Download txt - fdertz

Transcript

Fudbaleri Hamburga bili su na korak da prvi put ispadnu iz Bundeslige, ali je fudbal jo jednom pokazao da je magicna igra. Gubio je nemacki velikan sa 1:0 od Karlsruea u revanu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade golom Dijaza iz slobodnjaka izborili produetke (1:1 bilo i u prvom mecu), a u 115. minutu je junak Nikolaj Miler zatresao mreu za spasonosnih 2:1.Istorija fudbala svakako je ispisana ovog 1. juna i cuveni sat na stadionu Hamburga nastavlja da odbrojava. Kucace i 53. uzastopnu sezonu u elitnom nemackom drutvu, jer je HSV ostao jedina ekipa koja nikada nije ispala iz Bundeslige. Generacija u kojoj su i nai Slobodan Rajkovic (odigrao ceo mec) i Gojko Kacar (nije bio ni na klupi zbog kartona) predvodena trenerom Brunom Labadijom ula je u klupsku istoriju zahvaljujuci cudesnom preokretu. Upravo je srpski tandem dao znacajan doprinos, jer je Kacar bio strelac na tri meca zaredom, a Rajkovic u poslednjem kolu Bundeslige kada je izboren odlazak u bara. Karlsrue je u prvom mecu u Hamburgu bio bolji i pravo je cudo kako nije pobedio (1:1), a na korak od Bundeslige doao je u 78. minutu revana - posle greke gostiju na sredini terena Henings je lepo prebacio protivnicku odbranu i pronaao Jaboa koji je umakao cuvarima i iz prve zatresao mreu za veliko slavlje.