Upload
orest-znak
View
1.643
Download
0
Embed Size (px)
Citation preview
Хід засіданняХід засідання1. Про підсумки 1. Про підсумки IIII етапу етапу
Всеукраїнських олімпіад.Всеукраїнських олімпіад.2. Методична майстерня. Бінарні 2. Методична майстерня. Бінарні
уроки. Мета, результати та уроки. Мета, результати та особливості. Вознюк Л.І. особливості. Вознюк Л.І.
3. Тренінг “Шлях до творчості”3. Тренінг “Шлях до творчості”4. Про призначення стипендії імені 4. Про призначення стипендії імені
Дарії Ковальської кращим знавцям Дарії Ковальської кращим знавцям математики.математики.
5. Різне (видавнича діяльність, 5. Різне (видавнича діяльність, ЗНО…).ЗНО…).
МЕТА: Вдосконалення форм МЕТА: Вдосконалення форм і методів викладання і методів викладання
предметів предметів природничо-природничо-математичного циклуматематичного циклу
Прийом: Інтерактивна вправа “Розсипані слова”
необхіднонеобхіднощось новещось нове
побачитипобачитищось нове щось нове
ЩобЩоб
зробитизробити
““Щоб побачити щось нове, Щоб побачити щось нове, необхідно зробити щось необхідно зробити щось
нове”нове”
Г. ЛіхтенбергГ. Ліхтенберг
Підсумки другого етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики у 2015/2016 н. р.
Перше місце
Перше місцеГригорович Олег 9 кл. Гевко Я.Й.
Третє місцеКозак Олена 11 кл. Гевко Я.Й.Антоник Анастасія 10 кл.Гевко Я.Й.Кучма Павло 9 кл. Знак О.Л.Романяк Богдан 8 кл. Знак О.Л.
Підсумки другого етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій
у 2015/2016 н. р.Перше місце
Антоник Анастасія 10 кл. Гевко Я.Й.Друге місце
Козак Олена 11 кл. Гевко Я.Й.Жук Марта 11 кл. Знак О.Л.
Третє місцеКімакович Віталій 10 кл. Гевко Я.Й.Шуфлат Роксоляна 10 кл. Знак О.Л.Кучма Павло 9 кл. Знак О.Л.
Підсумки ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2015/2016 н. р.
Перше місцеКвас Валерія 9 кл. Одинак С.З.
Друге місцеЩипель Максим 10 кл. Войцеховський О.Р.
Третє місцеАнтоник Анастасія 10 кл. Войцеховський О.Р.Григоровичу Олег 9 кл. Одинак С.З.Нестор Юрій 8 кл. Одинак С.З.Лучечко Діана 7 кл. Федуняк О.І.
Підсумки ІІ етапу Всеукраїнськоїучнівської олімпіади з математики
Перше місцеАнтоник Анастасія 10 кл. Роман Л.В.Квас Валерія 9 кл. Колечко М.В.Гуняк Владислав 8 кл. Вознюк Л.І.
Друге місцеБакалік Назарій 7 кл. Лужецька О.В.
Третє місцеЩипель Максим 10 кл. Роман Л.В.
Інтегрований урок — це в основному урок систематизації та узагальнення знань,
умінь і навичок учнів, його структурою є: повідомлення теми, цілей та зав дань уроку; мотивація навчальної
діяльності учнів; актуаліза ція та корекція опорних знань; повторення й аналіз основних фактів, подій, явищ; творче
перенесення знань і навичок учнів у нові ситуації; узагальнення та системати зація знань учнів, основних ідей
та наукових теорій, предметів, що є складо вими інтегрованого уроку. Завдання вчителя полягає в тому, щоб встановлювати міжмред метні зв'язки для розробки інтегрованих уроків та їх проведення. Визначення теми уроку, обговорення його змісту й методики проведення,
складання плану вимага ють творчого підходу та комбінованого погляду на тему. Інтегровані уроки цілеспрямо вані й певною мірою знімають кордони
предметного викладання, допомага ють учням емоційно й системно сприймати запропонований матеріал, реалізу ють принципи єдності навчання і виховання, наочності, доступності, самостійно сті, активності – учні вчаться
співпрацювати.
Гармонічні коливання
Інтегрований урок математики і фізики в 10 класі
Мета: формувати математичну та фізичну компетентність учнів
Дидактична
Розвиваюча
Виховна
ДИДАКТИЧНА
вчитися будувати графік функції гармонічних коливань;
формувати вмінь перетворювати графік тригонометричних функцій;
вчити «читати» графіки тригонометричних функцій та будувати їх;
вивчити фізичний зміст величин, що входять в рівняння
гармонічного коливання
показати межпредметний зв’язок областей математики,фізики, інформатики;
Розвиваюча
розвивати дослідницьку та пізнавальну діяльність учнів;
розвивати комунікативні здібності учнів;
формувати мислення (аналізувати, систематизувати, узагальнювати,гнучкість)
Виховна
виховувати охайність, культуру поведінки та мови;
сприяти розширенню кругозору учнів
формувати науковий світогляд учнів.
Завдання уроку:
Розвивати дослідницьку та пізнавальну діяльність учнів. Показати практичне застосування гармонічних коливань. Показати взаємозв’язок між основними поняттями фізики та
алгебри. Розвивати комунікативні здібності учнів. Гармонічні коливання вивчаються в курсі алгебри та фізики.
Таким чином, ми будуємо місток: вивчаючи поняття в одному курсі, складаємо базу для іншого курсу. Повторюючи потім ці поняття в курсі алгебри та фізики, ми закріпимо його на практичному рівні.
Структура уроку:
Організаційний момент 2 хв Постановка цілей уроку. Мотивація
навчальної діяльності. 5 хв Вивчення нового матеріалу. 35 хв Закріплення матеріалу. 30 хв Підсумок уроку.10 хв Домашнє завдання. 5 хв
Постановка цілей уроку. Мотивація навчальної діяльності. Фізик: Відомий
італійський вчений Галілей говорив: «Філософія написана в тій величній книзі, яка завжди відкрита в нас перед очима (я маю на увазі Всесвіт), але яку неможливо зрозуміти, якщо заздалегідь не вивчити її мову».
Математик: Її мова – це мова математики. Математика здавна має репутацію найточнішої галузі знань і є надійним знаряддям розкриття таємниць природи
Постановка проблемного питання: Математик: Приємно
розпочати урок з такого прекрасного музичного супроводу. Та, сподіваюсь, присутні в цьому факті
вбачають й іншу сторону.
Фізик: А ось ми в них зараз і запитаємо. Як ви думаєте, що пов’язує музику з темою нашого уроку?
Звучання струни, рух маятника, морські припливи, найрізноманітніші біоритми живих організмів – все це лише окремі приклади у нескінченній множині коливних або періодичних явищ.
Математик: А щоб описати їх, поставити на службу, людям треба побудувати математичні моделі таких явищ. Математичний опис періодичних процесів створювали вже вчені стародавнього світу. Так, вавилонські астрономи деякі закономірності руху Місяця і Сонця виразили у вигляді спеціальних таблиць, які вони назвали функціями. Теорія тригонометричних функцій, яку ми вивчали, теж є однією з найдавніших моделей періодичних явищ.
Вивчення нового матеріалу Сьогодні на уроці ми продовжимо
вивчення тригонометричних функцій. Мета нашого уроку – розглянути
приклади коливальних рухів, описати їх за допомогою математичних законів; навчитися будувати графіки тригонометричних функцій.
Y=cosx
y=sin x
Y=sin(2x)
Y= sin (2x + 2π/3)
y = 3 sin (2x + 2π/3)
Чим відрізняються дані графіки?
Закріплення нового матеріалу Фізик: Людина зустрічається з коливаннями і
використовує їх у різних сферах своєї діяльності. У яких саме?
Математик: Та чи завжди коливання є корисними?
Фізик: Вібрації. Математик: Зрозуміло, що вібраційна
хвороба – це дуже серйозне захворювання .Люди яких професій можуть захворіти нею?
Підсумок уроку Фізик: Завершуємо урок.
Хочеться підкреслити, що коливання не є одним із типів руху в ряді інших, а являють собою фундаментальне явище, елемент того таємничого «алфавіту», за допомогою якого природа створює все, що нас оточує.
Математик: Отже, друзі, чи згодні ви з тим, що глибокому дослідженню фізичних процесів допомагає математика? Тож що потрібно для того, щоб дослідити фізичне явище? А які моделі і методи ми використовували сьогодні?
Фізик: На сьогоднішньому уроці ми ще раз переконалися в тому, що математичні теорії є надійним знаряддям у розкритті таємниць природи. А коливання, про які ми говорили сьогодні, якщо будуть контролюватись людиною, будуть приносити велику користь. Але вони можуть перетворитися і на заклятого ворога. Тому треба вивчати коливання, знати їх властивості. І тут без математичних розрахунків точно не обійтись.
Математик: А я не втримаюсь, щоб не процитувати слова індійського математика Бхаскара ІІ (ХІІ ст.): «Я глибоко шаную математику, бо ті, хто знайомі з нею, вбачають у ній засіб до розуміння всього існуючого».
Домашнє завдання: Творча робота. Уявіть собі, що вас
сьогодні запросили на міжнародний симпозіум з дослідження коливальних процесів . З якого питання ви змогли б виступити? Напишіть короткий зміст свого виступу на цьому симпозіумі.
Креативність, як внутрішній ресурс людини, - важливий фактор розвитку творчої
особистості.
У кожної людини є внутрішній ресурс, потенціал, тобто КРЕАТИВНІСТЬ.Креативність – це здатність особистості до конструктивного, нестандартного мислення і поведінки. Під креативністю розуміють також здатність людини відмовитися від стереотипних методів мислення і знаходити все нові способи вирішення проблем. Іншими словами – КРЕАТИВНІСТЬ – це швидкість, точність, оригінальність мислення, багата уява, почуття гумору, а також впевненість у собі і цілеспрямованість. Краще зрозуміти феномен креативності нам допоможуть такі вправи.
Вправа 1. Ця вправа направлена на усвідомлення кожним
учасником групи свого досвіду життя у сучасному мінливому світі.
У наш важкий час відбувається дуже багато різних змін. Одні – приємні, хороші. Інші – погані, навіть катастрофічні. Але всі вони якимось чином діють на кожного з нас.
Зараз вам необхідно буде риси характеру і особливості поведінки людини розділити на дві групи:
а) риси характеру, які допомагають жити у сучасному мінливому світі,
б) риси характеру, які ускладнюють наше життя у сучасному світі.
1. любов до людей, оптимізм;2. прийняття себе і світу у всіх його проявах;3. невпевненість у собі;4. вміння оцінити проблему очима інших;5. упередженість;6. занижена самооцінка;7. комунікабельність;8. бажання допомогти людям;9. надмірна прихильність до принципів;10. несамостійність;
допомагають
ускладнюють
11. формалізм, заорганізованість;12. мрійливість, вміння фантазувати;13. стереотип у мисленні та поведінці;14. тривожність;15. амбіційність;16. рішучість, цілеспрямованість, наполегливість;17. почуття гумору;18. впевненість у собі;19. оригінальність мислення;20. багата уява.
допомагають
ускладнюють
Вправа 2Вправа дає можливість усвідомити бар’єри
креативностіКожен предмет має своє пряме
призначення. Наприклад, молотком – забивати цвяхи. Але часто ми використовуємо предмети не за призначенням. Наприклад: молотком можна притримати папери на столі; використати як якір під час будівельних робіт; як ручку для важкої сумки.
Завдання. Назвати нестандартний спосіб використання
даного предмета.Предмети: кулькова ручка, чашка, указка,
газета, ложка, книжка.
Вправа 3Вправа направлена на розвиток уяви, а також здатності бачити різні сторони однієї проблеми, розвиває гнучкість мислення.ЗавданняНазвати плюси (позитивні сторони) і мінуси (негативні сторони) якоїсь неймовірної, фантастичної ситуації.
Ситуації:•Всі люди на Землі вдень сплять, а вночі працюють.
•Навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується 1 грудня. Канікули – з 1 грудня по 1 березня
•Всі люди на Землі говорять однією мовою.
++--
Вправа 4 Розвиває асоціативне мислення, гнучкість і
швидкість думкиЗавданняОтримавши м’яч, і, почувши іменник, ви називаєте
слово-асоціацію, яке виникло відразу ж після почутого іменника.
Думати і відповідати потрібно дуже швидко. Кожен учасник називає своє слово-асоціацію.
Асоціації:Україна – Асоціації за кольором: сонце – Асоціації за емоціями: радість – Асоціації за почуттями: кохання - Що буває холодним?
Підведення підсумків тренінгуОтже, креативність є важливим фактором
розвитку особистості і визначає її готовність змінюватися, відмовлятися від стереотипів.
Креативність – це здібності, якими хоч і в різній мірі, але володіє кожна людина.
Креативна людина більш приваблива у спілкуванні, вона притягує до себе інших, з нею легко і цікаво.
Креативність багато в чому визначає успіх справи і діяльності людей багатьох професій.
Різне (видавнича Різне (видавнича діяльність, ЗНО,…).діяльність, ЗНО,…).
Будь обережним! Будь обережним! Не помились!Не помились!Не нашкодь!Не нашкодь!Будь надією для учня! Будь надією для учня! Даруй себе дітям!Даруй себе дітям! Шалва АмонашвіліШалва Амонашвілі