17
ТЕМА: “Що таке звичайний дріб. Порівняння дробів”. Математика 5 клас Жовнір В.В. вчитель математики Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.

Презентація до уроку "Звичайні дроби"

  • Upload
    jo01

  • View
    2.638

  • Download
    5

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Citation preview

Page 1: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

ТЕМА: “Що таке звичайний дріб. Порівняння дробів”.

Математика 5 клас

Жовнір В.В. вчитель математики

Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.

Page 2: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Мета уроку :

• Сформувати вміння читати й записувати звичайні дроби, розрізняти правильні і неправильні дроби, розв'язувати задачі, які передбачають використання поняття звичайного дробу

01.04.2014 2

Формувати вміння грамотно формулювати власні думки, формувати вміння аналізувани, робити висновки

Виховувати старанність, працьовитість, уважність, дисциплінованість

Page 3: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Хід уроку :

• І Організація класу:» Постановка теми та мети уроку

» Перевірка домашнього завдання

» Налаштування учнів на роботу

3

Page 4: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

ІІ Актуалізація опорних знань :

• Побудуйте квадрат зі стороною 8 см. Поділіть його на 4 рівні частини.

Скількома способами можна це зробити?.

Зафарбуйте дві з цих частин. Яку частинку зафарбували?

01.04.2014 4

Page 5: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

01.04.2014 5

Розділивши на частини –

Зафорбовуємо і

Отримаємо :

Другий спосіб:

Перший спосіб :

Зафарбувавши

отримаємо :

Page 6: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

ІІІ Пояснення нового матеріалу

• Яка частина квадрату зафарбована була?

• Половина?

• А це Скільки?

• Ми ділили на 4 рівних частини і зафарбували

2 частини.

• Тобто :

01.04.2014 6

- чисельник

- риска дробу

- знаменник

Читається : дві четвертих

Page 7: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

• Знаменник дробу показує на скільки рівних частин поділили щось ціле, а чисельник –скільки таких частин взяли.

01.04.2014 7

Наприклад розділили торт :

Менша частинка :

Більша частина торту :

(Три десятих)

(Сім десятих)

Page 8: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Для кращого розуміння звичайних дробів варто подивитись наступний ролик:

01.04.2014 8

Page 9: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Правильні та неправильні дроби

• Якщо чисельник дробу менший від знаменника , то дріб називається

правильним; якщо чисельник дорівнює або більший за знаменник , то дріб

називають неправильним

Page 10: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Порівняння звичайних дробів :

01.04.2014 10

Page 11: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

IV Засвоєння й осмислення матеріалу

• Записати дробом зафарбовану частину фігури і прочитати:

01.04.2014 11

1

-

2Одна друга ;

4

3 Три

четвертих

Одинадцять двадцять четвертих

Page 12: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Запишіть у вигляді дробу число:1. Дві п'ятих;

2. Сім тринадцятих;

3. Двадцять дві шістдесятих;

4. Тридцять чотири сорок третіх;

5. Тридцять дев'ять сотих;

6. Сто двадцять сім тисячних

01.04.2014 12

.1000

127,

100

39,

43

34,

60

22,

13

7,

5

2

Page 13: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

Завдання для самостійного опрацювання

• Записати яка частина зафарбована і прочитати:

01.04.2014 13

Page 14: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

V Підсумок уроку

• Обговорення з учнями вивченого матеріалу

• Виставлення оцінок за урок

01.04.2014 14

Page 15: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

У підсумку, застосування між предметних зв'язків математики і англійської мови.

01.04.2014 15

Page 16: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

• Вивчити §23

01.04.2014 16

VI Домашнє завдання

1) Яку частину зафарбовано на малюнках? 2) Яку частину торту

забрали?

Page 17: Презентація до уроку "Звичайні дроби"

• «Математика – наука молодих. Інакше

й не може бути. Заняття

математикою – це така гімнастика

розуму, для якої потрібна вся гнучкість

і вся витривалість молодості.»

Н. Вінер

01.04.2014 17

Жовнір В.В. вчитель математики

Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.