13
Інтегрований урок (українська мова, математика, природознавство) 1 клас Тема: 100 днів у першому класі Мета: o узагальнити та систематизувати знання учнів; o вдосконалювати навички читання; o вчити дітей робити висновки з прочитаного, висловлювати свої думки; o формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати; o збагачувати словниковий запас; o розвивати образне мислення та мовлення учнів, творчу уяву; o розвивати дрібну моторику руки; o формувати навички лічби в межах 20; o удосконалювати вміння складати і розв’язувати задачі; o розвивати навички самоаналізу, пізнавальний інтерес; o забезпечувати доброзичливу атмосферу,стимулювати Очікувані результати: o уміти виразно читати текст; o чітко відповідати на запитання; o уміти робити висновки з прочитаного; o уміти правильно артикулювати звуки o уміти будувати речення і давати відповіді на запитання o уміти висловлювати свої думки o уміти працювати самостійно, в парі; o навички самоперевірки o вміти швидко обчислювати приклади на додавання і віднімання в межах 10; o вчитися складати і розв’язувати задачі; o уміти каліграфічно писати слова;

100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

  • Upload
    -

  • View
    62

  • Download
    9

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

Інтегрований урок (українська мова, математика, природознавство)

1 клас

Тема: 100 днів у першому класі

Мета:o узагальнити та систематизувати

знання учнів;o вдосконалювати навички

читання;o вчити дітей робити висновки з

прочитаного, висловлювати свої думки;

o формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати;

o збагачувати словниковий запас;o розвивати образне мислення та

мовлення учнів, творчу уяву;o розвивати дрібну моторику

руки;o формувати навички лічби в

межах 20;o удосконалювати вміння

складати і розв’язувати задачі;o розвивати навички самоаналізу,

пізнавальний інтерес;o забезпечувати доброзичливу

атмосферу,стимулювати розвиток допитливості;

o виховувати любов до природи, бажання прийти на допомогу тому, хто її потребує.

Очікувані результати:o уміти виразно читати текст;o чітко відповідати на запитання;o уміти робити висновки з

прочитаного;o уміти правильно артикулювати

звукиo уміти будувати речення і

давати відповіді на запитанняo уміти висловлювати свої думкиo уміти працювати самостійно,

в парі;o навички самоперевірки o вміти швидко обчислювати

приклади на додавання і віднімання в межах 10;

o вчитися складати і розв’язувати задачі;

o уміти каліграфічно писати слова;

Обладнання: предметні малюнки, робочий міні-зошит для учнів, картки для

словникової роботи, комп’ютер, мультимедійний проектор, екран,

презентація урок_100_днів.ppt, м’ячі.

Тип уроку: урок узагальнення знань.Хід уроку

Етап уроку Діяльність вчителя Діяльність учнів

I. Організаційний

етап

Дзвінко пролунав дзвінок

Починаємо урок. Діти вітаються з

Page 2: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

Встаньте, друзі всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько

Поверніться до гостей

Привітайтесь: «Добрий день!»

Все у нас уже на місці

Залишилось тільки сісти.

Сідає краса класу

Сідає сила класу.

Настрій на урок візьмемо

Працювати розпочнемо

Щоб почути у кінці

Першокласники всі молодці!

гостями

Гра «Подаруй

посмішку»

Гра «Мій настрій»

Я хочу, щоб хороший настрій у

вас залишався до кінця уроку

Діти малюють свій

настрій

У кого сумний настрій

ручки на пояс, у кого

не дуже радісний - до

плечей, у кого гарний -

3 оплески

II. Мотивація

навчальної

діяльності

Представлення ігрової ситуації

Стук у двері, листоноша

приносить листа

Вчитель читає лист «Любі

першокласники! Запрошую вас

на прогулянку до зимового

лісу»

Щоб дізнатись від кого лист,

потрібно скласти пазли

Слайд 1

Робота в парах

диференційовано:

складають слово або

малюнок Слайд 1

Page 3: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

IIІ. Повідомлення

теми уроку

Підемо? Отож вирушаємо! Я

думаю, що нас чекають

незвичайні зустрічі і приємні

враження.

Висловлюють

припущення про

завдання на уроці

IV. Повторення

навчального

матеріалу

Загадка про снігура

Першим зустрічаємо

червоногрудого птаха, який

взимку до нас прилетів

Слайд2

1.Мовна розминка Артикуляційні вправи

- поплямкали губками

- постукали зубками

- посичали як гусочки

- подзижчали як комарики

- пошуміли як вітерець

Руки за спиною,

мішечки

2. Скоромовки Бабін біб зацвів у дощ

буде бабі біб у борщ

Спить старий сердитий сом

сниться сому сьомий сом

сонце гріє поплавок

сом сопе на весь ставок

У долині жив удав

удавав, що все він знав

Бурі бобри брід перебрели

забули бобри забрати торби

Віл везе великий віз

Руки за спиною,

мішечки на голові

Слайди скоромовок

Page 4: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

Вату, вовну, верболіз

Вперся віл і впали з воза

Вісім в’язок верболозу

3. Загадка про

білочку

В неї хатка гарна тиха,

Взимку повненька горіхів

В лісі любить вона жити,

Відгадайте: хто це, діти?

Слайд 3

4. Читання

складів

Читають склади в міні-

зошиті Слайд 3

5. Вправи для очей Сплять маленькі білченята.

Раз — розкрили оченята,

Подивилися навколо

Потім вгору і додолу.

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали всі малята.

Білченята будуть спати

А ми будемо читати

Руки за спиною

6. Загадка про

лисицю

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має

Їй на місці не сидиться

Як зовуть її …

Відгадують загадку

Слайд 4

Page 5: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

7. Читання

тексту про зиму

Читає текст вчитель Діти уважно слухають,

ручки тримають за

спиною, на голові -

мішечки

8. Аналіз

прочитаного

тексту

Запитання за змістом тексту Діти ловлять м’яч і

дають відповідь

9. Вправи на

розвиток навичок

читання

Читання «дощиком»

Робота над заголовком

Уважно слідкують

Кидають м’яч і

називають свій

заголовок

Слайд 4

Гра «Тварини взимку»

А яких тваринок можемо

зустріти в лісі взимку?

Якщо тварину можна

побачити взимку –

оплеск, якщо ні – тиша

Якщо роблять помилку

рух головою «Ай-ай-ай»

V. Поглиблення

та закріплення

вивченого

Загадка про зайчика

Пара довгих вушок

Сіренький кожушок

Слайд 5

Page 6: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

матеріалу Скорий побігайчик

Як він зветься? …

1.Усний рахунок 1, 2, 3, 4, 5 – з м’ячем вмієм

рахувать від 1до10

Передають м’яч

12345 вмієм далі рахувать

Гра «Продовж далі»

Діти рахують , руки примають за спиноюСлайд 5

2.Створення

образів цифри 8

Діти відгадують яку цифру

хотів повторити сніговик?

До цифри цієї ти уже звик

Вона дуже схожа на сніговик

Діти висловлюють свої

припущення і

зображують образи

цифри

3. Хвилинка

каліграфії

Щоб гарно писати,

Треба конкурс красунь

розпочати

Пишуть цифру8,

вибирають найкращу і

підкреслюють

4. Загадка про

вовка

Сірий, зубастий і голодний

У зимові дні холодні.

Пісню тягне, знай свою,

З завірюхою: -У-у.

Слайд 6

5. Розв’язування

прикладів

Приклади (диференційовано)

6+3-4 6

2+5-6 1

7-4+3 5

З’єднують приклад і відповідь

Page 7: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

Самоперевірка з екрану Слайд 6

Якщо правильно – рух головою із словами «Так-так-так»

6. Загадка про

сову

Не стулить ні намить очей

Вночі полює на мишей,

Зате удень відпочива,

Ні, це не кішка, це …

Слайд 7

7. Розв’язування

задачі

- Складання умови задачі за

малюнком

- самостійна робота

- самоперевірка з дошки

Прийом «Злови помилку»

Слайд 8

Складають умову,

записують розв’язок,

перевіряють

правильність

виконання

Фізкультхвилинка «В нашім класі дружні всі»VІ. Застосування

знань, умінь та

навичок

1.Загадка про

оленя

Що скажіть, за диво це

Стрів я в лісі деревце

Ходить, біга по траві,

А росте на голові…

Відгадують загадку,

аргументують

відповідь Слайд 9

2.Списування слів Вчитель зачитує зимові загадки

Стало біло навкруги,

Я розтрушую сніги.

Діти списують з

друкованого тексту,

перевіряють

Page 8: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

Наганяю холоди

Води сковую в льоди

В дружбі з дітьми усіма

Здогадались? Я …(зима)

Який це художник

На спомин про літо

Малює на вікнах

Дерева і квіти. (мороз)

Я падаю на ваші хати,

Я білий, білий, волохатий.

Я прилипаю вам до ніг.

І називаюсь просто (сніг)

правильність

написання, пояснюють

помилки на екрані

Слайд 9

3. Написання

речення

Пальчикова розминка

Ми зробили годівнички.

Вчитель перевіряє між рядами,

наголошує на правильну

поставу

Діти виконують рухи

під музичний супровід

Слайд 10

VІІ. Підсумок

уроку

- Скільки сонечок на небі?

- Скільки ручок є у тебе?

- Скільки крил у горобців?

- Скільки вушок у зайців?

- Скільки пальців на руці?

- Я чи всі в нас молодці?

Оплески

Слайд 11

Рефлексія - Які завдання виконували на

уроці?

- Які завдання були важкі?

- А що сподобалось?

Передають м’яч

Page 9: 100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

Якщо працювали не старанно ..

Якщо працювали старанно …

Якщо дуже дуже старались…

Виконують рухи:

ручки до плечей

ручки вверх

три оплески

Ми із всіма завданнями

справились.

Сніговичок дуже дякує за урок

і на згадку дарує розфарбовку.

Ви всі діти молодці

Гарно працювали

Але дзвоник пролунав

Він мені і вам сказав

Що урок вже час кінчати

Треба йти відпочивати.