12

Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

  • Upload
    -

  • View
    682

  • Download
    7

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"
Page 2: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

Прелеснянська ЗОШ І-ІІ І ст..

ТАБЛИЦЯ

МНОЖЕННЯ ЧИСЛА

9. ЗАДАЧІ НА СУМУ

ДВОХ ДОБУТІВ.

розробка уроку

математики

з використанням

ІКТ

вчителя початкових

класів

Page 3: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

ТЕРЕЩЕНКО В.А.

Тема: Таблиця множення числа 9. Задачі на суму двох добутків. Периметр трикутника.Мета: Вивчити таблицю множення числа 9. Формувати вміння і навички розв'язувати задачі на суму двох добутків та знаходити периметр трикутника. Розвивати математичну пам'ять та логічне мислення, уміння працювати в групах. Виховувати позитивні риси, обґрунтованість мислення, наполегливість, працелюбність.Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.Форма проведення: Урок-гра «На математичній біржі».Обладнання: Мультимедійна дошка, проектор, картки, конверти з товаром (диференційованими завданнями), геометричний матеріал, метроном, дерев'яний молоток, музична фізкультхвилинка, іграшковий мобільний телефон, конверти з квітами для обєднання в групи, дерево очікувань.

Хід уроку: І. Організація класу до уроку. Слайд №1

Схилились до праці голівки мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій! Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.1. Вступна бесіда:- Сьогодні ми проведемо ваш улюблений урок на математичній біржі. Нагадайте, ким я буду сьогодні? (маклером), а ви? (брокерами). Щиро запрошую вас на математичну біржу.- Що ви очікуєте від уроку? Чого хочете навчитись?(на папірцях зображених у вигляді птахів, кількома словами діти пишуть свої очікування від уроку, розміщують їх навколо дерева)

Page 4: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

2. Інструкція до роботи:

- Нині ви купуєте завдання. Гроші перед вами. Це наша шкільна валюта « класики». Розрахунок йтиме вільний. Той хто купить (засвоїть) усі завдання цього уроку - одержить чек на право участі у математичній лотереї, в якій закодовано приз.II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання:- На початку роботи математичної біржі зателефонуємо додому: « Ало, (звертання до учня) прошу назвати відповіді до розв'язаних рівнянь.» х . 4 = 8 х : 4 = 8 х – 4 = 8«Ало, (звертання до учня) дай відповідь на питання задачі» - На скільки років син молодший за батька?

2. Усний рахунок. - Для подальшої роботи вам необхідно об’єднатися в групи – брокерські команди. ( На партах лежать конверти. У конвертах квітки та пелюстки до цих квіток. Діти об’єднуються в групи, утворюючи квітку. Повторення правил роботи в групах)

- Пропоную слідуючий товар. Подивіться на дошку (Слайд №2). Обчисліть ланцюжки, повідомте відповідь.Ціна товару: 5, 10, 15 класиків. Хто купує? (Удар дерев'яного молотка, ідуть торги). Продано!

назвіть відповіді таблиці ділення.

додайте відповіді таблиці ділення від 2 до 5.

5класиків

15класиків

10 класиків

Page 5: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

знайдіть суму відповідей таблиці ділення

14 56 49 21 28

63 70 35 42

(підбиття підсумків роботи групи)3. Математичний диктант. (картки з завданням) - Для купівлі цього товару прошу з кожної брокерської команди по 1 представнику (учні отримують конверти з диференційованими завданнями). Товар коштує 15, 20, 25 класиків. Продано!

а) Запишіть: на які числа ділиться число 36. б) Запишіть по порядку числа, які більші від 25, але менші від 32. в) Запишіть та обчисліть: добуток чисел 7 і 5.

а) Запишіть та обчисліть: добуток чисел 7 і 5 збільшити на 15. б) Запишіть та обчисліть: до частки чисел 30 і 5 додати 25. в) Порівняйте вирази: добуток чисел 3 і 4 та суму чисел 3 і 4.

а) Запишіть та обчисліть: добуток чисел 7 і 8 більший від їх суми на… б) Запишіть вираз, користуючись буквами: до суми двох чисел додати третє число. в) З ряду чисел 5,3,4,6 випишіть спочатку парні числа і кожне з них зменшити у 2 рази. Потім випишіть непарні числа і кожне з них збільшити у 2 рази. (підбиття підсумків роботи групи)

III. Вивчення нового матеріалу.

- А зараз я пропоную рекламну компанію нового товару. Таблиця множення числа 9 - це останній товар з серії «ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ» - подивимося, чи сподобається він вам. 1. Актуалізація опорних знань. - Що означає дія множення? (множення – це додавання однакових доданків)

15класиків

20 класиків

25класиків

Page 6: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

- Пригадайте, як ви складали таблицю множення числа 8 та складіть таблицю множення числа 9. Працюємо у групах.

- Перевіримо.Слайд №3.9+9 9 . 2=18

9+9+9+9+9+9+9+9 9 . 8=729+9+9+9+9+9+9+9+9 9 . 9=81

- Коли склали таблицю, значить, вже знаємо?(фронтальне опитування)- Чому помиляємось?(- Потрібно вивчити результати напам’ять)- Я вам допоможу. Подивіться уважно на добутки таблиці множення на 9. Можливо, ви знайдете «ключики», як краще запам’ятати таблицю. (Відповіді дітей)

Слайд №4 «КЛЮЧИКИ»

(підбиття підсумків роботи групи)

2. Первинне закріплення (робота з підручником с.59 № 389). - Пропоную купити приклади оптом. Є бажаючі? Стартова ціна 10 класиків. (Ті учні, що купили оптом працюють самостійно, інші під керівництвом вчителя).9 . 2 + 9 . 8 100 – 9 . 9 (9 – 3) . 9 3 . 3 . 99 . 8 + 9 . 3 2 + 7 . 9 54 : 6 . 9 2 . (3 . 3)

18

81

18

81

Кожний

наступний

добуток більший

на 9 за

попередній

попередній

Кожний

наступний

добуток більший

на 9 за

попередній

попередній

Сума цифр

добутку

дорівнює 9.

Сума цифр

добутку

дорівнює 9.

Всі добутки –

двоцифрові

числа

Всі добутки –

двоцифрові

числа

Якщо другий

множник парний,

то і добуток буде

парний

Якщо другий

множник парний,

то і добуток буде

парний

Число в розряді

одиниць доповнює

другий множник до

десяти

Число в розряді

одиниць доповнює

другий множник до

десяти

Page 7: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

3.- Оголошується перерва в роботі біржі (фізкультхвилинка під музичний супровід) Ми на біржу прямували І товари тут купляли. Подивіться вправо, вліво – Тут і там - знання на диво! Треба їх усі придбати, Щоб розумними зростати!

IV. Розвиток математичних знань1. - А в мене ще багато товару. Продається задача за № 390. У 4 вазах стояло по 9 айстр. Принесли ще одну вазу, в якій було 7 жоржин. Скільки всього квіток в усіх вазах? (фронтальний розв’язок задачі) Запис розв’язання задачі коштує: Запис задачі діями

Запис задачі виразом

2. - Продається задача за № 391. Стартова ціна 30 класиків (Самостійна робота). - Кому потрібна підказка, купіть? Вона коштує 5 класиків.Творча робота над задачею: - Як по іншому можна поставити запитання до задачі, щоб остання дія у виразі змінилася? Ціна 15 класиків.

3. Геометричний матеріал. (робота в групах) - Наступний товар - геометричний дизайн (три конверти.).

а) Складіть з геометричних фігур предмети, назви яких написані на конвертах. Ціна 10 класиків.

Вантажівка

Вантажівка Трактор

25 класиків

30 класиків

Page 8: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

Корабель

б) Знайдіть периметр трикутника. Ціна 15 класиків

(підбиття підсумків роботи групи)

4. - Останній товар у сьогоднішній роботі біржі. Бліц - тест. (робота в групах)

Слайд №5

Як знайти невідомий доданок? а) до суми додати відомий доданок б) від суми відняти відомий доданок

Як знайти невідомий від'ємник? а) до різниці додати зменшуване б) від зменшуваного відняти різницю

Як знайти невідомий множник? а) до добутку додати множник б) добуток розділити на множник

(підбиття підсумків роботи групи)

V. Підсумок уроку.

- Ось і все. Біржа закінчила свою роботу. Порахуйте, будь-ласка, який прибуток отримала кожна брокерська команда. Привітаємо брокерську команду______________,яка отримала найбільший прибуток, оплесками. Порахуйте, будь ласка, який прибуток сьогодні отримав кожен з вас?- Сьогодні всі брокери добре працювали і тому отримують «золотого класика». Але ж є брокери, які отримали найбільший прибуток, вони приймають участь у математичній лотереї і отримують призи.

10 класиків

20Класиків

15 класиків

Page 9: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

- Чи виправдалися ваші очікування від уроку? Якщо ваші очікування справдилися, то посадіть свою пташку на дерево, якщо ні – залиште птахів у польоті. VІ. Оцінювання

VІІ. Домашнє завдання. Вивчити таблицю множення числа 9, с. 60 № 394, № 395.

- Спасибі за урок. Урок закінчився.

Додаток 1

Підбиття підсумків(рефлексійна картка)

Критерії Номер завдання1 2 3 4 5

Розподілили завданняОбговорювали ввічливоГоворили почерговоОбговорювали тихоРезультати зобразили охайно

Додаток 2

Квіти для об’єднання в групи

Page 10: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"
Page 11: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

Додаток 3

ЗОЛОТИ

Й

КЛАСИК

Page 12: Розробка уроку "Таблиця множення числа 9"

Журнал «Відкритий урок: розробки, технології, досвід» - урок математики

«Таблиця множення числа 9. Задачі на суму двох добутків.»