4
1 VEEBRUAR 2010 *KUUKIRI* Kaia Kanepi Australian Open 2010 Tenniseaasta esimesel Suure Slämmi turniiril Austraalia lahtistel pidi Kaia Kanepi reketid pakkima teise ringi järel, kus tuli vastu võtta 4:6, 4:6 kaotus 19. asetusega venelannalt Nadja Petrovalt.51 minutit kestnud avasetis jäi Kanepi 0:2 taha, kuid suutis seejärel murda Petrova servi kahel korral järjest ning minna ette 3:2. Kahjuks kaotas Eesti esinumber kohe otsa oma servi ning seis võrdsustus. Seti saatuse otsustas kümnes geim, kus Petroval õnnestus veelkord Kanepi serv murda ja nii võitis venelanna avaseti 6:4. Teises setis pääses Petrova 4:2 ette, kuid Kanepi jätkas võitlust. Pärast vastase pallingu murdmist ei loovutanud ta oma servil punktigi ning seis oli viigis 4:4. Matši saatuse otsustas üheksas geim, kus Kanepil oli koguni kaheksa murdepalli, kuid venelanna närvid pidasid vastu. Oma servigeim läks seejärel kahjuks käest punktigi võitmata ning Kanepi jaoks oligi turniir lõppenud. Tund ja 57 minutit kestnud mängus tegi Kanepi kuus topeltviga Petrova kahe vastu ning lõi viis ässa (Petrova 7). 11 neljas eelnevas omavahelises kohtumises kordagi võitnud. Belglanna sai kõigest 22 punkti ning matš lõppes 52 minutiga. 11 murdepallist realiseeris vastane 5, Kanepi aga 17-st vaid 3. Austraalia lahtiste kolmandas ringis üllatas venelanna Nadja Petrova suure 6:1, 6:0 võiduga belglanna Kim Clijstersi üle. Petrova oli eelmises ringis lülitanud AUSTRALIAN OPEN Kanepi laeks jäi teine ring. Finaalis kohtusid Henin - Williams NARVA CUP PÄRNU GP TOIMUNUD SÜNDMUSED Osavõtjaid oli seekordsel täiskasvanute GP sarja turniiril järgmiselt: naisi 18 ja mehi 20. Turniiri kaunistasid külalissportlased Leedust. Turniiri auhinnad oli välja pannud Police ja Kuld Artur. Turniiri toetas ETL. Naiste üksikmäng võitja Piret Ilves finalist Eva Paalma poolfinalistid Tuule Tani & Valeria Sidorenko lohutusturniiri võitja Liina Suurvarik Naiste paarismäng võitjad Piret Ilves - Liina Suurvarik finalistid Kadi Ilves - Diana Klavan Meeste paarismäng võitjad Vladimir Ivanov - Märten Tamla finalistid Morten Ritslaid - Taavo Roos Meeste üksikmäng võitja Vladimir Ivanov finalist Märten Tamla poolfinalistid Morten Ritslaid & Siim Tuus lohutusturniiri võitja Roland Kiil. 16ndast - 24nda jaanuarini neljandat korda korraldati Narvas rahvusvaheline tenniseturniir Narva Cup. Tennise Europe Juinior 3nda kategooria turniir kuni vanuses 14 mängijateni. Sellel aastal kogunes Narva noorsportlasi 17nest riigist. Klettenberg Cristopher Robin tuli ainsana läbi kvalifikatsiooniringist. Põhitabelis alustasid 5 meie tüdrukut ja 7 poissi. Tüdrukutest oli kõige parema esitusega Erika Hendsel, kes poolfinaalis pidi alla vanduma tulevasele turniirivõitjale. Kenneth Raisma partii tahe sai kustutatud juba teises ringis Popko Dimitrile Venemaalt. Sett, matš 6/3 6/4 ei läinud Kennethile. Teistest poistest mitte keegi ei suutnud võidelda teises raundis. Narva Cup 2010 võitjateks osutusid Mogilnitskaya Yana võitis finaalis Lodikov Dariat konkurentsist Kaia Kanepi ning tema võit mulluse USA lahtiste meistri üle oli kindlasti üllatus, sest 19. asetusega venelanna polnud Clijstersist neljas eelnevas omavahelises kohtumises kordagi võitnud. Belglanna sai kõigest 22 punkti ning matš lõppes 52 minutiga. 6/4 6/0, finaalis osutus võitajks Popko Dmitry, Bugailiskis Mantase üle 6/7 6/2 6/1. Paaris Sviripa Anna ja Van Der Sypt Elena tüdrukutest ning Rublev Andrei ja Tyurnev Evgeny poistest.

Kuukiri VEEBRUAR 2010

Embed Size (px)

DESCRIPTION

"Eesti Tennise Liidu Kuukiri. Sündmused 2010 aasta teisest kuust - artikleid, pilte, huvitavat!"

Citation preview

Page 1: Kuukiri VEEBRUAR 2010

1

VEEBRUAR 2010

*KUUKIRI*

Kaia Kanepi Australian Open 2010

Tenniseaasta esimesel Suure Slämmi turniiril Austraalia lahtistel pidi Kaia Kanepi reketid pakkima teise ringi järel, kus tuli vastu võtta 4:6, 4:6 kaotus 19. asetusega venelannalt Nadja Petrovalt.51 minutit kestnud avasetis jäi Kanepi 0:2 taha, kuid suutis seejärel murda Petrova servi kahel korral järjest ning minna ette 3:2. Kahjuks kaotas Eesti esinumber kohe otsa oma servi ning seis võrdsustus.Seti saatuse otsustas kümnes geim, kus Petroval õnnestus veelkord Kanepi serv murda ja nii võitis venelanna avaseti 6:4. Teises setis pääses Petrova 4:2 ette, kuid Kanepi jätkas võitlust. Pärast vastase pallingu murdmist ei loovutanud ta oma servil punktigi ning seis oli viigis 4:4.Matši saatuse otsustas üheksas geim, kus Kanepil oli koguni kaheksa murdepalli, kuid venelanna närvid pidasid vastu. Oma servigeim läks seejärel kahjuks käest punktigi võitmata ning Kanepi jaoks oligi turniir lõppenud. Tund ja 57 minutit kestnud mängus tegi Kanepi kuus topeltviga Petrova kahe vastu ning lõi viis ässa (Petrova 7). 11 neljas eelnevas omavahelises kohtumises kordagi võitnud. Belglanna sai kõigest 22 punkti ning matš lõppes 52 minutiga.11 murdepallist realiseeris vastane 5, Kanepi aga 17-st vaid 3. Austraalia lahtiste kolmandas ringis üllatasvenelanna Nadja Petrova suure 6:1, 6:0võiduga belglanna Kim Clijstersi üle.Petrova oli eelmises ringis lülitanud

AUSTRALIAN OPEN Kanepi laeks jäi teine ring. Finaalis

kohtusid Henin - Williams

NARVA CUP

PÄRNU GP

TOIMUNUD SÜNDMUSED

Osavõtjaid oli seekordsel täiskasvanute GP sarja turniiril järgmiselt: naisi 18 ja mehi 20.Turniiri kaunistasid külalissportlased Leedust.Turniiri auhinnad oli välja pannud Police ja Kuld Artur. Turniiri toetas ETL. Naiste üksikmängvõitja Piret Ilvesfinalist Eva Paalmapoolfinalistid Tuule Tani & Valeria Sidorenkolohutusturniiri võitja Liina Suurvarik Naiste paarismängvõitjad Piret Ilves - Liina Suurvarikfinalistid Kadi Ilves - Diana Klavan

Meeste paarismängvõitjad Vladimir Ivanov - Märten Tamlafinalistid Morten Ritslaid - Taavo Roos

Meeste üksikmängvõitja Vladimir Ivanovfinalist Märten Tamlapoolfinalistid Morten Ritslaid & Siim Tuuslohutusturniiri võitja Roland Kiil.

16ndast - 24nda jaanuarini neljandat korda korraldati Narvas rahvusvaheline tenniseturniir Narva Cup. Tennise Europe Juinior 3nda kategooria turniir kuni vanuses 14 mängijateni. Sellel aastal kogunes Narva noorsportlasi 17nest riigist. Klettenberg Cristopher Robin tuli ainsana läbi kvalifikatsiooniringist. Põhitabelis alustasid 5 meie tüdrukut ja 7 poissi. Tüdrukutest oli kõige parema esitusega Erika Hendsel, kes poolfinaalis pidi alla vanduma tulevasele turniirivõitjale.Kenneth Raisma partii tahe sai kustutatud juba teises ringis Popko Dimitrile Venemaalt. Sett, matš 6/3 6/4 ei läinud Kennethile. Teistest poistest mitte keegi ei suutnud võidelda teises raundis. Narva Cup 2010 võitjateks osutusid Mogilnitskaya Yana võitis finaalis Lodikov Dariat

konkurentsist Kaia Kanepi ning tema võitmulluse USA lahtiste meistri üle oli kindlastiüllatus, sest 19. asetusega venelannapolnud Clijstersist neljas eelnevasomavahelises kohtumises kordagi võitnud.Belglanna sai kõigest 22 punkti ning matšlõppes 52 minutiga.

6/4 6/0, finaalis osutus võitajks Popko Dmitry, Bugailiskis Mantase üle 6/7 6/2 6/1. Paaris Sviripa Anna ja Van Der Sypt Elena tüdrukutest ning Rublev Andrei ja Tyurnev Evgeny poistest.

Page 2: Kuukiri VEEBRUAR 2010

Eesti Tennise Liit | Marsi 4, Tallinn 11316 | [email protected]

Ajakirja Tennise viimases numbris

EDETABELID AJAKIRI

- “Markus Kerner” Artikkel nutikast ja tugeva töötahtega äsja 15-aastaseks saanud Kerner, kes on omavanuste seas esireket.

- “Modellivälimusega Viktoria Azarenka”Portreelugu maailma tippujõudnud naistennisest.

- “Piinatud geenius Marat Safin” Maarja Järv on kirjutanud karjääri kokkuvõttest Marat Safinist.

- “Kersten Vanem” Artikkel Saaremaa neiust kes on oma valikud teinud enne koolitee lõppu.

- “Fernando Verdasco” Esikümne mängija, davise karikafinaali kangelamne ja armusuhte Casanova.

- “Eesti Tennise Liit” Artikkel ETL’i juhatuse koosolekust, 2009nda aasta parimate valimistest, valmis Eesti ühtne turniiride punktisüsteem. Detailsemalt lk.8.

UUS Tenniseajakiri ilmub aprillis!

Page 3: Kuukiri VEEBRUAR 2010

Australian Open 2010

Fed Cup 2010

NALJA RUBRIIK

- Miks ei ole kalad kunagi head tennisemängijad?Sest neile ei meeldi sattuda võrgule liiga lähedale.

- Abielupaar läheb haiglasse et laps ilmale tuua. Kohale jõudes, ütleb doktor et haiglale on just kätte toimetatud masin, mis kannab portsjoni ema valust üle isale.Doktor küsib kas abielupaar on valmis seda proovima?

Abikaasa: “Aga otse loomulikult”, kes on väga tundlik New Yage kuti moodi. Kui naine laborisse läheb, asetab doktor masina 10% lisele võimsusele ning küsib mehelt, kas see teeb haiget?

“Ei, see on normaalne”, ütleb ta. Doktor kõrgendab 20nele protsendile. “Ikka on normaalne”, ütleb mees. Doktor järk-järgult tõstab seadme 50nele protsendile. Abikaasa sulgeb oma silmad, ragistab hambaid, aga rõhutab et tuleb omadega ikka hästi toime, niisiis doktor tõstab järk-järgult 75ele protsendile.

“Ma suudan seda taluda”, ütleb abikaasa. “Anna mulle täis 100%”. Nii doktor teebki, ning naine kannabki lapse ilmale ilma valu tundmatagi. Doktor läheb eemale et täita ära lantsett, ning abielupaar on lahkumas koos lapsega.

Ukse trepiastmetel leiavad nad naise tennisetreeneri surnuna.’’

- Eputised - näevad hea välja uutes tenniseriietes, nende väitel said nad kingituseks teadatuntud pro-tennise võistlejalt, kannavad vähemalt 3 viimast hi-tech reketit, ning on stiili-epitoomid kuni nad peavad lööma esimese palli. Muidugi, kui olukord on tõeliselt lootusetu, uue tennisepallide purgi avamisel teesklevad nad vigastust et vältida avalikkuse tähelepanu nende metsikutele löökidele.

- Häiriv tennisest lapsevanem - ei saa mängida, ei ole kunagi õppinud mängu välja arvatud mõned instruktrioon-video või sarnaste klippide vaatamised,

kuid leiab ennast vabana kõndida tenniseväljakul ja parandada endise Wimbledoni Championit kes juhendab oma enda last. Lihtsalt “tenniseproffi” vaadates püüdke mitte plahvatada sest selline pöörane “chutzpah” on hindamatu!

Page 4: Kuukiri VEEBRUAR 2010

TULEVAD SÜNDMUSED

Davis Cup Märts 2010

Küsi Allarilt juurde ETL info teine lehekülg ü edetabelid3lk tulevad võistlused.

nalja rubriik 3ndale lehele - galerii

4lk Fed cup kokkuvõte, davis cup eelinfo. kes mängivad, mida ootab kohtumiselt, kus mängivad,

Tennise föderatsiooni karikaturniiril Tallinnas on Eesti naiskond avapäeval (laupäeval) juhtimas Argentina vastu 2:0 ja vajab edasipääsuks seega vaid ühte võitu. Maret Ani sai avamatšis kindlalt jagu Maria Irigoyenist (WTA 224) 6:1, 6:2, viies Eesti 1:0 juhtima.

Kaia Kanepil oli seejärel veidi tasavägisem mäng Paula Ormaecheaga (WTA 430), kuid Eesti esinumber jäi siiski kindlalt peale 6:1, 7:5.Kui esimeses matšis said külalised geimi kätte alles 0:5 seisul, siis Kanepi 17-aastane vastane

FED CUP

Kokkuvõte

AMETLIK - ETL

Valminud on Eesti tennise uus edetabelisüsteem!

Käesolevaga saadame teile uuendatud Eesti täiskasvanute tennise edetabel-isüsteemi, mille väljatöötamisel osalesid Toomas Kuum, Margus Metsanurm ja Allar Hint.ETL-i kodulehel välja pandud meeste teise ja kolmanda liiga üksikmängu TOP 10 on koostatud juba uue süsteemi alusel. Muudes täiskasvanute võistlusklassides korrigeeritakse edetabeleid jooksvalt, ent plaanide kohaselt peaksid need valmis olema hiljemalt 15.02. Tuletame meelde, et uuendatud süsteem eeldab mängijatel ETL-i MIN-koodi olemasolu (www.tennis.ee/min). Iga MIN-koodiga mängija hakkab omama reitingut ka Eesti üldedetabelis.Kõik asjalikud märkused ja täiendus-ettepanekud on teretulnud:[email protected]

Eesti Davis Cup’i meeskond mängib 2010. aastal kodupubliku ees 5-7’ndal märtsil 2010. Eesti vastaseks Davis Cup’i teise grupi Euroopa/Aafrika esimese tsooni mängudel on Ungari. Eesti praegusesse Davis Cup’i koosseisu kuuluvad Jürgen Zopp, Mait Künnap, Vladimir Ivanov, Jaak Põldma ning nende kapteniks ja juhendajaks on neid ka treeninud Peeter Lamp. Plaanide kohaselt toimub Davis Cup matš Coral Tenniseklubis.

Ormaechea võitis kohe kohtumise esimese geimi.

Kui esimeses matšis said külalised geimi kätte alles 0:5 seisul, siis Kanepi 17-aastane vastane Ormaechea võitis kohe kohtumise esimese geimi.

Teises geimis oli vastasel murdepall, kuid Kanepi sai mängu käima ning viigistas. Mida minut edasi, seda nähtavamaks sai suur klassivahe ning Eesti esinumber valitses väljakul toimuvat ja võitis avaseti 31 minutiga 6:1.

Teine sett oli palju tasavägisem. Noor vastane oli kohmetusest ja aukartusest üle saanud ning oli oma servil kindel. Kanepi servil ta samas ohtu ei kujutanud ning eestlanna loovutas vaid mõned üksikud punktid.

Murrang tuli lõpuks 6:5 seisul, kui seni oma servil hästi tegutsenud Ormaechea tegi mitu kerget viga ja võistluspäev saigi lühikese lõpu.

Kaia Kanepi kindlustas Eestile tennise Föderatsioonide karikavõistlus-tel matšivõiduks vajaliku 3:0 edu Argentina vastu. Laupäeval saadud pisivigastusest taastunud Kanepi alistas Araza Saluti (WTA 357) 6:1, 6:1.

Võit Argentina üle tähendab, et Eesti pääseb Maailmaliiga esimese grupi üleminekumängudele.Eesti kindlustanud koha 12 tugevama naiskonna seas. Järgmiseks vastaseks Eestile on Belgia. Maailmaliiga II grupi play-off mängud toimuvad loosi tahtel Belgias 24-25.aprillil.

ERR Sport/ETL/FED CUP

TULEVAD VÕISTLUSED

- 13.02.2010 P,T 9-10 Lastetennis/ Tiigerliiga Pärnu Pärnu TK - 13-14.02.10 P;T 9-10 Lastetennis Tartu Tartu TK- 13-14.02.10 Mehed,Naised Täiskasvanute GP turniir Tallinn TC 2000- 13-15.02.10 T 12 Noorte GP “Magus algus” Pärnu Pärnu Kesklinna TK - 20.02-21.02.10 T 16-18 ; noorte GP ; “Magus algus” Viljandi Fellin- 20-22.02.10 P 14 ; noorte GP ; “Magus algus” Tallinn AOTK - 20-22.02.10 T 14 ; noorte GP “Magus algus” Tallinn TC 2000- 28.02.10 P;T 6-8 Lastetennis Tallinn TC 2000LIIGATENNIS- 13.-14.02. Mehed Esiliiga B-kategooria üksikmäng 3 . e t a p p Tallinn, Audentes- 13.-14.02. Mehed Teine liiga paarismäng 3.etapp Tallinn, Tere TK- 13.-14.02. Mehed Kolmas liiga üksikmäng 10.etapp Tallinn, Tere TK- 20.-21.02. Naised Esiliiga ja kolmas liiga üksikmäng 2.etapp Tallinn, Audentes- 20.-21.02. Naised Teine liiga üksikmäng 2.etapp Tallinn, Audentes- 20.-21.02. Mehed Esiliiga A-kategooria üksikmäng 5.etapp Tallinn, Coral Tennis- 20.-21.02. Mehed Teine liiga üksikmäng 6.etapp Tallinn, Tere TK- 27.-28.02. Mehed Esiliiga paarismäng 3.etapp Pärnu Tennisehall- 27.-28.02. Mehed Teine liiga paarismäng 4.etapp Pärnu Tennisehall- 27.-28.02. Mehed Kolmas liiga üksikmäng 11.etapp Tallinn, Tondiraba