AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:
Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

Izložba:6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Aukcija:9. februar 2020. godine. Vreme: 18hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Viewing:6 - 9. February 2019. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Auction sale:9. February 2019. (6 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

8. Shibayama tanjirJapan, Meiji period, kraj XIX veka. Slonovača, tartaruga (kornjačevina), lak i sedef. Prečnik: 45 cm. € 600

9. Okimono – ribarJapan, XIX vek. Slonovača. Visina: 19 cm. € 700

10. KandiloOko 1920. Visina (bez lanaca): 14,5 cm. € 150

11. Vaza za suvo cvećeMesing. Visina: 40 cm. € 75

5. Dva ukrasna tanjiraMajolika. Prečnik: 16,5 cm. € 50

6. Tanjiri za kolače6 malih i 1 velikiŽig: košnica, Prečnik malih: 16 cm. prečnik velikog: 26 cm. € 125

7. Činija i šest tanjiraČeška. Žig: H&C Chodau Prečnik činije: 23 cm. prečnik tanjirića: 18,5 cm. € 125

1 2 3

1. Bombonjera sa staklenim uloškomProizvodnja W&G, Prečnik: 12 cm. € 50

2. Bidermajer čaša na stopiOko 1870. Staklo, oslikano emailom. Visina: 14,5 cm. € 125

3. Porcelanski bokalAustrija. Visina: 22 cm. € 50

4. Porcelanski set za čajVisina čajnika: 23 cm. € 50

8 9 11

765

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

12. Prsten sa dijamantima i rubinomZlato 18K (750), težina: 3,60 grDijamanti 0,26 ct; rubin 0,20 ct € 300

13. Prsten u belom zlatu sa smaragdom i dijamantimaZlato 18K (750), težina: 4,50 grSmaragd 3,1 ct, dijamanti 8x0,01 ct. € 1100

14. Prten sa dijamantimaZlato 14K (585), težina: 3,20 gr, 9 dijamanata stari šlif. € 200

15. Minđuše od belog zlata sa smaragdom i dijamantimaZlato 18K (750), težina: 5,70 grSmaragdi 2x0,90= 1,80 ct; smaragdi 2x0,75= 1,50 ct; dijamanti 38x0,01= 3,80 ct € 1250

16. Ogrlica - morski biseri sa srebrnom kopčomVeličina bisera: 7,5-8 mm. € 200

17. Zlatna narukvica sa dijamantomZlato 18K (750), težina: 9,80 grDijamant 0,25 ct VS H € 500

18. LampaPorcelan, mesing, staklo. Visina: 52 cm. € 250

19. LampaIberfang staklo, mesing. Visina: 64 cm. € 395

20. ZAHARIJE ORFELIN (1726-1785) Manastir KrušedolBakrorez, ploča iz 1775. 94x65 cm. € 400

21. Bareljef Nikole PašićaRadionica HUGUENIN, Le Locle, Švajcarska, Bronza, 21x14 cm. 1926. € 550

16 17

1512 13 14

19 21

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

23. MERSAD BERBER (1940-2012)FloraGrafika u boji, 68x48 cm. Sign. € 650

22. ANDREJ AJDIČ (1937)Vizija IISerigrafija 78/80, 43x40 (70x50) cm. 1972. Sign. € 100

24. STEVAN ALEKSIĆ (1876-1923)Iz Hristovih stradanjaUlje na platnu, 33x30,5 cm. Kraj 19.veka. Sign. € 1200

25. STEVAN BODNAROV (1905-1993)Portret Vidosave BudisavljevićUlje na platnu, 35,5x27,5 cm. 1968. Sign. € 300

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

28. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)Apstraktna kompozicijaTempera na hartiji, 19x28 cm. 1960. € 100

30. SELIMIR BARBULOVIĆ Varoš kapijaUlje na platnu, 61x71 cm. Sign. € 350

29. SELIMIR BARBULOVIĆ (1906-?)U ateljeuUlje na platnu, 48x57 cm. 1938. Sign. € 300

26. MOMA ANTONOVIĆ (1938-2019)Ratnik i nevestaGrafika u boji 7/15, 50x70 cm. 1985. Sign. € 150

27. M. ATANACKOVIĆ Motiv sa primorjaUlje na platnu, 32x41 cm. Sign. € 300

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

33. SLAVA BOGOJEVIĆ Mesto u VojvodiniTuš/akvarel, 30x40 cm. Sign. € 125

34. SLAVA BOGOJEVIĆ PredeoTuš na hartiji, 20x29 cm. Oko 1970. € 125

35. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)SvadbaUlje na platnu, 46x66 cm. 1973. Sign. € 450

36. JANKO BRAŠIČ TotGrafika u boji A.O. 45x63 cm. Sign. € 150

31. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)CvećeTuš, 32x40 cm. 1975. Sign. € 125

32. SLAVA BOGOJEVIĆ LivadeAkvarel, 35x49 cm. 1970. Sign. € 125

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

37. NIKOLA BEŠEVIĆ (1892-1970)Kompozicija sa gitaromUlje na platnu, 81x100 cm. 1967. Sign. € 3500

38. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Stari grad na obaliUlje na lesonitu, 46x58 cm. Oko 1948. Sign. € 16800

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

41. DRAGUTIN CIGARČIĆ (1922-1985)Tri gracijeUlje na platnu, 37x28 cm. Sign. € 350

42. MILO DIMITRIJEVIĆ (1929-1997)Horizontalna igraUlje na platnu, 60x80 cm. 1985. Sign. € 475

39. BOSILJKA BOJČIĆ U vihoru - SutjeskaUlje na platnu, 67x96 cm. 1975. Sign. € 600

40. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Bez nazivaUlje na platnu, 60x65 cm. 1990. Sign. € 600

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

45. GORDANA ĐELOŠEVIĆ (1935)Fontana u varošiUlje na platnu, 43x63 cm. Sign. € 250

46. ZARE ĐORĐEVIĆ (1928-2017)RemontUlje na platnu, 20x27 cm. 1978. Sign. € 125

47. JULES GILLES (1882-?)Đenova Bakrorez u boji, 30x24 cm. Oko 1925. Sign. € 100

48. JULES GILLES Đenova, stepeniceBakrorez u boji, 30x24 cm. Oko 1925. Sign. € 100

43. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1888-1957)Motiv sa primorjaAkvarel, 35x48 cm. 1935. Sign. € 75

44. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ Primorski predeoAkvarel, 25x35 cm. 1952. Sign. € 50

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

51. LJERKA FILAKOVAC (1928-2015)Šlepovi na SaviTempera na papiru, 28x40 cm. Oko 1960. Sign. na poleđini. € 200

52. RATOMIR GLIGORIJEVIĆ GLIGA (1918-2006)Kosovski božuriUlje na platnu, 54x72 cm. Sign. € 250

49. VLADIMIR FILAKOVAC (1892-1972)Portret Ivanke PetrovićUlje na platnu, 123x83 cm. Sign. € 850

50. VLADIMIR FILAKOVAC BečLitografija, 40x32 cm. Oko 1930. Sign. € 300

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

55. OLIVERA GRBIĆ (1932)Mrtva prirodaSerigrafija 93/160, 48x59 (61x73) cm. 1990. Sign. € 125

56 MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)Pod KalemegdanomUlje na platnu, 80x97 cm. Sign. € 750

53. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)Portret devojke Ulje na lesonitu, 45,5x33 cm. Oko 1930. € 800

54. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)PredeoUlje na platnu, 71x98 cm. Oko 1949. Sign. € 2500

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

59. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Motiv iz BeogradaUlje na kartonu, 35x50 cm. 1930.Sign. € 7500

57. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)Portret dečakaUlje na platnu kaširano na lesonit, 38x30 cm. 1930. Sign. € 2300

58. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ PredeoTempera, 42x60 cm. 1968. Sign. € 3500

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

63. BOŽA ILIĆ ŠumaTempera na hartiji, 34x24 cm. Sign. € 300

60. ZUZANA HALUPOVA (1925-2001)Jabuka na darUlje na platnu, 45,5x60 cm. 1978. Sign. € 800

61. HANS HANKE KontrolaUlje na dasci, 16x21 cm. Sign. € 350

62. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Kuća u ParizuKombinovana tehnika, 21x29 cm. 1976. Sign. € 250

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

65. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Anđeo dobrog nebaKombinovana tehnika, 30x30 cm. Sign. € 450

64. KSENIJA ILIJEVIĆ (1924-1995)CvećeUlje na kartonu, 34x47 cm. 1960. Sign. € 200

66. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)NosačTempera, 68x48 cm. € 250

67. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)Kraljević MarkoOlovka na hartiji, 36x25 cm. Sign. € 300

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

69. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)PijanistkinjaUlje na kartonu, 35,5x29 cm. 1981. Sign. € 100

71. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBEDubrovnikUlje na lesonitu, 30x80 cm. Sign. € 300

70. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBEKoncert gudačaUlje na kartonu, 20,5x22,5 cm. 1991. Sign. € 100

72. BOGOLJUB BOBA JOVANOVIĆ (1924)ČamciAkvarel na hartiji, 15x23,5 cm. 1946. Sign. € 75

68. VUK JEVREMOVIĆ (1959)Katedrala IIIUlje na platnu, 100x70 cm. € 450

73. BOGOLJUB BOBA JOVANOVIĆ Portret devojke u crvenomUlje na kartonu, 60x46 cm. 1952. Sign. € 250

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

77. RADOVAN KRAGULJ (1935)Bez nazivaGrafika u boji 44/50, 56x38 cm. 1989. Sign. € 150

74. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957)Portret poluobnažene mlade ženeUlje na platnu, 81x64,5 cm. Oko 1910. Sign. € 11800

75. DRAGO KOZOMARA (1956)ZimaUlje na platnu, 40x60 cm. Sign. € 250

76. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)Na obali rekeUlje na kartonu, 25x35 cm. Sign. € 125

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

78. ČEDOMIR KRSTIĆ (1923-1988)U poljuUlje na platnu, 68x75 cm. 1986. Sign. € 850

79. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)PejzažUlje na kartonu, 50x70 cm. 1953. Sign. € 650

80. VELIMIR VELIŠA LEKOVIĆ (1910-1971)Crnogorski predeoPastel na kartonu, 50x70 cm. Sign. € 500

81. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)CvećeUlje na kartonu, 36x23 cm. € 250

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

84. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)OptimistaBakrorez 5/11, 24x23 cm. Sign. € 50

85. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN Klovn pred ogledalomBakrorez 8/11, 24x23 cm. Sign. € 50

86. ŠANA LUKIĆ (1913-1984)Ženski aktUlje na platnu, 69x44 cm. Oko 1936. € 650

87. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Brdoviti predeoUlje na kartonu, 45x33 cm. Oko 1980. € 100

82. R. LIESSES AktBakrorez, 27x22 cm. Oko 1925. Sign. € 100

83. R. LIESSES Akt sa umetnikomBakrorez, 30x25 cm. Oko 1925. Sign. € 100

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

90. ANA MARINKOVIĆ (1882-1973)Motiv iz SlovenijeUlje na platnu, 49x46 cm. Oko 1930. Sign. € 1250

91. BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)KosovoUlje na hartiji kaširano na platno, 108x145 cm. 1962. Sign. € 1400

88. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Devojka i cvećeAkvarel, 35x57 cm. 1940. Sign. € 350

89. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Cveće u vaziUlje na kartonu, 55x43 cm. Oko 1960. Sign. € 4800

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

92. TAFIL MUSOVIĆ (1950)Bez nazivaKombinovana tehnika na hartiji, 74x54 cm. 1979-80. Sign. na poleđini. € 400

94. TAFIL MUSOVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika na hartiji, 41,5x35 cm. 1977. Sign. na poleđini. € 300

95. VLADAN MICIĆ MICKE (1945)Bez nazivaUlje na platnu, 40x50 cm. 1999. Sign. € 150

93. TAFIL MUSOVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika na hartiji, 35x41,5 cm. 1977. Sign. na poleđini. € 300

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

96. MILICA MILIVOJEVIĆ (1889-1963)Motiv sa KosovaUlje na kartonu, 23x35 cm. 1925. Sign. na poleđini. € 350

98. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Hommage a Radomir ReljićSerigrafija, 70x50 cm. 2010. Sign. € 75

99. ŽIVORAD NASTASIJEVIĆ (1893-1966) Baba Višnjina ulica, BeogradUlje na platnu, 50x61 cm. 1930. Sign. € 6200Izlagano na Jesenjoj izložbi Društva umetnika Zograf 1930, navedeno na str. 158.U knjizi Društvo umetnika Zograf, Zoran M. Jovanović, Beograd 1998.

97. RADENKO MIŠEVIĆ (1920-1995)Mrtva prirodaUlje na platnu, 50x40 cm. Sign. € 375

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

100. N.N. Kuće u FlandrijiUlje na platnu, 39,5x49 cm. € 200

101. N.N. Isola Bella, Lago MaggioreUlje na platnu, 60x80 cm. € 300

102. N.N. AktBronza, Visina: 50 cm. Oko 1925. € 350

103. N.N. Predeo sa rekomUlje na kartonu, 33x41 cm. € 200

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

104. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)LovacUlje na platnu, 71x67 cm. 1984. Sign. € 450

105. PEĐA NEŠKOVIĆ ProlećeUlje na platnu, 45x72 cm. 1984. Sign. € 350

106. PEĐA NEŠKOVIĆ VoćeGrafika u boji 27/74, 49x64 cm. 1981. Sign. € 125

107. ZORAN NASTIĆ (1948)AktUlje na platnu kaširano na lesonitu, 22,5x28,5 cm. Sign. € 125

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

110. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Omaggio a LeonardoGrafika 15/20, 36x24 (52x36) cm. 1986. Sign. € 150

111. DIMITRIJE POPOVIĆ AktGrafika 10/40, 21x15 (39x28) cm. 1986. Sign. € 100

109. ĐORĐE POPOVIĆ (1909-1962)JesenUlje na platnu, 33x50 cm. 1952. Sign. € 500

108. SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKISumrakUlje na lesonitu, 50x63 cm. 1975. Sign. € 200

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

114. MOŠA PIJADE (1890-1957)Iz okoline LepoglaveUlje na platnu, 60,5x75 cm. Oko 1930. Sign. € 7600

112. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Žena u narodnoj nošnjiUlje na platnu, 108x88 cm. Oko 1955. € 7000

113. VASA POMORIŠAC (1893-1961) Portret Stanoja SimićaUlje na platnu, 56x46 cm. 1936. Sign. € 2300Navedeno i reprodukovano pod br. 53, na str. 34 u Katalogu radova, MSU Beograd, 1986 god.

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

118. MIĆA POPOVIĆ Dok Vera telefoniraFlomaster na hartiji, 24x 20,5 cm. 1968. Sign. € 150

119. MIĆA POPOVIĆ ParizFlomaster i tuš na hartiji, 22,5x12 cm. 1955. Sign. € 125

120. MIĆA POPOVIĆ Apstraktna kompozicijaFlomaster na hartiji, 9x13,5 cm. 1954. Sign. € 125

116. MIĆA POPOVIĆ Majmunska geometrijaGrafika 27/100, 54x43 cm. 1991. Sign. € 200

117. MIĆA POPOVIĆ Konjanik sa tamburomTuš na hartiji, 11,5x11 cm. 1955. Sign. € 150

115. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)LubenicaGrafika, 63x46 cm. 1989. Sign. € 200

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

122. PERO POPOVIĆ (1881-1941)Portret mladog muškarcaUlje na kartonu, 26x18 cm. € 650

123. ĐORĐE PRUDNIKOV (1939-2017)Majka sa detetomKombinovana tehnika, 50x35 cm. 1982. Sign. € 300

124. KEMAL RAMUJKIĆ (1947-2019)KućaUlje na platnu, 64x80 cm. Sign. € 275

121. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika 1/10, 42x30 cm. Sign. € 100

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

126. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Akt u kadiOlovka na hartiji, 35x27 cm. Sign. € 150

127. IVAN RADOVIĆ Autoportret sa modelimaOlovka na hartiji, 39x30 cm. 1917. Sign. € 550

128. IVAN RADOVIĆ AutoportretOlovka na hartiji, 31x23 cm. 1918. Sign. € 250

125. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)Prepoznatljivi predeoAkrilik na čvrstoj podlozi, 27,5x33 cm. 2012. Sign. € 150

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

130. IVAN RADOVIĆ Krave na pašiUlje na platnu kaširano na lesonit, 45x68 cm. 1929/30. Sign. € 9300Reprodukovano u Monografiji, Vjekoslav Ćetković, Akademija umetnosti, Novi Sad, 1989.

129. IVAN RADOVIĆ AktUlje na platnu, 67x53 cm. Oko 1936/37. Sign. € 4900

Popisano pod br. 193, na str. 207 u Monografiji, Vjekoslav Ćetković, Akademija umetnosti, Novi Sad, 1989.

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

134. BRANKO LALE STANKOVIĆŠibenikUlje na platnu kaširano na karton, 77x51 cm. 1970. Sign. € 600

132. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)Šest aGrafika u boji 7/15, 70x50 cm. 1984. Sign. € 150

133. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)StogoviUlje na lesonitu, 64x38 cm. 1983. Sign. € 450

131. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Mrtva priroda sa bokalom i voćemAkvarel na hartiji, 33x41 cm. 1954. Sign. € 225

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

138. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)TvrđavaAkvarel, 42x31 cm. 1913. Sign. € 400

135. ARSENIJE PETROVIČ SOSNOVSKY (1859-1967)Uzburkano moreUlje na platnu, 67,5x111,5 cm. Sign. € 1650

136. JOVANKA STRAJINIĆ (1883-1970)Ženski portretUlje na platnu, 49,5x38 cm. 1927. Sign. € 950

137. TOMO ŠIJAKOVIĆ (1930-1998)Bez nazivaUlje na platnu, 38x49 cm. 1958. Sign. € 500

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

142. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez nazivaTuš, akvarel na hartiji, 41x29 cm. 1981. Sign. € 250

139. OLIVER TIHI (1943-1995)Cveće u vaziUlje na hartiji, 65x45 cm. 1968. Sign. € 400

140. ZORAN TODOVIĆ (1965)BliznakinjeLinogravura A.O. 24x80 cm. 1995. Sign. € 125

141. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019)Dve figureTuš na hartiji, 40x28 cm. 1984. Sign. € 250

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

143. MARIJAN TREPŠE (1897-1964)Devojka sa krčagomAkvarel, 68x50 cm. Oko 1925. Sign. € 4800

144. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)KupačiceTempera na hartiji, 44x50,5 cm. 1938. Sign. € 1900

145. IVAN TABAKOVIĆ Motiv sa SenjakaUlje na kartonu, 30x44 cm. 1945. Sign. € 2600

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

148. PETAR TIJEŠIĆ SokakUlje na kartonu, 18,5x8,5 cm. 1913. Sign. € 300

149. PETAR TIJEŠIĆ ČaršijaUlje na platnu, 43,5x31 cm. Oko 1915. Sign. € 1000

147. PETAR TIJEŠIĆ Vrdnik pod snegomUlje na platnu kaširano na karton, 22x27 cm. Oko 1930. Sign. € 650

146. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)BozadžijaUlje na platnu, 52x37 cm. Oko 1930. Sign. € 1250

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

152. DUŠAN VLAJIĆ (1911-1945)Brod u buriUlje na platnu, 46x54 cm. Oko 1940. Sign. € 1100

153. VLADIMIR PAVLOVIČ ZAGORODNJUK (1889-1976)Glava satiraBronza, Visina: 30,5 cm. 1937. Sign. € 1000

150. MILIVOJ UZELAC (1897-1977)Skica za portret Milana KašaninaUlje na platnu, 105x78 cm. 1933. € 2800

151. JOSIP VUČETIĆ (1980-1955)HridiUlje na platnu kaširano na karton, 42x62 cm. Sign. € 150

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:

156. MLADEN VEŽA (1916-2010)Primorski predeo sa crkvomGrafika u boji, 42,5x51,5 cm. Sign. € 250

157. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)Portret Mirka KašaninaUlje na platnu, 81x60 cm. Sign. € 1200

155. MAGDALENA VLASTELICA ToskanaAkril na platnu, 50x45 cm. € 200

154. MAGDALENA VLASTELICA ToskanaAkril na platnu, 50x45 cm. € 200

Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija:
Page 40: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art€¦ · AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 6 - 9. februar 2020. godine. Vreme: 10 – 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija: