Upload
cz27
View
63
Download
1
Embed Size (px)
Citation preview
Тема уроку: Перетворення виразів, що містять степінь з цілим показником
Мета уроку:
Навчальна:систематизувати і поглиблювати знання учнів з теми. Закріпити навички розв’язування вправ. Розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.
Розвиваюча: розвивати пізнавальну активність, мислення, увагу, пам'ять, вміння слухати товариша. Розвивати правильну математичну мову.
Виховна: виховувати інтерес до математики через міжпредметні зв’язки. Виховувати цілеспрямованість, надбання системи цінностей через спийняття афоризмів і крилатих фраз.
(Слайд 1,2)
Тип уроку:урок закріплення знань.
ХІД УРОКУ:
Епіграф:
«Нехай хтось спробує викреслити
з математики степені, і він
побачить,що без них далеко не
поїдеш»
(Слайд 3)
І. Організаційний момент
Вчитель: доброго дня, шановні гості і дорогі діти.
Тим, хто навчає математиці,
Тим, хто вчить математику,
Тим, хто знає і любить математику,
І тим, хто ще не знає, що він любить математику
Присвячується сьогоднішній урок.
Скажіть, діти, а які асоціації у Вас викликає слово «УРОК»? Давайте спробуємо розкласти це слово по буквах:
У-успіх
Р-радість (від успіху)
О-обдарованість (адже кожна людина обдарована, проте не кожна свій дар розвиває)
К-колектив (ми з Вами живемо і працюємо у класному колективі, і тому мусимо один одного підтримувати і допомагати)
Отже, я впевнена, що на сьогоднішньому уроці нас чекає успіх і радість. І ми, працюючи у класному колективі, будемо розвивати свою обдарованість.
Будьте уважні на уроці: думайте, запитуйте, пропонуйте. Адже ще стародавній грецький вчений Аристотель вважав, що запитання є переходом від незнання до знань. Дійсно це так, адже вони допоможуть нам розглянути вивчені теми глибше, пов’язати їх з раніше вивченим матеріалом, з матеріалом інших предметів.
Отже, тема сьогоднішнього уроку: «Перетворення виразів, що містять степінь з цілим показником»
У КОЖНОГО З Вас на парті лежить тест на зрівнювання. Ваше завдання, написати в зошитах номер питання і через риску- номер відповіді, яка цьому питанню відповідає. (Слайд 4)
Теоретичні питання Тест на зрівнювання
№з/п Запитання №в/в Відповідь1 Дайте визначення степеня з
натуральним показником.1 При піднесенні до степеня додатнього
числа отримуємо додатнє число2 Як називається число, яке ми
підносимо до степеня? 2 Число, до якого ми підносимо основу
степеня, називається показником
3 Як називається число, до якого ми підносимо основу степеня?
3 Число, яке ми підносимо до степеня,називається основою
4 Яке число ми отримуємо при піднесенні до степеня додатнього числа?
4 При піднесенні до степеня від’ємного числа з непарним показником отримуємо від'ємне число
5 Яке число ми отримуємо при піднесенні до степеня від’ємного числа з непарним показником?
5 Степенем числа а з натуральним показником п, більшим за 1, називається добуток п множників, кожен з яких дорівнює а.
6 Яке число ми отримуємо при піднесенні до степеня від’ємного числа з парним показником?
6 При діленні степенів з однаковими основами, основу залишаємо ту саму, а від показника степеня діленого віднімаємо показник степеня дільника
a m: а n = a m- n
7 Сформулюйте правило множення степенів з однаковими основами
7 Степінь числа ɑ, яке не дорівнює 0, з показником 0, дорівнює 1.
а0=1, при а≠08 Сформулюйте правило
ділення степенів з однаковими основами
8 При піднесенні степеня до степеня, основу залишаємо ту саму, а показники степенів перемножуємо
(a m) n = a m ·n
9 Чому дорівнює степінь числа а з показником 0?
9При піднесенні до степеня від’ємного числа з парним показником отримуємо додатнє число
10 Як піднести степінь до степеня?
10При множенні степенів з однаковими основами, основу залишаємо ту саму, а показники степенів додаються a m ·а n = a m+ n
11 Сформулюйте правило піднесення до степеня добутку
11п-ий степінь добутку, дорівнює добутку п-их степенів множників (а·b·c)n = а n ·b n ·c n
Відповіді до тесту(висвітлюються на презентації)
1-5; 2-3; 3-2; 4-1; 5-4; 6-9; 7-10; 8-6; 9-7; 10-8; 11-11. (Слайд 5)
А тепер, заповніть ланцюжок обчислень (записаний на дошці)
•
Підніміться по математичних сходинках (записаних на дошці)
•(-5 )
2
А тепер, з висоти сходинок, подивимося, як же використовується степінь з цілим показником в інших предметах. І давайте почнемо з біології.
Чи знаєте Ви що таке Червона книга України? А коли вона створена, знаєте? (висвітлюється на презентації)
Так от, Червона книга України- це анотований і ілюстрований перелік рідкісних видів та видів, що знаходяться під загрозою зникнення рослин і тварин на території України. (Слайд 6)
Рік затвердження Червоної книги України ви дізнаєтеся, коли розв'яжете усно такі приклади (записані на дошці)
а) = (1)
б) = (9)
в)( = (7)
г) =(6)
Отже, рік заснування Червоної книги України-1976.
Подивимося тепет, що там є у Червоній книзі?
Рослини Червоної книги України.
Послухайте будь ласка віршик.
Учись любити все навколо себе:
Траву і квіти, кущик, деревце
Жучка і пташку, і блакитне небо
І синьооке чисте джерельце,
І чисте небо волошкове
Та шепіт ніжних квіт
Вербички листячко шовкове
Весь дивовижний світ!
Поглянь на світ-це дивовижна казка,
А квіти-це, мабудь, душа землі.
Отже, як Ви здогадалися з віршика, мова зараз йтиме про рослини, які занесені до Червоної книги України.
До Вашої уваги пропонується кросворд. Питання до кросворду висвітлюються на презентації (слайд 7). Ви повинні розгадати його і у виділеному стовпці прочитати назву найпершої весняної квітки, занесеної до Червоної Книги України.
1.Як називається вираз ?
2.Показник степеня число …
3.Основа степеня число…
4.Який показник степеня
5. =…
6. Напишіть замість х показник степеня:
7.Дано = . Яку дію треба виконати над показником, щоб
піднести степінь до степеня?
8. =…
9. Напишіть замість х показник степеня:
=
10. - число ɑ в степені 3. А як ще можна назвати цей вираз?
Ключове слово- підсніжник (Слайд 8)/
Підсніжник-це рослина, яка росте в наших лісах. Є білі, але найчастіше зустрічаються сині і голубі.І ця тендітна рослинка, яка нам сповіщає про прихід весни- занесена до Червоної книги України.
Рослини Червоної книги України.
А тепер ми дізнаємося про тварин наших лісів, які теж занесені до Червоної книги України, наприклад, бобер. Що ми знаємо про бобра?
Розглянемо приклад (записаний на дошці)
= (10)
Ми отримали число 10. Виявляється, що довжина тіла бобра-10дм.
Бобри-справжні інженери. Вони орудують своїми зубами з фантастичною швидкістю: 2-3хв і осика, товщиною в руку падає. (Слайд 9)
Завдання, пов’язане із здоров’ям людини.
Східна мудрість говорить:
«Якщо ти думаєш на рік вперед-посади насіння. Якщо ти думаєш на десятиліття вперед-посади дерево. Якщо ти думаєш на століття вперед-виховай людину» (Слайд 10). Адже людина-це досконалість в природі. (Слайд 11) Але для того, щоб вона могла використовувати всі блага життя, насолоджуватися його красою-дуже важливо мати добре здоров’я. А для цього потрібно щодня вживати вітаміни, мінерали і якісні продукти.
ВІТАМІНИ.
1)1,5
2) -
3) 0,6
4) 3,2
5)
6)-1,6
Інформація про вітаміни ( Слайд 13)
Вітамін А-регулює обмінні процеси в шкірі, слизових оболонках очей, дихальних та сечових шляхів, травного каналу. Він підвищує опірність організму до інфекційних хвороб.
Він міститься – в риб'ячому жирі, печінці, нирках, молочних продуктах, курячих яйцях, ікрі осетрових риб.
Вітамін С відповідає за імунітет,цілісність стінок судин.
Міститься в лимонах,шипшині,червоному перці, смородині, цибулі.
Вітамін В6 - регулює стан нервової системи, попереджує запалення шкіри, підтримує здоров'я зубів та ясен.
Міститься у м'ясі тварин, птахів, рибі, гречаній, перловій і ячмінній крупах, пшоні, хлібі з борошна грубого помолу.
Дефіцит вітаміну Д призводить до зниження міцності кісток.
Вітамін Е необхідний для нормального фізичного і психологічного розвитку.
Міститься в маслі, зелені, молоці, яйцях, печінці, м’ясі, а також в зародках злакових. (Слайд 12)
Мінерали (Слайд 14)
Виконай те дії, і дізнайтеся, які мінеральні речовини і мікроелементи необхідні вашому організмові для повноцінного розвитку.
1) кальцій
2) натрій
3) залізо
4) калій
5) фтор
Інформація про мінерали (Слайд 15)
КАЛІЙ – сприяє виведенню рідини із організму
КАЛЬЦІЙ – необхідний для побудови і формування костей і зубів.
ЗАЛІЗО – необхідне для утворення гемоглобіну – переносника кисню до всіх органів організму людини.
ФТОР – необхідний для утворення емалі на зубах.
Висновок.
Отже, сьогодні на уроці ми повторили теоретичний матеріал щодо степеня з цілим показником і його властивостей, закріпили вміння застосовувати ці знання при розв’язуванні вправ.
Діагностика емоційного стану
Пропоную проаналізувати свй настрій і емоційний стан після проведеногоуроку, результат данного аналізу представити у вигляді смайлика на полях зошита.