AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com
Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

Izložba:24 - 28. februar 2021. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Aukcija:28. februar 2021.. godine. Vreme: 18hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Viewing:24 - 28. February 2021. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Auction sale:28. February 2021. (6 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

7. Srebrni držač za čašuCarska Rusija. Žigovi: 84, kontrolora: VI, majstora: A.Š. 1894, St. Petersburg. Visina: 9,5 cm. Težina: oko 180 gr. € 265

8. Figura dostojanstvenika sa ceremonijalnim mačemKina, oko 1900. Slonovača. Visina: 30,5 cm. € 950

9. FrutijeraOko 1900.Bronza, brušeno staklo.Dimenzije: 38x25x19 cm. € 200

4. Christofle doza za šećer Francuska. Visina: 16,5 cm. € 130

5. Srebrna korpa sa ručkomCarska Rusija. Žigovi: 84, majstora: A.K. 1879. Dimenzije: 24x19 cm. Težina: 750 gr. € 1250

6. Srebrna čašica na stopiCarska Rusija, kraj XIX veka. Žigovi: 84, žig majstora. Visina: 9 cm. € 80

1. VazaOko 1900. Staklo, oslikano emailom. Visina: 19 cm. € 50

2. Porcelanski flakon Rusija, kraj XIX veka. Visina: 17 cm. € 130 3. Art Deco karafindlNemačka. Art.Krupp, Berndorf. Visina: 16 cm. € 130

3 1 2 4

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

10. LampaOko 1900. god. Polirani mesing. Visina: 54 cm. € 375

11. LampaMajolika, staklo i mesing. Visina: 51 cm. € 250

12. Sat u Empire stiluDrvo, pozlata. Visina: 76 cm. € 300

13. Omega zlatni džepni sat Švajcarska. Art Deco.Zlato 585. Prečnik: 4,7 cm. € 800

14. Pozlaćeno ogledalo u baroknom stiluVisina: 90 cm. € 150

15. Ram za slikuDrvo i slonovača (Intarzija), Magreb. Dimenzije: 49 x 43 cm. Unutrašnji otvor: 33 x 26 cm. € 250

16. ZAHARIJE ORFELIN (1726-1785) Manastir KrušedolBakrorez, ploča iz 1775. 94x65 cm. € 375

17. Ikona Sv LukaOko 1700. Drvo, pozlata. Dimenzije: 20x67 cm € 500

12 13

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

18. BARBARIEN (1963-2013) Isterivanje đavolaUlje na platnu, 100x120 cm. 2006. Sign. € 4800Reprodukovano na str. 60 u Monografiji MNMU, Jagodina, 2016.

19. MILOŠ BABIĆ (1904-1968)KolibaSuvi pastel, 48x68 cm. Sign. € 225

20. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)Apstraktna kompozicijaTempera na hartiji, 18,5x26 cm. Oko 1960. Sign. € 100

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

23. VESELIN VENJO BASTAĆGospa od ŠkrpjelaAkvarel, 35x33 cm. Sign. € 100

24. VESELIN VENJO BASTAĆOrlov KršAkvarel, 50x35 cm. 2002. Sign. € 150

21. VESELIN VENJO BASTAĆRijeka CrnojevićaUlje na šperu, 41x55 cm. Sign. € 400

22. VESELIN VENJO BASTAĆRijeka CrnojevićaAkvarel, 43x30 cm. 1998. Sign. € 200

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

27. RANKO BELJINAC (1947-2008)Figure u prostoruUlje na platnu, 110x150 cm. 1974. Sign. € 700

28. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Pejzaž sa kulomAkvarel na hartiji kaširano na karton, 57x71 cm. Sign. € 950

25. B.S.IstraUlje na platnu, 45x81 cm. Sign. € 600

26. LJILJANA BLAŽESKA (1944-2020)StaracUlje na platnu, 60x80 cm. € 300

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

29. JOVAN BIJELIĆMrtva prirodaUlje na platnu, 50x60 cm. Oko 1938. Sign. € 18500Navedeno pod br. 519, str. 273 u Monografiji Život i Djelo, Smail Tihić, Sarajevo, 1972.

30. NIKOLA BEŠEVIĆ(1892-1970)Motiv sa NeretveUlje na platnu, 66x91 cm. 1940. Sign. € 6500

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

33. VERA ČOHADŽIĆ Herceg Novi ITempera/pastel, 24x32 cm. Sign. € 200

34. VERA ČOHADŽIĆ Herceg Novi IIAkvarel, 23x30 cm. Sign. € 150

31. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)Boka kotorskaUlje na platnu, 53x77 cm. Oko 1985. Sign. € 450

32. VERA ČOHADŽIĆ Motiv iz Beograda (ul.Tadeuša Košćuška)Tempera/pastel, 43x69 cm. Sign. € 350

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

37. VASA DOLOVAČKI (1960)Devojčica u žutom džemperuulje na platnu, 65x83 cm. 2002. Sign. € 1150

38. DOROŠKIMotiv iz SkopljaAkvarel, 36x26 cm. 1925. Sign. € 150

35. NATALIJA CVETKOVIĆ (1888-1928)Motiv sa SaveUlje na šperploči, 28x29,5 cm. Oko 1920. € 2900

36. MIOMIR DENIĆ (1913-1996)Mlini IIUlje na platnu kaširano na šper, 30x 40 cm. 1940. Sign. € 950

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

41. ZUKO DŽUMHUR (1921-1989)Egipat se suprotstavlja zapadnim silamaTuš na hartiji, 20x29,5 cm. 1956. Sign. € 225

39. ZORKA CEROVIĆ (1947)Primorski gradUlje na lesonitu, 35x25 cm. Sign. € 125

40. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1898-1986)Grčko groblje ČorbićiAkvarel, 35,5x31 cm. 1950. Sign. € 100

42. OLIVERA GRBIĆ (1932-2020)Avala Ulje na platnu, 65x50 cm. Sign. € 450

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

45. NIKOLA GRAOVAC DubrovnikUlje na platnu, 53x65 cm. Sign. € 1300

43. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Portret Jovana BijelićaUlje na platnu, 48x41 cm. Oko 1958. Sign. € 1800

44. NIKOLA GRAOVAC Mrtva prirodaUlje na platnu, 40x50 cm. Sign. € 1300

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

48. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)DojenjeAkvarel, 11x13,5 cm. 1968. Sign. € 100

46. VINKO GRDAN (1900-1980)Mrtva priroda sa hlebomUlje na platnu, 50x70 cm. € 750

47. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Motiv sa selaTempera/ulje na kartonu, 19,5x28 cm. Sign. € 200

49. ĐORĐE ILIĆ U predahuTuš na hartiji, 17x13 cm. 1982. Sign. € 100

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

50. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Jedan od dolazaka predskazivačaUlje na platnu, 120x143 cm. 1970/71. Sign.na poleđini € 4900

51. OLJA IVANJICKI Portret prijateljiceUlje na platnu, 100x71 cm. Oko 1990. Sign. € 500

52. ANTON HUTER (1905-1961)Sutivan na moruUlje na kartonu, 39x49 cm. 1955. Sign. € 1400

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

53. JOZO JANDA (1911-1999)PejzažUlje na platnu, 63x63 cm. Sign. € 300

54. BOGOLJUB BOBA JOVANOVIĆ (1924)Portret devojke u crvenomUlje na kartonu, 60x46 cm. 1952. Sign. € 225

55. OLGA JEVRIĆ (1922-2014)Studija figure ITuš, 29,5x21 cm. 1947. Sign. € 200

56. OLGA JEVRIĆ Studija figure IITuš, 29,5x20,5 cm. 1947. € 150

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

57. SERGEJ JOVANOVIĆ (1922-1999)DvojeUlje na platnu, 70x50 cm. 1998. Sign. € 350

59. MIHOVIL KRUŠLIN (1882-1962)ZalivUlje na platnu, 52,5x78,5 cm. Oko 1925. Sign. € 1800

60. MOMO KAPOR (1937-2010)InflacijaKombinovana tehnika, Prečnik: 41 cm. 1993. Sign. € 750

58. MILICA KOJČIĆ (1957) GrupaUlje na platnu, 107x107 cm. 2011. Sign. € 3800Evidentirana pod br. 154 u Monografiji, Beograd, 2016.

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

64. ALEKSANDAR KUMRIĆ PejzažUlje na kartonu, 50x70 cm. 1953. Sign. € 625

61. ILIJA KOLARIĆ (1926-2003)CvećeUlje na platnu, 41,5x21,5 cm. Sign. € 100

62. DRAGO KOZOMARA (1956)Crkva u RusijiUlje na platnu, 40x50 cm. 2004. Sign. € 200

63. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)DrvoredUlje na kartonu, 41,5x53 cm. 1950. Sign. € 450

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

65. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)JezeroUlje na šperu, 54x73 cm. Oko 1935. Sign. € 5000

66. LAZAR LIČENOSKI Manastir na obaliUlje na kartonu, 54x73 cm. Oko 1935. Sign. € 4000

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

68. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)Sedeća figuraAkvarel, 18x14 cm. 1960. Sign. € 100

69. CILE MARINKOVIĆ (1947)Tri likakombinovana tehnika, 55x72 cm. 1988. Sign. € 475

70. CILE MARINKOVIĆ Bez nazivakombinovana tehnika, 25x54 cm. 1992. Sign. € 300

67. GRUJICA LAZAREVIĆ (1935-2003)PejzažAkvarel, 24x30 cm. 1994. € 100

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

72. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Vile DubrovačkeAkvarel, 25x35 cm. Oko 1960. Sign. € 450

71. IVAN MEŠTROVIĆ (1883-1962)BlagovestiBronza – reljef, 42x28 cm. Oko 1915. Sign. € 4800

73. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ PojiloUlje na platnu (mala oštećenja), 80x100 cm. 1976. Sign. € 3950

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

74. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Beograde, bela si kost među ribamaTuš, 35,5x50 cm. 1981. Sign. € 300

76. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Beograd-KalemegdanUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200

77. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)Predeo iz okoline NišaUlje na kartonu, 53x70 cm. 1952. Sign. € 350

75. MILIĆ OD MAČVE Suvorov napušta MoskvuTuš, 35x50 cm. 1986. Sign. € 300

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

78. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)KukuruziUlje na platnu kaširano na šper, 56x33 cm. Sign. € 2500

79. MILO MILUNOVIĆ Igračica Akvarel tuš na hartiji, 24x16 cm. Sign.na poleđini € 250

80. OLGA MILUNOVIĆ (1913-1993)Mrtva prirodaPastel na platnu, 68x113 cm. 1978. Sign. € 400

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

81. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)Portret Uroša PredićaOlovka na hartiji, 47x31 cm. 1949. Sign. € 150

82. PAVLE NIKITOVIĆ NIK (1945-2008)No 3Svilotisak, 50x60 cm. 1990. Sign. € 50

83. N.N.Ruska crkva IUlje na kartonu, 33x24 cm. € 75

84. N.N. Ruska crkva IIUlje na kartonu, 34x24 cm. € 75

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

85. DRAGAN MOJOVIĆ (1942-2001)Bez nazivaUlje na kartonu kaširano na lesonit, 50x70 cm. Sign. € 700

86. TAFIL MUSOVIĆ (1950)Bez nazivaKombinovana tehnika na hartiji, 74x54 cm. 1979-80. Sign. na poleđini € 350

87. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ (1912-1988)Ležeći aktTuš, 17x35 cm. 1939. Sign. € 150

88. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)Bez nazivaKombinovana tehnika, 86x61 cm. 1971. Sign. € 125

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

91. MOŠA PIJADE(1890-1957)AktUgalj i bela kreda na hartiji, 50x65 cm. 1952. € 400

92. MOŠA PIJADE Studija šakeSepija, 24x31 cm. Sign. € 200

90. MIRKO POČUČA (1915-1988)Bez nazivaUlje na kartonu, 26x24 cm. 1979. Sign. € 150

89. STOJAN PAČOV (1934-2015)KrčagUlje na lesonitu, 18x17 cm. Sign. € 50

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

94. JEFTA PERIĆ LivnicaUlje na platnu, 30x40 cm. 1952. Sign. € 450

95. JEFTA PERIĆ DrvećeUlje na platnu, 42x34 cm. Sign. € 600

96. ZORA PETROVIĆ (1894-1962) Mrtva priroda sa cvećemUlje na platnu, 57,5x46 cm. 1935. € 3800

93. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Skica za sliku LivnicaTuš, 28x36 cm. Sign. € 100

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

98. DUŠAN RISTIĆ (1913-1995) + Crtež Cuce SokićMrtva priroda sa belim ružamaUlje na lesonitu, 33x51 cm. Sign. € 350

99. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Aktovi u poljuUgljen na hartiji, 33x51 cm. Sign. € 450

97. PERO POPOVIĆ (1881-1941)Portret mladog muškarcaUlje na kartonu, 26x18 cm. € 550

100. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)KonjanikBronza, Visina: 65 cm. € 500

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

106. MIĆA POPOVIĆ Slikar i modelGrafika A.O. 23x29 cm. Sign. € 125

101. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996) Apstraktna kompozicijaFlomaster na hartiji, 8x10 cm. 1954. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 151 na str. 242, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

102. MIĆA POPOVIĆ Ille de Brehat Tuš na hartiji, 7,5x13,5 cm. 1956. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 209 na str. 247, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

103. MIĆA POPOVIĆ PejzažTuš na hartiji, 10x11,5 cm. 1947. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 41 na str. 233, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

104. MIĆA POPOVIĆ Ilustracija za život Mite SvirčevogMastilo na hartiji, 19,5x13,5 cm. 1954. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 132 na str. 240, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

105. MIĆA POPOVIĆ GvozdenGrafika A.O. 23,5x17,5 cm. Sign. € 100

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

109. TODOR STEVANOVIĆ (1937)CvetUlje na drvetu, 13,5x11,5 cm. 1970. Sign. € 75

110. DESA ŠABAN CvećeUlje na platnu kaširano na lesonit, 26x37 cm. Sign. € 150

107. ALEKSANDAR SAŠA SOPIĆ (1958-2006)Sećanje na Vivijen LiUlje na platnu, 45x60 cm. Sign. € 250

108. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)Prelja i lavirintGrafika 11/80, 26x34 cm. 1996. Sign. € 150

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

113. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženska figura u enterijeruPastel, 42x31 cm. Oko 1960. Sign. € 350

111. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Predeo sa kućamaUlje na platnu, 23x27 cm. 2000. Sign. € 950

114. LJUBICA CUCA SOKIĆ

Tuš i olovka, 26x18 cm. Oko 1950. Sign. € 125

112. LJUBICA CUCA SOKIĆ Pejzaž iz okoline BeogradaUlje na kartonu, 36x49 cm. 1944/45. Sign. € 650

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

118. BRANKO LALE STANKOVIĆ Cveće na terasiUlje na platnu kaširano na lesonit, 70x50 cm. 1971. Sign. € 550

116. BRANKO LALE STANKOVIĆ Primorski predeoUlje, 50x70 cm. 1987. Sign. € 575

117. BRANKO LALE STANKOVIĆ ŠibenikUlje na platnu kaširano na karton, 77x51 cm. 1970. Sign. € 550

115. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Kuća na raskrsniciUlje na platnu kaširano na lesonit, 53x71 cm. 1939. Sign. € 1250

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

119. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)Voće i povrće na stolu sa pticomUlje na platnu kaširano na lesonit, 75x64 cm. Oko 1938. Sign. € 2500

121. VELJKO STANOJEVIĆ Pejzaž sa kućomAkvarel, 40,5x28 cm. 1961. Sign. € 300

122. VELJKO STANOJEVIĆ PejzažAkvarel, 28,5x41 cm. 1961. Sign. € 300

120. VELJKO STANOJEVIĆ Portret dameUlje na lesonitu, 61x45 cm. 1955. Sign. € 450

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

123. GERTRUD STAATS (1859-1938)PejzažUlje na kartonu, 24x34 cm. Sign. € 800

124. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Mrtva prirodaUlje na platnu kaširano na karton, 39x50 cm. Oko 1930. Sign. € 900

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

125. PETAR UBAVKIĆ (1852-1910)KarađorđeBronza, Visina: 17 cm. 1904. € 250

126. MILOVAN VIDAK (1926-2003)SvetionikUlje na platnu, 54x39 cm. 1960. Sign. € 2900

127. VOJO STANIĆ (1924)Bez nazivaUlje na platnu, 81x80,5 cm. 1963. Sign. € 5000

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

130. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935-2019)Bez nazivaGrafika E.A. 36/50, 100x70 cm. 1985. Sign. € 200

131. VLADIMIR VELIČKOVIĆPetaoTuš na hartiji, 18x9,5 cm. € 125

129. RADISAV TRKULJA (1938-2016)RatniciUlje na platnu, 50x70 cm. Sign. € 425

128. OLIVER TIHI (1943-1995)Cveće u vaziUlje na hartiji, 65x45 cm. 1968. Sign. € 375

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

133. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)Seoska kuća sa dvorištemUlje na kartonu, 26,5x22 cm. Kraj XIX veka. € 1150

134. MATIJA VUKOVIĆ (1925-1985)BizonMleveni beli mermer i šamot, Visina: 48 cm. 1963. € 1000

132. MILIVOJ UZELAC (1897-1977)Skica za portret Milana KašaninaUlje na platnu, 105x78 cm. 1933. € 2700

135. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)U enterieruUlje na platnu, 65x65 cm. € 675

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com

138. VLADIMIR PAVLOVIČ ZAGORODNJUK (1889-1976)Glava satiraBronza, Visina: 30,5 cm. 1937.Sign. € 950

137. PREDRAG VUKIČEVIĆ (1950)R CityKolaž na platnu, 80x100 cm. € 950

136. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)Bez nazivaKombinovana tehnika/tempera na hartiji, 24x34 cm. Sign. € 500

139. BOGOSAV ŽIVKOVIĆ (1920-2005)DrvoVisina: 25 cm, Sign. € 125

Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com
Page 40: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com