це право.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

Україна моя-це пісні солов’їні.

Україна моя-щастя в кожній родині,

Обереги святі,подаровані дітям.

Україно моя!Ти найкраща у світі.

2.Оголошення теми і мети уроку:

- Сьогодні ми розпочинаємо вчити велику тему «Психічна і духовна складові

здоров’я». В цьому розділі ви дізнаєтесь про неповторність людини,її

традиції, про почуття людей. Навчимося поліпшувати настрій людини.

Дізнаємось,що таке рішення і як їх приймати. А також дізнаєтесь, як

настрій,традиції,почуття впливають на здоров’я людей.

3.Сприймання і усвідомлення нового матеріалу:

1)Робота за підручником ст..106

-До якої казки цей малюнок?

-Чи схоже було Гидке каченя на інших?2

-Чим воно від них відрізнялося?

-Як до нього ставилися інші мешканці пташиного двору?

-Як воно почувало себе,чуючи такі слова про себе?

-Ким стало,коли виросло?

2)Перегляд фотографії дітей усього класу:

-Це ми,наш дружній класний колектив ,в якому проживає 20 дітей.

Кожен з вас по-своєму неповторний і унікальний. Отже,нам потрібно

сьогодні дізнатись,що таке унікальність,що таке неповторність.

3)Робота в групах:

I група

Знайти схожість і відмінність між гілочками і висловитися по даному

малюнку.

3

ІІ група

Порівняти двох котиків і висловитися по даному малюнку.

ІІІ група Порівняти двох дівчаток нашого класу - Юлю і Діанку

Завдання для 4 групи дітей. Порівняти комах. Знайти схожі та відмінні

ознаки.

4)Робота за малюнками підручника-ст.107

Діти читають статтю. Розглядають малюнки. Відповідають на запитання:

4

-Що є спільного у кожної сніжинки?

-Чим відрізняються сніжинки?

5.Практична робота:

-Чому на уроках фізкультури ми шикуємось в шеренгу чи колону один за

одним в певному порядку?

-Чи усі ми ми однакові?

-Чим відрізняються люди один від одного?

Висновок:Кожна людина має свій характер,свої звички,свій талант,свій колір

очей,волосся,абсолютно різні візерунки на долонях і пальцях рук,різний

ріст,свої здібності,уподобання,смаки. Суспільству потрібні різні люди.

Одні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я для яких не

має значення.

Це все унікальність людини,тобто цінність,тому людина повинна піклуватися

про себе,і ця турбота має своє вираження.

Ніколи і ніде не могло бути і не було жодної такої людини, як ти.

6.Весела руханочка під мелодію пісню «Чомучки».

Чомучки!Чомучки!Ми-діти веселі.

Зростають Чомучки у кожній оселі.

Чому?Куди?І як?Ми дуже хочем знати.

У вас знайдеться час?Дозвольте запитати!

7.Читання статті підручника «Спільне-відмінне».

Висновок:Кожна людина хоче бути щасливою і довго жити.

8.Узагальнення і систематизація отриманих знань:

1)Гра «Мікрофон»

5

Кожна дитина бере до рук свою фотографію і розповідає про себе:що їй

подобається,що ні,чим вона хоче займатися.

Висновок:Люди усі різні,унікальні,але мають багато спільного.

2)

-Люди можуть розвинути в собі будь-які якості,якщо будуть систематично і

серйозно займатися собою. Кожна людина має право бути не такою,як ти,але

зовсім іншою,не схожою на тебе.

3)Робота в парах:

підручник ст.108,стаття «Шануй відмінності.»

Діти розглядають малюнки і розповідають один одному,чим люблять

займатися у вільний час.

-Чи треба сперечатися, якщо ваші уподобання не збігаються?

9.Підсумок уроку:

-Чи є серед вас однакові діти?

-Прочитайте і запам’ятайте корисні поради на ст.109 підручника.

Стався до інших с повагою-і тебе теж поважатимуть.

Допомагай іншим-і ти знайдеш нових друзів.

Будь відкритим до всього нового-і ти забудеш про нудьгу.

-Діти,кожен з вас є неповторним,унікальним,по-своєму здібним.

Урок№2

Тема:Емоції та настрій людини. Як покращити настрій.

6

Мета:Навчити дітей розрізняти ситуації,які покращують настрій людини.

Вербальні і невербальні вияви емоцій. Пробудити у дітей бажання

прислухатися до свого емоційного стану,керувати своїми емоціями,добирати

прийоми для самозаспокоєння,узгоджувати їх з такими діями,які

підтримують гарний настрій.

Хід уроку:

1. Організаційний момент:

Дитинства світ-чарівний світ!

Це світ рожевих диво-мрій!

До праці всі хутчій,хутчій!

2. Актуалізація опорних знань:

Звучить музика з мультфільму «Крихітка Єнот».

-Чому вам весело?

-А коли буває сумно?

-Як ви думаєте,що краще впливає на здоров’я: музика сумна чи весела?

Діти розглядають малюнки в підручнику ст.114,а також через DVD диск.

Читають запитання в підручнику і дають на них відповіді.

Висновок:Настрій буває різним. Він залежить від почуттів,емоцій, які ви

переживаєте. Радість,сум,задоволення,страх,гнів,сором-це почуття. Почуття-

це те,що людина відчуває.

3.Оголошення теми і мети уроку:

7

- Сьогодні ми дізнаємось,як настрій людини впливає на її здоров’я. Будемо

вчитися створювати гарний настрій.

4. Вивчення нового матеріалу:

- Як ви думаєте ,які почуття переживає кожен малюк на картинці?

5.Гра «Домалюй смайлик»

Робота по зошиту «Основи здоров'я» ст.59

- Які почуття переживають Ангеліна і Іринка,коли їх хвалять?

- Чому почуття радощів?

Щоденник настрою

8

Завдання для дітей:

-Кожного вечора оцінюйте,як минув ваш день. Зафарбуй відповідний

смайлик :зеленим кольором-чудово,синім-непогано,могло бути і краще-

червоним.

-Намалюй те, що приносило тобі радість( ст.61 в зошиті.)

6.Фізкультхвилинка:

Нехай моя земля усім дарує,

Здоров’я із джерел,красу дібров,

Нехай у серці кожному квітує

Надія,віра,радість і любов.

9

Спілкування

Мовлення Жести

МімікаЕмоції

7.Узагальнення і систематизація знань:

-Навколо нас проживає багато людей.

-Що вони мають спільного?

-Чому у людей є відмінності,і які?

-Як відрізняються люди сумні і веселі?

-Так,насуплені брови,зморшки на лобі,широко відкриті очі,насупленість-це

емоції.

-Чим супроводжуються емоції?

-Наші рухи-це жести. Отже,спілкування супроводжується за допомогою

мовлення, жестів,емоцій.

Висновок:Гарний настрій зберігає здоров’я людини. Посмішка людину

красить. Гарний настрій легко передається іншій людині,дарує радість

іншим.10

-Що є причиною поганого настрою?

-Коли ви відчуваєте страх?

-Коли відчували гнів?

-Чи приходилось переживати сором?

-Коли останній раз відчували радість?

Висновок:Ваш настрій відбивається на поведінці,вчинках,діях,розмові,

ставленні до інших. Якщо у вас гарний настрій,то вам хочеться

спілкуватися,працювати,допомагати іншим,коли настрій поганий,то нічого

не хочеться,все дратує,не можете зосередитись,нічого не виходить.

8.Робота в парах:

Таблиця «Погано чи добре».

Висновок:Перед тим,як щось зробити,добренько подумай,чи це не зашкодить

іншим.

Висловлювання дітей відносно побаченого.

9.Робота за прислів’ям.

«Слово не шабля,але ранить серце».

11

Поясніть прислів’я.

10.Робота за підручником, читання статті та розгляд малюнків ст. 115

Вчимося розпізнавати почуття,робота за підручником ст.116,розгляд

малюнків.

Висновок:Почуття-це те,що людина відчуває в різних ситуаціях.

11.Підсумок уроку:

-Назви емоції,які ти знаєш?

-Що впливає на настрій?

-Що прикрашає обличчя людини?

-Яке значення для здоров’я має гарний настрій?

Вірш «Як зробити день веселим?»

Ст.118 у підручнику.

-То що треба робити,щоб покращити свій настрій?

12

Recommended