Upload
jasperwtf
View
769
Download
0
Embed Size (px)
Citation preview
Урок
геометрії на тему
« Перерізи многогранників »
в 10 класі
розробила вчитель вищої кваліфікаційної категорії
гімназії №3 м. Дніпропетровська
Нікітіна Г. Г.
2013 рік.
Мета уроку:
Систематизація знань учнів з теми «Перерізи многогранників», закріплення навичок побудови перерізів многогранників, формування просторової уяви, розвиток навичок самоконтролю, інтересу до вивчення геометрії, виховання естетичного світосприйняття через осмислення гармонічності трьохвимірного простору, неоднозначність і багато вимірність світу.
Тип уроку:
урок систематизації знань, умінь та навичок.Форма уроку: Урок - подорож країною кривих дзеркал.Обладнання: роздатковий матеріал, аркуші сомооцінювання.
ноутбук, мультимедійний проектор, екран.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності учнів
Повідомлення теми, мети, форми уроку. Демонстрація слайдів презентації ( 1 – 3) обґрунтування складності зображення просторових фігур на площині. (Демонстрація слайду презентації 4)Вчитель: «Наш урок незвичайний, це урок – подорож, під час якої ми зустрінемось з різними героями Королівства кривих дзеркал. І перший з них – це злий чарівник, який колись, ще в юності, був добрим, але часто лінувався. Одного разу, під час нападу лінощів, він закопав свій талант в землю. А коли зрозумів, що зробив помилку, почав повсюди копати, намагаючись знайти свій талант. Але так і донині копає і від того став злим, дратівливим, і шкодить всім, кого зустрічає. Та ми можемо не боятися його, бо в Королівстві кривих дзеркал живе добра фея, маленька, але дуже розумна і звуть її Софійка. Як ви думаєте чому? Бо її ім’я в перекладі означає мудрість. Софійка завжди прийде на допомогу і захистить від злого чарівника.
I. Систематизація знань учнівА зараз ми перевіримо чи готові ви до подорожі. Бо фея дозволяє відвідувати своє королівство тільки розумним, освідченим мандрівникам, які не заблукають у королівстві кривих дзеркал. Тож перевіримо ваші знання.Бесіда:
1) Що називають січною площиною? 2) Що називають перерізом многогранника площиною?3) Які правила побудови перерізів?4) Які методи побудови перерізів існують?5) В чому полягає метод слідів?6) В чому полягає метод внутрішнього проектування?
( Паралельно проектуються слайди 5 – 15)
III. Систематизація умінь та навичок1) Розв’язування тестових завдань з подальшою перевіркою( слайди 16 - 40 )
2) , , Самостійне з подальшоюперевіркою’ 41 - 44.) розв язування задач зі слайдів
Тепер ви не просто розв’язуєте самостійну роботу, а виконуєте благородну місію. Злий чарівник замурував у цьому тетраедрі якусь тваринку. Якщо ми правильно розв’яжемо задачу, то звільнимо її.
1) Точка М є внутрішньою точкою грані ВСD тетраедра DABC. Побудуйте переріз цього тетраедра площиною, що проходить через точку М, паралельно площині АВD.
Варіант 1 Варіант 2 Задача 1
D D
У призмі теж знаходиться невинна жертва злого чарівника. Допоможемо звільнитися їй.
Задача 2Варіант 1 Варіант 2 Побудувати переріз призми ABCA1B1C1 площиною, яка проходить через точки через точки K,P,D.
Варіант 1 Побудувати переріз призми ABCA1B1C1 площиною, яка проходить через точки через точки K,P,D
Варіант 2 Побудувати переріз призми ABCA1B1C1 площиною, яка проходить через точки через точки M,N, P.
Подорожуючи далі ми вийшли на лісову галявину і побачили картину, описану О. С. Пушкіним там на незвіданих доріжках сліди невідомих звірів, хатинка там на курячих ніжках стоїть без вікон без дверей.
У цій хатинці теж побував злий чарівник і теж утримує тут ще одну жертву. Але своє завдання нам він зашифрував. Для того щоб розгадати яке завдання нам треба виконати ми попросимо допомоги у Софійки.
3)Розв’язування задачі на дошці. Демонстрація слайдів 45 – 51
Побудувати переріз призми площиною, яка проходить через точки M, N, K.
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання. Демонстрація слайдів 52 -53.З’ясування вражень учнів від уроку. Збір аркушів самооцінювання на перевірку. Вчитель підводить підсумок уроку. Головне ніколи не закопувати свій талант в землю, а розвивати його, тільки так можна досягти успіху у житті і бути корисним своїй сім’ї, друзям, країні.
A B
CD
A1
C1D1
KB1
P
M