Upload
others
View
4
Download
0
Embed Size (px)
Citation preview
Konspekt lekcji języka angielskiego
Poziom edukacyjny: szkoła podstawowa, klasa 4
Nauczyciel: mgr Agata Waltrowska
Czas trwania zajęć: 1 godz. dydaktyczna
Podręcznik: English Class 1, Unit 7- Lesson1
Temat lekcji: Wild animals.
CEL GŁÓWNY: poznanie słownictwa związanego z dzikimi zwierzętami: elephant, monkey, tiger, giraffe, lion, crocodile, kangaroo, fish, whale, snake, butterfly, frog, bird, monkey
CELE SZCZEGÓŁOWE - uczeń potrafi:
• nazwać dzikie zwierzęta i poprawnie wymówić słowa
potrafi pogrupować zwierzęta na wodne, latające i lądowe potrafi zaśpiewać w języku angielskim („Who took the cookie from the cookie jar?”);
METODY I TECHNIKI PRACY:
praktyczne problemowe aktywizujące
POMOCE DYDAKTYCZNE: tablica interaktywna lub komputer z rzutnikiem podręcznik, ćwiczenia, zeszyt piosenka zadania z nazwami zwierząt- online z https://learningapps.org/2443779,
https://learningapps.org/1931703 etablica Librus
Przebieg zajęć:
1. Powitanie uczniów w języku angielskim, uczniowie również odpowiadają w języku angielskim. Czynności porządkowe takie jak sprawdzenie obecności, przygotowanie się uczniów do zajęć, przygotowanie nauczyciela do zajęć.
2. Pogadanka wstępna: nauczyciel zapisuje na etablicy Librus temat lekcji.
Wspólnie z uczniami sprawdza, czy uczniowie pamiętają nazwy dzikich zwierząt z lat ubiegłych
3. Poznawanie słownictwa:
• Nauczyciel prosi uczniów o otworzenie podręcznika na stronie 94, unit 7 Animals. Prosi o zapoznanie się z ilustracjami dzikich zwierząt i upewnia się, czy znane są zwierzęta przedstawione na ilustracji w formie pytań:
What’s the animal with a long neck? A giraffe!
What’s the animal with big ears? An elephant!
What’s the animal in picture number 5? A monkey!
……
• Nauczyciel prosi uczniów o zapoznanie się z zadaniem 2 na str. 95 i prosi o powtarzanie usłyszanych słów:
bird, butterfly, crocodile….. Następnie sprawdza, czy wszystkie słowa są zrozumiałe dla uczniów
• Uczniowie mają za zadanie ustnie dopasować zwierzęcie do wykonywanych przez nie czynności np. I can fly! spider / bird, I can swim! whale / butterfly 5/95
Uczniowie wklejają do zeszytu tabelkę Załącznik 1 i uzupełniają. Uczniowie za podniesieniem ręki zgłaszają się do odpowiedzi lub nauczyciel prosi sam.
Flying animals Animals in the water Land animals
• Następnie każdy uczeń ma za zadanie podejść do tablicy interaktywnej i wykonać z zadanie: Polecenie: Znajdź pary. Memory game. https://learningapps.org/2443779
• Uczniowie kolejno podchodzą do tablicy/komputera i wykonują następne zadanie Dopasowują dźwięk do obrazka: https://learningapps.org/1931703
uczniowie śpiewają piosenkę „Who took the cookie from the cookie jar”.
Jeśli zostanie czas: zadanie na Quizlet:Uczniowie wykonują zadanie na dopasowywanie: https://quizlet.com/246497101/match
5. Na podsumowanie zajęć Pożegnanie. Ewaluacja lekcji Walizka i kosz.