4
Тема. Народна драма «Вільгельм Телль», поетизація в ній боротьби за національну незалежність і свободу особистості . Мета: ознайомити зі змістом драми Шиллера «Вільгельм Телль»; пояснити символічний сенс сцени на Рютлі; виховувати повагу до історії і культури народів світу; розвивати критичне мислення учнів Обладнання Мультимедійна презентація «Вільгельм Телль» Тип уроку: засвоєння нових знань і формування умінь і навичок,комбінований . ХІД УРОКУ Ця п ‘єса сучасна для кожного часу і кожного народу , що стогне під політичним і суспільним гнітом і бажає з-під нього вибитись на волю І.Я.Франко Хід уроку I. Мотивація навчальної діяльності . Доброго дня ,бажаю всім гарного настрою ,легкого засвоєння теми .Мені б хотілось ,щоб ви непросто слухали ,а чули , щоб не просто дивилися ,а бачили ,не просто відповідали .а міркували . Слово вчителя . Змінюються епохи ,.невгамовно летить час ,але як казав М.Булгаков , «рукописи не горять» ,вони живуть серед людей. ..Якщо у художніх творах є те ,що може схвилювати ,піднести над буденністю,спонукатиме замислитись ,то вони створені навіки … 211 років відділяють нас від того моменту, .коли Ф. Шиллер поставив крапку у рукописі драми «Вільгельм Телль» .Однак ,мені здається ,що поколінню 21 століття є що сказати про цей твір,адже, ще у свій час, І. Я. Франко відзначив : «Ця п’ єса сучасна для кожного народу, що стогне під

Євдокимова Ж. О

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Євдокимова Ж. О

Тема. Народна драма «Вільгельм Телль», поетизація в ній боротьби за національну

незалежність і свободу особистості .Мета: ознайомити зі змістом драми Шиллера «Вільгельм Телль»; пояснити

символічний сенс сцени на Рютлі; виховувати повагу до історії і культури народів світу; розвивати критичне мислення учнів

Обладнання Мультимедійна презентація «Вільгельм Телль»Тип уроку: засвоєння нових знань і формування умінь і навичок,комбінований .

ХІД УРОКУ

Ця п ‘єса сучасна для кожного часу і кожного народу , що стогне під політичним і суспільним гнітом

і бажає з-під нього вибитись на волю І.Я.Франко

Хід урокуI. Мотивація навчальної діяльності .Доброго дня ,бажаю всім гарного настрою ,легкого засвоєння теми .Мені б

хотілось ,щоб ви непросто слухали ,а чули , щоб не просто дивилися ,а бачили ,не просто відповідали .а міркували .

Слово вчителя .Змінюються епохи ,.невгамовно летить час ,але як казав М.Булгаков , «рукописи

не горять» ,вони живуть серед людей. ..Якщо у художніх творах є те ,що може схвилювати ,піднести над буденністю,спонукатиме замислитись ,то вони створені навіки …

211 років відділяють нас від того моменту, .коли Ф. Шиллер поставив крапку у рукописі драми «Вільгельм Телль» .Однак ,мені здається ,що поколінню 21 століття є що сказати про цей твір,адже, ще у свій час, І. Я. Франко відзначив :

«Ця п’ єса сучасна для кожного народу, що стогне під політичним і суспільним гнітом і бажає з- під нього вибитись на волю»

Отже,на сьогоднішньому уроці маємо усвідомити високу оцінку цього твору І .Я. Франком .

Актуально звучать слова великого французького філософа Ж.Ж. Руссо : «Людина народжена вільною ..»

Саме про це написав у соцмережах напередодні свого подвигу герой Небесної Сотні Устим Голоднюк ,про якого ви говорили на показовому уроці української мови : « Рабів до раю не пускають».

II.Робота над темою урок. Про волелюбних, гордих людей ідеться у творі Ф .Шиллера «В. Телль». Автор

зображує Швейцарію часів легендарного героя . Запишіть тему уроку ,а епіграфом будуть слова І. Я . Франка (запис у зошити ) .

Page 2: Євдокимова Ж. О

Цілі уроку. Слайд №1.Слайд №2.

1.Творчі проекти( виступи учнів). Слайд №3. а) Історична основа твору. б) Історія створення. Слайд №4 в) «Народна драма». Слайд №5

2. Словникова робота .

Кантони –територіальна феодальна одиниця в Швейцарії . Ландфогти – австрійські намісники . Глетчер- льодовик . Ратуша –орган міського самоврядування в ряді європейських країн . Рейтари –наймана кіннота в арміях Західної Європи. Фогт – у ряді країн Західної Європи у середньовіччі –посадова особа ,

яка відала певним адміністративним округом ,головним чином у церковній або монастирській вотчині.

3. Робота у парах. .Запис інформації у таблицю – паспорт (рік

написання ,жанр ,тема ,ідея,) Бесіда за питаннями: Яку сцену у творі можна вважати ідейним центром ? Що відбувається на галявині Рютлі ? Слайд №6 Що спонукало народ зібратися на раду?4 . Робота із репродукцією картини Генріка Фюслі «Присяга на Рютлі» (який

момент зображено на картині ? Що символізують три воїни ? ) Слайд №7

Які цінності обстоювали швейцарці ? Хто ці люди? Знайдіть у драмі сцени,які передають пафос любові до народу ,містять

заклик до боротьби за національну свободу .Прочитайте ці слова .(Виразне читання).

Завдяки чому народ Швейцарії так швидко досяг мети без втрат ? Чому визвольна боротьба ,змальована у творі ,увінчалась успіхом ,а в

Україні щоразу приречена на поразку ? Порівняймо ,якими жертвами в Україні у наш час утверджується

боротьба за національну гідність . Читання творів - роздумів (випереджувальне завдання ) .Перегляд кліпу про

Україну. - ІІІ .Підсумок уроку Виразне читання вірша Ф. Шиллера «Надія».Бесіда .Які рядки вірша могли би звучати з вуст учасників ,котрі прийшли на галявину

Рютлі ?

Page 3: Євдокимова Ж. О

Рефлексія .Домашнє завдання .Провести дослідницьку роботу .Герої української історії та В. Телль. Слайд

№8.