13
Храпаль Надія Михайлівна, вчитель початкових класів Краснознаменської ЗОШ І-ІІІ ступенів відділу освіти Гадяцької районної державної адміністрації. ЗАОЧНА МАНДРІВКА Конспект уроку з математики та трудового навчання (2 клас) Тема. Математика. Узагальнена таблиця додавання і віднімання одноцифрових чисел. Задачі на дві дії. Трудове навчання. Виготовлення човника способом орігамі. Мета: математика: узагальнити знання учнів із теми « Додавання і віднімання чисел з переходом через десяток » ; вчити пояснювати вибір дій у ході розв’язування складених задач ; формувати уміння розв’язувати задачі на дві дії ; розвивати логічне мислення , пам’ять ; удосконалювати навички усних обчислень ; виховувати навички самоконтролю , доброзичливість , почуття товариськості ; трудове навчання: продовжити знайомити учнів з орігамі як видом мистецтва ; вчити дітей виготовляти човник способом перегинання і складання паперу ; удосконалювати вміння працювати за технологічною карткою ; виховувати старанність , охайність Тип уроку: урок повторення та узагальнення отриманих знань. Вид уроку: інтегрований урок , заочна мандрівка. Об’єкт праці:

Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

  • Upload
    others

  • View
    5

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

Храпаль Надія Михайлівна,вчитель початкових класівКраснознаменської ЗОШ І-ІІІ ступеніввідділу освіти Гадяцької районноїдержавної адміністрації.

ЗАОЧНА МАНДРІВКА

Конспект уроку з математики та трудового навчання (2 клас)

Тема. Математика. Узагальнена таблиця додавання і віднімання одноцифрових

чисел. Задачі на дві дії.Трудове навчання. Виготовлення човника способом орігамі.

Мета: математика: узагальнити знання учнів із теми « Додавання і віднімання чисел з переходом через десяток » ; вчити пояснювати вибір дій у ході розв’язування складених задач ; формувати уміння розв’язувати задачі на дві дії ; розвивати логічне мислення , пам’ять ; удосконалювати навички усних обчислень ; виховувати навички самоконтролю , доброзичливість , почуття товариськості ;трудове навчання: продовжити знайомити учнів з орігамі як видом мистецтва ; вчити дітей виготовляти човник способом перегинання і складання паперу ; удосконалювати вміння працювати за технологічною карткою ; виховувати старанність , охайність

Тип уроку: урок повторення та узагальнення отриманих знань.

Вид уроку: інтегрований урок , заочна мандрівка.

Об’єкт праці: човник із паперу

Обладнання: макет корабля , зроблений із паперу білого кольору , який під час уроку збирають за допомогою геометричних фігур ; макет гір-айсбергів ; схеми задач , сигнальні картки , геометричні фігури.

Приладдя , матеріали та інструменти: зразки виробів , папір.

План уроку І. Організаційний момент ІІ. Оголошення теми уроку ІІІ. Актуалізація знань учнів. IV. Закріплення і застосування знань , умінь і навичок. V. Узагальнення матеріалу.VІ. Виготовлення човника методом орігамі.VІІ. Підсумок уроку.VIІІ. Домашнє завдання.

Page 2: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

Хід уроку

І. Організаційний момент. 1. Перевірка готовності дітей до уроку 2. Привітання Учитель. Любі діти! У наш клас Завітали гості щирі! Привітайте в добрий час Гостей посмішкою й миром!

Учні. Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас, Та запрошуєм ласкаво На урок у другий клас!

Учень. На місця свої сідаємо Готовність до уроку перевіряємо ( Діти сідають ) Учениця. Починаємо урок Бо почули ми дзвінок Він за парти кличе нас До роботи швидко , клас!ІІ.Оголошення теми уроку. Учитель. Сьогодні , діти , у мандрівку з вами вирушаємо «Узагальнюючу таблицю додавання і віднімання одноцифрових чисел вивчаємо» Мандрувати незвичайним океаном будемо. Зветься він Математичний. Про такий ви чули? На шляху своїм зустрінемо перешкоди різні: Центри , порти й острова , айсберги та бурі грізні. ( Діти співають пісню на музику В.Шаїнського. ) Синім морем до далекої землі Пливемо ми на білому кораблі. Хай нас не лякають ні хвилі , ні вітер , Пливемо всім класом , найдружнішим у світі. Швидше до землі дібратися хочемо. Задачі та приклади разом розв’яжемо , Перешкоди , бурі , безумовно , пройдемо – Шлях до математики всі разом знайдемо! Учитель. Пісня наша про кораблик , а його у нас нема. Та не треба сумувати , до роботи дітвора! Побудуємо його за допомогою певних знань із математики: вирушемо в подорож на плотах і , виконуючи вимоги Математичного океану , по частинах побудуємо макет білого корабля , а потім – і власні паперові кораблики. Вирушаємо в путь!

Page 3: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

ІІІ.Актуалізація знань учнів. Учитель. Дме попутний вітерець – на горизонті острівець. Діти веселої вдачі , усно розв’яжіть приклади і на уважність задачі! 1. Усні обчислення

2. Гра « День і ніч » - Діти мовчки показують пальчиком відповідь: 12 – це 9 і скільки ? ( 3 ) 13 – це 8 і скільки ? ( 5 ) 11 – це 9 і скільки ? ( 2 ) 14 – це 9 і скільки ? ( 5 )3. Склад числа 12 , 15 , 18 , 20 ( номери на білетах – квитках).

4. Розв’язування задач на увагу а) Щодня галченя збирає в саду 1 десяток гусінь та приносить їх на сніданок 10 своїм сестрам. Чи всі сестри поснідають? ( Так: 1 десяток=10 ) б) Мавпа з’їла ананаси та банани. Скільки всього фруктів з/їла мавпа? ( Відповісти не можна , тому що не зазначена кількість ананасів та бананів )

8+4 15-5 9+9 8+3 6+5 11-3 7+6 6+3 7+4 14-7 12-4 11-2

Page 4: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

Учитель. Молодці! Приклади і задачі правильно розв’язали, Першу частину корабля побудували!( Учитель прикріплює до магнітної дошки першу частину макету корабля )

IV. Закріплення і застосування знань , умінь і навичок. 1. Робота в зошитах Учні. Ось я зошит свій відкрию , І похило покладу. Сяду рівно не зігнуся , До роботи я візьмуся. 2. Каліграфічна хвилинка Учитель. Старайся , пробуй , живи Розум , увагу прояви Активним і уважним будь Про каліграфію не забудь. ( Написання цифри 11 )

Учні. Щоб цифри правильно писати Хвилинку каліграфії треба почати Цифри писатиму рівненько Щоб були гарненькі Щоб залюбки дивилась я Вчителька , та ще й моя сім’я.

Учитель. Щоб усе нам встигати Треба гуртом працювати Гуртом легше Будь яке завдання розв’язати Записати всі двоцифрові числа в яких 1 є одиницею ( 11 , 21 , 31 , 41 , 51 , 61 , 71 , 81 , 91 ) 3. Розв’язання прикладів з коментуванням Учитель. Обчислювальний центр за курсом , Але страшенна перешкода: Нам шлях загородили і не пустять Льодові айсберги-гори. Приклади айсбергів розв’яжіть Відповідь правильну знайдіть!

1

11-7 5+7 15-9

8+5 7+6 4+8

16-8 9+6 8+4

Page 5: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

4. Робота з підручником Учитель. Таким чином , ми потрапили до обчислювального центру. Спробуємо виконати його завдання № 178

4 4

16 13

5 3 3 5

Учитель. Ось і приклади ви розв’язали Отже – другу частину корабля побудували.

Фізкультхвилинка Учитель. Хто там , хто вже там стомився І на ліво нахилився? Треба дружно всім нам встати- Фізкультпаузу почати.

Раз , підняли руки вгору Два , нагнулися додолу І на право , і на ліво Щоб нічого не боліло.

Учні. Віє вітер нам в лице Захиталось деревце , Вітерець все тихше , тихше , Деревце все вище й вище. Гуси летять , відлітають А дітки тихенько за парти сідають. 5. Робота в групах Учитель. Наближаємось до порту де приклади живуть. З кожного прикладу на додавання склади два приклади на віднімання.( Учень який відповідає буде за штурмана , бо штурман – це фахівець , що прокладає шлях для суден або літальних апаратів ) 1) 7+5=12 8+6=14 3+8=11 9+7=16 12-7=5 14-8=6 11-3=8 16-9=7

12-5=7 14-6=8 11-8=3 16-7=9

2

Page 6: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

2) 4+?=9 ?+7=10 ?+6=8 5+?=9 ( Учні , що найшвидше і правильно впоралися із завданням стають штурманами і виконують завдання на дошці )

1 штурман 2 штурман 10 11 12 17 15 13

16 14 15 13 15 14

13 11 12 15 14 17

14 13 15 20 18 14

6. Робота в різнорівневих групах Учитель. Перша група за картками Буде зараз працювати Вам треба помилки знайти Та приклади правильно розв’язати Вчителями попрацювати

2+7=10 3+8=11 11-2=7 9+4=14

7+4=11 8-3=5 3+4=8 12-2=9 Учитель. Друга група теж не буде сумувати Математичний диктант будемо писати

. 7 збільшити на 4 7+4=11 . від 14 відняти 8 14-8=6 . знайти суму чисел 2 і 9 2+9=11 . знайти різницю чисел 13 і 6 13-6=7

7+4 9+8

6+7 9+7

6+6 9+6

8+5 8+6

Page 7: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

7. Перевірка Учитель. Картки здайте на перевірку Зараз часу ми не гаємо І диктант перевіряємо ( 11 , 6 , 11 , 7 ) Хто на диктанті не дрімав Все правильно порахував

Учитель. Дуже добре ви працювали Третю частину корабля побудували.

8. Творча робота над задачами Учитель. До острова цікавих задач прибуваємо І завдання його мешканців розглядаємо Запишемо в зошитах свої думки Хай зрадіють нашим успіхам всі залюбки а) Складання і розв’язування задачі № 179 - З яких частин складається задача? ( Складання умови , запитання задачі ) - Чи можна розв’язати задачу однією дією? Чому? - Про що дізнаємось спочатку? Задачу можна розв’язати по-різному: 1 спосіб 10-2-1=7(м) або 10-(2+1)=7 (м) б) Розв’язування задачі № 180( На дошці – скорочений запис задачі ) Було -12н Поклав – 4н і 3н Залишилось - ? - Прочитайте перше запитання плану. Яку дію потрібно виконати? 4+3=7 (н) – поклав - Прочитайте друге запитання плану. Яку дію потрібно виконати? 12-7=5 (н)

( Діти записують розв’язання задачі в зошитах і на дошці ) в) Самостійна робота ( №181 )( Учитель записує на дошці скорочену умову задачі ) Дівчата – 7д.

3

Page 8: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

Хлопчиків - ? , на 3д. менше( Діти самостійно записують розв’язання задачі ) г) Перевірна робота ( фронтально ) Учитель. Правильно задачі ви розв’язали Четверту частину корабля побудували

- З яких геометричних фігур складається наш кораблик?- А як знайти периметр трикутника?( Сума довжин усіх сторін трикутника – це периметр трикутника ) Але кораблик ще наш Не доплив до країни Математика

V. Узагальнення матеріалу. 1. Робота за таблицею додавання й віднімання чисел ( №182 )( Діти з коментуванням складають і записують приклади ) Учитель. Океаном мандрували , корабель побудували . В країну Математики попали Але часу вже замало , Хвилину творчої праці настала.

VI. Виготовлення човника методом орігамі. ( Демонстрація зразка виробу ) 1. Учитель демонструє послідовність виготовлення човника з опорою на технологічну картку.

4

Page 9: Конспект уроку з математики (2 клас)hadyachnmc.at.ua/Seminaru/7-integrovanij_urok.doc · Web viewКонспект уроку з математики та

Учень. Орігамі – це виготовлення різних фігур шляхом складання паперу

Учениця. Це японське давнє слово Необхідно знати: « Орі » , склад в японській мові Значить щось складати А папір свій називають Всі японці « гамі » Коли щось з нього складають Кажуть орігамі 2. Творча робота дітей

VII. Підсумок уроку Учитель. Збіг урок наш , як коротка мить , Дуже швидко час біжить Час вже підсумки нам підбивати Чого зуміли ми досягти - Чого ви сьогодні навчились? ( На дошці )

Я

Зумів Навчитися

Усі ви добре працювали , особливо …

VIII. Домашнє завдання Математика. С.37 , № 183 . Трудове навчання. Перевірити чи плавають човники. Учитель. На уроці не дрімали Гарно всі відповідали Тож скажу вам у кінці В другім класі діти – молодці! Учитель. Ось і пролунав дзвінок Закінчився наш урок За роботу по заслузі Щиро дякую вам друзі!