22
Урок інформатики «Шлях до успіху» Тема. Використання найпростіших формул. Абсолютні, відносні та мішані посилання на клітинки і діапазони клітинок. Практична робота № 7. Використання формул в електронних таблицях. Мета: навчальна: ввести поняття «формула в ЕТ», «абсолютні посилання на комірки», «відносні посилання на комірки», «мішані посилання на комірки»; вивчити спосіб написання найпростіших формул, правила запису посилань на клітинки та діапазони клітинок; формувати навички виконання завдань із формулами; розглянути види помилок під час введення даних і формул та способи їх усунення. Розвивальна: розвивати аналітичне мислення, пам’ять та увагу; показати практичне застосування ЕТ до розв’язування математичних та економічних задач. Виховна: 1

План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

  • Upload
    others

  • View
    2

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

Урок інформатики «Шлях до успіху»

Тема. Використання найпростіших формул. Абсолютні, відносні та

мішані посилання на клітинки і діапазони клітинок.

Практична робота № 7. Використання формул в електронних таблицях.

Мета:

 навчальна:

ввести поняття «формула в ЕТ», «абсолютні посилання на комірки»,

«відносні посилання на комірки», «мішані посилання на комірки»;

вивчити спосіб написання найпростіших формул, правила запису

посилань на клітинки та діапазони клітинок;

формувати навички виконання завдань із формулами;

розглянути види помилок під час введення даних і формул та способи

їх усунення.

Розвивальна:

розвивати аналітичне мислення, пам’ять та увагу;

показати практичне застосування ЕТ до розв’язування математичних та

економічних задач.

Виховна:

сприяти вихованню самостійності учнів під час роботи з комп’ютером;

формувати навички зібраності, уважності, охайності в роботі ЕТ.

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми: пояснення вчителем матеріалу, бесіда, робота з

комп’ютером.

Очікувані результати:

після цього уроку учні повинні:

знати, як писати посилання на клітинки та діапазони клітинок, як

писати найпростіші формули для виконання різних обчислень за

допомогою ЕТ;

1

Page 2: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

вміти здійснювати певні математичні обрахунки за допомогою

табличного процесора.

Основні терміни та поняття: формула, абсолютні, відносні, мішані

посилання.

Обладнання: дошка, проектор, комп'ютери, програмне забезпечення

MsExcel, пілручник Й.Я.Ривкінд, Т.І.Лисенко, Л.А.Чернікова, В.В.Шакотько

«Інформатика 11 клас. Академічний рівень».

Наочне оформлення: презентація «Шлях до успіху. Формули в електронних

таблицях», роздатковий матеріал (папки з різнорівневими завданнями),

інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент. Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв).

Слайд № 1. Шлях до успіху

Учитель. Сьогодні я вирішила проекспериментувати і провести незвичайний

урок, який називається «Шлях до успіху». Інформатика, Excel, формули і

шлях до успіху. Як поєднуються? Я хочу інформативно-математичний урок

поєднати з цікавою життєвою історією.

Слайд № 2. Бад Трайбл - перший керівник групи по розробці програмного

забезпечення для комп’ютерів Macintosh компанії Apple якось сказав:

«Кожна людина намагається стояти біля витоків якоїсь справи».

Учитель. Як ви це розумієте?

Кожен з нас прагне чогось досягти у житті, здійснити свої мрії. Ми будуємо

свій шлях до цього так, як підказує наше виховання і сприйняття дійсності,

як вказує суспільство, диктуючи свої правила. Щоб цей шлях був успішним,

можна скористатися ідеями людей, які вже стали успішними.

Слайд 3. «Think different!»

Хто може перекласти на українську мову?

2

Page 3: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

«Думай інакше!»- «Думай творчо», «Думай нестандартно» - це слоган

дивовижної людини в сучасній історії бізнесу, великого підприємця епохи

високих технологій, який відомий своїм індивідуалізмом, талантом і

бунтарським характером – Стіва Джобса.

Слайд № 3. Фото С. Джобса.

Це людина, яка кардинально змінила галузі кіно, музики і комп’ютерів –

засновник компанії Apple, яка відкрила нову епоху комп’ютерної техніки.

Різні люди по різному ставляться до Стіва Джобса: хтось його засуджує через

складний характер та стиль управління, але для мільйонів він став кумиром.

А як ви ставитесь до цієї особистості?

В будь-якому випадку його життя - це історія шляху до успіху, до якого

кожен з нас прагне і може досягти. Саме він показав світові, чого можна

досягти за допомогою персонального комп’ютера.

Сьогодні я хочу познайомити вас з моделлю життєвого успіху цієї

людини. Надіюся, що кожен з вас на цьому уроці, крім знань програмового

матеріалу з інформатики, може взяти для себе якійсь підказки, ідеї для

створення власної моделі успіху. За допомогою різних програмних засобів,

які ви вже вивчали і програми Excel, з якою зараз працюєте, ми

познайомимося із життєвим шляхом цієї надзвичайно цікавої особистості.

ІІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв).

Слайд № 4. Початок історії

«Це була яскрава дитина, хоча в багато чому не відрізнялася від інших

американських дітей середини 1950-х рр.».

Учитель. «Будь новатором, якщо хочеш стати першим» - «Роби те, чого до

тебе ніхто не пробував».

Хто такий новатор, як ви думаєте?

Стіва Джобса завжди приваблювала практична сторона: яке практичне

застосування матиме та чи інша річ, яке її майбутнє? І він використовував

всю свою дитячу уяву для здійснення найнеймовірніших проектів. Тоді, коли 3

Page 4: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

інші знали, що це зробити неможливо, Джобс про це не знав і робив це

неможливе. Керуючи компанією він вникав у кожну проблемну ситуацію і

шукав шляхи її вирішення там, де інші їх знайти не могли. Наприклад, у 70-х

р. XX ст., коли почав зростати об’єм продаж комп’ютерів Apple, перед

компанією стало важливе питання: яким має бути практичне застосування

комп’ютерів? Поки що до комп’ютера ставилися як до іграшки.

1. А яка ситуація сьогодні? Яке, на вашу думку, практичне застосування

комп’ютерної техніки?

(О.В. Для роботи з інформацією, для спілкування, ігор і т.д.)

2. Чи можна сьогодні обійтися без програмного забезпечення?

(О.В. Ні, комп’ютер не виконуватиме тих функцій, як іна нього покладено).

Стів Джобс зробив ставку на створення персональних комп’ютерів і

програмного забезпечення. Незабаром комп’ютер стає предметом першої

необхідності. Знати чого хочуть інші - один із його секретів успіху.

Excel – одна із комп’ютерних програм, які сьогодні досить популярні.

3. А яке її практичне застосування?

(О.В. Уявіть, що ви маєте власний бізнес і виконуєте підрахунок кількості,

вартості продукції і отриманого заробітку. Якщо продукції небагато, то

це можна зробити і без комп’ютера, за допомогою калькулятора. А якщо у

вас велика фірма, багато різноманітної продукції – це вже проблемно.

Табличний процесор дає можливості автоматично проводити різні

математичні обрахунки з великою кількістю даних. У такому випадку

достатньо зробити обрахунок для однієї одиниці товару, а для решти – це

буде зроблено автоматично. Як наслідок - швидкість, надійність і зручність

обрахунків).

Excel вивчається на уроках інформатики, але чи можна в повній мірі

використовувати можливості цієї програми без математичних знань?

(О.В. Ні. Потрібно знати як обрахунки виконуються в математиці для

того, щоб правильно їх виконувати в Excel).

4

Page 5: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

Здійснювати різні обрахунки в Excel ми можемо за допомогою формул.

І тут потрібно знати: порядок виконання дій, різні математичні функції, як

правильно розставити дужки. Тобто, ми повинні все правильно спланувати,

записати, розрахувати – тоді буде відповідний результат. Отже, сьогодні на

уроці ми будемо вивчати як записуються і використовуються формули в

електронних таблицях. Знання цієї теми знадобиться вам надалі при

вивченні цієї програми і роботи з нею. Зробити розрахункову роботу з

математики, фізики чи іншого предмету зараз чи коли станете студентами

допоможуть ці знання.

Слайд № 5. Запишемо тему уроку «Формули в електронних таблицях».

Пояснення матеріалу вчителеми (15 хв).

1. Формули в Excel.

Учні переглядають презентацію «Формули в електронних таблицях» з

коментарями вчителя і пишуть конспект. Деякі теоретичні відомості

наведено у папках з практичними роботами.

Чи знайоме вам поняття «формула»? На яких уроках ми працюємо з

формулами? Для чого їх використовують?

Формула – це вираз, який задає порядок обчислення в електронній

таблиці. В Excel формула - це послідовність символів, що починається зі

знака рівності = (Слайди № 6). У цю послідовність символів можуть входити

числа, тексти, посилання на клітинки, знаки дій (оператори), дужки та

функції. Результатом роботи формули є нове значення, що виводиться як

результат обчислення формули за вже наявними даними (Слайд № 7).

Слайди № 8, 9. Як приклад, введемо формулу для обчислення виразу: D=A ∙ C+B .

Клітинки А1:C1 заповнюють числовими значеннями. У клітинку D1

ставлять курсор і в рядку формул записують формулу =А1*С1+В1. Щоб не

набирати букви у формулі вручну, можна використати посилання на

клітинки: після знака «=» поставити курсор у клітинку А1, у рядку формул

5

Page 6: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

з’явиться її кольоровий запис, потім ввести з клавіатури знак * і виділити

клітинку С1 (аналогічно як А1), знак «+» і виділити комірку В1, натиснути

Еnter. У клітинці C2 з’явиться значення виразу 1975. За допомогою маркера

автозаміни (жирний «+» у кутику клітинки) протягнути це значення на інші

клітинки і вони заповняться автоматично.

Посилання на клітинку складається з адреси клітинки, до якої

додаються вказівки на місце її розташування, якщо вона знаходиться не на

тому самому аркуші, що й клітинка, до якої вводиться формула. Докладніше

по запис такого посилання ви можете ознайомитися в теоретичних

відомостях практичної роботи, коли почнете її виконувати. (Даний матеріал

пропонується для повторення чи для самостійного опрацювання учням у

матеріалі практичної роботи, доступної учням на кожному уроці).

Числові дані у цьому прикладі підібрано спеціально, щоб показати

найважливіші проекти компанії у плані розвитку технологій. У 1975 р.

почали з’являтися обчислювальні машини, які претендували на персональні

комп’ютери. Стів Джобс думав над тим, як йому отримати вигоду з нового

напрямку розвитку технологій. Йому необхідно було тільки зорієнтуватися в

цій ситуації. Зі своїм компаньйоном Стівом Возняком (до речі, геній-

програміст Стів Возняк має українське коріння) вони почали розробляти

електронні схеми для плат та різні комплектуючі, які любителі техніки могли

купувати і самостійно збирати комп’ютери. Це був початок їх бізнесу –

компанії Apple Computer. Вони назвали свій перший продукт Apple I, тим

самим даючи зрозуміти, що з цього «дерева» впаде ще багато «яблук». Ви

бачите, що досить невеликі у роках розриви між новинками. Це свідчить про

те, що розробники не зупинялися на тимчасових вдачах, а прагнули до

постійного розвитку і вдосконалення – це ще один секрет їх успіху.

«Люби свою працю, щоб інші любили її результати». Як ви це розумієте?

Слайд № 10. Дерево, на якому продукція компанії.

Ми теж не будемо зупинятися і для успішного вивчення теми уроку

повертаємось до теорії і розберемося з модифікацією формул.6

Page 7: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

2. Модифікація формул.

Слайд № 11-14. Під час копіювання формул відбувається їх модифікація за

таким правилом: номери стовпців (рядків) у посиланнях змінюються на

різницю номерів кінцевого і початкового стовпців (рядків).

Запис на дошці, обговорення з учнями виконання завдання. Наприклад,

формула = А1+В2 (результат у С1) після копіювання в клітинку С3 (+2

стрічки) матиме вигляд = А3+В4, а після копіювання в клітинку F1 (+3

стовпців) матиме вигляд = D1+E2. Під час копіювання в комірку D5 (+1

стовпець і +4 стрічки) буде формула = B5+C6.

Під час переміщення формули не модифікуються.

Посилання, яке модифікується під час формули, називається відносним.

Посилання, яке не модифікується під час формули, називається

абсолютним. Посилання, у якому під час копіювання модифікується або

номер стовпця, або номер рядка, називається мішаним.

Наприклад, формула ¿C 3 /$ C $ 8∗100 означає, що під час копіювання

посилання в чисельнику змінюються, а посилання в знаменнику – ні.

Змінити вид посилання у формулі під час її введення або редагування можна

послідовним натисненням клавіші F4, коли дане посилання є поточним. При

цьому види посилань змінюються по черзі: відносне – абсолютне - мішане.

Ця інформація є у ваших опорних конспектах, прочитайте.

3. Помилки у формулах.

Слайд № 15. Як би старанно ми не працювали, але завжди можемо

помилитися в записі формул чи значень для підрахунку. В цьому випадку

програма має набір підказок. Наприклад, #ІМ’Я? – означає, що є помилка у

назві функції або адресі комірки, #### - число не поміщається у комірку по

довжині. Такі записи підказують, яку помилку допустили і як її виправити. У

меню Формули є вкладка Перевірка помилок, за допомогою якої ми можемо

перевірити формули і виправити помилки.

Не помиляється той, хто не робить.

Слайд № 16. Практика все розставляє на свої місця7

Page 8: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

«Думаю, що найкраще у мене виходить створення нових, інноваційних

продуктів».

Довідка: Інновація – нововведення, створення і використання нових

технологій.

Просто слухати – мало, потрібно практикуватися. І коли завдання буде

виконуватися автоматично, тоді ви почнете думати про нове.

ІV. Практична робота «Використання формул в електронних таблицях»

Слайд № 17.

Кожному учню учитель роздає папки із практичними роботами (папки

містять різнорівневі і додаткові завдання). Учням необхідно виконати

завдання практичної роботи.

У папках з теоретичні відомості з даної теми та завдання з коментарями і

підказками.

(Обговорення виконання завдань)

Слайд № 18. Завдання 1. Обчислення в електронній таблиці.

1. Створити новий документ.

2. Визначити, скільки днів ви прожили (в клітинці А1 написати вашу дату

народження, наприклад, 25.07.2000, у клітинці В2 – поточну дату, у рядку

формул задати формулу, натиснути Enter, у клітинці С1 з’явиться результат,

якщо результат у вигляді дати, то потрібно поміняти формат клітинки на

числовий).

3. У формулі зробіть абсолютне посилання =$А$1. Введіть будь-які дати у

клітинки В2:В4.

4. За допомогою маркера автозаміни обрахувати значення у клітинках

С2:С4. Всі результати будуть обчислюватись автоматично.

8

Page 9: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

6.* Визначити дату, коли вам виповниться 20 тисяч днів

Ви прожили ще зовсім мало, але вже достатньо для початку здійснення своїх

мрій.

В свої 18 років Стів Возняк став справжнім спеціалістом в області

електроніки, тоді як Джобс, молодший за нього на 5 років, знав про

електроніку не так вже й багато.

Пройшло 10 років

Слайд № 18. «Коли мені було 23, мій чистий капітал складав 1 млн.

доларів. Коли мені виповнилося 24, він переважив 10 млн. доларів. У 25

років я мав більше сотні мільйонів».

Учитель. Не важливо скільки вам років, якщо є бажання і наполегливість, то

буде і результат. Готовність зробити щось неймовірне або недосяжне була

характерною рисою обох Стівів – і Джобса, і Возняка.

Однієї із новацій Джобса було створення безшумного комп’ютера. Багато

віднеслися до цієї ідеї скептично, але Стів вирішив, що такий комп’ютер

буде – і він з’явився. Справа в тому, що шум комп'ютерів заважав йому

медитувати. А хіба він міг творчо працювати без належного відпочинку? Час

і нам відволіктися від комп’ютерів та зробити перерву.

Фізкультхвилинка

Слайд № 19. «Зберігай ясність розуму і сприйняття»

Безшумні машини

Звичайно, медитувати не будемо, але зробити вправи, які корисні для очей,

можемо.

(Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса, рекомендовані під час

роботи з комп’ютером).

Слайд № 20. Завдання 2. Обчислення в електронній таблиці.

1. Перейти на аркуш 2.

2. Заповнити числовими даними таблицю за зразком:

9

Page 10: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

3. Обчислити значення виразу y=2 a−3bc2+1

−5(b+c−a) за даними таблиці.

4. Для автоматичного обрахунку Всього використати Автосуму

5. Кінцевий результат:

Люди який професій можуть використовувати цю програму?

За допомогою програми Excel можна виконувати багато різних завдань з

математики, економіки, яку ви вичатимете в 11 класі. Учень, студент,

бухгалтер, економіст – кожен може знайти в цій програмі щось для себе. В

цьому і є «+» обчислювальних систем.

VІ. Домашнє завдання. Слайд № 21.

(Проводиться інструктаж, вчитель дає коментарі для виконання роботи)

1. Опрацювати опорний конспект.

2. Виконати одну практичну роботу за вашим вибором.

Практична робота 1.

1) У клітинці Е5 записана формула =В3+С4. Запишіть як виглядатиме ця

формула. Якщо її скопіювати у клітинку: Е7; Е11; С3.

2) У клітинці Е3 записана формула =$В$3+С4. Запишіть як виглядатиме

ця формула. Якщо її скопіювати у клітинку: С3, Е9, І2.

3) Записати формулу для обчислення значення виразу

y=√2 (a+3b−c3 )−6 a−bc

(a2+5 c ) .

Практична робота 2.

10

Page 11: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

1) У клітинці К8 записана формула =Е5+$С3. Запишіть як виглядатиме ця

формула. Якщо її скопіювати у клітинку: : С9, Е9, І2.

2) Заповнити будь-якими числовими даними таблицю розміром 4х4.

Обрахувати значення суми квадратів значень першої стрічки.

Автоматично обрахувати значення по інших стрічках.

3) Записати формулу для обчислення значення виразу y=√5−a−( a2+5c )3−5 b

.

3. Для тих, хто хоче знати більше завдання підвищеної складності *

Завдання.

У таблиці дані про площу і населення деяких країн Європи. Уведіть у

відповідні клітинки формули для обчислення:

1) загальної площі і загальної кількості населення;

2) густоти населення у кожній країні (осіб/км2);

3) відсотків, які складає населення кожної з цих країн по відношенню до

загальної кількості населення в усіх країнах.Країна Площа, км2 Населення, млн. Густота Відсоток

Україна 603700 46,3

Франція 547030 67,3

Іспанія 504782 40,5

Швеція 449964 9,1

4. Підготувати індивідуальне повідомлення на тему: «Практичне

застосування діаграм» (За бажанням).

VІІ. Підсумок уроку.

Повторення і аналіз виконання практичних завдань

Метод «Мікрофон»

Продовжіть фрази «На уроці я вивчив…», «Після уроку я знаю і умію…».

1. Які операції можемо виконувати за допомогою Excel?

2. Як записується формула в Excel?

3. Які є види посилань?

11

Page 12: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

4. Чому недостатньо для обрахунків калькулятора?

Узагальнення вивченого матеріалу вчителем.

Слайд № 22. Реальні можливості комп’ютера, які доступні сьогодні кожному,

допомагають працювати, думати, навчатися, спілкуватися з іншими,

відпочивати. Комп’ютерна грамотність стала однією з основних навичок

людини поряд з умінням читати і писати.

Причина, по якій компанія Apple добилася успіху: «Ми дійсно вірили в

те, чим займалися. Ми робили це з метою змінити світ».

На вашу думку, змінили вони світ?

Джобса поважали як людину, що здійснила свою мрію і створила

особливу культуру індустрії персональних комп’ютерів, а також, як лідера

своїх підлеглих, завдяки якому сформувалася блискуча репутація його

компанії.

Слайд № 23. Життєвий приклад Джобса показує який нелегкий і нерівний

шлях до успіху. Бувають злети і падіння, але віра в свої сили і наполегливість

допоможе вийти з будь-якої ситуації.

З цього приводу є навіть анекдот: «Якщо Стів Джобс винайде машину часу і

потрапить в минуле, то його або спалять на вогнищі, або він їм продасть

айфон».

Ця діаграма показує якого розвитку та успіху досягла компанія,

створенна на бажанні довести всім і собі, що ти чогось вартий. На

наступному уроці ви навчитеся створювати такі діаграми для кращого

сприйняття і оцінки різних питань. Я спеціально не робила перекладу з

англійської мови, бо сьогодні ви зможете вступити у кращий вуз чи отримати

гарну роботу завдяки знанням іноземної мови. До того ж, я думаю, що ви

прекрасно знаєте і без перекладу різні новинки комп’ютерної техніки.

В 11 класі на уроках економіки ви будете вивчати закон попиту і

пропозиції, який сьогодні змінився. Нам запропонували телефон і він став

предметом першої необхідності, запропонували комп’ютер – і без нього не

обійтися. Тепер пропозиція диктує попит, виробники переконують нас, що їх 12

Page 13: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

товар нам необхідний. Але хочу сказати, що разом з тим ми не повинні сліпо

слідувати тому, що нам нав’язують, а завжди думати про реальну суть речей.

Think different!

У 2011 році Стів Джобс помер, але його справу успішно продовжують інші.

Слайд № 24. Його історія продовжується.

Я вірю, що кожен з вас може досягти успіху і почати створювати свою

модель успіху ви можете уже сьогодні. А почніть з того, що повірте в себе.

Оцінювання учнів.

* Додаткова інформація

Слайд № 25. Мультфільми дядька Стіва

Американський кінопродюсер і генеральний директор DreamWorks

Animation SKG, голова ради директорів The Walt Disney Company в 1984—

1994 рр. Катценберг, показавши рукою на комп’ютер з чорно-білим

монітором, сказав: «Це – бізнес». Потім показав на комп’ютер з кольоровим

монітором і сказав: «Це - мистецтво».

«Ми зрозуміли, що високий рівень технологій надихає художників. А

коли художники працюють – це стимулює технологію».

Стів Джобс був власником відомої сьогодні компанії Pixar. Коли вона почала

занепадати, він запропонував застосувати комп’ютерні технології до

мультиплікації. Таким чином, на світ з’явилися мультфільми створені за

такими технологіями.

* Додаткове завдання.

Завдання 3*. Використання іменованих клітинок.

1. Перейти на аркуш 2.

2. Створити іменовану клітинку PROC в клітинці С1 (поставити курсор у

клітинку С1 і в рядку адрес написати proc і натиснути Еnter).

3. Набрати таблицю згідно зразка:

Відсоток:

13

Page 14: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

Назва товару Ціна Кількість Сума Нова ціна Нова сума

Капелюх 67 213

Сорочка 95 50

Чоботи 350 112

Всього Всього

4. У комірці PROC розмістити значення, на яке підвищені ціни (набрати

число 10 і натиснути Еnter).

5. Підрахувати значення комірок D3 : D5.

6. Нарахувати нову ціну товару за формулою =B3+B3*PROC%.

7. Підрахувати значення комірок F3 : F5.

8. Підрахувати значення сум «Всього».

Таблиця набуде вигляду:

9. Вносити зміни в іменовану комірку PROC (20, 5, 0) і подивитись, як

змінюються дані в інших комірках таблиці.

Слайд № 26. Твій успіх – твоя команда

«Користуйся досвідом інших, щоб створити щось нове»

«Щодня я приходжу в офіс і працюю з самими талановитими людьми на

планеті – працівниками Apple і Pixar. Це найкраща робота в світі. Але і

командний вид спорту».

Ваш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання успішно навчатися.

Але успіх команди залежить від особистого внеску кожного. Ви

працюватимете в групах по 2 учні. Вам потрібно виконати завдання на

14

Page 15: План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 ... · Web viewВаш клас – це одна команда, перед якою стоїть завдання

картці. Завдання вважатиметься виконаним, якщо правильні обидва

розв’язки. Старайтеся кожен окремо і допомагайте іншим.

Слайд № 27. Лото (учні на картках отримують завдання, яке виконують у

зошиті. Називають результат і на слайді презентації з’являється формула,

за якою вони працювали. Якщо відповіді правильні, то формула

перетворюється на букви У, С, П, І, Х).

Завдання

Обчислити значення виразу по формулі:

1. буква У: А1=С3+В5 копіювати в D1(відповідь =F3+E5)

А1=D5/B1 перемістити в C3 (відповідь =D5/B1)

2. буква С: А1=С3+В5 перемістити в D1(відповідь =C3+B5)

C1=A1*B3 копіювати в C4 (відповідь =A4*B6)

3. буква П: B1=A1-C2 копіювати в D1 (відповідь =C1-E2)

C1=D1+A2 копіювати в F2 (відповідь =G2+D3)

4. буква І: B1=A1-C2 перемістити в D1 (відповідь =A1-C2)

А1=D5/B1 копіювати в C3 (відповідь =F7/D3)

5) буква Х: C1=D1+A2 перемістити в F2 (відповідь =D1+A2)

C1=A1*B3 перемістити в C4 (відповідь =A1*B3).

15