18
ВІДОМОСТІ ПРО ВЧИТЕЛІВ МК НІМЕЦЬКОЇ ТА ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ ТА ФРАГМЕНТИ ВІДКРИТИХ УРОКІВ

Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

ВІДОМОСТІ ПРО ВЧИТЕЛІВ

МК

НІМЕЦЬКОЇ ТА

ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ

ТА

ФРАГМЕНТИ ВІДКРИТИХ УРОКІВ

Page 2: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Сман

Надія Віталіївна

учитель англійської та

французької мови,

спеціаліст І категорії,

заступник директора з

навчально-виховної ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО:

"Учень - це таємниця, розгадці якої варто

присвятити ціле життя"

Самоосвіта Сман Н. В. має такий напрямок: «Практична реалізація

компетентністого підходу до організації освітнього процесу через

впровадження особистісно- зорієнтованих технологій,

формування проектної культури вчителя»

Сман Н.В. є заступником директора з навчально-виховної роботи,

виступає на педрадах та засіданнях МК з питань методики навчання та

виховання учнів.

Сман Н.В. володіє високим рівнем професійної підготовки, якість

навчання учнів висока, підтвердженням чого є щорічні призери предметної

олімпіади, конкурсів, турнірів тощо. Навчально-методична робота вчителя

спрямована на удосконалення змісту навчального процесу, впровадження нових

інформаційних технологій, втілення нових методів навчання. Творча діяльність

з дітьми являє собою кращий варіант втілення педагогіки співробітництва, що

передбачає дружні стосунки між учителем та учнем і взаємну зацікавленість

спільною справою.

Page 3: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

У 2014-2015 н.р. учні Лазарева Карина (4-Б клас) та Кулачинська Тетяна

(6-Б клас) були призерами районого та міського туру Всеукраїнських олімпіад з

французької мови.

За результатами навчання і виховання учнів нагороджена Грамотою

відділу освіти і науки Запорізької міської адміністрації, Грамотою відділу

освіти Малиновської райадміністрації, Грамотою Одеської гімназії №8 за

високий рівень професіоналізму та за сумлінне ставлення до виконання

службових обов’язків.

Фрагменти відкритого уроку французької мови, який провела Сман.В.Н у 6-Б

класі:

«La météo»

(Прогноз погоди)

(За навчальним комплексом Amis et companie 2,

видавництво Clé international).

Цілі уроку

Практичні:

� розвивати вміння аудіювання;

� формувати навички вживання граматичних структур з дієсловом faire,

структури il y a та різних прикметників для опису погоди;

� розвивати вміння діалогічного і монологічного мовлення.

Освітня: розширювати знання учнів про погоду у різних містах світу.

Розвивальні: розвивати фонематичний слух, пам’ять, мовну здогадку.

Обладнання уроку: навчальний комплекс Amis et compagnie-2 (підручник,

зошит, аудіо записи, відео «La météo de Too Вo», картки для виконання

завдання).

Перебіг уроку

І. Організація класу

1. Привітання

Pr.: Bonjour, les élèves.

Cl.: Bonjour, madame.

Pr.: Asseyez-vous.

2. Ознайомлення з темою уроку.

Pr.: Notre thème d’aujourd’hui est «La

météo». Nous allons parler du temps, de la

météo, nous allons répéter les mots que nous

avons appris à la dernière leçon,nous allons écuter la météo de Too Bo et à la fin de

notre leçon nous allons présenter la météo dans les villes différentes du monde.

Page 4: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

ІІ. Основна частина уроку.

1. Мовленнєва зарядка

Pr.: Maintenant je vous propose de vous saluer.

Bonjour, Nadine

Comment ça va?

Merci, Catherine

Comme ci, comme ça.

Bonjour Marie

Bonjour Remi

Comment vas-tu?

Très bien, merci.

Je suis garçon

Je m’appelle Gaston

J’ai dix ans et demi

Voilà ma biographie

3. Монологічне мовлення

Maintenant, regardez le tableau et décrivez les dessins.

Quelle saison est-ce ? Qu’est-ce que vous pouvez dire ?

4. Аудіювання діалогу. Контроль розуміння. Діалогічне читання учнів.

Ouvrez vos livre à la page 100. Trouvez, s’il vous plaît, l’exercice 1. Ecoutez ce

dialogue et puis nous allons le lire.

(Прослуховування діалогу та його читання по ролям).

Regardez les images et décrivez le temps.

5. Фізкультхвилинка

Je pense que vous êtes déjà fatigués. Je vous propose de vous reposer un peu et de

chanter notre comptinette. Qui veut aller au tableau.

2. Актуалізація вивчених лексичних одиниць.

Maintenant votre devoir est d’écouter l’enregistrement et réponre à la question Quel

temps fait-il ?

1. Il fait beau ou il fait mauvais ?

2. Il y a du vent ou il pleut ?

3. Il y a du l’orage ou il y a du soleil ?

4. Il fait chaud ou il fait froid ?

5. Il y a des nuages ou le soleil brille ?

6. Il fait lourd ou il neige ?

Page 5: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

3. Монологічне мовлення

Maintenant, regardez le tableau et décrivez les dessins.

Quelle saison est-ce ? Qu’est-ce que vous pouvez dire ?

4. Аудіювання діалогу. Контроль розуміння. Діалогічне читання учнів.

Ouvrez vos livre à la page 100. Trouvez, s’il vous plaît, l’exercice 1. Ecoutez ce

dialogue et puis nous allons le lire.

(Прослуховування діалогу та його читання по ролям).

Regardez les images et décrivez le temps.

5. Фізкультхвилинка

Je pense que vous êtes déjà fatigués. Je vous propose de vous reposer un peu et de

chanter notre comptinette. Qui veut aller au tableau.

Page 6: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Кірік

Ірина

Володимирівна

Вчитель німецької мови

Одеської гімназії №8 Одеської області,

Педагогічне кредо

Педагогічне покликання неможливе без гармонії серця

й розуму. Вчитель-це людина, яка здатна спуститися

з висоти своїх знань до незнання учня і разом з ним

дістатися вершини.

Відзначена грамотами управління освіти і науки Одеської міської ради,

Грамотою відділу освіти Малиновської райадміністрації м. Одеси,

нагороджена Дипломом ІІ ступеню за участь у ярмарку педагогічних ідей,

на якій було представлено роботу «Інноваційні технології на уроках

німецької мови»

Науково-методична проблема,

над якою працює Кірік Ірина Володимирівна:

«Розвивальне навчання на уроках німецької морви як основа

розвитку творчих здібностей гімназиста»

Кірік І. В. вважає, що творчий підхід до побудови уроку, добір активних

та особистісно-орієнтованих форм і методів його проведення, вправ і завдань,

текстів і речень, які відповідають рівневі підготовленості й інтересам учнів,

Page 7: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

забезпечують належні знання. Це засвідчує, що єдиний шлях, який веде до знань –

це діяльність, прагнення зробити кожний урок уроком учнів.

Учитель вміє організувати пошукову діяльність учнів, активізувати роботу їх

думки на кожному етапі уроку. Велику увагу приділяє емоційному фону уроку і

спілкуванню з учнями, створенню мікроклімату поваги і чуйності.

Використовуючи у своїй роботі креативно-розвивальні завдання вчителька

розвиває у своїх учнях:

глибину і об’ємність знань, уміння застосовувати їх у різноманітних

ситуаціях, формувати стійку потребу до постійного відновлення знань і

придбання інших;

цілеспрямоване прагнення до істини, здатність глибоко проникати у

сутність проблеми, знаходити зв’язки між явищами;

можливість заохочувати творчу самостійність, прагнення до

самовдосконалення, до свідомого розвитку і формування своїх здібностей

до творчості, прагнення до самореалізації.

Вчителька організовує і проводить декади німецької мови свята, наприклад:

«Різдвяні свята» , «Дні Європи».

Учні Кірік І.В. постійно беруть учать у всеукраїнських учнівських олімпіадах

з німецької мови, конкурсах. У 2012-2013 н.р. учениця 7(11)-Б класу Кочерова

Олена стала переможцем районного етапу МАН з німецької мови.

Систематично працює над професійним

зростанням, самостійно опановує нові технології та

передовий педагогічний досвід, спілкується з

учителями області й України, приймає активну участь

у районих, міських та обласних семінарах для вчителів

німецької мови, має друковані роботи.

Page 8: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Фотоматеріали відкритих уроків та заходів Кірік І.В.

Page 9: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Педагогічне кредо:

Видеть в человеке хорошее всегда трудно. Хорошее в человеке

приходится всегда проектировать, и педагог это обязан

делать. Он обязан подходить к человеку с оптимистической

гипотезой, пусть даже с некоторым риском ошибитьсяю.

Макаренко А.С.

Учень – це не посудина, яку треба наповнювати, це – факел,

який треба запалити.

Стародавня мудрість

Вчитель Майстренко Ірина Іванівна педагог за покликанням, вона має

достатній рівень кваліфікації, гаряче любить свою роботу, працює вдумливо,

творчо, стимулює учнів до поглиблення знань, активізує їх мислення і пізнавальну

діяльність. Ірина Іванівна систематично поповнює свої знання досягненнями

педагогіки та психології, цікавиться новинками методичної літератури.

Науково-методична проблема, над якою працює Майстренко Ірина

Іванівна: «Використання технологій інтерактивного навчання для

підвищення мотивації у вивченні німецької мови»

Результативність навчання учнів Майстренко І.І. досягається завдяки

виконанню державних навчальних програм, дотримання «Державного

стандарту базової середньої освіти» (освітня галузь «Іноземні мови»),

вища кваліфікаційна категорія, педагогічний стаж 13 років,

переможець міського конкурсу «Учитель року 2011» з номінації

«Німецька мова», переможець міського конкурсу «Класний керівник року 2015»

Page 10: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

використанню інноваційних педагогічних технологій, особистісно

орієнтованого, системного та компетентнісного підходу у викладанні німецької

мови, різних типів та форм уроків, індивідуальної та диференційованої роботи з

учнями.

Предметні олімпіади , конкурси, турніри ( в районі, місті, області, Україні)

виявили кращих учнів вчителя:

з/п

Рік

Кількість учнів, які посіли

призові місця у

всеукраїнській олімпіаді з

німецької мови

П І

клас

Район Місто Область

1 2010-2011 2 1 - Паламарчук Вікторія - ІІІ місце, 10 (6) А

клас

Зикіна Вікторія - ІІ місце, ІІІ місце, 10

(6) А клас

2 2011-2012 3 1 - Паламарчук Вікторія - ІІІ місце, 11 (7) А

клас

Зикіна В.- ІІІ місце, 11 (7) А клас

Колтун Євген – ІІІ місце 9(5) - А клас

3 2012-2013 1 1 - Птиця Дар’я - ІІІ місце, 10 (6) А клас

4 2013-2014 3 2 Птиця Дар’я - ІІІ місце, 11 (7) А

клас

Переуда Анастасія – ІІІ місце, 9 (5) А

клас

Герасімова Яна – І місце 4 (8)А клас

5 2014-2015 5 2 - Богданова Аліна – ІІ місце, 4 (8)А клас

Ташпулатова Ксенія - ІІІ місце 9(5) - А

клас

Переуда Анастасія – ІІ місце, 10 (6) А

клас

Самбукіна Діана - І місце, ІІІ місце, 11

(7) А клас

Прокопенко Анастасія - ІІмісце, ІІІ

місце, 11 (7) А клас

Учні, які приймали участь у всеукраїнській предметній олімпіаді «Олімпус»

«Весняна сесія»:

Самбукіна Діана 7А – лауреат (8 місце)

Майстренко Софія 2В – лауреат (10 місце)

Всеукраїнський конкурс з німецької мови «Орлятко»

Page 11: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Богданова Аліна 3А клас – срібний сертифікат (2013-2014 н.р.)

Майстренко Софія 2В – бронзовий сертифікат (2014-2015 н.р.)

Має друковані роботи власних авторських методичних розробок уроків

з німецької мови в науково-методичних фахових журналах, а саме:

Вікторина «Подорожуємо Німеччиною» (ж-л «Німецька мова в школі»,

2011, №7-31),

Aufgaben zum Thema „Ostern“ (ж-л «Німецька мова в школі», 2012, № 4-

40),

План конспект уроку з німецької мови для учнів 8 класу «Märchenstraße»

Сертифікат видавничої групи «Основа» «Учительський журнал on-line»_

2012

Відкритий урок у 5 класі «Das ist meine Familie» Сертифікат видавничої

групи «Основа» «Учительський журнал on-line» 2012

Конспект уроку з німецької мови. Тема «Das schmeckt gut» Сертифікат

видавничої групи «Основа» «Учительський журнал on-line» 2013

Конспект уроку з німецької мови на тему «Німеччина – країна та люди»

Сертифікат Методичного порталу, 2013

Урок німецької мови «Eine Reise planen» Сертифікат видавничої групи

«Основа» «Учительський журнал on-line» 2014

Урок німецької мови «In einer Kantine» Сертифікат видавничої групи

«Основа» «Учительський журнал on-line» 2014

Розробка уроку «Die Wettervorhersage.» з німецької мови в 6 класі.

Сертифікат видавництво «Плеяди» Форум педагогічних ідей.

Майстренко

Page 12: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

І.І. бере активну участь у роботі МК Одеської гімназії № 8, систематично

проводить відкриті уроки, виступає з доповідями з питань методики на

засіданнях МК, семінарах для вчителів німецької мови, класних керівників.

Нагороджена Грамотою відділу освіти і науки Одеської

облдержадміністрації, Почесною грамотою управління освіти та науки

Одеської міської ради, грамотою відділу освіти Малиновської

райадміністрації, 2011р., Почесною грамотою управління освіти та науки

Одеської міської ради 2015р.

Page 13: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО:

Створити особистісно зорієнтовану систему

навчання, запалити в учнях жагу творчості,

виховати учня, здібного перевершити свого учителя

Вчитель Сабондаренко Віра Григорівна володіє особистісними якостями,

що відповідають найвищим вимогам: любов до дітей, відданість педагогічній

праці; володіє різними методами і прийомами навчання, наділена педагогічною

інтуїцією, ерудицією, високим рівнем загальнолюдської культури, користується

авторитетом серед колег.

Самоосвіта Сабондаренко В. Г. має такий напрямок:

«Проектна методика на уроці німецької мови як основа розвитку

творчих здібностей гімназиста»

Сабондаренко В.Г вважає, що творчий підхід до побудови уроку, добір

активних та особистісно-орієнтованих форм і методів його проведення, вправ і

завдань, текстів і речень, які відповідають рівневі підготовленості й інтересам учнів,

забезпечують належні знання. Це засвідчує, що єдиний шлях, який веде до знань –

це діяльність, прагнення зробити кожний урок уроком учнів.

Велику увагу приділяє емоційному фону уроку, позакласній роботі і

спілкуванню з учнями, створенню мікроклімату поваги і чуйності.

Чорненька

Людмила

Юріївна

учитель української мови

та літератури

Чорненька

Людмила

Юріївна

учитель української мови

та літератури

Чорненька

Людмила

Юріївна

учитель української мови

та літератури

Чорненька

Людмила

Юріївна

учитель української мови

та літератури

Чорненька

Людмила

Юріївна

учитель української мови

та літератури

Сабондаренко

Віра Григорівна

учитель німецької мови

спеціаліст І категорії

Педагогічний стаж - 13 років

Page 14: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Сабондаренко В.Г. щорічно бере активну участь в організації та

проведенні Днів Європи в гімназії.

Учні Сабондаренко В. Г. щорічно приймають учать у всеукраїнських

олімпіадах з німецької мови. У 2024-2015 н.р. учениця 6 (10) класу

Молодзановська Владислава була переможницею міського та обласного туру та

учасницею республіканського туру всеукраїнських олімпіад з німецької мови.

Фрагменти відкритого уроку німецької мови, який провела Сабондаренко

В.Г. у 6-А класі: “ Шкільне життя. Молодіжний проект“

Мета навчальна: Навчати і допомагати учням працювати над проектом.

Проектну діяльність розглядати як основний вид пізнавальної діяльності учнів.

Навчати учнів планувати свою діяльність, правильно сформулювати тему і мету

проекту, здійснювати пошук та аналіз необхідної інформації, виконувати

експерименти,що стосується теми проекту, представляти результати

Page 15: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

дослідження та грамотно здійснювати доповідь

Розвивати навички читання, аудіювання, монологічного та діалогічного

мовлення. Активізація лексичного матеріалу до теми уроку.

Хід уроку:

I. Підготовка до прийняття іншомовного мовлення.

1. Організаційний момент.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Показ відеоролику “ Niemand ist Perfekt “. “Ніхто не досконалий“.

II. Основна частина уроку.

1. Контроль домашнього завдання.

Учні повинні були приготувати дві презентації на тему „ Wo und wie kann

man sich engagieren? “ .

Робота по групах. Одна група

складається із 7 учнів, які працюють

над проектом „ Unsere Hilfe den alten

Menschen “. Друга група складається

із 8 учнів, які працюють над проектом

„ Unsere Hilfe den kranken

Kindern”.

Після того, як учні прочитають свою доповідь, інші учні ставлять

виступаючому запитання за змістом доповіді.

2. Аудіювання з виведенням на комунікацію.

Учні прослуховують текст “ Більше інформації про проект “, що

записаний на магнітофон. Підручник, Впр.12, стор.47.

Завдання для учнів: Уважно прослухати інтерв’ю німецьких школярів.

Розповізти, про що вони дізналися. Як працюють німецькі школяри над

проектом?

Учні відповідають на питання вчителя.

1. Розвиток навичок читання.

Page 16: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Підручник, Впр.13, стор.47. Робочий зошит, Впр.12 (в), стор.55

Завдання для учнів: Учні читають два текста і письмово висловлюють свою

думку, щодо прочитаного. Потім учні

відповідають на питання вчителя, що

стосується змісту тексту.

4.Розвиток навичок

монологічного мовлення.

Учитель пропонує учням порівняти

роботу над проектом німецьких і

українських школярів. Учні висловлюють свою думку.

Мета: Розвиток монологічного мовлення. Формування зв'язністі, логічністі

викладу думки і структурно - композиційна завершеність висловлювання,

повнота висловлювання , лексико-граматична правильність.

III. Заключна частина уроку.

1.Домашнє завдання. Проектна діяльність “ Наша допомога людям похилого

віку “ і “ Допомога тяжко хворим дітям “ .

2.Підведення підсумків уроку.

Учитель запитує учнів:

– Сподобався їм урок чи ні ?

– Чим сподобався? Що найбільш сподобалося?

– Що вони сьогодні для себе нового і цікавого дізналися?

3. Оцінки. Учитель оцінює учнів.

Page 17: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Педагогічне кредо

«Даруй себе дітям! Будь терплячим і будь готовим до

зустрічі з ними в дитинстві!

Амонашвілі.

Тема самоосвіти: «Інноваційні технології на уроках

французької мови як основа розвитку творчих здібностей

учнів»

Москаленко А.Г. вважає, що у школі важливо зацікавити учнів у вивченні

іноземної мови, викликати в них позитивне ставлення до предмета,

вмотивувати необхідність і значущість володіння іноземною мовою як

неповторним засобом міжкультурного спілкування. Вона має виховувати

комунікативні потреби у пізнанні інших країн і народів, у пошуку друзів не

тільки для спілкування, але й для розв'язання певних проблем власної

життєдіяльності. В своїй роботі також широко застосовую метод проектів, що є

однією з технологій, що забезпечує особистісно - орієнтоване виховання й

навчання, який можна визначити як дослідницьку діяльність учня, що

припускає досягнення певного результату через розробку проблеми.

Москаленко

Антоніна Георгіївна

учитель французької мови

спеціаліст І категорії

Педагогічний стаж - 37 років

Page 18: Інформація про вчителів МК та фрагменти відкритих уроків

Досвід дав свої плоди. Учні одержують високі результати під час

проведення контрольних робіт, беруть активну участь в олімпіадах,

вирізняються загальним рівнем мислення і загальної ерудиції. Так у 2014-2015

н.р. 4 учні Москаленко А.Г. прийняли участь і стали переможцями у районному

турі Всеукраїнської олімпіади з французької мови, а саме: Іпатьєва – ІІІ місце,

Бабюк Вадим, 6 (10)-Б клас – ІІІ місце, Овсюхно Юлія6 (10)-Б клас – ІІІ місце,

Пасібаєва 7(11)-Б клас, ІІ місце.