21

урок слова назви предметів

  • Upload
    -

  • View
    52

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: урок слова   назви предметів
Page 2: урок слова   назви предметів

Тема. Уявлення про слова - назви предметів. Вимова і написання слова портфель.

Мета. Дати уявлення про слова - назви предметів; учити спостерігати за лексичним

значенням слова; учити ставити питання до назв предметів і назв істот ; закріпити вимову і написання слова портфель; розвивати спостережливість, увагу, кому- нікативність мовлення школярів; виховувати працелюбність.Обладнання. Предметні малюнки.Хід урокуI. Організація класу до уроку.II. Каліграфічна хвилинка.М Мо сл во мова слово Мово рідна, слово рідне,Хто вас забуває,Той у грудях не серденько,А лиш камінь має.(С. Воробкевич )- Знайдіть у вірші звертання.III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.- З чого складається наша мова? З чого складаються речення?- Слова - це частини мови, кожне слово щось означає. Про значення слів ми будемо говорити на наступних уроках. Сьогодні ми починаємо вивчати слова, які означають назви предметів.IV. Вивчення нового матеріалу.1. Слово вчителя.- Книжка, дошка, кабінет,Печиво, повидло, мед,Чоботи, штани, кашкет,Мотоцикл, велосипед - Знайте, діти, наперед:Кожен з них - це є предмет.То ж хто це і що це - вже не секрет.Ім’я своє й назву має кожен предмет.- А на які питання відповідають ці слова, ви дізнаєтесь, прочитавши правило на с.87.2. Робота з підручником. Вивчення правила на с.87.3. Вправи на правильну постановку питань хто? і що? до слів.- Пограємо у гру. Ви будете виходити до дошки, братимете картки з питаннями хто? або що?, а потім називатимете предмет, зображений на картці.Зразок. Що це? Це - м’яч.

Page 3: урок слова   назви предметів

Хто це? Це - їжак.4. Виконання вправи 184, с. 86.- Розгляньте малюнки. Дайте відповіді на питання.Які слова відповідають на питання хто? Які слова відповідають на питання що?- Запишіть за зразком.- Зверніть увагу на слово портфель. Запам’ятайте його правопис. Поділіть

слово на склади.5. Виконання вправи 186, с. 86.- Які слова треба записати в другу колонку?- Запишіть слова за зразком.- Чому до слів першої колонки ставиться питання хто?, а до слів другої -

питання що?- Усно складіть з кожною парою слів речення.У. Фізкультхвилинка.

Гра «Естафетну паличку передай - слово називай». ( Діти передають один одному паличку, називаючи слова, які відповідають на питання що? Потім гра продовжується із словами, які відповідають на питання хто? )У І. Узагальнення і систематизація знань.1. Гра « Добери слова».- Усно доберіть кілька назв предметів. На які питання вони відповідають?Іграшки —Звірі - Птахи —Овочі - Фрукти - Професії-2. Самостійна робота. Виконання вправи 187, с. 88.

Перевірка виконаного.3. Розвиток мовлення. Вправа 188, с. 88.- Прочитайте текст. Про що він?- Підготуйте розповідь про те, що міг би розповісти портфель про свого

неохайного господаря.- Запишіть заголовок і відповідь. Які ці речення за метою висловлювання?VII. Підсумок уроку.- З яким словами ми сьогодні ознайомились?- Які слова відповідають на питання що?, а які на питання хто?- Вимову і написання якого слова треба запам’ятати?VIII. Домашнє завдання.Вправа 189, с. 89.

Тема. Розпізнавання слів - назв предметів за питаннями хто? що? Складання речень.

Page 4: урок слова   назви предметів

Мета. Учити розпізнавати слова - назви предметів за питаннями хто? що?; закріплювати знання про слова - назви предметів, розвивати вміння висловлювати свою думку, виховувати любов і шану до хліба.Хід урокуI. Організація класу до уроку.II. Перевірка домашнього завдання.- Прочитайте слова, що відповідають на питання хто? Що вони означають?- Прочитайте слова, що відповідають на питання що? Що вони означають?III. Каліграфічна хвилинка.X Хл хліб хлібороб комбайн На полях комбайни збирають хліб.- Назвіть слова в реченні, які означають назви предметів.- Поділіть слово комбайни на склади.ГУ. Засвоєння знань про слова - назви предметів.1. Відгадування загадки. Вправа 190, с. 89.- Прочитайте і відгадайте загадку.- Перевірте за першими буквами рядків, чи правильно ви назвали відгадку.- На яке питання відповідає слово хліб?2. Розвиток зв’язного мовлення.- Розкажіть, як вирощують хліб. Які роботи виконують на полях? Які етапи

потрібно пройти, перш ніж зерно стане хлібом?3. Бесіда про значення хліба.- Хліб завжди був найдорожчим скарбом для людини. Вшановуючи його,

хлібину клани на вишитий рушник. Хлібом-сіллю на рушнику зустрічали дорогих гостей.Хліборобство - велика наука. Виникла ця наука ще в прадавні часи.Первісна людина вживала в їжу дике колосся. З часом люди зрозуміли, що

зернятка можна сіяти. Відтоді передають люди вміння ростити хліб. Зараз навчилися захищати його від шкідників і стихійного лиха, вирощувати пшеницю, яка не боїться ні морозів, ні засухи.- Прочитайте прислів’я про хліб. Як ви їх розумієте?Лежачи на печі, не скуштуєш калачі.Як нема дощу в час, то не буде хліба в нас.Хліб - всьому голова.4. Виконання вправи 191, с. 89.- А чи знаєте ви, які вироби виготовляють з борошна?- Розгляньте малюнки і назвіть кулінарні вироби. На які питання

відповідають ці слова?- Випишіть з поданих слів назви виробів з борошна.- А які вироби з борошна печуть ваші мами й бабусі?

Page 5: урок слова   назви предметів

5. Самостійна робота. Виконання вправи 192, с. 90.Перевірка виконання.V. Фізкультхвнлинка.Ой, росло у полі жито,Добрим дощиком полите.Жито стигло, достигало,Колосочками кивало.А ти, Киве, не кивай,А на вулицю тікай!VI. Закріплення вивченого матеріалу.1. Робота в парах. Вправа 193, с. 90.- Запишіть речення за зразком.- На яке питання відповідають слова, що ви вставляли? Що вони означають?2. Повторення правила на с. 91.3. Коментоване письмо.Виконання вправи 194, с. 91.- Прочитайте. До кожного слова ставте питання. Записуйте лише слова -

назви предметів.VII. Підсумок уроку.- Про які слова ми говорили на уроці?- Що ви запам’ятали?VIII. Домашнє завдання.Вправа 195, с. 91.- Спишіть вірш. Усно поставте питання до виділених слів.

Тема. Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Змінювання іменників за зразком «один - багато». Складання речень.

Мета. Ознайомити учнів з формами іменників в однині і множині ( без уживання термінів ); закріплювати вміння групувати предмети за родовими та видовими ознаками; розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас; нагадати правила користування побутовими електроприладами.

Обладнання. Предметні малюнки.Хід урокуI. Організація класу до уроку.II. Актуалізація опорних знань.1. Каліграфічна хвилинка.За за єць заєць По стежині через ліс мокру моркву заєць ніс.- Поставте питання до виділених слів.- До яких слів ставиться питання хто?, а до яких що?2. Відгадування загадок.

Page 6: урок слова   назви предметів

В один стовпчик запишіть слова-відгадки, що відповідають на питання хто?, а в другий - на питання що?

* Воно говорить, грає, новини сповіщає. (Радіо ).* Хто хвіст лишає, а від ворогів тікає?(Ящірка )* Хоч не шию я ніколи,

А голок завжди доволі. ( їжак )* Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)* Крил не має, а гарно літає. ( Сніг)* Хату на хаті має,

жабам рахунок знає. ( Лелека )* Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю.Сам високий я на зріст.Замість рота в мене хвіст. (Слон)

* Мию, мию без жалю,Мию там, де брудно;Цю роботу я люблю,Та від неї худну. (Мило)III. Повідомлення теми та мети уроку.- Слова, які відповідають на питання хто? або що?, можуть означати назву

одного предмета або означати багато предметів.IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Гра «Подивіться навкруги»- Подивіться навкруги. Назвіть предмети, яких в класі багато. Назвіть

предмет, який в класі один.2. Робота з предметними малюнками.Діти по черзі підходять до дошки, вибирають картку, називають предмет, зображений на ній, і слово, що буде означати багато таких предметів.3. Робота з підручником. Вправа 196, с. 91.- Запишіть назви предметів.- Усно складіть з ними речення.- Усно змініть слова, щоб вони означали багато предметів.- Які прилади в вашому домі працюють за допомогою електрики?- Розкажіть, яких правил треба дотримуватися при користуванні цимиелектроприладами?4. Робота в парах. Виконання вправи 197.- Назвіть зображені на малюнках предмети.- Запишіть їх назви у дві групи: посуд і меблі.- Перевірте виконання один в одного.

Page 7: урок слова   назви предметів

- Замініть слова так, щоб вони означали багато предметів.- Знайдіть слова в рамочці на с. 92. Повправляйтесь в їхній правильній

вимові.Запам’ятайте написання.V. Фізкультхвилинка.Пострибаєм, як зайчата,Політаєм, як пташата,Потанцюємо ще трішки,Щоб спочили ручки, ніжки.Всі веселі? От чудово!А тепер до праці знову.- Які ви почули слова, що означають назви багатьох предметів?VI. Узагальнення і систематизація знань.1. Виконання вправи 198, с. 93.- Прочитайте текст. Скільки речень в другому абзаці? Які вони за метою

висловлювання? До чого спонукають?- Виділені назви предметів змініть за зразком і запишіть.- Відгадайте загадку.- Прочитайте слова в рамочці на с. 93. Попрацюйте над їхньою вимовою,

запам’ятайте правопис.2. Самостійна робота. Вправа 199.Перевірка виконання.УИ. Підсумок уроку.- Що нового дізналися на уроці?- Назвіть пари слів, що називають один предмет і багато предметів.УПІ. Домашнє завдання.Вправа 200. З поданих слів складіть речення. Запишіть їх за зразком.

Тема. Змінювання слів за зразками: один - багато. Вимова і написання слів календар, ясен, черевики.Мета. Учити змінювати слова за зразком: один - багато; закріплювати уміння

розрізняти слова, які означають один предмет і слова, які означають багато предметів; удосконалювати навички каліграфічного письма; розвивати зв’язне мовлення, поглиблювати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Обладнання. Картки з зображенням птахів.Хід урокуI. Організація класу до уроку.II. Перевірка домашнього завдання.- Прочитайте, які речення ви склали зі слів.

Page 8: урок слова   назви предметів

- Назвіть слова, які означають багато предметів.III. Актуалізація опорних знань.- Що ви можете розказати про слова, що означають назви предметів?- Пограємо в гру «Впіймай слово». Коли ви почуєте слово, що означає один предмет, плесніть в долоні один раз. Коли почуєте слово, що означає багато предметів, плесніть в долоні тричі.Жуки дзижчать в садочку літом,По стежці жабка - плиг та плиг!Жоржини квітнуть жовтим цвітом,Кружляють бджоли біля них.Зима морозяна надворі,Замети білі на землі.Зоріють в небі ясні зорі.Заснули зайчики малі.Дивись, який новий годинник Висить на стінці нині в нас.Усі години та хвилини Ми вивчили, щоб знати час.(Н. Забіла)IV. Повідомлення теми і завдань уроку.- Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати слова, що означають назви

предметів, змінюватимемо їх за зразком: один - багато.V. Сприймання та усвідомлення матеріалу.1. Каліграфічна хвилинка.я се се ле ле ле че че ре ре ясен календар черевики- Поставте наголос в словах.- Складіть звукову схему слова ясен.- Поділіть всі слова на склади.- Чи всі слова можна перенести? Чому?2. Колективна робота. Виконання вправи 201.- Прочитайте виразно лічилку.- Знайдіть пояснення слова причілок.- Випишіть з лічилки назви предметів, які відповідають на питання хто?- Які з цих слів означають один предмет, а які багато?3. Самостійна робота. Зміна слів за зразком.Вправа 202, с. 94-95.Перевірка виконання.4. Фізкультхвилинка.5. Робота в парах. Виконання вправи 203, с. 95.- Прочитайте текст.- Про що ви з нього дізналися?

Page 9: урок слова   назви предметів

- Перелічіть назви птахів, які зустрічалися в тексті.- На які питання відповідають ці слова?- Попрацюйте в парах. Запишіть слова за зразком.- Перевірте роботи один в одного. Вкажіть товаришу на помилку.VI. Узагальнення і систематизація знань.1. Гра «М’яч передавай - багато предметів називай».

Перший гравець називає предмет і передає м’яч другому. Другий гравець повинен взяти м’яч і назвати це слово в множині. Передаючи м’яч іншому, сказати своє слово в однині, і так далі.2. Творчий диктант.- Я буду диктувати слова, що означають один предмет, а ви будете

записувати слова, що означають багато предметів.Гай, сад, дитина, вчитель.

3. Розгадування ребусу на с. 95.VII. Підсумок уроку.- Що ми сьогодні вивчали?VIII. Домашнє завдання.

Вправа 205. Виділені слова змініть так, щоб кожне з них означало один предмет. Запишіть.Тема. Закріплення знань про слова - назви предметів. Удосконалення тексту.Мета. Закріпити знання про слова, що означають назви предметів; учити удосконалювати текст шляхом заміни слів контекстними синонімами; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.Хід урокуI. Організація класу до уроку.II. Перевірка домашнього завдання.- Прочитайте, як ви змінили слова, щоб кожне з них означало один предмет.

Скільки назв предметів вжито у вірші? Як пишеться слово шістнадцять?III. Каліграфічна хвилинка.К Ка ко зап ковзаниКатруся любить кататися на ковзанах.- Поділіть слово ковзани на склади.IV. Закріплення знань про слова - назви предметів.1. Робота з підручником. Виконання вправи 206, с. 96. Добір слів, близьких за

значенням.- Запишіть відповіді на запитання.- Чи одну й у ж людину називають ці слова? На які питання вони відповідають?- Ким ви будете в кінотеатрі? На концерті?

Page 10: урок слова   назви предметів

- Тобто одну людину можна назвати різними словами.2. Розвиток усного мовлення.- А як вас називає мама?- А якими словами ви можете назвати маму?- Розкажіть про свою маму, використовуючи ці слова, щоб уникнути повторення.3. Робота над віршем Н. Забіли «Черепаха».- Послухайте уважно вірш і скажіть, якими словами поетеса замінює слово

черепаха? (Звір, вона, боягузка.).На грядці, де росла редиска,Сидить якийсь незнаний звір:На спині в нього чорна миска І ніжки висунулись з дір.Та це ж, звичайно, черепаха!І як вона прийшла сюди?Ой черепахо-бідолахо,Ти ж тут загинеш без води!..А ми цю чорну боягузку,Що вся сховалась під щитом,Мерщій загорнемо у хустку І понесемо всі гуртом.І примчимо єдиним махом В кущі до річки, до води.Отут спокійно, черепахо,Живи й далеко не ходи!4. Фізкультхвилинка.5. Робота над удосконаленням тексту. Вправа 208, с. 97.- Прочитайте текст. Які недоліки ви в ньому знайшли?- Які слова в тексті повторюються? Замініть деякі з них, щоб уникнути повтору.- Запишіть удосконалений текст.Перевірка виконаного.- Доберіть заголовок до тексту.- Чому в кінці останнього речення стоїть знак оклику? Яке це речення за

метою висловлювання?6. Письмо з пам’яті. Вправа 207, с. 97.- Прочитайте виразно вірш.- Що означають слова неминуче, з хвилини на хвилину?- Вивчіть вірш та запишіть його з пам’яті.- Перевірте написане.V. Підсумок уроку.- Що навчилися робити на сьогоднішньому уроці?

Page 11: урок слова   назви предметів

VI. Домашнє завдання.Вправа 209, с. 97. Прочитайте і спишіть вірш. Підкресліть назви предметів.■6Тема. Узагальнюючий урок про слова - назви предметів.Мета. Закріпити знання про слова - назви предметів; засвоювати вимову і правопис нових слів; виховувати культуру мовлення; розвивати діалогічне мовлення. Обладнання. Предметні картки, роздаткові картки.Хід уроку.I. Організація класу до уроку.II. Перевірка домашнього завдання.- Скільки речень у вірші? Які вони за метою висловлювання? Чому в

останньому реченні вжито знак оклику?- Прочитайте назви предметів, які ви підкреслили. Поставте до них питання.III. Каліграфічна хвилинка.

Ве ее дь ведмідьВзимку ведмідь спить у барлозі.

- Складіть звукову модель слова ведмідь.IV. Закріплення знань.1. Вибірковий диктант.- Запишіть слова, що означають назви предметів.

Мальована колисочка,Малесенька дитиночка,Та пухові подушечки,Та шовкові пелюшечки.

- Які з цих слів означають багато предметів?2. Робота з предметними картками.- Подивіться, що зображено на картках. Запишіть назви цих предметів у два

стовпчики. В перший - слова, що відповідають на питання що?, а в другий - на питання хто?

3. Робота з картками.I варіант

Випиши слова, які відповідають на питання хто?Лисиця, школа, мама, Оленка, зима, клас, діти, зошит, черевики, ворона,

учитель, ранок, дівчинка.II варіант

Випиши слова, які відповідають на питання що?Петрик, лінійка, квітка, море, мороз, тато, колесо, сестричка, кіно, олівець,

ластівка, молоко.III варіант

Page 12: урок слова   назви предметів

Спиши. Утвори пари слів за зразком ( один - багато )Вчитель - ...Олівець - ...Олень — ...Зоря- ...Крило- ...Дерево- ...Сніг- ...Мороз- ...4. Ознайомлення з написанням і вимовою назв днів тижня. Вправа 210, с. 98./ - Прочитайтетекст. Які його дійові особи?

V- Про що вони розмовляли?- Приготуйтеся читати текст за особами. Правильно інтонуйте речення.- Які речення за метою висловлювання зустрічаються в цьому тексті?- Назвіть по порядку всі дні тижня. Запишіть їх назви, користуючись підручником.5. Фізкультхвилинка.6. Робота з текстом. Вправа 211, с. 98.- Прочитайте текст, замінюючи малюнки словами.- Подумайте, якими словами можна замінити слово ведмідь, щоб уникнути повтору? Колективний запис тексту з коментуванням.Самостійне виконання завдання 2. Перевірка.Гра «Я знаю...»За завданням вчителя діти називають 5 слів - назв предметів певної групи ( посуд, меблі, учнівське приладдя, професії тощо ).Зразок. Я знаю 5 назв меблів: диван, стіл, стілець, крісло, шафа.8. Розвиток діалогічного мовлення. Вправа 212, с. 99.- Прочитайте діалог в особах.- Складіть свій діалог, змінивши місце і час.- Запишіть слово театр в зошити. Поділіть його на склади. Запам’ятайте написання.У. Підсумок уроку.- Що ви пам’ятаєте про слова - назви предметів?- Написання яких нових слів ви запам’ятали?УІ. Домашнє завдання.

Вправа 213, с. 99. Спишіть текст, поділіть його на речення. У другому

Page 13: урок слова   назви предметів

реченні підкресліть головні слова. ( За бажанням головні слова можна підкреслити в кожному реченні.)№"■......................................................................................... —Відкритий урокз математики по темі:« Закріплення випадків додаванняі віднімання пов’язанихіз нумерацією чисел »Г 1]1Тема: Закріплення випадків додавання і віднімання, пов'язаних із нумерацією чисел. Прямий кут. Задачі на знаходження третього доданка.Мета: закріпити випадки додавання і віднімання, пов’язані із нумерацією чисел; ознайомити учнів із прямим кутом ; розв’язування задачі на знаходження третього доданка; продовжувати формувати в учнів навички швидких обчислень, уміння розв’язувати задачі різних типів; розвивати мислення, кмітливість; вміння нестандартно мислити; виховувати любов до природи, інтерес до сумісного пошуку, до предмета математики.Обладнання: таблиця, підручник «Математика для 2 класу» М. В. Богдановича, ілюстрації із зображенням моря, річки, струмка, басейна, звукозапис шуму води.Хід уроку.I. Організація класу.Учитель:Любі діти! У наш клас Завітали гості милі,Привітаймо в добрий час Гостей посмішкою й миром.Діти:Ми вам раді, добрі люди,І вітаєм щиро вас,Та запрошуєм ласкаво На урок у другий клас.Учениця:Дзвоник всім нам дав наказ:До роботи взятись враз!Розпочнемо свій урок,То ж назад не зробиш крок.Будем ми трудитись гарно,Не мине й хвилинки марно.Учитель:Давайте прочитаємо з дошки епіграф до нашого уроку.

Page 14: урок слова   назви предметів

Природа так про все потурбувалась, що скрізь ти знайдеш, чого повчитись.Леонардо да Вінчі.II. Оголошення теми та мети уроку.( Тема уроку на дошці.)- Відкрийте підручники на с. 58 - 59. Уважно подивіться і скажіть, що вас

чекає на уроці математики? ( Будемо читати числа, розв’язувати приклади, задачі, розглядати кути.)

- А що нам підказує епіграф до уроку? (Будемо вчитися у природи.)- Для чого вам потрібні всі ці навички? (Відповіді дітей.)(Всі види робіт вивішую на дошці у вигляді краплинок:1-а краплинка -розв язування прикладів;2-а краплинка - розв ’язування задач;3-я краплинка - логічні задачі;4-а краплинка - знаходження прямого кута;5-а краплинка - ігри.)- В кінці уроку ми вияснимо, чи встигли те, що запланували.- Діти, уважно подивіться на ілюстрацію. Що тут зображено? Чи можемо ми

знайти на малюнку те, що цікавить нас на уроці математики? (Ні.)III. Актуалізація опорних знань.1. Мозковий штурм.- Що таке басейн?- Для чого він потрібен людям?- Звідки надходить туди вода?- Що утвориться при додаванні краплинок?- Звідки з’явилась вода в крані?- Із скількох цифр складається двохзначне число?- Що буде, коли ми переставимо місцями доданки?- Куди зникає вода з басейну?(Звучить мелодія - шум води.)- Уявіть собі, що у нас на уроці сталося диво. Підставте руки, ніби ви

збираєте краплинки дощу. Ось так. ( Заходить Капітошка.)- Звідки ти прийшла до нас, маленька крапелько?- Із далекого океану.- Як тебе звати?- Капітошка.- Капітошка поспішала до нас на урок, а щоб не забути, коли їй прийти, вона

намалювала свій портрет. Ось такий. В ньому заховане число, яке?(Запис дати на дошці.)2. Хвилинка каліграфи.

Page 15: урок слова   назви предметів

Запишіть сусідів чисел ЗО, 48, 99.3. Математичний диктант.

Ось що розповіла краплина про себе. Слухайте розповідь Капітошки і записуйте всі цифри, які почуєте, в свої зошити.

Я одна із багатьох краплин великого світового океану, який об’єднує в собі 4 океани і 3 десятки морів. Всього 7 десятків відсотків поверхні Землі покрито водою. У нас на Україні є 2 моря - Чорне і Азовське, а також більше 3 десятків річок. Ваше тіло на 75 відсотків складається з води. Без води ваш організм може прожити тільки 4 доби. Людина випиває протягом дня біля 2 літрів води і в 20 разів більше води використовує для миття посуду і приготування їжі.

( 1,4, 30, 70,2, 30, 75,4, 2, 20)- Назвіть одноцифрові числа. Двоцифрові - підкресліть.4. Робота з підручником.а) № 300, 301 ( усно. )б) Розв’язування прикладів № 302 ( з коментуванням )* Фізкультхвилинка.- А тепер тітонька Сова проведе з вами розминку.Сонечко прокинулось. (Підвестися, потягнутися.)В різні боки повернулось. (Руки в боки, повороти.)Потім весело всміхнулось. ( Усміхнутись один одному.)Кругом себе повернулось. ( Крутитися.)Стали квіти оживати. ( Підвестися, ворушити пальчиками ).Пташки пісеньки співати. ( «Співати» пальчиками.)Діти стали танцювати. ( Танцюють.)Миле сонечко вітати. ( Махати рукою.)- Подякуємо тітоньці Сові за гарні розваги.5. Пояснення прийому обчислення.

Виберіть правильний прийом обчислення числових виразів на додавання і віднімання.65+365 + 3 = (60 + 3) + 5 65 +3= (5 +3 )+6087-587 —5 = (7 —5) + 80 87 —5 = (80-5) + 7- Поясніть свій вибір.6. Геометричний матеріал.Давній він знайомий мій,Кожний кут в ньому прямий.Всі чотири сторони Однакової довжини. Хто я? а) №303.

Page 16: урок слова   назви предметів

б ) Робота з таблицею.7. Робота над задачами.а) Задача 304.б) Задача. На поливання саду витратили 18 відер води: 11 відер - на дерева, решту - на квіти. На скільки більше відер води витратили на поливання дерев, ніж на квіти? Вкажи другу дію для розв’язування задачі.1)18-11 = 7 (в.)2)11-7= 18-7 =IV. Підсумок уроку.- Як ви розумієте вираз «Без води немає життя на землі»?- Що ми повинні робити, щоб зберегти водні багатства?Гра «Докажи слово».Ти маленький, а я ...Ти швидкий, а я ...Ти вузький, а я ...Ти мілкий, а я ...Про одне забула річка,Що вона почалась з ...Оцінювання роботи учнів.V. Домашнє завдання. № 305,306.