15
Мій конспект 1 клас За новою програмою Курс «Основи здоров’я» За підручником І.Д.Бех,Т.В. Воронцова, В.С.Пономаренко,С.В. Страшко Цикл уроків на тему: «Психічна і духовна складові здоров’я» Ковальчук Г.І Спеціаліст вищої категорії

Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

  • Upload
    others

  • View
    3

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

Мій конспект 1 клас

За новою програмою

Курс «Основи здоров’я»За підручником І.Д.Бех,Т.В. Воронцова,

В.С.Пономаренко,С.В. СтрашкоЦикл уроків на тему:

«Психічна і духовна складові здоров’я»

Ковальчук Г.ІСпеціаліст вищої категорії

вчитель-методист Тульчинської ЗШ I-III ст..№2 Вінницької обл.

2014 р.

Урок №1

Page 2: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

Тема:Унікальність людини. Повага до себе та до інших людей.

Мета:Показати дітям унікальність кожного з них. Сформувати усвідомлення

неповторності себе і свого оточення,допомогти дітям порівняти ознаки

людей,усвідомити схожі риси та відмінні,допомогти зрозуміти поняття

«унікальність»,виховувати у дітей повагу до іншої людини не за певні

обдарування чи її зовнішній вигляд,а за те,що вона просто людина,що вона

має бути іншою і має на це право.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

Україна моя-це пісні солов’їні.

Україна моя-щастя в кожній родині,

Обереги святі,подаровані дітям.

Україно моя!Ти найкраща у світі.

2.Оголошення теми і мети уроку:

- Сьогодні ми розпочинаємо вчити велику тему «Психічна і духовна складові

здоров’я». В цьому розділі ви дізнаєтесь про неповторність людини,її

традиції, про почуття людей. Навчимося поліпшувати настрій людини.

Дізнаємось,що таке рішення і як їх приймати. А також дізнаєтесь, як

настрій,традиції,почуття впливають на здоров’я людей.

3.Сприймання і усвідомлення нового матеріалу:

1)Робота за підручником ст..106

-До якої казки цей малюнок?

-Чи схоже було Гидке каченя на інших?2

Page 3: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

-Чим воно від них відрізнялося?

-Як до нього ставилися інші мешканці пташиного двору?

-Як воно почувало себе,чуючи такі слова про себе?

-Ким стало,коли виросло?

2)Перегляд фотографії дітей усього класу:

-Це ми,наш дружній класний колектив ,в якому проживає 20 дітей.

Кожен з вас по-своєму неповторний і унікальний. Отже,нам потрібно

сьогодні дізнатись,що таке унікальність,що таке неповторність.

3)Робота в групах:

I група

Знайти схожість і відмінність між гілочками і висловитися по даному

малюнку.

3

Page 4: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

ІІ група

Порівняти двох котиків і висловитися по даному малюнку.

ІІІ група Порівняти двох дівчаток нашого класу - Юлю і Діанку

Завдання для 4 групи дітей. Порівняти комах. Знайти схожі та відмінні

ознаки.

4)Робота за малюнками підручника-ст.107

Діти читають статтю. Розглядають малюнки. Відповідають на запитання:

4

Page 5: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

-Що є спільного у кожної сніжинки?

-Чим відрізняються сніжинки?

5.Практична робота:

-Чому на уроках фізкультури ми шикуємось в шеренгу чи колону один за

одним в певному порядку?

-Чи усі ми ми однакові?

-Чим відрізняються люди один від одного?

Висновок:Кожна людина має свій характер,свої звички,свій талант,свій колір

очей,волосся,абсолютно різні візерунки на долонях і пальцях рук,різний

ріст,свої здібності,уподобання,смаки. Суспільству потрібні різні люди.

Одні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я для яких не

має значення.

Це все унікальність людини,тобто цінність,тому людина повинна піклуватися

про себе,і ця турбота має своє вираження.

Ніколи і ніде не могло бути і не було жодної такої людини, як ти.

6.Весела руханочка під мелодію пісню «Чомучки».

Чомучки!Чомучки!Ми-діти веселі.

Зростають Чомучки у кожній оселі.

Чому?Куди?І як?Ми дуже хочем знати.

У вас знайдеться час?Дозвольте запитати!

7.Читання статті підручника «Спільне-відмінне».

Висновок:Кожна людина хоче бути щасливою і довго жити.

8.Узагальнення і систематизація отриманих знань:

1)Гра «Мікрофон»

5

Page 6: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

Кожна дитина бере до рук свою фотографію і розповідає про себе:що їй

подобається,що ні,чим вона хоче займатися.

Висновок:Люди усі різні,унікальні,але мають багато спільного.

2)

-Люди можуть розвинути в собі будь-які якості,якщо будуть систематично і

серйозно займатися собою. Кожна людина має право бути не такою,як ти,але

зовсім іншою,не схожою на тебе.

3)Робота в парах:

підручник ст.108,стаття «Шануй відмінності.»

Діти розглядають малюнки і розповідають один одному,чим люблять

займатися у вільний час.

-Чи треба сперечатися, якщо ваші уподобання не збігаються?

9.Підсумок уроку:

-Чи є серед вас однакові діти?

-Прочитайте і запам’ятайте корисні поради на ст.109 підручника.

Стався до інших с повагою-і тебе теж поважатимуть.

Допомагай іншим-і ти знайдеш нових друзів.

Будь відкритим до всього нового-і ти забудеш про нудьгу.

-Діти,кожен з вас є неповторним,унікальним,по-своєму здібним.

Урок№2

Тема:Емоції та настрій людини. Як покращити настрій.

6

Page 7: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

Мета:Навчити дітей розрізняти ситуації,які покращують настрій людини.

Вербальні і невербальні вияви емоцій. Пробудити у дітей бажання

прислухатися до свого емоційного стану,керувати своїми емоціями,добирати

прийоми для самозаспокоєння,узгоджувати їх з такими діями,які

підтримують гарний настрій.

Хід уроку:

1. Організаційний момент:

Дитинства світ-чарівний світ!

Це світ рожевих диво-мрій!

До праці всі хутчій,хутчій!

2. Актуалізація опорних знань:

Звучить музика з мультфільму «Крихітка Єнот».

-Чому вам весело?

-А коли буває сумно?

-Як ви думаєте,що краще впливає на здоров’я: музика сумна чи весела?

Діти розглядають малюнки в підручнику ст.114,а також через DVD диск.

Читають запитання в підручнику і дають на них відповіді.

Висновок:Настрій буває різним. Він залежить від почуттів,емоцій, які ви

переживаєте. Радість,сум,задоволення,страх,гнів,сором-це почуття. Почуття-

це те,що людина відчуває.

3.Оголошення теми і мети уроку:

7

Page 8: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

- Сьогодні ми дізнаємось,як настрій людини впливає на її здоров’я. Будемо

вчитися створювати гарний настрій.

4. Вивчення нового матеріалу:

- Як ви думаєте ,які почуття переживає кожен малюк на картинці?

5.Гра «Домалюй смайлик»

Робота по зошиту «Основи здоров'я» ст.59

- Які почуття переживають Ангеліна і Іринка,коли їх хвалять?

- Чому почуття радощів?

Щоденник настрою

8

Page 9: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

Завдання для дітей:

-Кожного вечора оцінюйте,як минув ваш день. Зафарбуй відповідний

смайлик :зеленим кольором-чудово,синім-непогано,могло бути і краще-

червоним.

-Намалюй те, що приносило тобі радість( ст.61 в зошиті.)

6.Фізкультхвилинка:

Нехай моя земля усім дарує,

Здоров’я із джерел,красу дібров,

Нехай у серці кожному квітує

Надія,віра,радість і любов.

9

Page 10: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

Спілкування

Мовлення Жести

МімікаЕмоції

7.Узагальнення і систематизація знань:

-Навколо нас проживає багато людей.

-Що вони мають спільного?

-Чому у людей є відмінності,і які?

-Як відрізняються люди сумні і веселі?

-Так,насуплені брови,зморшки на лобі,широко відкриті очі,насупленість-це

емоції.

-Чим супроводжуються емоції?

-Наші рухи-це жести. Отже,спілкування супроводжується за допомогою

мовлення, жестів,емоцій.

Висновок:Гарний настрій зберігає здоров’я людини. Посмішка людину

красить. Гарний настрій легко передається іншій людині,дарує радість

іншим.10

Page 11: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

-Що є причиною поганого настрою?

-Коли ви відчуваєте страх?

-Коли відчували гнів?

-Чи приходилось переживати сором?

-Коли останній раз відчували радість?

Висновок:Ваш настрій відбивається на поведінці,вчинках,діях,розмові,

ставленні до інших. Якщо у вас гарний настрій,то вам хочеться

спілкуватися,працювати,допомагати іншим,коли настрій поганий,то нічого

не хочеться,все дратує,не можете зосередитись,нічого не виходить.

8.Робота в парах:

Таблиця «Погано чи добре».

Висновок:Перед тим,як щось зробити,добренько подумай,чи це не зашкодить

іншим.

Висловлювання дітей відносно побаченого.

9.Робота за прислів’ям.

«Слово не шабля,але ранить серце».

11

Page 12: Мій конспектautta.org.ua/files/materials/1.docx · Web viewОдні професії вимагають людей фізично-сильних,інші-здоров’я

Поясніть прислів’я.

10.Робота за підручником, читання статті та розгляд малюнків ст. 115

Вчимося розпізнавати почуття,робота за підручником ст.116,розгляд

малюнків.

Висновок:Почуття-це те,що людина відчуває в різних ситуаціях.

11.Підсумок уроку:

-Назви емоції,які ти знаєш?

-Що впливає на настрій?

-Що прикрашає обличчя людини?

-Яке значення для здоров’я має гарний настрій?

Вірш «Як зробити день веселим?»

Ст.118 у підручнику.

-То що треба робити,щоб покращити свій настрій?

12