3
Lesvoorbereiding Gegevens stageschool Gegevens student: Stageschool De Kruidenhoek Naam student Eva Schouwenburg Plaats Rotterdam Klas 3F Stagementor Kitty Periode 1 Stagegroep 1/ 2 Stagebegele ider Tamar Datum 25- 3- 11 Vak WO. Vooraf Begin situatie Lesruimte Buiten op het schoolplein Ervaring De oudste kinderen weten hoogstwaarschijnlijk wat schaduwen zijn, de jongste niet, wel hebben ze het allemaal wel eens gezien Eigen leerdoelen Het is een vrije les, die zich buiten afspeelt. Het is belangrijk dat ik niet in paniek raak, omdat de kinderen wat vrijer zijn. Van te voren wil ik duidelijke afspraken maken zodat de les wat soepeler verloopt. Lesdoelen Vakgerichte doelen De kinderen weten wat schaduwen zijn, waar het vandaan komt en experimenteren met schaduwen Eva Schouwenburg 0844964 3F

Schaduwles

  • Upload
    evaaa17

  • View
    667

  • Download
    2

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Schaduwles

LesvoorbereidingGegevens stageschool Gegevens student:Stageschool De Kruidenhoek Naam student Eva SchouwenburgPlaats Rotterdam Klas 3FStagementor Kitty Periode 1Stagegroep 1/ 2 Stagebegeleider TamarDatum 25- 3- 11 Vak WO.

VoorafBegin situatieLesruimte Buiten op het schoolplein

Ervaring De oudste kinderen weten hoogstwaarschijnlijk wat schaduwen zijn, de jongste niet, wel hebben ze het allemaal wel eens gezien

Eigen leerdoelenHet is een vrije les, die zich buiten afspeelt. Het is belangrijk dat ik niet in paniek raak, omdat de kinderen wat vrijer zijn. Van te voren wil ik duidelijke afspraken maken zodat de les wat soepeler verloopt.

Lesdoelen Vakgerichte doelen

De kinderen weten wat schaduwen zijn, waar het vandaan komt en experimenteren met schaduwen

Eva Schouwenburg 0844964 3F

Page 2: Schaduwles

De lesIntroductiefase

Wat doe ik?Introduceren

Kijk allemaal eens naar buiten? Waarom zijn sommige stukken zwart en waarom andere stukken niet? Wat is dat?

Instrueren Ik vertel dat we naar buiten gaan, dat ik van de kinderen verwacht dat ze goed naar mij luisteren en dat als ik in mijn handen klap dat we dan op de rand van de zandbak gaan zitten.

De kernWat doe ik?

Observeren / Begeleiden Buiten vraag ik wat de zwarte plekken zijn, waar die vandaan komen en

hoe het werkt. De kinderen kijken ook hoe ze moeten gaan staan om hun eigen schaduw te krijgen. En als ze anders staan, wat veranderd er dan aan hun schaduw?

AfsluitingWat doe ik?

Afronden Als afsluiting doen we schaduwtikkertje. De kinderen mogen daarna op de rand van de zandbak gaan zitten en we gaan weer rustig naar binnen.

Eva Schouwenburg 0844964 3F

Page 3: Schaduwles

Reflectie Wat ging goed Wat kan beter

Introductiefase

kern

Afsluiting

Nieuwe doelen

Eva Schouwenburg 0844964 3F