7
Корекційне заняття «Подорож Країною Міркувань» Тема. Розвиток логічного мислення. Логічні вправи, цікаві задачі. Мета. Активізувати мислення дітей. Сприяти розвитку уваги, пам'яті, швидкості мислення учнів, розвивати логічне мислення. Сприяти вихованню наполегливості, сприяти формуванню розвитку пізнавального інтересу дітей; стимулювати до пошукової діяльності; уміння узагальнювати і класифікувати; активізувати спостережливість, сенсорні вміння та навички дітей; Обладнання: мультимедійна система, презентація «Вправи та ігри на розвиток логічного мислення. Подорож Країною Міркувань» навчальні плакати,картки, дидактичні ігри, фізкультхвилинка «Друзі».mp4 І. Хід заняття. 1.Організаційний момент. а) Привітання Вправа «Я всміхаюсь сонечку». Мета: сприяє розвитку мовного апарату, пам’яті, дрібної та загальної моторики. Я всміхнуся сонечку: - Здрастуй, золоте! - Я всміхнуся квітоньці – Хай вона цвіте! Я всміхнуся дощику: Лийся, мов з відра! Друзям усміхнуся – зичу їм добра (Пальцями правої руки по черзі «вітатися» з пальцями лівої руки, поплескуючи одне одного кінчиками..)

подорож країною міркувань

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: подорож країною міркувань

Корекційне заняття

«Подорож Країною Міркувань»

Тема. Розвиток логічного мислення. Логічні вправи, цікаві задачі.

Мета. Активізувати мислення дітей. Сприяти розвитку уваги, пам'яті, швидкості мислення учнів, розвивати логічне мислення. Сприяти вихованню наполегливості, сприяти формуванню розвитку пізнавального інтересу дітей; стимулювати до пошукової діяльності; уміння узагальнювати і класифікувати; активізувати спостережливість, сенсорні вміння та навички дітей;

Обладнання: мультимедійна система, презентація «Вправи та ігри на

розвиток логічного мислення. Подорож Країною Міркувань»

навчальні плакати,картки, дидактичні ігри, фізкультхвилинка «Друзі».mp4 І. Хід заняття.

1.Орган .ізаційний момент ) а ПривітанняВправа «Я всміхаюсь сонечку».Мета: сприяє розвитку мовного апарату, пам’яті, дрібної та загальної моторики.Я всміхнуся сонечку: - Здрастуй, золоте! - Я всміхнуся квітоньці – Хай вона цвіте! Я всміхнуся дощику: Лийся, мов з відра! Друзям усміхнуся – зичу їм добра (Пальцями правої руки по черзі «вітатися» з пальцями лівої руки,поплескуючи одне одного кінчиками..)

Вправа «Розминка» (швидко дати відповідь).1. Рослина, яка схожа на їжака, (кактус)2. Другий місяць зими (січень)3. Яке найменше натуральне число (1)4. Які букви українського алфавіту не можуть стояти на початку слова? (й, ь)5. З якої частини тіла Адама бог створив Єву? (з ребра)6. Геометрична фігура у якої 4 сторони. (Чотирикутник)7.Ноїв... (ковчег)8. Так називається дорожня розмітка і тварина (зебра)

Page 2: подорож країною міркувань

9. Коли вода замерзає, її називають... (лід)10.Якої пори року день довше ночі? (Влітку)

II. Вправи на розвиток уваги.1. Зашифроване слово ( прослухати слова, з перших літер скласти нове слово).

радість

метро

прапор

настрій

ірисокеан

ім'я актор

донька

вишня

солома

родина

 абетка

ніч образ

    якірдитина

2. Задачі на увагу.• Всі учні 4 класу вміють плавати. Таня Строчак вчиться в цьому ж класі. Чи вміє Таня плавати?• Маємо перехрестя трьох шляхів. Один з них веде до річки, другий до міста, третій - в село. Шлях, який іде прямо не веде до річки. Щоб потрапити до міста, не треба йти прямо і не слід звертати праворуч. Куди ведуть шляхи?

село місто річка

Рухаючись за стрілочками, прочитайте прислів'я

III. Вправи на розвиток пам'яті.1. За 7 сек. запам'ятати ряд чисел, дати відповідь на питання.5, 6, 19, 3, 1, 4, 12, 8.• Назвати перше і останнє числа.• Назвати третє число.• Назвати двозначні числа.• Чи правда, що п'ятим було число І?

Page 3: подорож країною міркувань

2. Розвиток слухової пам'ті.Прослухати пари слів, далі за одним словом назвати інше.

тарілка стакан

ніж виделка

стіл диван

коло квадрат

книжка портфель

яблуко дерево

3. Розвиток асоціативної пам'яті.

Прослухати слова, записати власні асоціації до слів (наприклад:зірка небо).

За словами - асоціаціями пригадати прочитані слова.кімнатагориосіньпісняурок

IV. Вправи на розвиток швидкості мислення.

1. Знайти приклади, які розв'язані неправильно.

14:2=8 21:3=7

15-4=9 54:6=9

8+3=11 15+15=20

6х4=24 22-7=25

7х7=47 28:4=7

2. Знайти числа, які одночасно діляться і на 2, і на 3.

18, 14, 21, 12, 8, 6, 9, 15 3.

Знайти три числа, що в сумі дають задане число.

Page 4: подорож країною міркувань

5 13 10 2 27 18 6 4 40 Жодного

10 2 3 7 9 12 8 4 15  

4. Швидко рухаючись по колу, утворити слова.

колесо, осел, село, око

5. Якнайшвидше утворити і записати слова.

само мель самовар

фант вар фантазія

лі вик літак

кара приз карамель

шин так шинель

сюр ель сюрприз

домо азія домовик

V. Вправи на розвиток логічного мислення.

1. Цікаві задачі.Двоє пішли 3 цвяха знайшли. Троє підуть скільки знайдуть? ( 0 )

Мірошник прийшов на млин. В кожному кутку він побачив по 3 мішки, на кожному мішку по 2 коти.Питання задачі: чи багато ніг було на млині? (2, інші лапи).

На столі стояло 5 склянок з полуницями. Юрко з'їв одну склянку полуниці. Порожню склянку він поставив на стіл. Скільки склянок лишилося? (5)

2. Ребуси.Фронтальна робота.і 100 ріяпі 2 лві 3 на

Робота в парах: розгадування ребусів, що підготували учні.

Page 5: подорож країною міркувань

3. Встановлення закономірностей.

домалювати

вибрати :

VI. Вправи на розвиток образного мислення.

1. Поділити фігуру на 2 рівні частини прямою або ламаною лінією.

2. З трьох однакових квадратів утворити 7.

Page 6: подорож країною міркувань

VII. Підсумок заняття. Нагородження учасників