Embed Size (px)

DESCRIPTION

derin merin kurtin sertin meri

Citation preview

Fudbaleri Hamburga bili su na korak da prvi put ispadnu iz Bundeslige, ali je fudbal jo jednom pokazao da je magicna igra. Gubio je nemacki velikan sa 1:0 od Karlsruea u revanu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade golom Dijaza iz slobodnjaka izborili produetke (1:1 bilo i u prvom mecu), a u 115. minutu je junak Nikolaj Miler zatresao mreu za spasonosnih 2:1.Istorija fudbala svakako je ispisana ovog 1. juna i cuveni sat na stadionu Hamburga nastavlja da odbrojava. Kucace i 53. uzastopnu sezonu u elitnom nemackom drutvu, jer je HSV ostao jedina ekipa koja nikada nije ispala iz Bundeslige. Generacija u kojoj su i nai Slobodan Rajkovic (odigrao ceo mec) i Gojko Kacar (nije bio ni na klupi zbog kartona) predvodena trenerom Brunom Labadijom ula je u klupsku istoriju zahvaljujuci cudesnom preokretu. Upravo je srpski tandem dao znacajan doprinos, jer je Kacar bio strelac na tri meca zaredom, a Rajkovic u poslednjem kolu Bundeslige kada je izboren odlazak u bara. Karlsrue je u prvom mecu u Hamburgu bio bolji i pravo je cudo kako nije pobedio (1:1), a na korak od Bundeslige doao je u 78. minutu revana - posle greke gostiju na sredini terena Henings je lepo prebacio protivnicku odbranu i pronaao Jaboa koji je umakao cuvarima i iz prve zatresao mreu za veliko slavlje.