4
Тема уроку: Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів. Мета уроку: закріпити поняття чисельника і знаменника дробу, правильного і неправильного дробу; розглянути окремий випадок неправильного дробу як інший вигляд натурального числа; формувати пізнавальну компетентність, культуру математичної мови; виховувати акуратність, самостійність, уважність, толерантність. Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок. Епіграф до уроку: «Без знання дробів ніхто не може сказати, що знає математику» Цицерон, I ст..до н.е.,давньоримський діяч Хід уроку І. Організаційний етап. Запис у журналі, облік відвідування. ІІ. Перевірка домашнього завдання. 1. Фронтально. № 872 Зафарбована 1 6 частина.

ddтема уроку прав і непр дроби

  • Upload
    amatu16

  • View
    32

  • Download
    3

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: ddтема уроку прав і непр дроби

Тема уроку: Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів.

Мета уроку: закріпити поняття чисельника і знаменника дробу,

правильного і неправильного дробу; розглянути окремий

випадок неправильного дробу як інший вигляд натурального

числа; формувати пізнавальну компетентність, культуру

математичної мови; виховувати акуратність, самостійність,

уважність, толерантність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Епіграф до уроку: «Без знання дробів ніхто не може сказати, що знає

математику» Цицерон, I ст..до н.е.,давньоримський діяч

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Запис у журналі, облік відвідування.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтально.

№ 872 Зафарбована 16

частина.

№ 874 № 880

1 см= 1100

м Правильні дроби:

213

,34

,26

,133155

,14581546

,5152

,26

.

16 см= 16100

м Неправильні дроби:

43

,1313

,126

,145144

,109

,44

,62

.

54 см= 54100

м

4 дм= 410

м

Page 2: ddтема уроку прав і непр дроби

16 дм=1610

м

58 дм=5810

м

2. Фронтальне опитування.

13 ,

45 ,

76 ,

14 ,

24 ,

175 ,

123 ,

56 ,

77 ,

1512 .

- Як називаються дані числа ?- Як називається число, записане над (під) рискою дробу?- Що показує знаменник (чисельник) дробу?- Який з дробів виражає третину(половину, четвертину)?- Які з даних дробів є правильними (неправильними)? Чому?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. На практиці нам часто доводиться порівнювати числові величини. Відомо, що дробові числа виражають певну кількість, тому їх можна теж порівнювати. Сьогодні на уроці ми навчимось порівнювати правильні і неправильні дроби з 1, між собою; ознайомимось з правилами порівняння дробів з однаковими знаменниками та однаковими чисельниками.

ІV. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.

Page 3: ddтема уроку прав і непр дроби

Письмові вправи: № 884, 886.

(Вивчення нового матеріалу виконується методом протиставлення). Порівняння дробівз однаковими знаменниками з однаковими чисельниками

24 <

34

34 <

38

Учні самостійно формулюють правила:

З двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого більший чисельник

З двох дробів з однаковими чисельниками більший той, у якого менший знаменник

Письмові вправи: № 888, 890.

Page 4: ddтема уроку прав і непр дроби

V. Підсумки уроку.Що вивчили на уроці?Учні відповідають використовуючи метод «Мікрофон»Я дізнався на уроці, що…

VI. Повідомлення домашнього завдання: §23 вивчити правила, Розв’язати №885, 887, 889, 902.