16
Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там і життя» (Охорона водних ресурсів). Розробила: вчитель - дефектолог Маріупольської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернату № 37 Донецької обласної ради Дубовик Інна Валентинівна. Анотація. Кейс – урок є сучасним освітнім трендом, який допомагає розглянути явище або проблему цілісно, за допомогою логічних тематик з різних дисциплін і галузей. Даний метод ефективно поєднує теорію з практикою і знання з компетенціями, служить ефективним засобом підготовки дитини до самостійного життя. Кейс урок «Де вода, там і життя», розраховано на учнів 7 класу спеціальної школи, містить 8 розгорток, передбачає ілюстративні дослідження та практичні завдання. Його мета: формування цілісного уявлення учнів про ціннісне значення води для життя людини, про наслідки негативного впливу людей на довкілля та природоохоронні заходи щодо збереження водних ресурсів, знайомить з поважним ставленням наших предків до води. Адреса: Дубовик Інна Валентинівна вул. Курчатова буд. 59 кв. 53 Маріуполь 87551

New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

  • Upload
    others

  • View
    1

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там і життя»

(Охорона водних ресурсів).

Розробила: вчитель - дефектолог Маріупольської спеціальної

загальноосвітньої школи - інтернату № 37

Донецької обласної ради

Дубовик Інна Валентинівна.

Анотація.

Кейс – урок є сучасним освітнім трендом, який допомагає розглянути явище або проблему

цілісно, за допомогою логічних тематик з різних дисциплін і галузей. Даний метод

ефективно поєднує теорію з практикою і знання з компетенціями, служить ефективним

засобом підготовки дитини до самостійного життя.

Кейс урок «Де вода, там і життя», розраховано на учнів 7 класу спеціальної школи,

містить 8 розгорток, передбачає ілюстративні дослідження та практичні завдання. Його

мета: формування цілісного уявлення учнів про ціннісне значення води для життя

людини, про наслідки негативного впливу людей на довкілля та природоохоронні заходи

щодо збереження водних ресурсів, знайомить з поважним ставленням наших предків до

води.

Адреса:

Дубовик Інна Валентинівна

вул. Курчатова буд. 59 кв. 53

Маріуполь

87551

Page 2: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Розділ Науки, природа та людина

Рівень ( клас) 7 клас (за програмою спеціальної школи)

Тема «Де вода, там і життя» (Охорона водних ресурсів).

Мета Формувати уявлення учнів про ціннісне значення води для

життя людини, про наслідки негативного впливу та

природоохоронні заходи щодо збереження водних ресурсів.

Тривалість 90 хвилин

Яку інформацію я тут здобуду?

- Що називають водними ресурсами

України?

- Які запаси води на земній кулі?

- Які річки формують водні ресурси

України?

- Які причини має глобальна світова

водна криза?

- На що націлені Глобальні цілі

сталого розвитку?

- Які причини забруднення водних

ресурсів?

- Чи легко очищувати забруднену

воду?

- Як захистити воду від

забруднення?

- Як економити воду в побуті?

- Як українці вшановували

чудодійну силу води?

7 розгорток із предметів, явищ та практик

- Географія

- Екологія

- Хімія у побуті

- Соціально - побутове

орієнтування

- Економіка

- Математика

- Народознавство

- Мистецтво

Матеріали кейсу.

Вступ.

1. Організаційний момент

2. Створення позитивного нервово - психологічного настрою на урок.

- Розпочинаємо наш урок словами відомого французького письменника

Антуана де Сент - Екзюпері з його книги “Земля людей”: “...Вода! В тебе

нема ні смаку, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуєшся, не

відаючи, що ти таке. Не кажи, що ти необхідна для життя: ти саме життя. Ти

найбільше багатство на світі, але й найвибагливіше, ти - найчистіша у лоні

Землі”.

Запитання: Які властивості води згадано і у вислові Антуана де Сент-Екзюпері?

Page 3: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

3. Повідомлення теми кейс - уроку.

Метод “Програмування”. Завдання: прочитай прислів’я використовуючи подані

таблиці. За напрямком стрілки визнач послідовність букв у слові. Поясни значення

прислів’я. (Додаток 1).

1 - а розгортка. Географія.

Вода є унікальним елементом земної поверхні, і саме через наявність великої кількості води

нашу Землю також називають «блакитною планетою». Незважаючи на таку кількість води,

більша її частина міститься в океанах і морях, і тільки 0,6% загальної кількості живильної

вологи придатні для споживання.

Водні ресурси – це придатні для використання в народному господарстві поверхневі й

підземні води, а саме води річок, озер, каналів, водосховищ, морів й океанів, підземні води,

ґрунтова волога, водяна пара атмосфери, вода (лід) гірських і полярних льодовиків.

Запаси води на Землі величезні. Проте це переважно гірко - солона вода морів і океанів.

Запаси ж прісної води придатної для використання, невеликі - 2% загальної кількості. При

цьому 69% прісної води зосереджено в льодовиках, а 30% - це підземні води, і лише 1%

становлять води річок і озер.

Річкову мережу України складають понад 71000 річок загальною довжиною більше 170

тис. км. Майже всі річки належать до басейнів Чорного та Азовського морів і тільки 4% –

до Балтійського моря. Водні ресурси України формуються, в основному, за рахунок стоку

річок Дніпро, Дністер, Сіверський Донець, Південний Буг, Тиса, на яких побудовані

водосховища.

Відео “Річки України”. https://youtu.be/_5JtcjMbW2I

Завдання для груп: скласти пазли “Річки України”. Назвати якомога більше

річок. (Додаток 2).

Page 4: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

2 - га розгортка. Екологія.

Завдання групам. Познайомтеся з ілюстраціями. Які причини спостерігаємих

явищ?

Дайте відповіді на запитання:

1) В якій країні світу зроблені фотографії?

2) Визначте, чи є проблема чистої води глобальною для всього

людства планети Земля?

3) Хто забруднює воду?

Вправа “Мозковий штурм” на тему: ” Вплив діяльності людини на забруднення водних

об’єктів”. Записати та підкреслити ті фактори, що є фактичними причинами забруднення

водних об’єктів у вашій місцевості.

Ілюстративне дослідження “Створення людиною джерел точкового забруднення””

підземних та поверхневих вод”:

- Насипати у пластиковий піддон 2 - 3 см сухого піску.

- Зробити отвір у піску на одній стороні піддона та заповнити його невеликою

кількістю порошкового напою (сухий кольоровий концентрат соку) або кристалами

марганцівки для імітації поверхневого захоронення відходів “джерела забруднення”.

- Щоб імітувати дощ, побризкати водою на «точку складування відходів». Звернути

увагу на те, як змінюється колір води.

- Які висновки можна зробити?

За ступенем водозабезпечення Україна посідає одне з останніх місць у Європі. Водні

ресурси України використовуються, а отже, і забруднюються, у декілька разів

Page 5: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

інтенсивніше, ніж в інших країнах. В наші часи нераціональне використання та

забруднення води є достатньо серйозною проблемою, що може призвести до катастрофи.

У вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся

Саміт ООН зі сталого розвитку, на якому було затверджено нові орієнтири розвитку.

Підсумковим документом Саміту «Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері

сталого розвитку до 2030 року» було затверджено 17 Цілей Сталого Розвитку та 169

завдань.

Анімація Глобальні цілі.

https://youtu.be/dKdOh8O8RCg

Глобальна світова водна криза:

- Понад 1 мільярд людей не мають доступу до чистої, питної води.

- Понад 2,4 мільярда людей живуть у незадовільних санітарних умовах (тобто,

відсутня система каналізації, сучасні очисні споруди для побутових стічних вод).

- За прогнозами, 2/3 населення Землі страждатимуть від нестачі води вже найближчим

часом.

- Для життя дорослій людині необхідно 80 літрів води щодня.

- 25 тисяч людей , а більшість з них діти, помирає щодня внаслідок вживання

забрудненої питної води.

Ціль 6. Чиста вода та належні санітарні умови:

1) Забезпечити доступність якісних послуг з постачання безпечної питної води,

будівництво та реконструкцію систем централізованого питного водопостачання із

застосуванням новітніх технологій та обладнання.

2) Забезпечити доступність сучасних систем водовідведення, будівництво та

реконструкцію водозабірних та каналізаційних очисних споруд із застосуванням

новітніх технологій та обладнання.

Page 6: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

3) Зменшити обсяги скидання неочищених стічних вод, насамперед з використанням

інноваційних технологій водоочищення на державному та індивідуальному рівнях.

4) Підвищити ефективність водокористування.

5) Забезпечити впровадження інтегрованого управління водними ресурсами.

3 - я розгортка. Хімія. Соціально - побутове орієнтування.

Завдання: пояснити зміст ілюстрацій.

Запитання. Чи легко очищати воду від забруднення?

Ілюстративне дослідження для груп. Варіант 1. Кожна група учнів одержує по

три склянки заповненими на ¾ водою (стічні води).

За легендою кожна група учнів є керівниками підприємства по очищенню стічних вод.

Одна з компаній, яку обслуговує підприємство, використовує у виробництві олію (кожна

група додає трохи звичайної олії до однієї із склянок з водою для імітації стічної води,

яка надходить для очищення).

В зоні обслуговування очисного підприємства розташовано також хімічний завод (кожна

з груп додає трохи харчового барвника до другої склянки з водою для імітації хімічних

викидів). Цей хімічний викид забруднив воду, яка тепер надходить для знешкодження на

їхнє підприємство. Зауважити, що в цьому разі ситуація не така безнадійна, оскільки

хімікати у воді видимі, адже в інших випадках це може бути не так.

Третя склянка містить воду, що надходить з жител ваших учнів (кожна з груп додає до

склянок трохи мила та засобу для миття посуди або прального порошку для імітації

забруднення у кожній сім’ї. Потім треба домішати до води значну кількість бруду для

імітації каналізаційних стоків, що надходять з їхніх будинків). Привернути увагу учнів

про те, що у кожного вдома є більш шкідливі хімічні речовини для довкілля. Попросити

назвати їх.

Роздати дітям кілька додаткових склянок для переливання води під час спроб її

фільтрувати; ложки, бавовняні кульки, невеликі клаптики тканини, фільтри, друшляки,

губки, адсорбуючий порошок та будь які інші можливі засоби, що їх учні могли б

застосувати, намагаючись видалити “забруднення” із своїх зразків води.

Провести обговорення, надавши можливість кожній групі можливість описати результати

власних спроб очистити воду.

Page 7: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Ілюстративне дослідження для груп. Варіант 2.

Ілюстрація утворення побутових стічних вод, моделювання механічної переробки

побутових стічних вод:

1. Змішати невелику кількість різних миючих засобів, кавової гущі або чайної

заварки, шматочків туалетного паперу, акварельні фарби тощо з 1 л води, що

налита у скляну посудину місткістю 3 л.

2. Підготувати фільтр: відрізати денце від пластикової пляшки місткістю 1,5 л та

використовуйте верхню частину. Повернути її так, щоб вона функціонувала як

лійка. Зробити фільтр усередину лійки, поклавши послідовно шари невеликих

камінців, гальки, тканини та наприкінці піску

3. Вставити лійку в іншу пляшку місткістю 3 л, повільно виливайте вміст першої

пляшки у другу.

Після спостереження за процесом фільтрування води попросити учнів відповісти на такі

запитання:

- Який ступінь очищення цієї води після фільтрації?

- Чи можна її пити відразу після фільтрації?

Завдання групам. Метод “Брейнстормінг” по темі: “Як ми забруднюємо воду

вдома?”.

Поради: “Як захистити воду від забруднення?”

Рідкі та порошкові засоби для миття посуду. Засоби для миття посуду, що продаються, є

токсичними та корозійними. Замість них можна використовувати оцет, воду або розчинену

питну соду.

Засоби для миття вікон. Комерційні продукти для миття вікон також токсичні та

корозійні. Безпечною альтернативою є розчин теплої води та оцту (у співвідношенні 11:1).

Засоби для очищення водопровідних труб. Ці продукти, зазвичай, містять сильні основи, з

корозійними та токсичними елементами, що також можуть спричинити опіки. Ви можете

використовувати насос або дріт для розблокування труби. Для регулярного чищення

використовуйте чверть склянки оцту та чверть склянки питної соди, промиваючи після

цього гарячою водою.

Відбілюючі розчини. Вони є корозійними та токсичними. Замість них ви можете

використовувати половину склянки оцту або питної соди. Гелі та порошки для чищення

плити. Зазвичай вони містять сильні основи, є що токсичними та корозійними. Замість

цього можна чистити плиту через регулярні проміжки часу питною содою.

Page 8: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Завдання учням:

1) Стати на один день детективами - токсикологами та дослідити власні

житла на предмет наявності в них продуктів, небезпечних для навколишнього

середовища.

2) Поділитися з своєю родиною набутими знаннями з використання побутової хімії

для збереження води від забруднення.

4 - а розгортка. Економіка.

Відео “Як економити воду в побуті: корисні поради” https://youtu.be/9HRXnQb_1Gc

“Порадник Бережливих”:

- Перед миттям посуду звільніть його від залишків їжі.

- Не мийте посуд під проточною водою, закрийте раковину пробкою та наберіть воду для

замочування посуду. Це збереже половину кількості води, що зазвичай

використовується.

- Коли миєш фрукти та овочі, закривай раковину пробкою.

- Охолодження гарячих предметів під проточною водою є не економним.

- Вмикайте пральну машину лише при повному завантаженні.

- Замочувати дуже брудний одяг в окремому тазі з порошком до прання у пральній

машині.

- Використовуйте мило та відро води для миття автомобіля: шланг використовуйте тільки

для ополіскування в кінці.

- Мийте тераси та балкони під час дощу.

- Збирайте листя граблями замість змивання їх за допомогою струменя води.

- Не поливайте сад питною водою. Використовуйте колодязну або назбирану дощову

воду.

- Уникайте поливу при сильному вітрі або у спеку, адже за таких погодних умов вода

випаровується найшвидше.

- Приймайте душ замість ванни.

Вихід є!

Вчені стверджують, що завдяки впровадженню сучасних технологій споживання побутової

води скорочується на одну третину, води для сільського господарства — наполовину та

промислової води — на 90%!

Необхідно тільки:

- ремонтувати водопровідні труби для мінімізації втрат води при доставці;

- застосовувати крапельний метод зрошення для збільшення ефективності використання

води завдяки мінімізації втрат внаслідок випаровування;

Page 9: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

- за можливості побудувати системи очищення стічних вод;

- запровадити зворотній режим промислового водопостачання;

- встановити податок на забруднення довкілля, що покриватиме усі витрати на доставку,

управління та очищення.

Як економити воду вдома?

Навіть незначні зміни у наших щоденних звичках можуть сприяти економії

води. Завдання групам:

1) Обговоріть в групі та запропонуйте більш економічний спосіб чищення зубів.

2) Обговоріть в групі та запропонуйте більш економічний спосіб миття посуду.

Задача 1. Як ми чистимо зуби?

Умови. Кількість учнів нашої школи — 170 осіб. Припустимо, що більшість дітей

чистять зуби, залишивши воду ввімкненою, а інші вмикають воду лише для полоскання

зубної щітки та рота.

Швидкість потоку води становить 2 л на хвилину, і більшість дітей встигають почистити

зуби в середньому за три хвилини.

Другий підхід (періодично вмикати/вимикати воду тільки для полоскання) призводить до

витрачання половини кількості води (близько 1 л).

Запитання:

А: Скільки води споживалося б на рік, якби кожна дитина постійно тримала воду

ввімкненою під час чищення зубів два рази на день?

Б: Скільки води споживалося би на рік, якщо б кожна дитина вмикала воду лише для

полоскання рота та зубної щітки?

В: Скільки води можна зекономити протягом року, якщо кожен дотримуватиметься

другого прикладу?

Задача 2. Скільки води витікає з крану тоненькою струйкою?

Умова. Під тоненьку струйку води, яка витікає з крану, поставили склянку і

порахували, що за 1 хвилину вона наповнилася прозорою, чистою, питною водою.

Запитання:

А: Скільки води утекло в каналізацію за 1 годину (вирази в літрах)?

Б: Скільки води утекло в каналізацію за 1 добу (вирази в літрах)?

В: Скільки води утекло в каналізацію за 1 місяць (вирази в літрах)?

Page 10: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

5 - а розгортка. Математика.

Вправа “Дешифратор”. Розв’язавши приклади, прочитаєте зашифроване прислів’я.

Поясніть його зміст (Додаток 3, 4).

6 - а розгортка. Народознавство.

Вода в міфології та обрядах українців.

В уявленнях українців вода була божеством, з якого почалося життя на Землі. З первісного

океану виросло дерево життя, яке дало початок усьому. Богиню води звали Даною. Про цю

богиню писав ще Геродот, вказуючи на її незрівнянну красу і непорочність. Вона була

матір’ю всього живого і богинею родючості. Дані приносили жертви, кидаючи коштовні

речі у води річок та озер, криниць та джерел. Вважають, що слово „данина” походить від

жертви богині Дані. Богиня Дана залишила своє ім’я у назвах річок : Дунай, Дніпро, Дон.

Давні вірування українців у чудодійну силу води відбилися в багатьох обрядах. Цілющу та

магічну силу води використовували і в родинних обрядах. Так, для весільного короваю

брали “із семи криниць водицю”, щоб життя молодих було щасливе. Обливали молодих

водою, поливали дорогу перед ними – теж на щастя в подружньому житті. Здавна

поклонялися наші предки озерам і джерелам, на берегах їх приносили жертви. Криниця

була завжди місцем, де сходилися щоб розповісти новини, подорожній міг тут втомувати

спрагу і відпочити, молодь призначала тут побачення. На картині М. Тимоненка

“Суперниці”зображено криницю, біля якої бесідують хлопець з дівчиною. Криниця у

народі була символом чистоти і святості, тому найчастіше домовлялися тут парубок з

дівчиною про весілля.

Page 11: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

За мотивами народної пісні „Ой у полі криниченька” є чудовий петриківський розпис

В.Глущенко. З якою Любов’ю зроблено цей розпис! Криниця, оточена квітами, сама

нагадує квітку. Біля криниць садили калину, любисток та м’яту, обсипали стежку жовтим

піском, обкладали камінцями, ставили лавку, щоб можна було посидіти, відпочити

(Додаток 5.)

Про назви українських свят та обрядів в яких вшановують воду дізнаєшся

розгадавши ребуси (Додаток 5).

6 - а розгортка. Мистецтво. Українські народні пісні в яких згадується криниця.

Завдання групам. Слухайте, співайте та насолоджуйтеся українськими піснями!

На вибір - караоке!

Page 12: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

“Ой у полі криниченька” - українська народна пісня. https://youtu.be/YGqvwavlYrY

(караоке https://youtu.be/VJG7S1UlAqI ).

“Несе Галя воду” - українська народна пісня. https://youtu.be/t0kzIVPZ_pg

(караоке https://youtu.be/TeZnqc3bFXM ).

“Глибока Криниця” - українська народна пісня. https://youtu.be/HXq4GqxIrxI

Заключна частина.

Метод “Кубик Блума”. Сторона, яка випаде, підкаже, на яке питання слід відповідати

(Додаток 6 ).

Page 13: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Джерела інформації:

1. https://youtu.be/_5JtcjMbW2I Річки України.

2. https://youtu.be/dKdOh8O8RCg Анімація “Глобальні ціл”і.

3. https://www.ua.undp.org/content/dam/ukraine/docs/SDGreports/SDG%20leaflet%20ukr_F.pdf

“Цілі Сталого Розвитку: Україна. Завдання та індикатори”.

4. http://www.greenpack.in.ua/upload/uf/300/300f833cacd3b8384cf5265f4242c57e.pdf

“Вода джерело життя”, автори: Клімент Мінджов, Олександр Васенко

5. https://menr.gov.ua/files/docs/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%BE%D0%BD

%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%20%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D

0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D1%8C%20%D0%A6%D0%A1%D0%A0%20%D

0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_%D0%BB%D0%B8

%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%8C%202017%20ukr.pdf “Цілі сталого розвитку”.

6. http://texty.org.ua/water/ Інтерактивна карта забрудненості річок України.

7. https://www.facebook.com/KafedraEZP/?__tn__=%2Cd%2CP-

R&eid=ARCmolWHXuMbCSFQmCtFruzIrXP8FIbWj4SIuclUVhEi-

r4f1VqC4nSVW71UlSXWQfwVWr6m4UbB7idI Ілюстрації.

8. Фізика і хімія у побуті; Київ “Либідь” 2018, С. В. Глухова, К. С. Тороп.

9. https://lh3.googleusercontent.com/proxy/GV4b2UiDfhpwpYf3eidGVEFOC1wBSB1cuK9

kZC2sSlYtPoOAMlaJEkGo5WJYC6ECvrDb0GWjEGzKF0GBAplyTtLIlF97W8BSXKIi

3C6grzCd богиня дана древні зображенн

Власні розробки:

1) https://docs.google.com/drawings/d/1ADobbpo0myQtBI0skOcNXyAbbSZ6_uxt9TtC

CzWiGnw/edit?usp=sharing

2) https://docs.google.com/drawings/d/15UL18aSHRJaEX_fIXQAdRMi4SU1NdF45FQ

w4AGelK2E/edit?usp=sharing

3) https://docs.google.com/drawings/d/1FO0bQfY1lJlLeWc4wYraczOgdiaJDNeteIjhlKp

uScY/edit?usp=sharing

4) https://docs.google.com/drawings/d/1PZbf3jb85Jbw6s_uX-

94l6EGHGLJE3uH02kJnkiiKtM/edit?usp=sharing

5) https://docs.google.com/drawings/d/1C_PnK7BWjq3IZqGC-esjiPT7pWNlqg-

uT0rZmgrprK8/edit?usp=sharing

Page 14: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Додаток 1.

Додаток 2.

Page 15: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Додаток 3.

Додаток 4.

Page 16: New Інтегрований кейс – урок по темі: «Де вода, там ...teacherjournal.in.ua/blog/articles/7451/--_--_.-----37.pdf · 2020. 2. 10. · Кейс

Додаток 5.

Додаток 6.