Виконання уроку

Preview:

Citation preview

Методична розробка уроку з предмету “ Геометрія. ”

Тема:Узагальнення та систематизація матеріалу з теми «Об’єми тіл обертання»

Викладач І категорії,

НЦПО Ганжа А.Г.

ТИП УРОКУ : узагальнення та систематизація знань,умінь, навичок.

• Навчальна мета уроку: Вчити учнів вільно володіти геометричними термінами, узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; перевірити знания основних формул теми та вміння застосовувати їх для розв'язування задач

• .Розвиваюча мета уроку: розвивати творчі здібності учнів, їхнє логічне мислення; розвивати здатність самостійно мислити.

• Виховна мета уроку: виховувати інтерес до знань, до предмета,

наполегливість, кмітливість інтерес до роботи з комп'ютерною технікою.

• Мета проведення уроку: бесіди, інтерактивна вправа, проблемно-пошукова ситуація.

Хід уроку:

• 1.Організаційна частина(рапорт,з'ясування причин відсутності учнів). Поділ класу на групи, для досягнення конкретного навчального результату.

• 2. Мотивація (оголошення теми, мети та завдання уроку)

Ми з вами вже вивчили об’єми тіл обертання. І, як ви вже знаєте, на наступному уроці вам треба буде виконати тематичну контрольну роботу. Сьогодні ми повторимо весь необхідний для цього матеріал.

Урок планую провести за інтерактивною технологією “Мікрофон”“Асоціативний кущ”, робрта в групах. Кредо інтерактивного навчання:

Скажи мені - і я забуду,

Покажи мені - і я запам'ятаю, Дай мені діяти самому - і я навчуся...

Китайська народна мудрість Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

• представляти в системі теоретичні знання з теми «Об’єм тіл обертання»,

• методи розв'язування задач;

• володіти методами наукового пізнання (узагальнення та систематизації, моделювання, аналогією);

• застосовувати набуті знання до вирішення прикладних задач

Інтерактивна вправа.Учням пропонується об'єднатися в групи відповідно до

кольору картки, які отримали (домашні групи). У “домашніх” групах учні обмінюються інформацією, проводять

взаємоопитування, розв'язують завдання, підготовлені вдома.

• Перша група учнів вивчає питання : “Об’єм циліндра”

• Друга група вивчає питання : Об'єм конуса”

• Третя група вивчає питання : Об'єм зрізаного конуса”

• Четверта група вивчає питання : Об'єм кулі”

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА

Учитель пропонує учням об'єднатися в групи відповідно до своїх номерів

Розминка:Розминка: 1. 1. Згадайте, знадобиться: Згадайте, знадобиться: –– Теорема Піфагора:Теорема Піфагора: – Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника2. Асоціативний кущ" на термін " Об’єм". 3. Презентація геометричних тіл на повторення матеріалу

Інтерактивна вправа.

Учитель знову об'єднатися в домашні групи, учасники яких обмінюються між собою інформацією,отриманою в “експертних” групах.

• Презентація результатів виконаної роботи : учні “домашніх” груп по черзі збираються біля дошки і розповідають про свої питання, дивляться презентації.

• Рефлексія, усвідомлення учням отриманих результатів досягаються шляхом їх колективного обговорення.

V. Підбиття підсумків.

Закріплення отриманих знань;Порівняти реальні результати з очікуваними;Проаналізувати, чому відбулося так чи інакше;Зробити висновки.

Учитель пропонує учням оцінити свою роботу на уроці, виставити від 0 до 3 балів за кожний із

критеріїв.• Я активно працював у групі;• Я вносив вдалі пропозиції, що були враховані;• Я допомагав іншим учасникам, заохочував їх до

роботи;• Я узагальнював думку інших та просував роботу

групи вперед.• Ви висунули цілком нову ідею, що сподобалася

іншим.• VI. Домашнє завдання:• С. Фурса “Основи споживчих знань ” стор. 98-137

Recommended