SZTUKAMŁODA
6. aukcja29 czerwca 2016 r.
PRAGALERIAStalowa 3 03-425 Warszawa
T: 884 798 852 // 884 SZTUKA
WYNAJEM DZIEŁ SZTUKI
NoWA USŁUgA prAgAlErIISiedziby firm
Car Glass i SKS Legal w W
arszawie
FundacjaPromocjiSztukiPolskiej
SZTUKAMŁODA
6. aukcja29 czerwca 2016 r., godz. 19.30
wystawa przedaukcyjna od 24 czerwca 2016r. , sobota godz.11.00–18.00, niedziela godz. 12.00–18.00showroom przedaukcyjny: 25–26 czerwca 2016 r., godz. 12.00–18.00
cena wywoławcza każdej pracy: 500 zł
T: 884 798 852 // 884 SZTUKA
WYNAJEM DZIEŁ SZTUKI
NoWA USŁUgA prAgAlErII
1 Nadia Świerczyna
z cyklu obrazów ku czci Henryka Mikołaja Góreckiego, 2015 | akryl, płótno, 90x130 cm | sygn. p.d.: N.Świerczyna, opisany na odwrocie: NADIA ŚWIERCZYNA bez tytułu 1 / z cyklu Cykl obrazów ku czci Henryka Mikołaja Góreckiego / 2015 N. ŚWIERCZYNA
Nadia Świerczyna (ur. 1989 r.) w 2015 r. ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Katowicach. Dyplom główny zrealizowała w pracowni malarstwa prof. Z. Blukacza, dodatkowy w pracowni ilustracji ad. dr A. Machwic-Adamkiewicz. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Studenci ASP w Katowicach w 100. rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego (2013); Festiwalu Nowej Scenografii, Centrum Scenografii Polskiej, Katowice (2013); SSafka. Wystawa prac studentów ASP, Akademia Muzyczna, Katowice (2015); Absolwenci ASP Katowice, Galeria BWA, Katowice (2015); artNoble, Żyrardów (I-miejsce, 2015); Filharmonia Śląska im. H. M. Góreckiego, Katowice (2016).
2 Milena Brudkowska
Z cyklu Szachownice (Wanna), 2016 | olej, płótno, 80x100 cm | opisany na odwrocie: MILENA BRUDKOWSKA LUBLIN 2016
Milena Brudkowska (ur. 1988 r.) jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 2015 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa Sztalugowego pod kierunkiem dr hab. T. Świerbutowicza. Autorka wystaw indywidualnych: GOKSIR Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Niedrzwica Duża (2015); Destrukcja, Galeria Kont, Lublin (2015). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Biała transformacja, Galeria Biała, Lublin (2015); Malarski, Galeria Biała, Lublin (2015); VII Triennale z Martwą Naturą, Galeria BWA, Sieradz (2015).
3 Katarzyna Nowakowska
Droga, 2016 | olej, płótno, 100x140 cm | sygn. p.d. K.Nowakowska 2016, opisany na odwrocie: „DROGA” 2016 AKRYL NA PŁÓTNIE KATARZYNA NOWAKOWSKA
Katarzyna Nowakowska (ur. 1971 r.) jest absolwentką Politechniki Warszawskiej. Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Paleta”. Uczestniczka wystaw: Miejski Ośrodek Kultury, Ząbki (2010); Światło- cień, Warszawa (2011); Miejski Ośrodek Kultury, Kobyłka (2012).
4 Andrzej Tuźnik
Menina em bicicleta, 2016 | olej, płótno, 60x80 cm | sygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: monogram, data 2016 oraz pieczęć autorska
Andrzej Tuźnik (ur. 1974 r.) ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. W. Wróblewskiego za który otrzymał wyróżnienie dziekańskie. W latach 1997-2005 pracował jako plastyk w Państwowym Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Autor wystaw indywidualnych: Galeria 31, Karczma Złoty Osioł, Teatr Osterwy, Muzeum Lubelskie, Malmö.
5 Ziemowit Fincek
Wizualizacje z cieniem, 2014 | olej, płótno, 100x140 cm | opisany na odwrocie: Ziemowit Fincek „Wizualizacje z cieniem” 2014
Ziemowit Fincek (ur. 1988 r.) w 2009 r. rozpoczął studia na ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale Malarstwa i Rzeźby. W 2011 r. studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji na wydziale Malarstwa. W 2013 r. obronił pracę licencjacką w ASP we Wrocławiu na kierunku Malarstwo. Finalista konkursów: Fundacji Zielonej Marchewki (2013) i Grand Prix Fundacji im. F. Eibisch, Warszawa. Autor wystaw indywidualnych Rzeczywistość Poruszona, Galeria Accademia Nova, Wrocław (2011) oraz Nieznane Światy, Pragaleria, Warszawa (2015). Uczestnik wystaw: 5, Mia Art Gallery, Wrocław (2013); Schron Atomowy, Galeria Bezdomna, Kalisz (2012); Malarstwo, Zakład więziennictwa, Szczypiorno, Kalisz (2012); Młode Umysły Sztuki, Art Hotel, Wrocław (2012); Malarstwo, Posiadłość Von Possadovskich, Błotnica Strzelecka (2012); New International Group Exhibition, Camden Art Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2011); Europejski kongres kultury House of Change, Wrocław (2011); Malarstwo, ASP, Wrocław (2011); Malarstwo, Posiadłość Von Possadovskich, Błotnica Strzelecka (2010); Malarstwo, ASP, Wrocław (2010); Wystawa Sztuki, Feldsberg, Niemcy (2008); wystawa zbiorowa, Teatr im. W. Bogusławskiego, Kalisz (2007).
6 Barbara Porczyńska
Natrętne myśli, 2015 | olej, płótno, 100x120 cm | opisany na odwrocie: BARBARA PORCZYŃSKA NATRĘTNE MYŚLI olej na płótnie 100x120 cm 2015 oraz nalepka autorska
Barbara Porczyńska (ur. 1982 r.) jest absolwentką filologii polskiej w PWSZ w Przemyślu oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała 2011 r. w pracowni malarstwa prof. S. Białogłowicza. Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Brała udział w ponad pięćdziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz plenerach międzynarodowych. Publikuje w piśmie literacko-artystycznym „Fraza” oraz na wortalu: artystycznestrony.pl Członek ZPAP oraz Redaktor Naczelna biuletynu informacyjnego rzeszowskiego okręgu ZPAP „Sztuka i Życie”. Laureatka nagród m.in.: Obraz Roku, Salon, Łańcut (2012); Biennale Młodych. Sztuki Piękne, Radomsko (2012); I miejsce Artist Event Belle Époque, Bad Gastein, Austria (2012); wyróżnienie honorowe Jury Międzynarodowego Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt oraz Nagroda Specjalna Muzeum Sztuki w Miszkolcu (2012); Nagroda im. J.Panka, I wyróżnienie za dyplom artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego (2010/2011); Nagroda Grand Prix Rektora ASP w Krakowie na I Międzynarodowe Sympozjum Artystyczno-Naukowego, Szymbark (2011). Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Przemiany, Galeria Totu, Rzeszów (2015); Małowerbalny stan ducha, Galeria Pod Ratuszem Rzeszów (2014); Miskolc Teátrum Pincehely Galéria, Węgry (2013); Portret, Radiowa Galeria Sztuki, Rzeszów (2013); Obojętności, Łódzki Dom Kultury, Łódź (2013); Obojętności, Galeria MDK, Radomsko (2013); Mini-Galeria ZPAP, Rzeszów (2012); Sny nocy ciężkiej, Hilton Gardenn Inn, Kraków (2011); Sny nocy ciężkiej, Galeria w Maneżu, Muzeum-Zamek, Łańcut (2011); Galeria De, Sanok (2010); Klub Kombinator, Kraków (2009).
7 Joanna Półkośnik
Zurawie w pełnym słoncu, 2016 | akryl, płótno, 80x80 cm | sygn. na środku J.P.'16, opisany na odwrociu: J.Półkośnik 2016
Joanna Półkośnik (ur. 1981 r.) w latach 2000-2005 studiowała na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej. Autorka indywidualnej wystawy prac malarskich w Hajnówce (1999).
1111
8 Beata Sękiewicz
Dialog IX, 2016 | olej, płótno, 90x70 cm | opisany na odwrocie: BEATA SĘKIEWICZ „DIALOG IX” OLEJ NA PŁÓTNIE 90x70 cm 2016 r.
Beata Sękiewicz (ur. 1989 r.) ukończyła Wydział Sztuki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, gdzie w 2014 r. obroniła dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. J.R. Głowackiego. Laureatka wyróżnienia w I Ogólnopolskim Konkursie Malarskim Szansa, Kraków (2012); II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim Oblicza Miłosierdzia w duchowości Europy: św. Elżbieta i bł. Maria Luiza w posłudze Miłości Miłosiernej, Nysa (2012). Uczestniczka wystaw m.in. Universität Koblenz-Landau, Niemcy; Art Fair, Shanghai; Rużomberok, Słowacja.
9 Alicja Kappa
Smak lata, 2016 | akryl, szlagmetal, płótno, 100x100 cm | sygn. Alicja Kappa 2016, opisany na odwrocie: Alicja Kappa Lato 2016 r.
Alicja Kappa (ur. 1973 r.) jest absolwentką ASP im. E. Geperta we Wrocławiu. Dyplom zrealizowała w 2000 r. Malarstwo studiowała w pracowni prof. W. Gołkowskiej i prof. P. Błażejewskiego. Finalistka Międzynarodowego konkursu ArtSland 2,3 i 5 rundy, USA (2014) i laureatka Prix de Peinture de L'Ebouillanté, Paryż (2014). Uczestniczka konkursów: Ogrody 2013, BWA Zamek Książ Wałbrzych; II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego Przestrzeń Publiczna - Konteksty, Galeria Profil CK Zamek, Poznań; Triennale Malarstwa Młodych, Częstochowa. Uczestniczka wystaw m.in.: Ogólnopolskiej Wystawy Marynistyczna Barwy morza, Gdynia (2014); Art Brownie ZOO, Toronto (2013); Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu (2014).
1313
10 Maria Danielak
Wotan, 2016 | olej, płótno, 60x90 cm | opisany na odwrocie: Maria Danielak „Wotan” 2016 r.
Maria Danielak (ur. 1987 r.) jest absolwentką Wydziału Filozofii UW. W dziedzinie malarstwa kształciła się indywidualnie. W listopadzie 2015 roku miała pierwszą wystawę w Karma Coffee w Warszawie.
11 Piotr Trusik
Trawa, 2013 | olej, płótno, 90x50 cm | opisany na odwrocie: P. TRUSIK TRAWA
Piotr Trusik (ur. 1994 r.) ukonczył Liceum Plastycznego im. W. Gersona w Warszawie. Jest studentem ASP w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013, 2014). Autor wystaw indywidualnych: Bielanski Ośrodek Kultury, Warszawa (2014); ZPSP im. W. Gersona, Warszawa (2013). Laureat I miejsca w makroregionalnym przeglądzie dla uczniów szkół plastycznych, IV miejsca w ogólnopolskim przeglądzie dla uczniów szkół plastycznych, Supraśl, Dłuzew (2013); wyróznienia honorowego w ogólnopolskim konkursie na Rysunek Miesiąca, Muzeum Karykatury w Warszawie (2013); nominowany do nagrody w ogólnopolskim konkursie na, Rysunek Miesiąca, Muzeum Karykatury, Warszawa (2012/13); laureat Grand Prix ogólnopolskiego biennale malarstwa inspirowane twórczością Józefa Czapskiego Pejzaz ludzki, Paryz, Kraków (2013); III miejsca w ogólnopolskim konkursie Kompozycje (2012); I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym Doświadczając Natury, śladami twórczości L. Wyczółkowskiego, Bydgoszcz (2012); I miejsca w ogólnopolskim konkursie na rysunek satyryczny Zagrozenia Środowiska Naturalnego Człowieka, Jarosław (2012); II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym Kultura Koreanska Oczami Młodych Artystów, Centrum Ambasady Korei, Warszawa (2012); II miejsce w VIII ogólnopolskim konkursie plastycznym Kapliczki i Kościoły w Pejzazu Mazowieckim, Sierpc (2011); Nagrody w XI ogólnopolskim konkursie plastycznym Człowiek w ruchu, Pabianice (2011); III miejsce w międzynarodowym konkursie na rysunek i grafikę inspirowane twórczością L. Wyczółkowskiego (2012); III miejsce w XV międzynarodowym konkursie plastycznym Zamki, pałace, dwory, i dworki w otoczeniu parków, Szczecin (2012); II miejsce w XXII międzynarodowym festiwalu sztuki pięknej Color Art (2012); nagrody w VIII międzynarodowym konkursie plastycznym Inne Spojrzenie, Sosnowiec (2010); nagrody w międzynarodowym konkursie plastycznym Chopin - inspirator wyobrazni, Torun (2010); nagrody X międzynarodowego konkursu plastycznego Nieustanna Gonitwa za Słoncem w Ogrodach Impresjonistów z cyklu Wielcy Znani i Nieznani, Rybnik (2010).
1515
12 Magdalena Kobierecka
Kompozycja nr 31, 2016 | technika własna, sgraffito, akryl, szkło akrylowe, 100x70 cm | opisany na odwrocie: Magdalena Kobierecka „Kompozycja nr 31”
Magdalena Kobierecka (ur. 1974 r.) z zawodu jest konserwatorem zabytków architektury. Jest absolwentką prywatnych szkół artystycznych w zakresie malarstwa, m.in. Studio Sztuki B. Gerłowskiego. Twórczyni pracowni plastycznej Format, inicjatorka Fundacji Pogotowie Artystyczne. Ma na koncie udział w kilku wystawach zbiorowych. Ostatnio prezentowała swoja twórczość na wystawie indywidualnej w Galerii Wyjście Awaryjne w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jej prace powstają w indywidualnej technice. Jest to malarstwo na szkle farbami akrylowymi z elementami sgraffito, gdzie powstający obraz jest jednorazowy i unikalny.
13 Julia Kowalska
Muchy, 2016 | olej, płótno, 160x80 cm | opisany na odwrocie: Julia Kowalska „Muchy” olej na płótnie 2016
Julia Kowalska (ur. 1998 r.) do 2011 r. uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu. Laureatka Nagrody Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Konserwacji w Zamościu w dziedzinie malarstwa (2015), Grand Prix wystawy grafiki warsztatowej (2015), wyróżnienia w konkursie Wariacje na temat twórczości Ignacego Witkiewicza (2015). Ma na koncie udział w wystawach pokonkursowych: Pejzaż Ludzki (2012); Portret Rodzinny (2013); Figury Ciała (2014). Uczestniczyła w plenerach malarskich: Kosarzyska (2014); Zamość – Perła Renesansu (2015).
1717
14 Agnieszka Kirzanowska-Osińska
Faktura 2, 2014 | olej, płótno, 80x130 cm | opisane na odwrocie: Osinska Faktura 2 '2014
Agnieszka Kirzanowska-Osińska (ur. 1980 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. Dyplom zrealizowała w 2007 r. w pracowni prof. Z. Walickiego. Wcześniej studiowała grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka wystaw indywidualnych: Kolaże, Restauracja Sanatorium, Sopot (2009); Rysunki, Galeria DA, Gdański Archipelag Kultury, Gdańsk (z Karoliną Podoską, 2007). Uczestniczka wystaw zbiorowych: artyści z e66. vol. 3, Olivia Business Centre, Gdańsk (2013); artyści z e66. vol. 2, Galeria Sztuki Pionova, Gdańsk (2012); artyści z e66. vol. 1, Galeria Sztuki Warzywniak, Gdańsk (2012); Jesienne trójmiejskie artystyczne frutti di mare, Druskienniki, Litwa (2008).
15 Juliusz Lewandowski
The Tower and the diver, 2016 | akryl, płótno, 70x100 cm | opisane na odwrocie: Juliusz Lewandowski ,The Tower and the diver! 2016 akryl na płótnie 100x70 cm
Juliusz Lewandowski /Juliusz Martwy/ (ur. 1977 r.) malarz samouk, tworzący przede wszystkim prace o tematyce erotycznej. Brał udział w wystawach: Showcase Richmix Gallery, Brthnal Green, Londyn, Wielka Brytania(2011), Polska Sztuka Erotyczna - Noc Muzeów, Kraków (2011); Modern Fine Art International Artists Group Exhibition, Westbank Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2011). Współpracuje z Catharine Miller Gallery, Chelsea, Londyn, Wielka Brytania.
1919
16 Michał Bojara
Wisła_Warszawa, 2014 | akryl, płótno, 50x61 cm | opisany na odwrocie: Michał Bojara WISŁA WARSZAWA 2014 AKRYL PŁÓTNO 50x61
Michał Bojara (ur. 1979 r.) studiował w latach 2006-2008 na Wydziale Intermediów ASP w Poznaniu. Dyplom zrealizował w pracowni prof. G. Przyborka. Wcześniej zrealizował licencjat na Wydziale Grafiki ASP w Łodzi i ukończył Studium Fotografi ZPAF w Warszawie. Finalista konkursów: Rzeźba idealna, CSW Toruń (2011); Pięciobój fotograficzny (1 miejsce oraz Grand Prix, 2008); Biznes w obiektywie (2 miejsce, 2008); Czterobój fotograficzny (1 miejsce, 2007); OIO (1 miejsce, 2007); Samsung Art Master (2007); Ateneum Młodych (2005, 2007); Canon Fashion Contest (półfinał, 2007); Innowacje (wyróżnienie, 2007); Rembrandt (wyróżnienie, 2006); Kanon twórców (I miejsce, 2006); City After eight (II miejsce, 2006); Kanon Twórców (wyróżnienie, 2005). Autor licznych wystaw indywidualnych z zakresu fotografii, malarstwa i projektowania graficznego. Ma na koncie uczestnictwo w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych i pokonkursowych.
17 Agata Ruman
Papierosy i białe skarpety, 2016 | olej, płótno, 80x100 cm | sygn.
Agata Ruman (ur. 1985 r.) w latach 2007- 2010 studiowała w na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2010 r. otrzymała dyplom z malarstwa oraz konserwacji i restauracji dzieł sztuki o specjalności konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych. Autorka wystaw indywidualnych: Malarstwo i rysunek, Galeria Ex Libris, Czechowice-Dziedzice (2005); Malarstwo, Galeria MDK, Czechowice-Dziedzice (2006); Odcienie kobiety, Klub Papaya, Czechowice-Dziedzice (2011); Flirt z przeszłością, Poezja i muzyka pod 13, Pszczyna (2012); Malarstwo, Kino Helios, Katowice (2012). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Wystawa podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Studentenwerk, Getynga (2010); Wystawa konkursowa, Galeria Zadra, Warszawa (2011, 2012).
2121
18 Bartosz Michał Hoppe-Sadowski
Mayday! Mayday! Mayday! My position is..., 2015 | olej, płótno, 120x160 cm | opisany na odwrocie: BARTOSZ MICHAŁ HOPPE-SADOWSKI „MAYDAY! MAYDAY! MAYDAY! MY POSITION IS...” OIL ON CANVAS 2015 160/120
Bartosz Michał Hoppe Sadowski (ur. 1985 r.) jest absolwentem wrocławskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach: N. W. Kuczmy, J. Jaroszewskiego, J. Merkla.
19 Kacper Piskorowski
Twins, 2015 | olej, płyta, 100x80 cm sygn. p.d.: K. Piskorski, opisany na odwrocie: K. Piskorski 2015
Kacper Piskorowski (ur.1988 r.) ukończył zielonogórski Instytut Sztuk Pięknych oraz malarstwo na ASP we Wrocławiu. Autor wystaw indywidualnych: Life and Death, Halden, Norwegia (2011); Life and Death, Galeria Ring, Legnica (2011); Potęga sztuki, Galeria Ring, Legnica; Głuchy krzyk, Browar Mieszczański; Wrocław; Głuchy krzyk, Galeria Sztuki, Legnica. Uczestnik wystaw zbiorowych: Promocje, Galeria sztuki, Legnica (2010); XXVI Wystawa Zagłębia Miedziowego, Legnica.
2323
20 Jacek Malinowski
Gondolier, 2016 | olej, płótno, 60x81 cm | opisany na odwrocie: Jacek Malinowski olej 2016
Jacek Malinowski (ur. 1969 r.) jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzien Kultury Chrześcijanskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych.
21 Halszka Maj
Zurawie 2, 2016 | akryl, kredka, suchy pigment, płótno, 60x80 cm | opisany na odwrocie: Halszka Maj „Zurawie 2” akryl, kredka, suchy pigment, płótno 2016 60x80 cm
Halszka Maj (ur. 1975 r.) jest absolwentką ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Brała udział w wystawach zbiorowych i konkursach krajowych i międzynarodowych. Finalistka Anonymous Drawings, Galerie Nord, Kunstverein Tiergarten, Berlin, Rzym (2015); finalistka międzynarodowego konkursu ArtSlant, runda 2,3,5, USA (2014) ; Strangers In Paradise, Amsterdam, Holandia (2013); III Międzynarodowa Wystawa Sztuki, Nyiracsad, Węgry (2014); Prix de Peinture, Paryż, Francja (2013); Woliery 7, Muzeum Współczesne, Wrocław (2013), Formaty, Wrocław (2013); Art Coffee Planet, Wrocław (2011).
2525
22 Katarzyna Matylda Kręcicka
New York, 2016 | olej, kolaz, płótno, 120x80cm | sygn. u dołu KMK 2016
Katarzyna Matylda Kręcicka (ur. 1986 r.) jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obroniła dyplom w 2012 r. na Wydziale Grafiki. Stypendystka programu Erasmus w 2010 r. Autorka wystawy indywidualnej Poznań (2014), uczestniczka ekspozycji zbiorowej Brick Lane Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2015).
23 Sonia Pajgert
Nie taki jak ona. Nie taka jak on. A szkoda, 2016 | akryl, płótno, 50x70 cm | sygn. l.d.: monogramem, opisane na odwrocie: „Nie taki jak ona. Nie taka jak on. A szkoda.” Dyptych. płótno, akryt, 50x70 cm. 2016 r. Sonia Pajgert. Poznan, Polska.
Sonia Pajgert (ur. 1987 r.) w latach 1995-2000 uczyła się w szkole malarskiej Moriana w Odessie, Ukraina; a następnie w liceum malarskim im. M. B. Grekowa w Odessie. Naukę kontynuowała studiując indywidualnie w ramach lekcji prywatnych. W latach 2005-2009 brała udział w wystawach studenckich na Ukrainie. W 2008 r. pracowała nad odnowieniem malowideł w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Odessie. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Dziennika Zachodniego, Sosnowiec (2013); Galeria Sztuki Atelier, Chorzów (2013); Galeria Lunita, Bielsko-Biała (2013); Centrum Kultury Śląskiej, Świętochłowice (2013
2727
24 Iwona Delińska
Orange, 2016 | olej, płótno, 80x100 cm | sygn. p.d.: Delinska, opisany na odwrocie: Delinska „Orange” 2016
Iwona Delińska (ur. 1963 r.) w latach 1985-1992 studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Dyplom z tkaniny unikatowej obroniła u prof. B. Świderskiej. Aneks do dyplomu w Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Cz. Tumielewicza. Miała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
25 Igor Wójcik
Byk, 2016 | olej, płótno, 38x55 cm | sygn. p.d.: Igor Jan
Igor Wójcik (ur. 1983) jest absolwentem kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Autor trzech wystaw indywidualnych w street artowym projekcie "Ukradena Galeria" w Czechach (Praga, Czeski Krumlov, Pisek). Uczestnik ekspozycji zbiorowej streetartu „Cześć Warszawo" oraz wystaw w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym "Pokaż co masz".
2929
26 Magdalena Szczerbakowicz
bez tytułu, 2013 | olej, płótno, 80x80 cm | opisany na odwrocie: Magdalena Szczerbakowicz 2013 oraz nalepka autorska
Magdalena Szczerbakowicz (ur. 1979 r.) w latach 2000-2001 uczyła się w Ringling School Of Art and Design, Sarasota, Florida. Kolejno studiowała na Wydziale Grafiki ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom licencjacki w zakresie grafiki warsztatowej (linoryt barwny) uzyskała w 2005 r. w pracowni prof. A.M. Bartczaka. Autorka wystaw indywidualnych: Malarstwo, Mały Wojtek Bistro, Warszawa (2013); Malarstwo, Galeria Fetysh, Warszawa (2013); Grafika, Qfajka, Warszawa (2005).
27 Dominika Radomska
W nowy Świat, 2016 | akryl, płótno, 120x80 cm | opisany na odwrocie: DOMINIKA RADOMSKA NOWY ŚWIAT 2016 rok
Dominika Radomska (ur. 1986 r.) studiuje na kierunku Grafika i Malarstwo na ASP w Łodzi. Autorka wystaw indywidualnych Skierniewice (2014), Mszczonów (2015). Brała udział w wystawach zbiorowych m.in. Babsk (2014).
3131
28 Paweł Porada
Dziewczyna ze snu III, 2016 | olej, płótno, 115x75 cm | sygn. p.d. Porada 2016
Paweł Porada (ur. 1985 r.) jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. St. Białogłowicza. Zakwalifikowany do udziału w Biennale Sztuki Młodej w Moskwie (2014). Autor wystawy indywidualnej Art Bar 25, Kraków (2013). Brał udział w wystawach zbiorowych: Biecz (2008); MDK, Rzeszów (2009); Krasne (2010).
29 Michał Mroczka
Nocna zmiana, 2016 | akryl, płótno, 100x70 cm | sygn. p.d.: Michał mroczka „Nocna zmiana” 2016, opisany na odwrocie: MICHAŁ MROCZKA „NOCNA ZMIANA” 2016 AKRYL 100x70
Michał Mroczka (ur. 1984 r.) w 2009 r. uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS pod kierunkiem prof. W. Wróblewskiego. Od 2007 r. współtworzy grupę artystyczną Niezależna Akademia Frenetyków. Od 2010 r. jest współzałeżycielem autonomicznej lubelskiej galerii Kamienica Cudów. Autor wystawy indywidualnej Bezkrólewie, Galeria 1, Lublin (2007). Uczestniczył w wystawach zbiorowych: Ognisko plastyczne, Cicha 4, Lublin (2014); Przemienienie, Stary Browar, Lublin (2014); Cisza przed burzą, Otwarta Pracownia, Kraków (2013); My SE, Zajezdnia, Lublin (2012); Wszystkie Przejawy Artyzmu, Duszniki Zdrój (2012); PORNOfrenetyzm, Kamienica Cudów, Lublin (2011); Lubię to” Centrum Kultury Agora, Wrocław (2011); ZERO, Lubelskie Towarzystwo Sztuk Pięknych, Lublin (2010); nie(I)grzeczni, Kamienica Cudów, Lublin (2010); Wystawa Niezależnej Akademii Frenetyków, Filharmonia, Rzeszów (2009); Rzeźby na dachu, Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów (2009); Do zobaczenia, Galeria Biała, Lublin (2008).
3333
30 Małgorzata Pabich
02 z cyklu Pozorności, 2011 | olej, piasek, akryl, płótno, 100x120 cm | opisany na odwrocie: M. PABICH
Małgorzata Pabich (ur. 1987 r.) studentka ASP w Krakowie. Od 2009 r. w pracowni interdyscyplinarnej prof. Z. Bajka. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Liceum Plastycznego w Szczecinie. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina (2005, 2006). Laureatka II miejsca w konkursie na plakat XX zjazdu Solidarności (2006); II miejsca w konkursie na plakat Festiwalu Filmów Ekologicznych Eko-Film (2006); I miejsca w konkursie Fundacji Komunikacji Społecznej na plakat dotyczący wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy (2011). Przygotowała wystawę indywidualną Cafe Magia w Krakowie (2011). Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in.: poplenerowej międzynarodowego pleneru Tolerancja w Bolestraszycach, Galeria Labirynt, Kraków (2012); Labirynt Wolności, Kraków i Sosnowiec (2012); finałowej konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2012).
31 Angelika Milaniuk
Martwa natura z zazdrosnymi kanarkami, 2012 | olej, płótno, 50x50 cm | sygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: „Martwa natura z zazdrosnymi kanarkami” olej na płótnie, 50x50 cm, 2012 r. Angelika Milaniuk-Mitruk
Angelika Milaniuk (ur. 1984 r.) w 2008 r. ukończone studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa zrealizowała pod kierunkiem adi. K. Bartnika. Finalistka konkursu Obraz Roku Art&Business (2006). Otrzymała stypendium artystyczne w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnienia kultury (2014); I Nagrodę Rektora za najlepszy dyplom na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (2008); wyróżnienie dziekańskie w konkursie Autograf, Lublin (2008); Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie studenckim Autoportret, Stalowa Wola (2006). Autorka wystaw indywidualnych: Śniło mi się, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2015); I love You…, Galeria Biała, Lublin (2009); Déjà vu, Galeria Es, Międzyrzec Podlaski (2008); Déjà vu, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2008); Między nami, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2007). Uczestniczka wystaw zbiorowych: 8 Biennale Miniatury, Częstochowa (2014); Triennale Malarstwa Animals, Chorzów (2014); Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2013); Koniec człowieka, II Piotrkowskie Biennale Sztuki, Piotrków Trybunalski (2013); Autograf, Lublin (2008); Transgresja wyobraźni, Galeria Biała, Lublin (2007); Survival, Wrocław (2007).
3535
32 Natalia Karasińska
Struktura I, 2015 | akryl, płótno, 50x70 cm | opisany na odwrocie: N.KARASIŃSKA
Natalia Karasińska (ur. 1987 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Wyróżniona na 22. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje, Legnica (2012). Stypendystka Rektora ASP we Wrocławiu (2011-2012). Autorka wystaw indywidualnych: Kompozycje liniowe, Galeria Pałacu Kultury Zagłębia Bez podziału, Dąbrowa Górnicza (2012); Podążając za punktem, Galeria g.44A, Katowice (2012). Uczestniczka II Przeglądu Młodej Sztuki Świeża Krew, Galeria Socato, Wrocław (2012) oraz 7. Międzynarodowego Triennale Grafiki Art – Bitola, Macedonia (2012).
33 Kamila Dańko
Sycylijska pani, 2013 | akryl, płótno, 41x30 cm | opisany na odwrocie: Kamila Danko 2013 „Sycylijska pani”
Kamila Dańko (ur. 1980 r.) studiowała malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Wojciechowskiego w 2006 r. Autorka wystawy indywidualnej w galerii Nova w Warszawie (2001). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Natoliński Dom Kultury, Warszawa (2000); Rośnie młode, centrum ogrodnicze Hortorus, Warszawa (2007); Galeria Zoya, Warszawa (2007).
3737
34 Mariola Świgulska
Układ krystalograficzny, 2012 | olej, akryl, płótno, 60x90 cm | sygn. p.d. Mariola Świgulska 2012
Mariola Świgulska (ur. 1961 r.) ukończyła Wydział Architektury Politechniki Łódzkiej. Na stypendium w Wiedniu (Austria) doskonaliła warsztat malarski. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Ars Nova, Łódź (2012), Galeria Tab, Warszawa (2013). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Polen Zentrum, Berlin, Niemcy (1987); Drei Generationen, Berlin, Niemcy (1988); Wiedeń, Austria (1990-1992); Reform Plaza, Warszawa (1997); Telewizja, Łódź (1998, 2001); Novotel, Warszawa (2001-2011); Ars Nova, Łódź (2004-2009); Miejski Dom Kultury, Opoczno (2011).
35 Paweł Dąbrowski
Mleczna Droga, 2015 | olej, płótno, 116x81 cm | sygn. p.d. monogramem 2015
Paweł Dąbrowski (ur. 1974 r.) w 2002 r. ukończył Katedrę Sztuki na Politechnice w Radomiu. Dyplom z malarstwa zrealizował w pracowni prof. A. Gieragi, a aneks z Grafiki Projektowej u prof. J. Zduniewskiego. Zajmuję się malarstwem i ilustracją, a także jest nauczycielem sztuki. Autor wystaw indywidualnych w Ambasadzie USA w Warszawie (2006, 2007). Uczestnik ekspozycji: Studium Plastyczne Colage, Warszawa (1998); Politechnika Radomska (2003); Netgaleria (2004); Malarstwo młodych, Galeria Gama-due, Warszawa (2005); Motto cafe, Warszawa (2006).
3939
36 Maciej Zabawa
bez tytułu, 2016 | akryl, płótno, 81x100 cm | opisany na odwrocie: TYTUŁ: BEZ TYTUŁU 2016 MACIEJ ZABAWA
Maciej Zabawa (ur. 1981 r.) absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie w 2007 r. uzyskał dyplom z malarstwa ściennego u prof. A.M. Łubowskiego i malarstwa sztalugowego u prof. W. Sadley’a. Uprawia malarstwo i malarstwo na jedwabiu. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2008). Brał udział w wystawach zbiorowych: II Triennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Środowiska Wybrzeża Gdańskiego (2007); Płocka Galeria Sztuki, Płock (2008); Galeria BWA, Rzeszów (2008); Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, Radom (2007, 2009); V Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Trójmiasto (2011); wystawa z okazji 100-lecia ZPAP Art Now!, Bruksela (2011); Przegląd Młodej Sztuki Untouchable, w ramach Mediations Biennale, Poznań (2012).
37 Olga Pelipas
bez tytułu, 2016 | olej, płótno, 100x70 cm | sygn. l.d.: Pelipas
Olga Pelipas (ur. 1988 r.) w latach 2003-07 studiowała w Kolegium Artystycznym na Krymie, następnie kontynuowała studia w Akademii Wzornictwa i Sztuk Pięknych w Charkowie. W 2011 r. zajęła III miejsce na Triennale Młodych Twórców w Muzeum Sztuki na Krymie. W 2012 r. miała wystawę indywidualną "Ser na całym świecie" w Galerii Kostyurinsky Zaułek w Charkowie. Uczestniczka wystaw zbiorowych: World without dark colors (2000), Ukraina; Expo 2000, Hanower, Niemcy (2000); Związek Artystów Plastyków, Charków i Krym, Ukraina (2007-13); Festiwal Wszystko, co jest piękne w świecie ma taką samą nazwę, Charków, Ukraina (2008); Festiwal Street art, Charków, Ukraina (2009); Radmir-Expohall. Charków, Ukraina (2009); Przyjaciele w kontakcie, Galeria Kostyurinsky Zaułek, Charków, Ukraina (2011); Żywa ściana, Galeria Maestro, Charków, Ukraina (2012); Noworoczna Wystawa, Galeria Avec, Charków, Ukraina (2012); Wystawa Miniatury, Galeria Kostyurinsky Zaułek, Charków, Ukraina (2013); Przyjaciele w kontakcie, Galeria Kostyurinsky Zaułek, Charków, Ukraina (2015).
4141
38 Lenka Kubica
Wielka biel nr 1, 2015 | olej, płótno, 50x70 cm | sygn. u dołu: W POSZUKIWANIU KOBIECOŚCI / WIELKA BIEL NO. 1 LENKA KUBICA ’15, opisany na odwrocie: WIELKA BIEL NO. 1 W POSZUKIWANIU KOBIECOŚCI LENKA KUBICA 2015 r. AKRYL NA PŁÓTNIE
Lenka Kubica (ur. 1981 r.) w latach 2001-2006 studiowała na Wydziale Rzeźby ASP we Wrocławiu. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. L. Podsiadłego. W 2005 r. odbyła staż naukowy na ASP w Monachium, gdzie studiowała w pracowni rzeźby w papierze prof. A. von Weizsäcker’a. Autorka wystaw indywidualnych: Back Door Gallery, Katowice (2014); Galeria DNA, Wrocław (2014); Klub Formaty, Wrocław (2013). Uczestniczyła w ekspozycjach zbiorowych: Spotkanie, Galeria Dacco, Kostrzyńskie Centrum Kultury, Kostrzyn nad Odra (2015); Galeria Dacco, Kostrzyńskie Centrum Kultury, Kostrzyn nad Odra (2015); Sztuka na granicy XIX Lebus, Niemcy Centrum Kultury, Kostrzyn nad Odra (2015); Galeria DNA, Wrocław (2011); Parlament, Strasburgu (2011); Pożegnanie z bajką, Studio BWA Wrocław (2010); Le Nuit Blanche, Amsterdam, Holandia (2009); Między prawdą a iluzją, Centrum Sztuki Kamienna Góra (2008); Autoportret, Galeria BWA Awangarda Wrocław (2006).
39 Michał Mieszkowicz
Butelka, 2011 | olej, płótno, 60x70 cm | sygn. l.d.: M.M. 2011, opisany na odwrocie: M. Mieszkowicz 2011 olej/pł
Michał Mieszkowicz (ur. 1989 r.) jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w 2015 r. w pracowni malarstwa prof. St. Białogłowicza. Autor kilku wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych. Laureat nagród i wyróżnień.in.: I nagrody w kategorii malarstwo – I Konkurs Miniatury Plastycznej W krainie industrii (2012), Nagrody Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu - II Międzynarodowe Sympozjum Uczelni i Kierunków Artystycznych, Szymbark (2013). Uczestnik plenerów i konferencji artystycznych.
4343
40 Judyta Krawczyk
Moje, 2016 | olej, płótno, 85x85 cm | opisany na odwrocie: „Moje” Judyta Krawczyk 2016 r. Warszawa
Judyta Krawczyk (ur. 1978 r.) uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. L. Tarasewicza na ASP w Warszawie. Uczestniczka półfinału Strabag Artaward, Wiedeń, Austria (2012); laureatka wyróżnienia w konkursie im. A. i I. Gawlikowskich, ASP Warszawa (2010); nagrody im. Prof. J. Szajny, ASP, Warszawa (2010). Autorka wystaw indywidualnych: Okrycie, Stacja Falenica, Falenica (2011); Już nie ja, Galeria Szara Kamienica, Kraków (2011); Pierwsze, Miejski Ośrodek Kultury, Józefów (2009). Uczestniczka wystaw zbiorowych: 259, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2 012); Niezła sztuka, Muzeum Mazowieckie, Płock (2011); Promocje 2010, Legnica (2010); Biennale Małych Form, Racibórz (2007); Golden Kentaur, Monachium, Niemcy (2007); Wystawa studentek ASP w Warszawie, Polsko-Niemieckie Centrum Młodzieży, Olsztyn (2007).
41 Ewa Najdenow
Powrót o świcie, 2015 | olej, płótno, 50x40 cm | sygn. p.d.: E.Najdenow, opisany na odwrocie: Powrót o świcie Ewa Najdenow 2015
Ewa Najdenow (ur. 1967 r.) jest absolwentką Wydziału Rysunku i Malarstwa łódzkiej ASP.
4545
42 Hanna Gąsiorowska
Odpoczynek z cyklu Zycie to bajka, 2013 | akryl, płótno, 120x90 cm | opisany na odwrocie: HANNA GĄSIOROWSKA 2013 „ODPOCZYNEK” T: AKRYL 120x90 cm
Hanna Gąsiorowska (ur. 1986 r.) ukończyła w 2012 r. Projektowanie graficzne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Stypendystka Prezydenta Miasta Głogowa (2008-2012) i Prezesa Rady Ministrów (2003-2005). Autorka wystaw indywidualnych: Życie to bajka, Galeria Schody, Warszawa (2014); Życie to bajka; MCKa Zatoka Sztuki, Sopot (2014); Malarstwo, MOK, Głogów (2012). Uczestniczka wystaw zbiorowych: XXVII Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego; Galeria Sztuki w Legnicy; Legnica (2015); 23. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje, Legnica (2013); finał konkursu na plakat Nie ma dzieci są ludzie, Rzecznika Praw Dziecka, Warszawa (2012); XIV Mogileńskie Spotkania Plastyczne, Mogilno (2011).
43 Sylwia Łyczko-Zielony
Pejzaz brodzący, 2015 | akryl, płótno, 90x100 cm | sygn. p.d.: SYLWIA 2015, opisany na odwrocie: Pejzaz brodzący
Sylwia Łyczko-Zielony (ur. 1973 r.) jest absolwentką Liceum Plastycznego w Częstochowie, gdzie ukończyła specjalizację ceramika. Na Uniwersytecie w Łodzi ukończyła studia z historii sztuki. Przez wiele lat pracowała jako pedagog. Autorka wystawy indywidualnej w Galerii Małej, Piotrkow Trybunalski (2014). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: V Kanał Sztuki, Kazimierz Dolny, Świętość, Klasztor OO. Franciszkanów, Kazimierz Dolny. Współpracuje z galeriami w Finlandii (Tampere) i w Rosji.
4747
44 Izabela Kostiukow
Czas (5), 2016 | technika mieszana, płótno, 80x80 cm | opisany na odwrocie: IZA KOSTIUKOW Z CYKLU: CZAS 80x80 2016
Izabela Kostiukow (ur. 1964 r.) jest absolwentką ASP w Poznaniu. Studiowała w latach 1988-1993. Obecnie pracuje w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Kurator wielu plenerów artystycznych. Od 2013 r. organizator Międzynarodowego Pleneru Artystycznego – Summer Jam we współpracy z ABC Gallery w Poznaniu. W 2011 r. wyróżniona Odznaką Honorową Prezydenta za Zasługi dla Miasta Konina. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i poplenerowych.
45 Kasia Jaruga
Huśtam się, 2015 | akryl, płótno, 3x(25x30) cm | opisany na odwrocie: KASIA JARUGA 25x30 2012 „HUŚTAM SIĘ”
Kasia Jaruga (ur. 1988 r.) w 2014 r. obroniła dyplom magisterski z malarstwa w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, w pracowni dr S. Parucha. Ukończyła zakończone licencjatem studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia pedagogiczne podyplomowe w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. Uczestniczka wystaw: Tworzymy bezpieczny internet, Muzeum Plakatu w Wilanowie (2012); Dom, rytuał życia, Galeria Amfilada, Olsztyn (2012); Jaruga – malarstwo, Łukasiak – grafika, Magazin Odieżdy, Warszawa (2013); Jaruga/Stawska, Galeria Funky, Warszawa (2014).
4949
46 Dariusz Grajek
Portowa zatoka, 2016 | akryl, płótno, 120x80 cm | sygn. p.d. D.Grajek 2016
Dariusz Grajek (ur. 1964 r.) studiował na ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa zrealizował u prof. Andrzeja Leśnika. Uczestnik wystaw: Galeria K&T (1996); Galeria FS (1995, 2002); Galeria Gida (1998, 2001); Galeria W Art (2002); Galeria Pod Makiem (2010, 2012); Galeria Pankiewicz (2008); Galeria Globis (2008); Salon Posnania (2007, 2008); Galeria DNA (2014).
47 Marcin Dybowski
bez tytułu (2), 2015 | olej, płótno, 100x81 cm | sygn. p.d. M. Dybowski, opisany na odwrocie: Bez tytułu 2 100x81 cm olej na płótnie 2015 M. Dybowski
Marcin Dybowski (ur. 1977 r.) studiował w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom I stopnia zrealizował z grafiki warsztatowej w pracowni prof. M. Cybulskiej z wyróżnieniem, rozszerzony o cykl prac z malarstwa pod kierunkiem prof. A. Fałata. Obecnie kontynuuje studia magisterskie. W 2015 r. wziął udział w IX Międzynarodowym Przeglądzie Exlibrisu im. P. Stellera organizowanym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach oraz w XII Międzynarodowym Biennale Grafiki – Sucha Igła w Uzice w Serbii. W tym samym roku został finalistą konkursu Fundacji im. F. Eibisch. Otrzymał wyróżnienie w II edycji konkursu „Ulica Themersonów” organizowanego przez Płocką Galerię Sztuki (2015). Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Płockiej Galerii Sztuki i Biblioteki Śląskiej w Katowicach.
5151
48 Jagoda Dziewanowska
Blue Melody, 2016 | olej, płótno, 70x70 cm | sygn. p.d. monogram
Jagoda Dziewanowska (ur. 1991 r.) w 2011 r. ukończyła Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. Od 2014 r. jest studentką kierunku grafika Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
49 Magdalena Kurek
Zapomnienie. Uliczka w Nicei, 2016 | olej, płótno, 120x60 cm | sygn. p.d.: M.Kurek, opisany na odwrocie: MAGDALENA KUREK "ZAPOMNIENIE. ULICZKA W NICEI." /OLEJ NA PŁÓTNIE 2016. 120x60
Magdalena Kurek (ur. 1979 r.) jest absolwentką Liceum Plastycznego w Katowicach. Następnie studiowała na ASP we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa inspirowany wykopaliskami archeologicznymi we Francji obroniła w 2015 r. Zrealizowała też aneks z grafiki warsztatowej i multimediów. Podyplomowo studiowała Scenografię na ASP w Krakowie, broniąc dyplom u prof. A. Witkowskiego i prof. M. Komorowskiej w 2012 r. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008, 2012). Autorka wystaw indywidualnych w Teatrze Współczesnym i Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, malarstwa, grafiki i scenografii.
5353
50 Marzena Gawrysiak
Hommage a Bruno Schulz, 2016 | olej, płótno, 100x130 cm | opisany na odwrocie: Hommage a Bruno Schulz M. Gawrysiak 2016
Marzena Gawrysiak (ur. 1978 r.) w latach 1999-2004 studiowała na Wydziale Rzeźby gdańskiej ASP. W 2004 r. obroniła dyplom w pracowni prof. S. Ostrowskiego i prof. T. Klaman. Od 2008 r. prowadzi galerię Delikatesy Sztuki w Gdańsku. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska (2012). Autorka wystaw indywidualnych: Dlaczego..., Galeria Biała, Lublin (1997); Filia DDK Bronowice, Lublin (2003); Gdańsk (2010, 2013). Uczestniczka wystaw zbioro-wych: Cera Tech Center, Hor Grenzhausen, Niemcy (2003); Kultur Schafft Land (2003); Bella Italia - Italia brutta, Bendorf (2004); Gdański Areopag Forum Dialogu Gdańsk (2004); Przystanek Barok, Stocznia, Gdańsk (2006). Autorka mozaiki Miłego dnia mój aniele w przejściu podziemnym, Gdańsk (2003).
51 Marta Julia Piórko
Własny kawałek nieba, 2015 | akryl, płótno, 92x65 cm | opisany na odwrocie: MARTA JULIA PIÓRKO „WŁASNY KAWAŁEK NIEBA” AKRYL NA PŁÓTNIE 92x65 cm 2015 r.
Marta Julia Piórko (ur. 1981 r.) studiowała w pracowni prof. M. Świeszewskiego na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP. Autorka wystaw indywidualnych: Koniec Niewinności, Galeria 8PLUS, Warszawa (2012); Malarstwo, LOFT, Gdańsk (2011); Galeria PGR ART, Kolonia Artystów, Stocznia Gdańska (2005). Brała udział w licznych wystawach m.in.: Jasinski&friends III, Teatr Narodowy, Warszawa (2014); Zagadkowe niewyjaśnienia, Art Affairs, Gdańsk (2014); Strange Stories, Galeria Stalowa, Warszawa (2014); Art Zoo. Współczesny bestiariusz, Adi Art, Łódź (2014); Sekrety wyobraźni, Galeria DAP, Warszawa (2013); Zwierzęca inspiracja, symbol czy pretekst?, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Warszawa (2013); 24. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); 100+1 Pięknych Obrazów, Galeria DAP, Warszawa (2011); Animalis, II Triennale Malarstwa, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów (2011); 39. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2009); Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2008); Pamiętniki Pokolenia Tamagotchi, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2008); Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5, Słupsk (2008); Dyplomy 2007 ASP Gdańsk, Galeria EL, Elbląg (2008); Wolna Pracownia PGR ART w latach 2001-2007, Do Stoczni Kolonia Artystów, Stocznia Gdańska (2007); 8 Kobiet, CluboGaleria SOHO, Sopot (2006).
5555
52 D.ski /Sławomir Danielski/
Truskawkowa Kąpiel z cyklu Kąpielowe opowieści, 2016 | akryl, płótno, 60x60 cm | opisany na odwrocie: D.ski „Truskawkowa kąpiel” z cyklu Kąpielowe opowieści 2016
D.ski /Sławomir Danielski/ (ur. 1986 r.) w 2015 r. ukończył studia na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, fili UAM w Poznaniu, uzyskując dyplom w Pracowni Rzeźby oraz Projektowania Żurnalowego. Doświadczenia malarskie zdobywał także w kręgu streetartu, przede wszystkim graffiti.
53 Magdalena Karwowska
Miasto III, 2016 | technika własna, akryl, płótno, 80x100 cm | opisany na odwrocie: M.Karwowska Miasto III 2016
Magdalena Karwowska (ur. 1986 r.) w latach 2006-2011 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowała w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem prof. St.Wejmana, nagrodzony jako jeden z najlepszych dyplomów roku. Autorka wystawy indywidualnej Z dala od fotograficznego realizmu w kawiarni Pozytywka, Kraków (2010).Uczestniczka wystaw zbiorowych: Prace dyplomowe ASP w Krakowie, Pałac Sztuki TPSP, Kraków (2011); Pracownia Wklęsłodruku, Budapeszt (2011); Grafika Roku w Krakowie, ASP, Kraków (2011); Gdańska Grafika Roku (2011); Międzynarodowe Triennale Grafiki, Kraków (2012; Młoda sztuka, Muzeum Górnośląskie, Bytom (2014); 10 lat minęło…. Najlepszy dyplom 2004-2014 (2014).
5757
54 Hugo Giza
75, 2016 | olej, płótno, 90x70 cm
Hugo Giza (ur. 1982 r.) jest absolwentem Wydziału Malarstwa gdańskiej ASP, gdzie w 2008 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. J. Ostrogórskiego.
55 Ilona Foryś
Złom 2, 2016 | olej, płótno, 50x70 cm | opisany na odwrocie: „ZŁOM 2” OLEJ NA PŁÓTNIE, 50X70 CM 2016, ILONA FORYŚ
Ilona Foryś (ur. 1980 r.) jest absolwentką łódzkiej ASP im. W. Strzemińskiego. Dyplom zrealizowała w 2005 r. w pracowni sitodruku pod kierunkiem prof. A. Smoczyńskiego i aneks w pracowni malarskiej pod kierunkiem prof. J. Zduniewskiego. Absolwentka podyplomowych studiów kuratorskich w Instytucie Historii Sztuki UJ w Krakowie (2005-2006). Studiowała na Wydziale Produkcji Mediów Cyfrowych w PWSFTViT im. L. Schillera w Łodzi (2006-2008). Laureatka wyróżnienia konkursu Obraz roku 2005 miesięcznika Art&Business. W 2012 r. otrzymała wyróżnienie Art Angel Ogólnopolskiego Biennale Plastyki, Dąbrowa Górnicza. W 2013 r. brała udział w konkursie Gdzie odnaleźć Boga - drewniane kościołki Ziemi Wieluńskiej.
5959
56 Arra Fame /Paulina Grabowska/
Denis i jego świat, 2016 | olej, płótno, 50x70 cm | opisany na odwrocie: Arra Fame „Denis i jego świat” 2016
Arra Fame /Paulina Grabowska/ (ur. 1990 r.) ukończyła Międzynarodowe Studia Kulturowe oraz Promocję Sztuki. Inspiracje czerpie z urban art i graffiti. Warsztat doskonali w ramach prywatnych lekcji pod okiem artysty Kamila Aisaro.
57 Jakub Syrkowski
Nowhere, 2015 | akryl, płótno, 100x100 cm | opisany na odwrocie: J. Syrkowski
Jakub Łukasz Syrkowski (ur. 1993 r.) w latach 2012-2015 student Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie student dwóch kierunków ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu – IV rok Malarstwa oraz II rok Scenografii. Stypendysta Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2014/2015) i Prezydenta Miasta Wrocławia (2015/2016). Autor wystaw indywidualnych: Miniatury fotograficzne, Pub Koniec Świata, Toruń (2013-2014); Malarstwo, Pub Koniec Świata, Toruń (2014); Malarstwo, Galeria Ypsos, Wrocław (2015); Malarstwo, Galeria Gryf, Międzyzdroje (2015); Malarstwo, Galeria Gryf, Pobierowo (2015); Malarstwo, Biblioteka Miejska, Wrocław (2015). Uczestnik wystaw zbiorowych: Wystaw się w CSW, CSW Znaki Czasu, Toruń (2013); ISO Miasta, Muzeum Miasta, Jaworzno (2014); Nowalijki. Studenci Wydziału Sztuk Pięknych, Muzeum Okręgowe, Toruń (2014); Studenci Wydziału Sztuk Pięknych, Kowalewo Pomorskie (2014); Autoportret. Studenci Koła Naukowego Malarstwa Nareszcie, CK Dwór Artusa, Toruń (2015); Wystaw się w CSW, CSW Znaki Czasu, Toruń (2015); Studenci Katedry Scenografii ASP Wrocław, Galeria nad Odrą, Opole (2015); WrocMost Atelier, Wrocław (2015); Studenci Katedry Scenografii ASP Wrocław, Festiwal Nowej Scenografii, Katowice (2015).
6161
58 Katarzyna Kombor
bez tytułu, 2016 | olej, płótno, 60x80 cm | opisany na odwrocie: BEZ TYTUŁU, 2016 OLEJ NA PŁÓTNIE KATARZYNA KOMBOR
Katarzyna Kombor (ur. 1988 r.) w latach 2010-2015 studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała pod kierunkiem prof. W.Wróblewskiego. Obecnie kontynuuje studia na ASP we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki. Autorka wystawy indywidualnej Aura, Galeria Sztuki Współczesnej, Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz (2015). Uczestniczka wystaw zbiorowych: VII Ogólnopolski Konkurs Malarski Triennale z Martwą naturą, Galeria BWA, Sieradz (2015); 95C, Festiwal Wysokich Temperatur, Wrocław (2015); Wydział Artystyczn, Uniwersytet Marii Curie-Skłodow-skiej, Lublin (2014); Galeria Gala, Lublin (2013); Kampinos 2007 – miejsca które odejdą, Izabelin (2007).
59 Joanna Misztal
Martwa natura o zapachu arbuza, 2016 | olej, akryl, płótno, 70x70 cm | sygn. p.d.: J. MISZTAL 2016
Joanna Misztal (ur. 1967 r.) ukończyła ASP we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła.
6363
60 Katarzyna Piotrowicz
z cyklu Re_jestracja, 2016 | olej, płótno, 100x90 cm | opisany na odwrocie: K.Piotrowicz 2016
Katarzyna Piotrowicz (ur. 1989 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwo ASP w Katowicach. Dyplom magisterski z wyróżnieniem obroniła w 2013 r. w pracowni prof. I. Walczaka. Laureatka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów (2011, 2012, 2013). Otrzymała II Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Statuetkę Srebrna Ostroga oraz Nagrodę Pisma Exit na 23. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje w Legnicy. Autorka wystawy indywidualnej print_SCREEN, Galeria AYA, Katowice. Brała udział w wystawach zbiorowych: Najlepsze Dyplomy 2013, Gdańsk; O!braz, Galeria Bilbordowa, ulica Kopernika, Katowice; Kulik/Piotrowicz/Walczak. Tylko painting, Katowice, Galeria Bibu; wystawa zbiorowa Plakatu ASP Katowice, Mińsk.
61 Anna Nosowicz
Absolute Beginners, 2014 | olej, płótno, 80x110 cm | opisany na odwrocie: ABSOLUTE BEGINNERS ANNA NOSOWICZ 2014
Anna Nosowicz (ur. 1983 r.) jest absolwentką malarstwa wrocławskiej ASP. Dyplom obroniła w 2008 r. w pracowni A. Dymitrowicza i Z. Nitki. Stypendystka ASP w Bratysławie. Współtworzy grupę artystyczną “Błond w Sztuce” oraz wrocławską kooperatywę twórców PANATO. Autorka wystawy Portrety w ramach rezydencji artystycznej w San Sebastian, Kraj Basków, Hiszpania (ESK 2016) oraz rezydencji w Maladze, Hiszpania zakończonej ekspozycja na targach JustMad w Mardycie w lutym 2016. Uczestniczka wystaw: Obiekty świetlne, Galeria Neon Side, Wrocław (2015); (Nie)Rzeczywistość oswojona, Galeria Kaprysy, Wrocław (2014); Synestezja, Galeria na Ptasiej, Wrocław (2014); Ring 2, Muzeum Współczesne, Wrocław (2013), Focus Creative Camp, Görlitz, Niemcy (2013); Zmysły Sztuki, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa (2012); Prześwisty z grupą „Błond w sztuce”, Noc muzeów, Warszawa (2012); Dwukrotnie, Galeria BOK MCC, Bolesławiec (2011); Międzynarodowa wystawa malarstwa, rzeźby, ceramiki, Usak, Turcja (2010); Błond w sztuce, Galeria pod Plafonem, Wrocław (2010); Rejestracja drgań, BWA Awangarda, Wrocław (2008); Międzynarodowy festiwal scenarzystów w Bourges, Francja (2008); Dziewczęta profesora, Browar Mieszczański, Wrocław (2007). Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Hiszpanii, Italii, Belgii, Turcji, UK, USA.
6565
62 Adam Sikorski
PKS, 2016 | olej, płótno, 40x50 cm | opisany na odwrocie: A. Sikorski 2016 PKS
Adam Sikorski (ur. 1984 r.) jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 2011 r. Stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska (2010/2011). Laureat wyróżnień: Studencka Grafika Roku (2010/2012); Studencka Grafika Roku Kraków Linoryt (2011); Biennale Wydruków cyfrowych, Cieszyn (2010); Gdańsk Miastem Przyjaznym dla niepełnosprawnych (2001). Autor wystaw indywidualnych: Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2013); Projektornia Gak, Gdańsk (2012); wystawa dyplomowa, Park Naukowo Technologiczny, Gdańsk (2011); Linoryt – sposób na rysunek, Teatr Miejski, Gdynia (2011); Sikorski – Guru, Klub Mechanik, Gdańsk (2009).
63 Zuzanna Jankowska
Wilk, 2016 | akryl, płótno, 60x80 cm | sygn. p.d. Jankowska 2016 | opisany na odwrocie: Zuzanna Zu Jankowska „Wilk” 2016
Zuzanna Jankowska (ur. 1991 r.) w 2016 r. obroniła tytuł magistra na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Autorka wystawy indywidualnej Alternatywna Geometryczność, Boska Praga, Warszawa (2016). Brała udział m.in. w wystawie Kissprint, Warszawa (2013, 2016); MUZA – Magdalena Abakanowicz, Warszawa (2015); a także w performance w Galerii Foksal w ramach wystawy Jiri Skala, Bohdan Mrazek Jabberwocky (2014).
6767
64 Dominik Smolik
Menuett, 2016 | akryl, płótno, 100x100 cm | opisany na odwrocie: DOMINIK SMOLIK „MENUETT” KRAKÓW 2016
Dominik Smolik (ur. 1982 r.) w latach 2002-2007 studiował na Wydziale Malarstwa Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, w pracowniach prof. R. Oramusa, prof. R. Łaciaka i prof. G. Bednarskiego. W 2008 r. ukończył Studium Podyplomowe Politechniki Krakowskiej z zakresu Architektury, Konserwacji i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych. Wystawiał w klubie Kolanko, Kraków (2012); Cafe Finka, Kraków (2012); klubie Pozytywka, Kraków (2009, 2012); Barwotece, Kraków (2010); Cafe Młynek, Kraków (2010); CSW Solvay, Kraków (2009); Eszeweria w Kraków (2009).
65 Maciej Cieśla
Po alkoholu 9. Adoratorzy | olej, akryl, płótno, 100x70 cm | sygn. p.d.: Maciej Cieśla, opisany na odwrocie: Maciej Cieśla 2016
Maciej Cieśla (ur. 1988 r.) jest absolwentem ASP we Wrocławiu. Jest autorem wystawy indywidualnej „Szatan, kobieta i apokalipsa” w Domu Edyty Stein we Wrocławiu w 2015 r.
6969
66 Katarzyna Rymarz
Awake, 2016 | akryl, płótno, 100x80 cm | opisany na odwrocie: „AWAKE” KATARZYNA RYMARZ AKRYL 2016
Katarzyna Rymarz (ur. 1979 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa Sztalugowego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 2004 r. obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. St. Andrzejewskiego i rysunku w pracowni dr. D. Jajko-Sankowskiej. Autorka wystaw indywidualnych: Nakło - ostatnie tango" Steps Gallery, Nakło nad Notecią (2015); Dynamiczna, Steps Gallery, Nakło nad Notecią (2015); Fraszka na sąsiada, Galeria Kantorek, Bydgoszcz (2014); Centrala Artystyczna, Koszalin (2014); People in the city - podczas 4 edycji Legendary Beats z Daddy G (MASSIVE ATTACK) Sopot, Warszawa, Kraków (2014); Steps Gallery, Nakło nad Notecią (2014); bez horyzontu, Wieża Ciśnień, Bydgoszcz (2014); Powołanie, Steps Gallery, Nakło nad Notecią (2014); Marley, Nakło nad Notecią (2009); Jacaranda Boutique, Londyn, Wielka Brytania (2006); D-pub Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2005); I was I will, Galeria Brda, Bydgoszcz (2004). Uczestniczka wystaw zbiorowych: wystawa laureatów konkursu Młody Wawrzyn, Galeria DNA, Wrocław (2015); wystawa pokonkursowa Dom, Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Galeria Miejska BWA, Galeria Kantorek, Bydgoszcz (2014); Polygonum 3, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz (2013-2014); Grupa Kalamarsada, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Nakło nad Notecią (2008); Grupa Kalamarsada, The Bones Theatre, Waterloo Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2007); New apple or new idea…, Cafe Traiteur, Londyn, Wielka Brytania (2006); wystawy malarstwa i rysunku, Galeria Uniwersytecka, Olsztyn (1999 -2004).
67 Iwona Kołodziej
Pomagam w makijazu z cyklu Przyjemności i nałogi, 2016 | olej, płótno, 100x120 cm | opisany na odwrocie: Iwona Kołodziej Pomagam w makijazu 2016
Iwona Kołodziej (ur. 1986 r.) jest absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych (specjalizacja grafika użytkowa) PWSZ. Zrealizowała dyplom w pracowni prof. A. Ostrowskiego. Studiowała grafikę w pracowni prof. J. Piech-Kalarus na wydziale cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Autorka wystawy indywidualnej W naszych Głowach, Teatr Ziemi Rybnickiej (2015).
7171
68 Aneta Śliwa
Honsiu 2011, 2014 | ceramika szkliwiona, 52x52x4,5 cm | opisany na odwrocie: ANETA ŚLIWA 2014 r.
Aneta Śliwa (ur. 1990 r.) ukończyła POSSP im. J. Czapskiego w Krakowie. Studiowała też na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom realizowała w pracowni prof. B. Salwińskiego w 2014 r. Stypendystka Rektora ASP w Krakowie w latach 2012-13 i 2013-14. Jej dyplom wyróżniło dyplomem Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatka wyróżnienia XI Międzynarodowego konkursu The World of Art, Słowenia (2006). Autorka wystawy indywidualnej w Czerwonoprądnickim Domu Kultury, Kraków (2012). Uczestniczka wystaw zbio-rowych m.in.:V Przegląd Młodej Sztuki Świeża Krew, Galeria Socato, Wrocław (2015); Who Gets Carried Away by Europ? (2015); Visage ou Masque, Troyes, Francja (2015); III studenckiego biennale małej formy rzeźbiarskiej (2015); Grafika Warsztatowa. Mini Przestrzeń, Lwowski Pałac Sztuki, Lwów, Ukraina (20014); Na Nieznanym Szlaku, Galeria w Pałacu Vauxhall, Centrum Kultury i Sportu, Kraszowice, Czechy (2013); Mniej Więcej, Stary Młyn, Zabierzów (2013).
69 Agnieszka Piotrowska
bez tytułu, 2005 | olej, płótno, 100x70 cm | opisany na odwrocie: BEZ TYTUŁU OLEJ NA PŁÓTNIE 100x70 AGNIESZKA PIOTROWSKA 2005
Agnieszka Piotrowska (ur. 1976 r.) w latach 1996-2001 studiowała na ASP w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w 2001 r. zrealizowała w Pracowni Malarstwa prof. M. Dawidziuka. Aneks w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. A. M. Bartczaka. Autorka wystaw indywidual-nych: Uwaga Kolor, Galeria 49, Łódź (2006); Malarstwo, Galeria Bałucka, Łódź (2003; 2001). Brała udział w wystawach zbiorowych m.in.: Absolwenci Pracowni Malarstwa prof. M. Dawidziuka, Galeria Pod Napięciem, Łódź (2013); Otwarta Wystawa X, teren Art Strefy, Łódź (2011); Otwarta Wystawa, Galeria Olimpijska -1, Warszawa (2010); Otwarta Wystawa 8, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź (2009); Festiwal Młodej Sztuki, Muzeum Regionalne, Bełchatów (2006); I Ogólnopolskie Biennale Obrazu Artefakt, Galeria Tower Building, Łódź (2005); Otwarte Pracownie, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź (2005); Otwarte Pracownie, Kino Cytryna, Łódź (2004); Otwarte Pracownie, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź (2003); Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 2, Bałtycka Galeria Sztuki, Ustka (2002).
7373
70 Michał Głowacki
Love music, 2016 | olej, płótno, 140x140 cm | opisany na odwrocie: Michał Głowacki Love music 2016 r.
Michał Głowacki (ur. 1979 r.) w latach 2006-2011 studiował malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2011 r. rozpoczął studia doktoranckie na macierzystej uczelni, gdzie także pracuje jako wykładowca. Od 2014 r. kontynuuje studia doktoranckie na ASP w Krakowie. Ma na koncie 8 wystaw indywidualnych, uczestniczył w ponad 25 ekspozycjach zbiorowych.
71 Anna Dybowska
Pole, 2012 | olej, płótno, 92x65 cm | opisany na odwrocie: „Pole” olej na płótnie 92x65 cm Dybowska 2012
Anna Dybowska (ur. 1983 r.) studiowała w EAS w Warszawie. Dyplom I stopnia z grafiki warsztatowej (linoryt) w Europejskim Wydziale Sztuk AFiBV w zrealizowała w pracowni prof. M. Cybulskiej, a z rysunku pod kierunkiem prof. A. Fałata. Kontynuuje naukę na macierzystej uczelni. Autorka wystaw indywidualnych: Ptasie Sprawy i Skłębienia, Galeria Ratusz, Legionowo (2015); 1+1, Galeria Ratusz, Legionowo (2015); Superduo, Galeria EAS, Warszawa (2014); Malarstwo, Galeria Ratusz, Legionowo (2014); Świadomość materii, Ratusz miejski, Serock (2013). Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in.: MY, Galeria Młynek, Warszawa (2016); IX Międzynarodowy Przegląd Exlibrisu im. P. Stellera, Katowice (2015); XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Olsztyn (2015); Kreski na Ulicy, Płocka Galeria Sztuki, Płock (2015); Ulica Themersonów, Płocka Galeria Sztuki, Płock (2014); Gramarys, Warszawa (2014); Grafikoły, Galeria EAS, Warszawa (2014); Przedwiośnie, Galeria EAS, Warszawa (2013). Jej prace znajdują się m. in. w zbiorach Płockiej Galerii Sztuki.
7575
72 Blanka Dudek
To miasto jest jak sen 2, 2014 | olej, płótno, 100x120 cm | opisany na odwrocie: BLANKA DUDEK „TO MIASTO JEST JAK SEN 2” | OLEJ, PŁÓTNO 100x120 CM 2014
Blanka Dudek (ur. 1983 r.) w 2003 r. rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. J. Waltosia, zakończone dyplomem w 2009 r. Podczas studiów odbyła roczne stypendium w Ecole Nationale Superieure des Beaux -Arts w Paryżu. W 2010 r. podjęła dwuletnie studia podyplomowe na Wydziale Edukacji Artystycznej macierzystej ASP. Laureatka II nagrody w konkursie Teatr-miejsce zdarzenia, ASP, Kraków (2006); nagrody Paleta - Mały format Klubu Malarzy ZPAP OK, Galeria Dyląg, Kraków (2013); finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. F. Eibisch, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa (2013). Brała udział w wystawach zbiorowych: Autoportret inspirowany mistrzem, Muzeum Regionalne, Stalowa Wola (2006, 2007); Studenci programu Sokrates-Erasmus, Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts, Paryż Francja (2006); Mistrz i uczniowie. Pracownia prof. J. Waltosia, Galeria POD- -NAD, Tarnowskie Góry (2009); Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2010); Salon 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków (2011); Nowi członkowie ZPAP, Galeria Pryzmat, Kraków (2012).
73 Monika Tobiańska-Porc
bez tytułu, 2014 | olej, płótno, 40x50 cm | opisany na odwrocie: MONIKA TOBIAŃSKA-PORC 2014
Monika Tobiańska-Porc (ur. 1985 r.) jest absolwentką malarstwa ASP w Katowicach. Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego (2010). Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Unikat, Chorzów (2011, 2010); Instytut Mikołowski, Mikołów (2009); Galeria w Starostwie, Będzin (2007). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Galeria Zadra, Warszawa (2011); Muzeum Sztuki Współczesnej, Mińsk, Białoruś (2011); Muzeum Sztuki, Brześć, Białoruś (2011); Muzeum Sztuki, Witebsk, Białoruś (2011); Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, Czeladź (2010); Miejska Galeria, Częstochowa (2010); Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Głogów (2010); Galeria Miejska, Legnica (2009); Young Gallery, Warszawa (2008); Figurama (2006).
7777
74 Robert Kręzlak
Dama Kier, 2013 | olej, płótno, 100x70 cm | sygn. p.d. Kręzlak ‘13
Robert Krężlak (ur. 1975 r.) w 2005 r. ukończył Wydział Artystyczny Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Dyplom z projektowania graficznego zrealizował w pracowni prof. A. Desperaka. W 2009 r. ukończył studia podyplomowe Rynek sztuki i antyków w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Autor wystaw indywidualnych: Akt, Galeria Cafe Belg, Częstochowa (2011); Odbicia kobiecości, Galeria MDK, Radomsko (2012); Duchowośd Wenusjowska, Galeria BUŁ, Łódź (2013); AKTualnie, Galeria BrowArt, Wrocław (2014); Refleksja, Muzeum Historyczne, Dniepropietrowsk, Ukraina (2009). Uczestnik wystaw zbiorowych: Apoteoza Muzy, Galeria BUŁ, Łódź (2014); VII Triennale Martwa Natura, Galeria BWA, Sieradz (2015).
75 Anna Jarzymowska
Chaos 01, 2014 | olej, płótno, 130x150 cm | opisany na odwrocie: ANNA JARZYMOWSKA CHAOS 01 2014 r.
Anna Jarzymowska (ur. 1988 r.) studiuje na ASP w Katowicach pod kierunkiem prof. I. Walczaka. Ma na koncie udział w wystawach zbiorowych studentów pracowni prof. I. Walczaka m.in. w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich; Galerii Elektrownia w Czeladzi i Galeria u Jezuitów w Poznaniu. Realizuje projekty w przestrzeni publicznej i związana jest ze sztuką streetartu.
7979
76 Łukasz Jacek
Pejzaz 11, 2010 | olej, płótno, 50x70 cm | sygn. p.d.: Łukasz Jacek 2010, opisany na odwrocie: pejzaz 11
Łukasz Jacek (ur. 1978 r.) w 2012 r. obronił dyplom magisterski z malarstwa sztalugowego na krakowskiej ASP w pracowni prof. T. Kotkowskiej-Rzepeckiej. Aneks zrealizował w pracowni malarstwa ściennego prof. R. Łaciaka. Brał udział w wystawach zbiorowych na terenie Krakowa m.in.: w Teatrze Stu, klubie Kazimierz, pubie Wręga, galerii M klubu Kuźnia, galerii Zajazd Dworku Białoprądnickiego. Uczestniczył w Sztukobraniu oraz Nowohuckim Festiwalu Sztuki.
77 Kalina Zielkowska
Pomiędzy, 2003 | akryl, płótno, 100x125 cm | opisany na odwrocie: KALINA ZIELKOWSKA ”POMIEDZY” AKRYL, PŁÓTNO 100/125
Kalina Zielkowska (ur. 1987 r.) studiowała na katowickiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w 2003 r. w pracowni malarstwa prof. J. Rykały. W latach 2003-2007 asystentka w pracowni malarstwa prof. Z. Blukacza na macierzystej uczelni. Autorka wystawy indywidualnej w Galerii Czas w Będzinie (2005). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Jestem, Wystawa Śląskiego Towarzystwa Twórczego, Galeria BWA, Katowice (2006); Asystenci, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, Czeladź (2006); Dąbrówki 9, Wokół Malarstwa ASP w Katowicach, Muzeum Śląskie, Katowice (2006); XXI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2006); Konkurs o Nagrodę Fundacji im. F. Eibisch, Warszawa (2005); 37. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Galeria BWA, Bielsko-Biała (2005); Międzynarodowe Spotkania Artystyczne Sosnowiec, Pałac Schona, Sosnowiec (2004); Wystawa prac dyplomowych z pracowni prof. J. Rykały, Zamek Sielecki, Sosnowiec; Galeria Zapiecek, Warszawa (2003); Młodzi Twórcy ASP w Katowicach, Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza (2003).
8181
78 Hanna Rozpara
Kula, 2016 | akryl, płótno, 70×70 cm | opisany na odwrocie: HANNA ROZPARA „KULA” 2016
Hanna Rozpara (ur. 1990 r.) jest absolwentką ASP w Katowicach. Dyplom zrealizowała w Pracowni Druku Płaskiego prof. J. Budki (2014) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013). Odbyła studia w programie Erasmus w Artesis University College – Królewska Akademia Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia, 2011/2012), w pracowniach prof. I. Ledent i prof. H. Besarda. Wielokrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2004-2006) i Prezydenta Miasta Sosnowca (2009-2013). Autorka wystaw indywidualnych: Kamuflaż, Galeria Pracownia Portretu, Łódź (2016); Kamuflaż, Galeria Absurdalna, Katowice (2015); Promieniowania, Galeria Na Strychu, Dąbrowa Górnicza (2015); Das ist Krieg!, Galeria Nie Zastawiać!!!, Katowice (2014); Submarines, Galeria Klakier, Katowice (2014); WWII, Dom Sztuki SMB Jary, Warszawa (2013); War Game, Galeria Ładniej, Sosnowiec (2013); Galeria u Belfrów, Sosnowiec (2010). Swoje prace wystawiała na ponad 50 wystawach zbiorowych m.in.: 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień, Galeria BWA, Bielsko-Biała (2015); 18. International Print Biennial, Varna, Bułgaria (2015); I Międzynarodowe Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych, Rondo Sztuki, Katowice (2014); Pozdrowienia z KATO, Galeria Sztuki Współczesnej MD_S, Wrocław (2014); VI SPLITGRAPHIC 2013 International Graphic Art Biennial, Split, Chorwacja (2013); Sheffield International Artist's Book Prize, Bank Street Arts, Sheffield, Wielka Brytania (2013).
79 Małgorzata Fenrych
bez tytułu, 2007 | olej, płótno, 85x60 cm | opisany na odwrocie: Małgorzata Fenrych 2007
Małgorzata Fenrych /Małgorzata Warias/ (ur. 1964 r.) studiowała malarstwo pod kierunkiem prof. Z. Grzywacza, następnie prof. S. Wiśniewskiego oraz prof. A. Rzepki. Dyplom realizowała w pracowni malarstwa sztalugowego na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego w Krakowie pod kierunkiem prof. Ł. Konieczko. Autorka wystaw indywidualnych: Salon Artystyczny Dettlofów (2005), Klub Kultury Paleta (2005), Spokój i Cisza (2007) oraz uczestniczka kilku wystaw zbiorowych.
8383
80 Katarzyna Rogoza
Home, 2016 | akryl, werniks tłusty, płótno, 50x50 cm | podpisany na odwrocie: “Home” Katarzyna Rogoza 2016
Katarzyna Rogoża (ur. 1985 r.) studiowała na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi na kierunkach: Projektowanie Ubioru oraz Projektowanie Obuwia i Form Kaletniczych. Dyplom z malarstwa zrealizowała w 2012 r. w pracowni prof. M. Czajkowskiego, kolekcję ubiorów obroniła pod kierunkiem prof. S. Romeckiej. W 2013 r. jeden z jej obrazów dyplomowych został zakwalifikowany do wystawy 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. W latach 2011-2012 uczestniczyła w projekcie Centrum Promocji Mody – Klaster branży tekstylno-odzieżowej, w ramach którego zrealizowała dwie kolekcje prezentowane podczas Fashion Week Poland. W trakcie studiów brała udział w konkursach dla projektantów, takich jak: Gryf Fashion Show w Szczecinie oraz Off Fashion w Kielcach. Do tej pory zrealizowała 5 autorskich kolekcji.
81 Natalia Kozieł
Akt II, 2014 | pigment, akryl, kredki, sztyft olejny, płótno, 130x140 cm
Natalia Kozieł (ur. 1987 r.) w latach 2000-2006 studiowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, następnie w latach 2006-2011 na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku i kolejno w latach 2012¬-2015 na Wydziale Grafiki Kuvataideakatemia w Helsinkach w Finlandii. Autorka pokazów indywidualnych w przestrzeniach kinowych w Finlandii, przygotowuje obecnie wystawę solowa w Galerii BWA w Bydgoszczy (sierpień 2016). Uczestniczka wystaw zbiorowych: China Girl Land, Live Cinema Performance na Tthe Visitors ed.3, Catalysti - Transcaltural Artist in Finland, Suvilahti, Kattilahalli, Helsinki (2016); Punk i performance, Live Cinema Performance, Vantaa Art Museum, Finlandia (2016); Aave – Alternative Audio Visual Event, Live Cinema performance, WHS Teatteri Union, Finlandia (2015); Kuven Kevat. Wiosenna wystawa, Galeria Kuva Tila, Helsinki (2014); Latarnia magiczna. Work in Progress, Galeria Kuva Tila, Helsinki (2014); Zimowa Edycja, Gaerii Fondia, Helsinki, Finlandia (2013); 11 Konkurs im. Gepperta Uwaga Malarstwo!, Galeria Miejska BWA, Wrocław (2013); I tak połączeni mocą. Wystawa studentów ASP w Helsinkach, Galeria FAFA, Finlandia (2013); Metropolia jest OK!, Centrum Świętego Jana, Gdańsku (2012); Młode Malarstwo. Wystawa Absolwentów ASP w Gdańsku, Zielona Brama, Gdańsk (2012); Promocje. 21 Edycja Krajowego Przeglądu Malarstwa Młodych, Galeria Sztuki, Legnica (2011); Międzynarodowe Biennale Sztuki, Istambuł, Turcja (2010).
8585
82 Izabela Ołdak
Aurora, 2015 | akryl, płótno, 100x70 cm | podpisany na odwrocie: Izabela Ołdak Zorza polarna 2015 Aurora akryl na płótnie
Izabela Ołdak, (ur. 1982) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Poznaniu. Dyplom zrealizowała w 2007 r. w pracowni prof. P.C. Kowalskiego. Studiowała w Dutch Art Institute, ArtEZ w Enschede w Holandii (2010). Autorka i uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych; rezydencji artystycznych, warsztatów i plenerów w Polsce i na świecie (Australia, Azerbejdżan, Estonia, Filipiny, Grecja, Hiszpania, Holandia, Indie, Litwa, Meksyk, Niemcy, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy). Uczestniczka wystaw i wydarzeń: Wizjonerzy, Heart & Mind festival, Bon Garuda, Wilga, Warszawa (2015); Trinity, performance, Bielsko-Biała (2015); 12 Narave/ Nature, wideo festiwal, Bezigrajska Galerija 2, Ljubljana, Słowenia (2015); Salon Wiosenny Plug- in, Galeria Arsenał, Poznań (2015); Versiones de una Cicatriz, Casa Siglo XIX, Chihuahua, Meksyk (2014); 3. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2014); Kolaż/Collage”, wystawa zbiorowa, Ptapty, Poznań (2014); Droga do oświecenia”, performance, Alibag, Indie (2013); Inicjacje i Misteria” seria performanców, Taevaskoja, Piusa, Meremäe, Tartu, Estonia (2013); Śpiewająca nad kośćmi, Galeria Mała BWA Katowice, Katowice, (2013); Psychic TV, wystawa zbiorowa, Studio Ellisse, Rialto, Wenecja, Włochy (2013); Piotrkowskie Biennale Sztuki, ODA- Ośrodek Działań Artystycznych, Piotrków Trybunalski, 2013); Fala-wystawa interdyscyplinarna, Bałtycka Galeria Sztuki, Centrum Kultury 105, Koszalin, 2012); Worshiper of the Rainforest, performance, San Miguel, wyspa Leyte, Filipiny( 2012); Sztuka kobiet – kobiety w sztuce. Artystki na Śląsku 1880–2000, Muzeum Śląskie w Katowicach (2012); From Waste to Art, Qala reserve, Baku, Azerbejdżan (2012); Dzika Jaźń, performance, Mooste, Estonia (2012); Visualised Truth, Šiaulių Dailės Galerija, Šiauliai, Litwa (2012); 38, 39 oraz 40 Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2007, 2009, 2011); Pinkification- Let’s think outside the colour, The Tidy Art Space, Woolloongabba QLD, Australia (2011); BUTTERBROT III Pleasure, 48 festiwal Stunden Neukölln, Berlin, Niemcy (2011); Serious, Galeria ON, Poznań (2011); Bardzo dobre obrazy, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2010); Realm of the Gods, Stichting id11, Delft, Holandia (2010); 32 JLK, Art Center of the University Library Svetozar Markovic, Belgrad, Serbia (2011); Break on through to the other Side, Dutch Art Institute, Enschede, Holandia (2010); Targi Sztuki Sfera Sztuki, Galeria Sfera, Bielsko-Biała (2010).
83 Krzysztof Piętka
bez tytułu, 2015 | olej, płótno, 100x100 cm | opisany na odwrocie: KRZYSZTOF PIĘTKA
Krzysztof Piętka (ur. 1990 r.) jest absolwent Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej. Studiuje malarstwo na katowickiej ASP w pracowni prof. A. Tobisa i ad. D. Kowyni, gdzie w roku bieżącym broni dyplom. Ma na koncie kilka wystaw m.in. w 2015 r., w duecie z Mikołajem Szpaczyńskim, prezentował swoje malarstwo w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach.
8787
84 Marta Konieczny
Poświata, 2014 | olej, płótno, 100x120 cm | sygn. p.d.: MARTA KONIECZNY, opisany na odwrocie: „POŚWIATA” Marta Konieczny 2014 MK
Marta Konieczny (ur. 1969 r.) studiowała w latach 1989-91 w Moskwie, a następnie na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Stannego w 1994 r. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, projektowaniem graficznym, ceramiką. Jej książki artystyczne znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych: Drzewo-Stan, Galeria 022 ZPAP, Warszawa (2007); Światło-Stan, Galeria Lufcik ZPAP, Warszawa (2009); Psychoflora, Agora, Warszawa (2009); To-Get-Her, Galeria Arteria, Warszawa (2011).
85 Karol Wilk
Dziś na kursie Sepang, Korea, 2013 | olej, płótno, 120x28 cm | opisany na odwrocie: Dziś na kursie: SEPANG – KOREA KAROL A. WILK CHEŁM ARTYŚCI ZAŚCIANKOWI 2013
Karol Wilk (ur. 1983 r.) jest absolwentem Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym. Dyplom z malarstwa zrealizował pod kierunkiem prof. J. Wojciechowskiego i prof. J. Ciężkiego w 2006 r. Następnie studiował na ASP w Krakowie, gdzie dyplom z malarstwa pt. Zaściankowy obraz przedstawił w pracowni prof. A. Bednarczyka w 2008 r. Współtwórca grupy plastycznej Artyści Zaściankowi. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: Sandomierz 1999, WDK, Chełm (1999); Przeciwwaga - wystawa studentów i wykładowców z KSP Kazimierz Dolny, Podziemia Kamedulskie, Warszawa (2005); 3 Triennale Malarstwa. Konkurs dla młodych malarzy im. M. Michalika, BWA Galeria Miejska, Częstochowa (2007); Artyści Zaściankowi, Ku pamięci tego, co jeszcze odeszło, Galeria Lamelli, Kraków (2007); Artyści Zaściankowi, Ku pamięci tego, co jeszcze odeszło, Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław (2007); Autograf, Muzeum Narodowe, Zamek Lubelski, Lublin (2008); Artyści Zaściankowi, Ku pamięci tego, co jeszcze nie minęło, Muzeum UMCS, Lublin (2008); Artyści Zaściankowi, Nie od razu Kraków, Galeria Lamelli, Kraków (2009); Artyści Zaściankowi, Zaścianek jest w Każdym, Galeria Schody, Warszawa (2009); 4 Triennale Malarstwa. Konkurs dla młodych malarzy im. M. Michalika”, BWA Galeria Miejska, Częstochowa (2010); Artyści Zaściankowi, Wschód/Zachód, Galeria Promocyjna, Warszawa (2010); Artyści Zaściankowi, W Polskę idziemy!, Dom Artysty Plastyka, Galeria 3678, Warszawa (2012); Artyści Zaściankowi, Osiem, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków (2012).
8989
85 Sabina Maria Grzyb
Kampucza, 2016 | akryl, płótno, 50x100 cm | sygn. p.d.: Sabina Maria
Sabina Maria Grzyb (ur. 1988 r.) w latach 2007-2009 uczyła się w Studium Projektowania Ubioru. W latach 2011-2015odbyła studia licencjackie na ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na macierzystej uczelni.
87 Daria Grajek
Spacer z pieskiem, 2015 | rzezba, odlew w brązie metodą na wosk tracony, spatynowana, podstawa biały marmur, 26x17 cm | sygn. na podstawie: Pani z pieskiem 2015 D. Grajek
Daria Grajek (ur. 1992 r.) studentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Brała udział w wystawach w Poznaniu, Zbąszyniu, Wrocławiu, Kole, Golinie.
9191
88 Magdalena Rytel-Skorek
Drzewo czerwone, 2016 | akryl, płótno, 100x100 cm | podpisany na odwrocie: Magdalena Rytel-Skorek „Drzewo 700” akryl na płótnie, 2016 r.
Magdalena Rytel-Skorek (ur. 1976 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom pod okiem prof. A. Fałata i prof. J. Pałki zrealizowała w 2001 r. Laureatka Grand Prix pierwszej polskiej edycji Art Battle. Uczestniczka wielu plenerów oraz akcji związanych ze sztuką w przestrzeni.
89 Iwona Gabryś
Człowiek walczący nr 29, 2016 | technika akryl, suchy pastel, węgiel, płótno, 100x100 cm | opisany na odwrocie: IWONA GABRYŚ
Iwona Gabryś (ur. w 1988 r.) w 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym na kierunku grafika. Następnie kontynuowała naukę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie na kierunku grafika. W 2014 r. obroniła dyplom magisterski oraz aneks z malarstwa. Stypendystka rektora UMCS. Zdobywczyni nagród i wyróżnień: I miejsce w konkursie na plakat promujący rozwój technologii gazu skroplonego (2014); III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na ilustrację do tekstów piosenek Jeremiego Przybory (2012); wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym Manufaktura Satyry, Żyrardów (2015); wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Kaszubskiej Sztuki Wizualnej CASSUBIA VISUALES (2015); wyróżnienie w konkursie na plakat Aby każdy mógł powiedzieć Wracam do domu! (2013); w konkursie na widokówkę Magia Dzielnicy Czterech Wyznań (2013). Udział w licznych wystawach m.in.: 24 Biennale Plakatu Polskiego, Katowice (2015); Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2015); 2. Międzynarodowe Biennale Plakatu Studenckiego, Galeria Labirynt, Lublin (2015); Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej Kraków, Galeria ASP, Kraków (2015); Międzynarodowa wystawa pokonkursowa - Satyrykon, Muzeum Miedzi, Legnica (2015); II Międzynarodowy Konkurs Artystyczny Pejzaż współczesny, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2015); IV Przegląd Młodej Sztuki Świeża Krew, Galeria SOCATO, Wrocław (2014); IV i VI Konkurs Malarski - Zadra Galeria Zadra, Warszawa (2011, 2013); II, III, IV, V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do tekstów piosenek Jeremiego Przybory, Kutno (2012, 2013, 2014, 2015); Magia Dzielnicy Czterech Wyznań, Wrocław (2013); Wiersz+, Sopot (2013); Autoportret z …, Lublin (2013); Świat bez dyskryminacji, Koszalin (2012); Inspirację Marią Curie-Skłodowską, Lublin (2011).
9393
90 Urszula Niemirska
Landchaft słonia, 2016 | akryl, kolaz, płótno,70x70 cm | opisany na odwrocie: ULA NIEMIRSKA „LANDSCHAFT SŁONIA” 2016
Urszula Niemirska (ur. 1984 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom otrzymała w 2012 r. w pracowni malarstwa prof. S. Baja, a aneks zrealizwała w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. M. Duchowskiego. W latach 2008-2011 wraz z Rafałem Dominikiem tworzyła grupę artystyczną „Fale Bałtyku”. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Studenci I roku z pracowni prof. S. Baja, Krypta Kamedułów, Warszawa (2005); Piekne Kłamstwa. Polsko-Norweskie spotkania performance, Warszawa (2008); Odkryte Zakryte, Festiwal performance, Teratr Dramatyczny, Warszawa (2008); Studenci pracowni rysunku prof. R. Ługowskiego, Galeria Aspekt, Warszawa (2008); 2. Międzynarodowe Spotkania performance, Warszawa (2009); Dziad, performance, galeria XXI, Warszawa (2009); Lunety, Instalacja w ramach Festiwalu Przemiany, Warszawa (2011); Studenci prof. S. Baja, podziemia kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Warszawa (2011).
91 Małgorzata Garbal
Akt błękitny, 2016 | akryl, olej, płótno, 180x80 cm
Małgorzata Garbal (ur. 1983 r.) uczęszczała do PLSP w Nałęczowie. Ukończyła Kulturoznastwo na UMCS w Lublinie. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych, które prezentowała w rejonie Lubielszczyny.
9595
92 Maciej Wierzbicki
Dekonstrukcja 2, 2015 | akryl, płótno, 45x60 cm | sygn. p.d.: M. Wierzbicki
Maciej Wierzbicki (ur. 1981 r.) jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Dyplom z grafiki obronił w 2006 r. pod kierunkiem prof. L. Żebrowskiego. Stypendysta Miasta Szczecina (2006). Zakwalifikowany do wystawy konkursowej na plakat olimpijski „Ateny 2004”; wystawy na plakat społeczny o temacie „wandalizm” organizowany przez AMS (2005). Laureat III nagrody za rysunek satyryczny w ogólnopolskim konkursie „Telemagia” (2004); nominowany do nagrody w konkursie na rysunek satyryczny na temat „krasnoludek” Satyrykon, Legnica (2005); laureat Grand Prix konkursu Złota szpila, Przemyśl (2005); II nagrody w konkursie na plakat Energia województwa Zachodniopomorskiego (2006); Grand Prix konkursu na ilustrację Papkinada (2006); nagrody specjalnej za ilustrację Mariupol Smiles, Ukraina (2007); wyróżnienia za ilustrację Kosova (2007). Autor wystaw indywidualnych: Piwnica Kany- Szczecin (2005); Muzeum Techniki, Manufaktura, Łódź (2006); Galeria Na Mariackiej, Szczecin (2007); Galeria Klatka, Szczecin (2008); Salon Skody, Gorzów Wielkopolski (2008); Galeria ZPAP Kierat, Szczecin (2009); Galeria Art, Świnoujście (2010).
Indeks prac /autor - strona/
okładka: fragment obrazu Magdaleny Kobiereckiej Kompozycja nr 31
Adam Sikorski 65
Agata Ruman 20
Agnieszka Kirzanowska-Osinska 17
Agnieszka Piotrowska 72
Alicja Kappa 12
Andrzej Tuznik 7
Aneta Śliwa 71
Angelika Milaniuk 34
Anna Dybowska 74
Anna Jarzymowska 78
Anna Nosowicz 64
Arra Fame /Paulina Grabowska/ 59
Barbara Porczynska 9
Bartosz Michał Hoppe-Sadowski 21
Beata Sękiewicz 11
Blanka Dudek 75
D.ski /Sławomir Danielski/ 55
Daria Grajek 90
Dariusz Grajek 49
Dominik Smolik 67
Dominika Radomska 30
Ewa Najdenow 44
Halszka Maj 24
Hanna Gąsiorowska 45
Hanna Rozpara 81
Hugo Giza 57
Igor Wójcik 28
Ilona Foryś 58
Iwona Delinska 27
Iwona Gabryś 92
Iwona Kołodziej 70
Izabela Kostiukow 47
Izabela Ołdak 85
Jacek Malinowski 23
Jagoda Dziewanowska 51
Jakub Syrkowski 60
Joanna Misztal 62
Joanna Półkośnik 10
Judyta Krawczyk 43
Julia Kowalska 16
Juliusz Lewandowski 18
Kacper Piskorowski 22
Kalina Zielkowska 80
Kamila Danko 36
Karol Wilk 88
Kasia Jaruga 48
Katarzyna Kombor 61
Katarzyna Matylda Kręcicka 25
Katarzyna Nowakowska 6
Katarzyna Piotrowicz 63
Katarzyna Rogoza 83
Katarzyna Rymarz 69
Krzysztof Piętka 86
Lenka Kubica 41
Łukasz Jacek 79
Maciej Cieśla 68
Maciej Wierzbicki 95
Maciej Zabawa 39
Magdalena Karwowska 56
Magdalena Kobierecka 15
Magdalena Kurek 52
Magdalena Rytel-Skorek 91
Magdalena Szczerbakowicz 29
Małgorzata Fenrych 82
Małgorzata Garbal 94
Małgorzata Pabich 33
Marcin Dybowski 50
Maria Danielak 13
Mariola Świgulska 37
Marta Julia Piórko 54
Marta Konieczny 87
Marzena Gawrysiak 53
Michał Bojara 19
Michał Głowacki 73
Michał Mieszkowicz 42
Michał Mroczka 32
Milena Brudkowska 5
Monika Tobianska-Porc 76
Nadia Świerczyna 4
Natalia Karasinska 35
Natalia Kozieł 84
Olga Pelipas 40
Paweł Dąbrowski 38
Paweł Porada 31
Piotr Trusik 14
Robert Kręzlak 77
Sabina Maria Grzyb 89
Sonia Pajgert 26
Sylwia Łyczko-Zielony 46
Urszula Niemirska 93
Ziemowit Fincek 8
Zuzanna Jankowska 66
97979797
Szanowni Klienci,zachęcamy do składania pisemnych zlecen udziału w aukcji w postaci limitów stałych lub wskazania licytacji telefonicznej. KARTĘ ZLECANIA mozna przesłać do nas mailowo na adres [email protected] lub dostarczyć do siedziby Pragaleria nie pózniej niz 4 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
...........................................................................................Imię i nazwisko
...........................................................................................Dokładny adres
...........................................................................................Telefon, fax, e-mail
..........................................................................................NIP (dla firm), numer dokumentu tozsamości
Proszę o licytację następujących pozycji:
NR KAT.
AUTOR, TYTUŁ MAKSYMALNA OFEROWANA KWOTA
KARTA ZLECANIA
Zlecenie licytacji z limitem Pragaleria będzie reprezentować w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najnizszą mozliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o jedno postąpienie aukcyjne w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wartości.
Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy Pragalerii połączą się z Panstwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Pragaleria nie ponosi odpowiedzialności za brak mozliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. Numer Panstwa telefonu do licytacji................................................................. Ja nizej podpisany/a oświadczam, ze zapoznałem się i akceptuję wszyst-kie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowa-nej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Pragalerię w celach koniecznych do realizacji niniejsze-go zlecenia
Pragaleria gwarantuje poufność danych osobowych.
............................................................................................................................Data i podpis Klienta składającego zlecenie
TAK NIE
JOLANTA RACZYŃSKA--GAJEWSKA
ASAMBLAŻE
3-17 sierpnia 2016 r.
T: 884 798 852 // 884 SZTUKA
14.
WarszaWskiE Targi szTuki
14–16 pAźDZIErNIKA 2016 r.
Dysonans uzupełniającyM a g d a l e n a D a n i e c , L e c h M a ś l a n k i e w i c z ,
A g n i e s z ka P i e t r z y kow s ka
ARKADY KUBICKIEGO ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE
STOISKO 17