Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

Page 1: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54
Page 2: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

MadlArt,a u c t i o n h o u s eP r v a a u k c i j s k a k u ć a u S r b i j i

Izložba:15 - 22. jun 2014. godine. Vreme: 10 – 20hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Aukcija:22. jun 2014. godine. Vreme: 20hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Viewing:15 - 22. June 2014. (10 a.m. – 8 p.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Auction sale:22. June 2014.. (8p.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Page 3: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

M a d l ` A r t , 2 2 . j u n 2 0 1 4 .

ww

w.m

adlart.com

1. Kristalna Biedermeier čašaXIX vek. Visina: 12 cm. € 50

2. Bohemia čašaRubin staklo. Pozlata i brušeno. Visina : 15 cm. € 75

3. Herend činija sa poklopcemMađarska. Rukom oslikan porcelan. Visina: 13,5 cm. € 60

4. Zidni pozlaćeni sat u Rococo stiluVisina: 65 cm. € 250

5. Pozlaćeno ogledaloVisina: 106 cm. € 200

6. Pozlaćeno ogledalo u Empire stiluŠlifovano staklo. Dimenzije: 86 x 63 cm. € 250

7. NetišBiedermeier. Dimenzije: 78 x 61 x 45 cm. € 175

8. Okimono figura- Majmunče sa majkomJapan. Visina: 11 cm. € 125

9. Oslikane keramičke pločiceDelft, Holandija, oko 1700. Dimenzije: 26 x 26 cm. € 225 (4 kom.)

1 2

Page 4: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

A u k c i j a a n t i k v i t e t a i s l i k a

ww

w.m

adla

rt.co

m

10. ”Po Crnoj Gori” Ludvig Kuba (1863-1956)Prag, 1892. Bogato ilustrovano predelima Crne Gore € 100

11. Mapa južne Evrope Matthaeo Seutter (1647-1756) Početak XVIII veka, 54 x 60 cm. € 300

12. Pokrov Presvete BogorodiceMesingana putna ikona. XIX vek.Rusija. Dimenzije: 19 x 11 cm. € 350

13. Raspeće HristovoMesingana putna ikona. XIX vek.Rusija. Dimenzije: 23 x 12 cm. € 300

14. Ikona Vavedenje BogorodičinoLevantinski barok (Grčka-Makedonija). Ulje na dasci, prva polovina XVIII veka. Dimenzije: 35 x 26 cm. (ošt. plamenom kandila) € 300

15. MadonaAustrija, sredina XIX veka. Ulje na limu. 80 x 50 cm. € 650

16. ZORAN ANDRIĆ (1960)Predeo u žutomUlje na lesonitu, 39 x 46 cm. 2006. Sign. na poleđini € 300

17. MIROSLAV ARSIĆ Petrovac na moruUlje na platnu, 90 x 68 cm. 2011. Sign. € 500

12 13

Page 5: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

18. BOŽA BABIĆ (1939)Torzo prosekaBronza, 10 x 8 cm. Sign. € 100

19. STJEPAN BAKOVIĆ Primorsko mestoAkvarel, 32 x 24 cm. Sign. € 200

20. BOSA TUCAKOVIĆ BELOŽANSKI (1904-1986)TarabaAkvarel na hartiji, 14 x 19 cm. 1924. Sign. € 70

21. MILIVOJE BOGOSAVLJEVIĆ (1957)Masline u ReževićimaUlje na platnu, 65 x 80 cm. 2010. Sign. € 450

Page 6: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Bosanski predeo sa rekomTempera, 38 x 55 cm. oko 1935. Sign. € 1900

23. MERSAD BERBER (1940-2012)Dama s psetancetomUlje, komb. tehnika na lesonitu, 32 x 23 cm. Sign. € 1200

24. MILAN CMELIĆ (1925-1995)MagazaUlje na platnu, 68 x 90 cm. 1993. Sign. € 1500

Page 7: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

25. VASILY PAVLOVICH BORISENKOV (1924)Seoski pejzažUlje na platnu kaš.na karton, 33 x 48 cm. Sign. € 500

26. DORU BOSIOK (1950)Dama sa šeširomLitografija u boji dorađena pozlatom, 33 x 28 cm. oko 1985. Sign. € 375

27. MILAN BOŽOVIĆ (1909-1992)Morska obalaTempera na hartiji, 28 x 38 cm. 1955. Sign. € 400

28. STOJAN ĆELIĆ (1925-1992)Varijacije na dečanske scene s bogaljimaGrafika/ Bakropis 13/15, 38,5 x 62,5 cm. 1955. Sign. € 150

Page 8: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

29. MIODRAG ĆIRIĆ (1912-1994)CvećeUlje na kartonu, 17 x 13 cm. Sign. € 200

30. ALBERT DECARIS (1901-1988)Place Concorde- ParisBakropis, 27 x 37 cm. Sign. € 75

31. FATIMA DEDIĆ (1945)Kita cvećaUlje na platnu, 51 x 55 cm. 1970. Sign. € 400

32. CVETAN DIMOVSKI (1942)DanajaAkvatinta u boji 14/20, 55 x 74 cm. 1973. Sign. € 100

Page 9: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

33. LOJZE DOLINAR (1893-1970)Sedeći aktOlovka na papiru, 25 x 17 cm. Sign. € 100

34. DAMJAN ĐAKOV (1959)Hommage a MagritteUlje na platnu, 60 x 40 cm. Sign. na poleđini € 350

35. ZARE ĐORĐEVIĆ (1928)CvećeUlje na platnu, 64 x 50 cm. 1971. Sign. € 200

36. ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ (1945)Bez nazivaMešana tehnika/ panel, 76 x 72 cm. 2007. Sign. € 250

Page 10: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

37. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Mrtva priroda sa cvećemUlje na platnu, 56 x 68 cm. Sign. € 1600

38. VINKO GRDAN (1900-1980)CvećeUlje na platnu, 66 x 56 cm. 1966. Sign. € 1200

39. VINKO GRDAN Odvođenje zarobljenikaOlovka/Hartija, 25 x 20 cm. 1947. € 125

40. JOVAN HAJNOVIĆ Portret Velimira Vece Čohadžića (suvlasnika BSK-a)Ulje na platnu, 54 x 40 cm. oko 1919. Sign. € 100

Page 11: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

41. ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN (1876-1937)Hridi i moreUlje na platnu, 126 x 106 cm. Sign. € 6500

42. NUSRET HRVANOVIĆ (1939)ZovAkvatinta A.O. 48 x 60 cm. 1980. Sign. € 80

43. JAN HUSARIK (1942)Kraj zimeUlje na platnu, 66 x 50 cm. 1991. Sign. € 800

44. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Studija za portret žene koja sediAkvarel/Hartija, 32 x 25 cm. 1980. Sign. € 150

Page 12: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m45. SLOBODAN ILIĆ GANE Seosko domaćinstvoUlje na platnu, 55 x 72 cm. 1957. Sign. € 125

46. KSENIJA ILIJEVIĆ (1923-2005)Razbuktalo cvećeUlje na lesonitu, 25 x 50 cm. 1975. Sign. € 200

47. BORA ILJOVSKI (1942-2013)AktUlje na platnu, 117 x 102 cm. 1968. Sign. na poleđini € 1800

48. NIKOLA KOKA JANKOVIĆ (1926)Akt na stoliciTuš na papiru, 24,5 x 18 cm. Sign. € 100

Page 13: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

49. MILENA JEFTIĆ NIČEVA KOSTIĆ (1943)LeopardUlje na platnu, 44 x 45 cm. 1981. Sign. na poleđini € 200

50. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)KvartetUgljen na hartiji, 45 x 56 cm. 1963. Sign. € 100

51. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE Gitarista - A.DiazUlje na hartiji, 22 x 16 cm. 1974. Sign. € 150

52. OLGA JEVRIĆ (1922-2014)Studija sedeće figureTuš na papiru, 35,5 x 22 cm. Sign. € 200

Page 14: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

53. GORDANA JOVANOVIĆ (1912-1997)Motiv iz primorskog gradićaUlje na platnu kaš. na lesonit, 42 x 44 cm. 1937. Sign. € 300

54. K.M.Dva likaAkvarel, 27 x 19 cm. € 150

55. LAZAR KATIĆ (1893-?)Ulica u SarajevuUlje na kartonu, 48 x 33 cm. oko 1930. Sign. € 250

56. LAZAR KATIĆ Stara čaršijaUlje na platnu kaš. na karton, 31 x 49 cm. oko 1935. € 225

Page 15: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

57. EUGEN KOČIŠ Danas letenja nemaUlje na ultrapasu, 39 x 32 cm. 2005. Sign. € 250

58. DUŠAN LABOVIĆ (1974)Ulica u blizini Promenade (Uzun Mirkova ul.)Ulje na platnu, 90 x 60 cm. 2014. Sign. € 950

59. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1932-2004)ZvijezdeGrafika, 24 x 24 cm. Sign. € 50

60. ANĐELIJA L. LAZAREVIĆ (1885-1926)Predeo pored jezeraUlje na platnu kaš. na karton, 11 x 14 cm. oko 1905. Sign. € 500

Page 16: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

61. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)ŠljiveUlje na platnu, 58 x 73 cm. oko 1925. Sign. € 4800

62. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)CirkusUlje na platnu, 100 x 100 cm. 1998. Sign. € 1900

63. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)CigančiceTempera na hameru, 70 x 45 cm. 1952. Sign. € 1600

Page 17: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

64. NIKOLA MARTINOSKI Devojčica sa igračkomUlje na platnu, 70 x 85 cm. Sign. € 2400

65. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)PredeoUlje na šperu, 31 x 23 cm. Sign. € 600

66. ANTON LUKATELI (1916-1995)VeneraUlje na platnu, 67 x 95 cm. 1952. Sign. € 300

67. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)Cveće u vaziUlje na platnu, 66 x 42 cm. oko 1965. Sign. € 350

Page 18: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

68. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)RatnikUlje na dasci, triptih, 26 x 32 cm. oko 1965. € 1400

69. MARIO MASKARELI (1918-1996)Figura s leđaUlje na platnu, 60 x 60 cm. oko 1960. Sign. € 575

70. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)DevojkeBakropis, Akvarel, 50 x 61 cm. Sign. € 150

71. DUŠAN MIKONJIĆ BeogradUlje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 350

Page 19: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

72. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)Primorski predeoUlje na kartonu, 24,5 x 43,5 cm. Oko 1950. Sign. € 225

73. KOLJA MILUNOVIĆ (1935)Sedeća figuraBronza, 10 x 4 x 5 cm. Sign. na poleđini € 100

74. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)Na njiviPastel/Hartija, 20 x 26 cm. 1980. Sign. € 100

75. MILUN MITROVIĆ (1922-2010)Zrelo žitoPastel na kartonu, 50 x 65 cm. 1982. Sign. € 275

Page 20: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

76. N.N.KatuniUlje na kartonu, 22 x 27 cm. € 75

77. N.N.Portret starcaPastel, 35 x 27 cm. € 75

78. DAWOOD NADEER Suk u BagdaduUlje na platnu, 58 x 119 cm. 1989. Sign. € 300

79. KARL NAGEL Poljsko cvećeAkvarel, 44 x 25 cm. 1947. Sign. € 100

Page 21: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

80. ŽIVORAD NASTASIJEVIĆ (1893-1966)Portret Zorana GluščevićaUlje na platnu kaš. na lesonit, 41 x 33 cm. 1957. Sing. € 550

81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003)Bez nazivaGrafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90

82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011)DunjeUlje na platnu, 45 x 54 cm. 1997. Sign. € 200

83. BRANKO OMČIKUS KompozicijaUlje na platnu, 45 x 56 cm. 1965. Sign. € 250

Page 22: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

84. MILENA PAVLOVIĆ BARILLI (1909-1945)Dama IKomb. tehnika, 6,5 x 10,5 cm. 1924. Sign. € 300

85. MILENA PAVLOVIĆ BARILLI Dama IIKomb. tehnika, 6,5 x 11 cm. 1924. Sign. € 300

86. MIHAILO PETROV (1902-1983)Morsko dnoTempera na kartonu, 35 x 24,5 cm. oko 1960. € 300

87. ZLATKO PRICA (1916-2003)ŽenaBakrorez, 30 x 25 cm. 1951. Sign. € 90

Page 23: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

88. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Akt i modelGrafika 25/99, 23 x 17 cm. 1989. Sign. € 75

89. MIĆA POPOVIĆ Cveće u ibrikuUlje, komb. tehnika na platnu, 75 x 68 cm. 1985. Sign. € 2600

90. MIĆA POPOVIĆ GvozdenGrafika 87/99, 50 x 35/ 24 x 18 cm. 1990. Sign. € 75

91. MIĆA POPOVIĆ Kaubojka iz RovinjaOlovka na papiru, 28,5 x 20 cm. 1975. Sign. € 100

Page 24: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

92. NADEŽDA PETROVIĆ (1873-1915)Životni moto i cvećeOlovka i olovke u boji, 16 x 18 cm. 1892. Sign. € 3000

93. ARSENIJE PETROVIĆ (1803-1870)Portret mladićaUlje na platnu, 71 x 54 cm. oko 1830. € 2800

94. PERO POČEK (1878-1963)Vrhovi Crne GoreUlje na dasci, 27 x 42 cm. oko 1905. Sign. € 5400

Reprodukovano:- na str. 22, ”Nadežda Petrović” Katarina Ambrozić, SKZ, Beograd, 1978.- na str. 151, ”Put časti i slave” Ljubica Miljković, Narodni muzej, Beograd, 1998.- na str. 41, ”Nadežda Petrović izbor slika iz NM u Beogradu” Ljubica Miljković, NM Čačak, 2007.- na str. 32, ”Svetlost u mraku I sveteskog rata”, Ljubica Miljković, Narodni muzej, Beograd, 2014.

Page 25: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

95. BRANKO PROTIĆ (1931-1990)K. 420Ulje na platnu, 33 x 41 cm. 1968. Sign. € 1200

96. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AktOlovka, 23 x 30 cm. 1916. Sign. € 300

97. IVAN RADOVIĆ Akt žene koja klečiOlovka i kreda na hartiji, 27 x 18 cm. oko 1935. € 175

98. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)KopljanikBronza, H=40 cm. € 275

99. DUŠAN RAJŠIĆ Don KihotTerakota, 38 x 28 cm. Sign. € 150

Page 26: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

100. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)Turobni predeoAkrilik na ploči. 37 x 45 cm. 2012. Sign. € 200

101. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)Vila sa čempresimaUlje na platnu, 40 x 50 cm. Sign. € 300

102. KEMAL RAMUJKIĆ Primorske kućeUlje na platnu, 40 x 50 cm. Sign. € 300

103. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)I tu se, potom gase u pepeo...Grafika 112/200, 25 x 32,5 cm. 1974. Sign. € 100

Page 27: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

104. BORIS RUMJANCEV (1906-1992)MesečinaUlje na platnu kaš. na karton, 7,5 x 6 cm. Sign. € 50

105. BORIS RUMJANCEV Hridi Ulje na platnu kaš. na karton, 6 x 8 cm. Sign. € 50

106. BORIS RUMJANCEV Predeo sa svetionikomUlje na platnu kaš. na karton, 7,5 x 9 cm. Sign. € 50

107. BORIS RUMJANCEV Pun mesecTempera na kartonu, 24,5 x 17,5 cm. Sign. € 100

108. BORIS RUMJANCEV Na obali moraTempera na hartiji, 18 x 26 cm. Sign. € 50

109. BORIS RUMJANCEV Kuće pored jezeraTempera na hartiji, 15 x 22 cm. Sign. € 50

Page 28: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

110. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)Ulaz u portu (Čerević)Ulje na lesonitu, 52 x 39 cm. oko 1950. € 1850

111. IVAN SEMENOVIČ BLOKHIN (1877-1954)PoljaUlje na platnu kaš. na šper, 35 x 56 cm. Oko 1930. Sign. € 500

112. ANA RISTIĆ (1958)Da mi je mesec latice da kidaAkvatinta A.O. 50 x 36/ 30 x 23 cm. 1986. Sign. € 50

113. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)KrovoviGrafika 25/80, 9,5 x 17 cm. 1987. Sign. € 75

Page 29: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

114. FEĐA SORETIĆ (1930)Na kanaluAkvarel, 36 x 52 cm. 1970. Sign. € 250

115. FEĐA SORETIĆ Guvno u sneguAkvarel, 37 x 53 cm. 1976. Sign. € 250

116. FEĐA SORETIĆ Drvo u žituAkril na platnu, 60 x 89 cm. 1990. Sign. € 700

117. FEĐA SORETIĆ Suton u poljuAkril na platnu kaš. na karton, 40 x 50 cm.2013. Sign. € 400

Page 30: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

118. DIMITRIJE SRETENOVIĆ (1943)ParižankaUlje na kartonu, 68 x 46 cm. 1962. Sign. € 250

119. DESANKA DESA STANIĆ (1922-2001)Svetac u belomAkvarel na hartiji, 39x 29,5 cm. oko 1970. € 125

120. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)PejzažUlje na kartonu, 10 x 25 cm. Sign. € 200

121. BRANKO LALE STANKOVIĆ LovranUlje na kartonu, 70 x 50 cm. 1959. Sign. € 950

Page 31: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

122. VOJO STANIĆ (1924)SpomenikGrafika 25/80, 15, 5 x 22 cm. 1987. Sign. € 75

123. ŽARKO STEFANČIĆ (1950)Nedeljno popodneUlje na platnu, 91 x 60 cm. 1982. Sign. € 550

124. VLADIMIR STOJANOVIĆ (1924)PijacaUlje na kartonu, 25 x 35 cm. Oko 1950. Sign. € 200

125. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Glava devojkeTuš/ intervencija na fotografiji, 17 x 23 cm. 1963. Sign. € 400

Page 32: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adla

rt.co

m

126. IVAN MIKHAILOVICH VARICHEV (1924)Zimsko večeUlje na platnu kaš.na karton, 45 x 60 cm, 1960. Sign. € 700

127. FRANTIŠEK VAVRINA (1879-1935)Kovačnica u Bosanskoj kasabiUlje na kartonu, 25 x 34 cm. Sign. € 225

128. VLADIMIR VELIČKOVIĆ PacovGrafika I/X, 56 x 46 cm. 1977. Sign. € 125

Page 33: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54

ww

w.m

adlart.com

129. VLADIMIR VLAHOVIĆ (1949)GlaveUlje na platnu, 65 x 80 cm. 1996. Sign. € 300

130. VLADIMIR VLAHOVIĆ SlapUlje na kartonu, 47 x 49 cm. 2001. Sign. € 200

131. VRABECFilip VišnjićDuborez, 84 x 53 cm. Sign. € 400

132. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1980)Obala crvenog moraUlje na platnu, 61 x 76 cm. 1935. Sign. € 400

Page 34: Madl. aukcija jun 2014.pdf · 81. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003) Bez naziva Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 90 82. BRANKO OMČIKUS (1922-2011) Dunje Ulje na platnu, 45 x 54