Category
Preview:
Izložba:2 - 7. jun 2015. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:7. jun 2015. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Viewing:2 - 7. June 2015. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:7. June 2015. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
1. Stakleni flakonRukom oslikan floralnom ornamentikom. Visina: 28,5 cm € 50
2. Dve staklene krigle sa poklopcima Visina: 22 i 14 cm € 75
3. BombonjeraOko 1900. Posrebrenje, staklo oslikano rukom. Visina: 20 cm. € 125
4. Kristalna činija sa srebrnim rubomRusija. Oko 1900. Prečnik: 17 cm. € 75
5. Kunst porzelan Nemačka. Visina: 18 cm. € 75
6. Tri porcelanske pepeljare Nemačka, Meissen. € 75 (3 kom.)
7. Porcelanski oval, tanjir i supijera Češka. Kloesterle, Thun. Prečnik ovala: 39 cm. € 75 (3 kom.)
8. Porcelanski set za dve osobe Japan. Dve šoljice/tacne i čajnik. Visina: 16,5 cm € 125
9. Kutija za cigareteKraj XIX veka. Drvo, intarzija. Dimenzije: 17x13x10 cm € 75
1 2 3 4
5 6
10. Zlatni prsten s dijamantima Težina: 4,20 gr. Dijamanti: 7 kom x 0,10 ct. (Si, H) € 500
11. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima Težina zlata: 4,40 gr.Dijamanti: 2 kom x 0,15 ct (Si, H); 2x8 kom (0,04ct) € 600
12. Pozlaćeno ogledalo U baroknom stilu. Visina: 128 cm. € 200
13. Pozlaćeno ogledalo u Empire stilu Šlifovano staklo. Dimenzije: 86 x 63 cm. € 225
14. MadonaAustrija, sredina XIX veka. Ulje na limu.Dimenzije: 80x50 cm € 450
15. Ikona Bogorodice MlekopitateljniceKraj XVIII veka. Dalmacija. Ulje i pozlata na dasci, 51x42 cm
€ 2800
Sinkretistička ikona (zastupljene dve konfesije: Pravoslavna i Katolička). Pored Bogorodice se nalaze Sv. Franja i katolička svetiteljka.
16. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)Krvavo zlato28 originalnih drvoreza, 13,5x11,5 cm. 1934. € 450
18. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN RadnikCrtež kredom, 84x60 cm. € 400
20. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989)Beograd Ulje na dasci, 30x42 cm. 1986. Sign. € 300
17. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN Za slobodu12 originalnih drvoreza, 33x26 cm. 1938 . € 200
19. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN Krvavo zlatoDrvorez, 18x15 cm. 1934. Sign. € 150
21. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Plava noć VračarskaUlje na platnu, 46x52 cm. 1996. Sign. € 300
22. MOMA ANTONOVIĆ Cinični osmehUlje na platnu, 35x45 cm, 1977. Sign. € 200
23. MOMA ANTONOVIĆ AktTuš na hartiji, 40x59 cm. Sign. € 100
24. VESNA BAJALSKA (1956)Bez nazivaKomb.tehnika, 30x40 cm. 1991. Sign. € 200
25. BOŽA BABIĆ (1939)LiceKomb.tehnika, 87x57 cm. Sign. € 250
26. BARBARIEN (1963-2013)Žena zmijaUlje na kartonu, 107x73 cm. 1993. Sign. € 2100
27. BOSA BELOŽANSKI TUCAKOVIĆ (1904-1986)Primorsko mestoAkvarel, 12x17,5 cm, Oko 1935. € 350
28. RADIVOJE BERBAKOV (1925-2003)Pejzaž Ulje na lesonitu, 46x63 cm. Sign. € 150
29. LJILJANA BLAŽESKA (1944)PaunUlje na šperu, 57x45 cm. Sign. € 200
30. PAVLE BLESIĆ (1924)BedemUlje na dasci, 69x54 cm. 1986. Sign. € 150
31. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Cveće u vaziUlje na kartonu, 35x56 cm. Sign. € 300
32. DUŠAN BRKIĆ (1913-2000)Pogled sa Golog otokaAkvarel, 33x47 cm. Sign. € 350
33. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Beograd sa UšćaUlje na platnu, 94x153 cm. Oko 1970. Sign. € 1500
34. SLAVA BOGOJEVIĆ CvećeUlje na platnu, 70x50 cm. Oko 1970. Sign. € 700
35. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)KoloUlje na platnu, 43x66 cm. 1981. Sign. € 950
36. MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) BudvaUlje na platnu, 54x65 cm. 1957. Sign. € 9200
Reprodukovano u monografiji Andre Tedesco-a “Marko” na str.81, P.L.A.G.E. Paris, 2002.
37. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Pero Kombinovana tehnika, 51x68 cm. 1979. Sign. € 650
38. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ Pero i kamenUlje na platnu, 65x54 cm. 1986. Sign. € 400
39. STOJAN ĆELIĆ (1925-1992)Kuće u predeluTempera, 17x21 cm. Oko 1970. Sign. € 275
40. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Stobreč kraj SplitaUlje na lesonitu, 51x72 cm. Sign. € 350
41. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)Glava sestreAkvarel, 22x16 cm. Oko 1935. Sign. € 150
42. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)CvećeGvaš na kartonu, 42x60 cm. Sign. € 175
43. VLADIMIR DUNJIĆ (1957)NadzornikAkril na kartonu, 39x31,5 cm. 2000. Sign. € 1200
44. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Un Falso de Chirico - il DuettoUlje na platnu, 90x63 cm. 1976. Sign. € 4000
45. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Dezinformacija yellowUlje na kartonu, 30x30 cm. 1973. Sign. € 300
46. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Dezinformacija whiteUlje na kartonu, 30x30 cm. 1973. Sign. € 300
47. DRAGAN DOBRIĆ (1940)StudenicaUlje na platnu, 37x45,4 cm. 1990. Sign. € 300
48. LJILJANA DREZGA (1947)KockarkaUlje na platnu, 100x70 cm. 1988. Sign. € 700
49. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)Bez nazivaOlovka/fotografija, 25x34 cm. 1985. Sign. € 150
50. MIHAJLO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)FantazijaKomb.tehnika, 47x65 cm. 1986. Sign. € 200
51. SIMONIDA ĐORĐEVIĆ (1964)CvećeUlje na platnu, 33x38 cm. 1992. Sign. € 150
52. MIODRAG DADO ĐURIĆ (1933-2010)Bez nazivaGrafika 38/75, 64x46 cm. Sign. € 300
53. FRANZ EISENHUT (1857-1903)Rabin čita TalmudUlje na platnu, 55x46 cm. 1897. Sign. € 5900
54. MIRO GLAVURTĆ (1932)ŽeneUlje na platnu, 30x60 cm. 2000. Sign. € 1100
55. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Iz PrizrenaUlje na platnu, 65x80,5 cm. Oko 1960. Sign. € 2800
56. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)BikUlje na platnu, 65x84 cm. 1957. Sign. € 2500
57. ILIJA FILIPOVIĆ FILIP ZagrljeniKamen, 48x17 cm. Sign. € 200
58. PETAR GRGEC (1933-2006)Pejzaž na mesečiniUlje na staklu, 30x40 cm. 1979. Sign. € 200
59. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)U ateljeuKomb.tehnika, 42x61 cm. 1969. Sign. € 2200
60. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Mrtva prirodaAkvarel, 19x25 cm. Sign. € 350
61. VINCENC HLOZNIK (1919-1997)PastiricaDrvorez, 50x30 cm. 1948. Sign. € 150
62. NUSRET HRVANOVIĆ (1939)ZovAkvatinta A.O. 48 x 60 cm. 1980. Sign. € 55
63. JAN HUSARIK (1942)PadinaUlje na platnu, 75x55 cm. 1989. Sign. € 250 64. ANTON HUTER (1905-1961)
Baška VodaUlje na kartonu, 26x37 cm. 1952. Sign. € 750
65. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)KompresoristaUlje na platnu, 130x97 cm. 1968. Sign. € 2800
66. ĐORĐE IVAČKOVIĆ (1930-2012)Bez nazivaUlje na platnu, 35x35 cm. 1975. Sign. € 450
67. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Hičkokov svetGrafika dorađena rukom, 50x70 cm. 1974. Sign. € 150
68. BOŽIDAR JAKAC (1899-1989)U Livnu...Akvareli, 25x15+25x15+15x26 cm. 1943. Sign. € 250
69. SLOBODAN JEREMIĆ JEREMIJA U stajiUlje na platnu kaš. na dasku, 33,5x31 cm. 1971. Sign. € 300
70. LJUBINKA JOVANOVIĆ MIHAILOVIĆ (1922)Bez nazivaGrafika 8/30, 49x38 (56x44) cm. Sign. € 150
71. MOMO KAPOR (1937-2010)AnaCrtež flomasterom, 40x28 cm. Sign. € 350
72. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1902-1962)RadnikTuš, 26x19,5 cm. 1941. Sign. € 125
73. DESA KEREČKI MUSTUR (1936)CvećeUlje na lesonitu, 44,5x32,5 cm. 1971. Sign. € 150
74. ILIJA KOLARIĆ (1926-2003)Vojvođanski pejzažUlje na platnu, 70x120 cm. Sign. € 400
75. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)OrkestarUlje na platnu kaš. na lesonit, 132x158 cm. 1981. Sign. € 1500
76. IGNJAT JOB (1895-1936)Bahanalije (Pučka zabava)Olovka i uljani bajc na hartiji, 19x24 cm. Oko 1933. € 2500
77. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)Plava vaza, oranž cvećeUlje na kartonu, 40x30 cm. 1951. Sign. Popisana na str. 150 ( broj 1425) Katalog radova, Irma Lang, Sombor 2010. € 5200
78. SLAVKO KRUNIĆ (1974)GargantuaUlje na platnu, 80x60 cm. 2015. Sign. € 1600
79. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Na plažiUlje na lesonitu,69x58 cm. 1995. Sign. € 350
80. MARA LUKIĆ JELESIĆ (1885-1979)Portret devojčiceUlje na platnu, 32x19 cm. 1926. Sign. € 600
81. PETAR LUBARDA (1907-1974)ObnovaKomb.tehnika, 28x41 cm. 1949. Sign. € 2400
82. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)Na istom mostu IIIUlje na platnu, 120x98 cm. 2003. Sign. € 1500
83. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1932-2004)Crveni kokotGrafika u boji 11/70, 58x48 cm. 1987. Sign. € 125
84. MILAN CILE MARINKOVIĆ (1947)UživanjeUlje na lesonitu, 44x92 cm. 1986. Sign. € 1450
85. MANNIVenecija Ulje na dasci, 30x40 cm. Sign. € 400
86. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Ženski aktAkvarel,35x24 cm. Sign. € 150
87. MILENKO MIHAJLOVIĆ (1953)TerasaUlje na platnu, 76x68 cm. 1985. Sign. € 400
88. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Izvor životaUlje na platnu, 45x35 cm. 2005. Sign. € 650
89. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Glas predakaUlje na platnu kaš. na šperu, 111,5x95,5 cm. 1986. Sign. € 3700
90. MILIĆ OD MAČVE Spaljeno pismoTempera, 33x23 cm. 1955. Sign. € 600
91. MILIĆ OD MAČVE RimOlovka, 25x34 cm. 1982. Sign. € 200
92. MILIĆ OD MAČVE Pomisao na slomDrvorez 1/4, 40x24 cm. 1957. Sign. € 150
93. MILIĆ OD MAČVE AutoportretUlje na kartonu, 25x19 cm. Oko 1950. Sign. € 250
94. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Place Concorde - ParisAkvarel, 50x71 cm. 1962. Sign. € 900
95. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Dama u enterijeruTempera na hartiji, 42x23 cm. 1946. Sign. € 900
96. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Bez nazivaKomb.tehnika, 47x60 cm. 1959. Sign. € 400
97. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Bled posle kišeAkvarel, 30x40 cm. 1949. Sign. € 350
98. RADENKO MIŠEVIĆ (1920-1995)Portret mladića u profiluCrtež tušem, 50x70 cm. 1970. Sign. € 300
99. DRAGUTIN MITRINOVIĆ (1903-1997)JabukeUlje na platnu, 38 x 46 cm. Oko 1935. Sign. € 750
100. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Pejzaž iz MetohijeUlje na platnu, 38x55 cm. Oko 1935. € 6000
101. MILO MILUNOVIĆ RobGrafika 1/4, 19x10 (29x21) cm. Sign. € 500
102. MILO MILUNOVIĆ Obala sa stenamaAkvarel, 13x68 cm. 1963. Sign. € 650Reprodukovano u monografiji “Milo Milunović” Ivane Simeonović Ćelić, na str. 387. Beograd, 1997.
103. MILUN MITROVIĆ (1922-2010)Zrelo žitoPastel na kartonu, 50 x 65 cm. 1982. Sign. € 200
104. MARKLEN MOSIJENKO (1928)KruškeUlje na platnu, 25,5x48,5 cm. Sign. € 350
105. N.N. CvećeUlje na platnu kaš. na karton, 50x50 cm. € 125
106. PETAR OMČIKUS (1926)Plavi ritam (Korzika)Komb.tehnika na kartonu, 106x81 cm. 1954. Sign. € 8000
107. PETAR OMČIKUS GrmTuš na hartiji, 30x35 cm. Oko 1980. € 175
108. BRANKO OMČIKUS (1922-2011)KompozicijaUlje na platnu, 45 x 56 cm.1965. Sign. € 175
109. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)KibiceriAkvarel, 32x21 cm. Oko 1935. Sign. € 450
110. NIKOLA PETKOVIĆ (1893-1952)Planine i pašnjaciPastel, 19x21 cm. 1932. € 450
111. SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKI KonjiUlje na lesonitu, 40x51 cm. 1976. Sign. € 150
112. ILIJA IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)Beograd u decembruUlje na platnu, 30 x 50 cm. 1988. Sign. na poleđini € 175
113. MIHAJLO PETROV (1902-1983)Kompozicija MP2Grafika, A.O. 32x24 cm. Sign. € 150
114. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Motiv iz B. Topole- Crvena kućaUlje na platnu, 54x73 cm. 1955. Sign. € 800
115. PIRELLIPrimorski motivUlje na lesonitu, 60x30 cm. Sign. € 100
116. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)LubenicaGrafika 7/90, 71,5x54,5 (62x48)cm. 1989. Sign. € 100
117. LJUBA POPOVIĆ (1934)Bez nazivaTuš na hartiji, 21x17,5 cm. 1980. Sign. € 250
118. ZLATKO PRICA (1916-2003)DvojeGrafika u boji 11/60, 68x48 cm. 1987. Sign. € 250
119. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Muški aktOlovka na hartiji, 27x21 cm. Oko 1922. Sign. € 525
120. IVAN RADOVIĆ Akt žene koja klečiOlovka i kreda na hartiji, 27 x 18 cm. Oko 1935. € 125
121. IVAN RADOVIĆ KravarAkvarel, 32x24 cm. 1923. Sign. € 650
122. MIODRAG ROGIĆ (1932)KuhinjaUlje na platnu, 70x100 cm. Sign. € 1100
123. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)Mrtva prirodaAkril na platnu, 80x100 cm. 1984. Sign. € 500
124. KOSTA ANGELI RADOVANI (1916-2002)IgraGrafika 51/200, 61x42 (40x37) cm. 1979. Sign. € 150
125. MATO ROGOŠIĆ Bez nazivaGrafika 52/90, (29x21) (60x40)cm. 1985. Sign. € 150
126. ARPAD ROMEK (1883-1960)Mrtva prirodaUlje na platnu, 79x60 cm. Oko 1920. Sign. € 600
127. ALPAR ŠANDOR (1892-1943)PredeoBakropis u boji, 15x19 cm. 1920. Sign. € 150
128. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)KompozicijaGvaš na hartiji, 10x12,5 cm. Sign. € 100
129. FEĐA SORETIĆ (1930)PoljeUlje na lesonitu, 51x67 cm. 1983. Sign. € 450
130. MILOŠ SARIĆ (1927-2005)Kompozicija IKolaž, 69x49 cm. 1986. Sign. € 150
131. MILOŠ SARIĆ Kompozicija IIKolaž, 69x49 cm. 1986. Sign. € 150
132. MILOŠ SARIĆ Bez nazivaCement, 41x17x10 cm. 1963. € 300
133. MILOŠ SARIĆ BlokMermer, 18x14x13 cm. 1985. € 300
134. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)KontrabasAkvarel na hartiji, 17x18 cm. Sign. € 150
135. DRAGIŠA STANISAVLJEVIĆ (1921-2012)Sveta PetkaDrvo, 40x24 cm. Sign. € 500
136. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Primorsko mestoUlje na kartonu, 57x73 cm. 1963. Sign. € 800
137. BRANKO LALE STANKOVIĆ LovranUlje na kartonu, 70 x 50 cm. 1959. Sign. € 750
138. MILAN STAŠEVIĆ (1946)ProlaznostUlje na platnu, 40x30 cm. 2007. Sign. € 450
139. ŽARKO STEFANČIĆ (1950)Nedeljno popodneUlje na platnu, 91 x 60 cm. 1982. Sign. € 400
140. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)Portret damePastel, 64x48 cm. 1942. Sign. € 800
141. BORIVOJE BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)Portret žene u crnoj haljiniUlje na platnu, 55x42 cm. Oko 1904. Sign. € 2200
142. DRAGUTIN ŠEGINA (1899-1974)Pogled na DubrovnikUlje na platnu kaš. na karton, 29x43 cm. Oko 1920. Sign. € 950
143. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)Motiv sa PetrovaradinaOlovka na hartiji, 30x23 cm. Oko 1935. € 200
144. BOGDAN ŠUPUT RuševinaUlje na platnu, 38x53 cm. 1937. Sign. € 3900
145. RADOMIR STEVIĆ RAS (1931-1982)Portret ženeAkvarel, 53x50 cm. 1980. Sign. € 300 146. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)
Fenjer (Venecija)Tuš i akvarel, 27x21 cm. 1937. Sign. € 750
147. IVAN TABAKOVIĆ Step by stepIntervencija na fotografiji, 30x25 cm. 1960. Sign. € 650
148. IVAN TABAKOVIĆ Glava žene iz profilaIntervencija na fotografiji, 26x24 cm. 1961. Sign. € 650
149. IVAN TABAKOVIĆ Kosmonaut IITuš, 17x11 cm. 1961. Sign. € 200
150. IVAN TABAKOVIĆ Žena kosmonaut IOlovka na hartiji, 18x13 cm. 1960. Sign. € 300
151. ĐURĐE TEODOROVIĆ (1907-1986)Prag-HradčaniTuš/akvarel, 14x23 cm. Sign. € 200
152. ĐURO TILJAK (1895-1965)Sa otoka VisaUlje na platnu, 74x92 cm. Oko 1935. Sign. € 3200
153. OLIVER TIHI (1943-1995)KlovnUlje na hartiji, 56x39 cm. Sign. € 350
154. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)ZnakUlje na platnu, 65x54 cm. 1979. Sign. € 925
155. LAZAR VOZAREVIĆ (1925-1968)ParTempera na kartonu, 36x46 cm. Oko 1956. Sign. € 2500
156. VLADIMIR STOJANOVIĆ (1924-2013)PijacaUlje na kartonu, 25 x 35 cm. Oko 1950. Sign. € 125 157. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)
Bez nazivaTuš na hartiji, 40x28 cm. 1988. Sign. € 150
158. JEFTA VANČETOVIĆ (1894-)Rimski bunarUlje na platnu, 42x55 cm. 1927. Sign. € 350
159. TIVADAR VANJEK (1910-1981)Pred ogledalomUlje na platnu, 85x66 cm. Sign. € 500
160. BILJANA VILIMON (1951)Viđenje XXVIIKombinovana tehnika, 43x48 cm. 1976. Sign. na poleđini. € 300
161. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI (1932-1997)AdelaGrafika 21/25, 47x34 cm. 1987. Sign. € 150
162. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)Bez nazivaUlje na platnu, 115 x 130 cm. Oko 1970. Sign. € 3200
163. STANKO ZEČEVIĆ (1954)Devojčica i petaoUlje na platnu, 100x80 cm. 1995. Sign. € 900
164. OLIVERA ILIĆ VUKAŠINOVIĆ (1912-?)Motiv sa SaveAkvarel, 26x40 cm. Oko 1955. Sign. € 125
165. DUŠICA ŽARKOVIĆ OpuštanjePastel i akvarel, 55x75 cm. Oko 1975. Sign. € 250
166. ALEKSANDAR ZARIN (1923-1998)Đura JakšićBronza, Visina:20 cm. Sign. € 300
Recommended