Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

Page 1: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf
Page 2: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

Izložba: oktobar 2015. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Aukcija: oktobar 2015. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Viewing: October 2015. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Auction sale: October 2015. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Page 3: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

1. Porcelanski tanjir, stari BečAustrija, 1839. Rukom oslikan. Žig košnica i godina izrade. Prečnik: 23,5 cm. € 50

2. Porcelanski tanjir, stari BečAustrija, 1847. Rukom oslikan. Žig košnica i godina izrade. Prečnik: 24 cm. € 50

3. Porcelanski tanjir, stari BečAustrija, 1821. Rukom oslikan. Žig košnica i godina izrade. Prečnik: 24,5 cm. € 50

4. Vaza za suvo cvećeMađarska. Majolika. Visina: 21 cm. € 100

5. Posrebrena doza za šećerNemačka, kraj XIX veka. Posrebrenje i zinn, na dnu utisnuti žigovi firme. Dimenzije: 17,5x11 cm. € 125

6. Porcelanski set za ribu Thomas BavariaNemačka, oko 1930. Oval (63x26 cm), sosijera i 6 tanjira. Rukom oslikano. € 165 (8 kom.)

7. Porcelanski servis za ručavanje, kafu i čaj za 8 osoba (78 kom.)Noritake, Montrose No 6956, Japan 1968. € 550- Na fotografiji je samo deo kompleta

9. Srebrni džepni sat sa alarmomŠvajcarska. Oko 1900. VICTORIA. Srebro finoće 875. Prečnik: 55 mm € 200

10. Zlatni medaljon satŠvajcarska. Oko 1900. OREL FILS & CIE, Neuchatel. Zlato 14 K. Prečnik: 33 mm. € 300

11. Erotska Persijska minijaturaStranica iz knjige Nizamija : Lejla i Medznun. Dimenzije:15,5x11 cm XIX vek € 150

8. Kineska porcelanska vazaVisina: 60 cm € 250

1 2 3

4 5

Page 4: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

12. LampaOko 1900. Višeslojno duvano staklo. Zinn i posrebrenje. Visina: 49 cm. € 525

13. Pozlaćeno ogledalo u rococo stiluVisina: 128 cm € 225

14. Pozlaćeno barokno ogledaloVisina: 106 cm € 175

15. Srpski diplomatski mačSrbija. Oko 1900. Čelik, mesing, sedef i kanija od kože. Dužina mača: 88 cm, dužina kanije: 75 cm € 3000

16. Srpski diplomatski frakSrbija. Oko 1900. Čoja, zlatna srma, mesingani dugmići. Dužina: 100 cm. € 2000

17. Grb Obrenovića na staklu sa motom Tempus et meum iusPosvećeno Petru I Karađorđeviću! J. Peronnet. Dimenzije: 21x19 cm € 450

18. Ikona Sv. NikoleVatroslav Bek (1834-?)Ulje na dasci. Dimenzije: 100x65 cm,1869. Sign. € 2400

19. Pokrov Presvete BogorodiceMesingana putna ikona. XIX vek.Rusija. Dimenzije: 19 x 11 cm. € 275

20. Raspeće HristovoMesingana putna ikona. XIX vek.Rusija. Dimenzije: 23 x 12 cm. € 225

13 14

Page 5: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

21. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)Knjazu i kralju (Orao)Crtež tušem, 41,5x28,5 cm, Oko 1960. € 350

22. ZORAN ANDRIĆ (1960)U žitu i suncokretuUlje na lesonitu, 39x53 cm, 2011. Sign. € 350

23. DANICA ANTIĆ (1916 - 1989)AnemoneUlje na platnu, 72x53 cm, Sign. € 350

24. MIODRAG ANTONIĆ (1962)Žena sa monoklomTempera na kartonu, 24x16,5 cm, 1993. Sign. € 100

25. SERGEJ APARIN (1961)FantazijaUlje na dasci, 75x50 cm. 1996. Sign. € 2900

26. BARBARIEN (1963-2013) BraćaUlje na platnu, 100x80 cm. 2013. Sign. € 3300- Reprodukovano u Katalogu retrospektivne izložbe MNMU, Jagodina 2013.

Page 6: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

27. JANEZ BERNIK (1933)Bez nazivaMonotipija, 17x25 cm, Sign. € 200

28. JANEZ BERNIK Novo letoMonotipija, 20x20 cm, 1968. Sign. € 300

29. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)PoljaTuš na papiru, 27,5x38 cm, Sign. € 150

30. SLAVA BOGOJEVIĆ Veče u PalestriniUlje na platnu, 40x60 cm, 1971. Sign. € 1200

31. NIKOLA BEŠEVIĆ (1892-1970)Zima u predgrađuAkvarel, 41x57 cm, 1955. Sign. € 450

32. KOSA BOKŠAN (1925-2009)PrilepPastel, 35x43 cm, 1979. Sign. € 300

Page 7: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

33. ZORKA CEROVIĆ (1947)BeogradUlje na platnu kaš. na lesonit, 30x22 cm, Sign. € 200

34. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Izgradnja BeogradaAkvarel, 39x29 cm, 1949. Sign. € 150

35. VASA DOLOVAČKI (1960)Dečak i konjUlje na platnu, 40x40 cm, 2013. Sign. € 650

36. DRAGO DOŠEN (1943)PredeoAkvarel, 31x39 cm, 1982. Sign. € 350

37. ALFRED DUMITRIU (1955)TorzoBronza, Visina 10 cm. Sign. € 150

38. VLADIMIR DUNJIĆ (1957)Devet životaAkril na kartonu, 35x35 cm, 2009. Sign. € 700

Page 8: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

39. MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986)Voće na stoluUlje na platnu, 65x54 cm, 1972. Sign. € 8500- Reprodukovano na strani 11, Kataloga galerije “Rima”, Kragujevac 2009.

40. PETAR DOBROVIĆ (1890-1942)Portret devojkeUlje na platnu, 39x37 cm. Oko 1920. € 2900

41. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009)ApstrakcijaCrtež, 81x71 cm € 450

42. MIHAILO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)Ilustracija za dnevne novine PolitikaTuš i kolaž, 38x26 cm. Sign. € 250

Page 9: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

43. DADO ĐURIĆ (1933-2010)Bez naziva11 Grafika 62/75 (6 u boji + 5 crnobelih), 65x50 cm. Sign. € 1800

44. DADO ĐURIĆ HeruvalGrafika u boji 62/75, 65x50 cm. Sign. € 350

45. DADO ĐURIĆ DermatologieGrafika u boji 62/75, 65x50 cm. Sign. € 300

46. DADO ĐURIĆ HeruvalGrafika 62/75, 65x50 cm. Sign. € 250

47. SLOBODAN ĐURIČKOVIĆ ĆAKO (1943)KompozicijaUlje na platnu, 25x24,5 cm, 2008. Sign. € 100

48. ŽELJKO ĐUROVIĆ (1956)MudrostKombinvana tehnika na kartonu, 30x40 cm, 2014. Sign. € 250

Page 10: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

49.SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009)PećineUlje na platnu, 50x70 cm. Oko 1965. Sign. € 250

50. ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ (1945)DogađajKombinovana tehnika, 140x100 cm, 2011. Sign. na poleđini € 400

51. MIRO GLAVURTIĆ (1932)SfingaKombinvana tehnika, 23x21 cm, 1975. Sign. € 175

52. MIRO GLAVURTIĆ SećanjeUlje na platnu kaš. na karton, 31x41 cm, 1999. Sign. € 525

53. MIRO GLAVURTIĆ Tri gracijeUlje na hartiji, 30x21 cm. Sign. € 650

54. DANIEL GLID (1963)DoručakUlje na platnu, 50x65 cm, 1992. Sign. € 300

Page 11: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

55. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)AteljeKombinovana tehnika, 50x73 cm, 1958. Sign. € 3200

56. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Bez nazivaGvaš, 38,5x45,5 cm. Sign. € 700

57. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)PreljaUlje na šperu, 55x47 cm. Oko 1930. Sign. € 1600

58. GORAN GVARDIOL (1948-2011)GlaveKombinovana tehnika, 100x70 cm, 2003. Sign. € 300

Page 12: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

59. ANTON HUTER (1901-1961)Iz predgrađaUlje na kartonu, 16x22 cm. Sign. € 350

60. ANTON HUTER Cveće u plavoj vaziAkvarel, 15x10,5 cm, 1936. Sign. € 125

61. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Akt Ulje na platnu kaš. na lesonit, 48x35 cm, 1976. Sign. € 475

62. BORA ILJOVSKI (1942-2013)Žuta čigraGrafika 31/50, 58x51 cm, 1996. Sign. € 150

63. JOVO IVANOVIĆ (1932)Bez nazivaKombinovana tehnika na hartiji, 21x15 cm, 1984. Sign. € 200

64. OLJA IVANJICKI (1931-2009)ArlekinKombinovana tehnika na hartiji, 35x24 cm, 1966. Sign. € 800

Page 13: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

65. OTON IVEKOVIĆ (1869-1939) (Attrib.)Portret devojke sa belom mašnomUlje na platnu, 56x46 cm. Oko 1910. € 1900

66. DUŠANKA JEVTOVIĆ ŽenaPastel, 28x23 cm. Sign. € 100

67. VIKTOR JAGŠ (1894-1943)CitadelaTuš, 15x11 cm, 1929. € 100

68. VIKTOR JAGŠ Citadela na obaliPastel, 21x24 cm, 1929. Sign. € 300

69. JOZO JANDA (1911-1999)Baška vodaKombinovana tehnika, 46x54,5 cm. Oko 1970. Sign. € 500

70. JOZO JANDA KotlićKombinovana tehnika, 20x15 cm. Oko 1970. Sign. € 150

Page 14: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

71. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)PijanistkinjaKombinovana tehnika, 65x95 cm, 1972. Sign. € 600

72. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE DubrovnikUlje na šperu, 61x122 cm, 1977. Sign. € 800

73. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)JahačicaAkvarel, 40x52 cm, Oko 1955. Sign. € 400

74. DANICA JOVANOVIĆ (1886-1914) Džamija u Beogradu (Gosp. Jevremova ulica)Ulje na platnu kaš. na karton, 34x24 cm, 1913. Sign. € 2500- Reprodukovano na strani 60. Kataloga izložbe u Domu Vojske Srbije, Beograd 2014.- Reprodukovano na strani 41. Monografije Jasne Jovanov, Spomen Zbirka Pavla Beljanskog, Novi Sad 2007.

75. LJUBINKA JOVANOVIĆ MIHAJLOVIĆ (1922-2015)Bez nazivaKombinovana tehnika, 108x74 cm, Sign. € 900

76. BOGOMIL KARLAVARIS (1924-2010)SokakUlje na platnu, 39x54 cm, 1966. Sign. € 375

Page 15: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

77. KANGRGA OLIVERA (1923-1999)ZimaUlje na platnu, 50x55 cm, Sign. € 250

78. OLIVERA KANGRGA Trojanski konjKombinvana tehnika, 31x40 cm, Sign. € 125

79. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1902-1962)KarijatidaUlje na lesonitu, 80x32 cm, 1958. Sign. € 800

80. PIVO KARAMATIJEVIĆ RadnikTuš, 23x27 cm, 1941. Sign. € 125

82. ILIJA KOLARIĆ (1926-2003)Devojka iz proflaUlje na platnu, 70x50 cm, Sign. € 400

81. ALBERT KINERT (1919-1987)Praproljetna iskušenja prastarjelog faunaGrafika, probni otisak autora, 48x105 cm, Sign. € 350

Page 16: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

83. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)Morska obalaUlje na platnu, 39x47 cm, Oko 1935. Sign. € 1200

84. MAJDA KURNIK (1920-1967)Sa plažeUlje na platnu, 100x64 cm, 1964. € 2200

85. MAJDA KURNIK AutoportretUlje na kartonu, 66x47 cm € 900

86. MAJDA KURNIK Majdina sobaUlje na kartonu, 70x100 cm € 1100

Page 17: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

87. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)SanCrtež olovkom, 20x29 cm, 1922. Sign. € 300

88. MILAN KONJOVIĆ Slikar u raduOlovka na hartiji, 21x17 cm. Oko 1920. Sign. €150

89. JOVAN KRIŽEK (1904-1996)PejzažUlje na lesonitu, 38x61 cm. Sign. € 250

90. BRANKO KRSTIĆ (1902-1978)Skica za spomenik u RitopekuOlovka i pastel, 50x72 cm € 250

91. MILOŠ LUČIĆ (1947)DvobojUlje na staklu, 48x63 cm, 1995. Sign. € 300

92. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)Pejzaž sa DunavaAkvarel, 20x40,5 cm, 1976. Sign. € 100

Page 18: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

93. IPOLIT DANILOVIČ MAJKOVSKI (1885-1963)Prva cigaretaTempera, 18x24 cm, Oko 1924. Sign. € 650

94. MILAN CILE MARINKOVIĆ (1947)Bez nazivaUlje na kartonu, 75x56 cm, 1984. Sign. € 900

95. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Obala DunavaAkvarel, 15,5x23 cm. Oko 1910. € 175

96. PETAR MARKOVIĆ Stari Zemun, FranztalUlje na platnu, 42x69 cm. Oko 1930. € 1800

97. PETAR MARKOVIĆ Zemun sa GardošemUlje na platnu kaš. na karton, 19x27 cm. Sign. € 300

98. PETAR MARKOVIĆ Dunavski predeoUlje na platnu, 37x45 cm. Sign. € 600

Page 19: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

99. SAŠA MARJANOVIĆ (1976)Gospođica i CvikerašAkvareli, 16x15 cm (2 kom), 2010. Sign. € 250 100. SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ (1959)

Lepa VlajnaAkril na platnu, 50x40 cm, 2015. Sign. na poleđini € 250

101. MARIO MASKARELI (1918-1996)Mesečevo konačišteUlje na platnu, 38,5x116, 1960. Sign. € 700

102. MARIO MASKARELI Figura s leđaUlje na platnu, 60 x 60 cm, oko 1960. Sign. € 500

103. MARIO MASKARELI Bokeljska temaUlje na platnu, 41x27 cm, 1994. Sign. €400

104. DUŠAN Đ. MATIĆ (1938-2013)Stella IIAkvatinta A.O. 60x78 cm, 1984. Sign. € 200

Page 20: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

105. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Srednjovekovni BeogradAkvarel, 46x58 cm, 1959. Sign. € 950

106. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Razorena ledinaUlje na dasci, 99x80 cm, 1986. Sign. € 1800

107. MILIĆ OD MAČVE Zlatiborska pletiljaUlje na dasci, 22x27,5 cm, 1972. Sign. € 600

108. MILIĆ OD MAČVE SkupštinaTempera, 23x23 cm, 1954. € 350

109. MILIĆ OD MAČVE Boj na Mišaru / Milenijum, milenijumTuš, 15x20 cm i 35x23 cm, 1971/73. Sign. € 275

110. MILIĆ OD MAČVE Hilandarski diptihGrafika dorađena 10/26, 24,5x13,5 cm (29,5x16,5), 1986. Sign. € 250

Page 21: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

111. BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)Krovovi BeogradaGvaš na hartiji, 42x95 cm, 1955. Sign. na poleđini € 650

112. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)Mrtva prirodaUlje na platnu, 41x70 cm, 1970. Sign. € 350

113. OLGA MILUNOVIĆ (1913-1993)Primorski motivUlje na platnu kaš. na karton, 26x32 cm, 1979. Sign. € 450

114. BRANISLAV MIRKOVIĆ (1908-1987)Stari BeogradAkvarel, 40x57 cm, 1935. Sign. € 300

115. EMANUEL MUANOVIĆ (1886-1944)U olujiUlje na kartonu, 38x28 cm, 1918. Sign. € 750

116. MARKLEN MOSIJENKO (1928)Mrtva prirodaUlje na platnu, 40x70 cm. Oko 1975. Sign. € 500

Page 22: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

117. EDO MURTIĆ (1921-2005)

Primorski krajolikTempera, 50x70 cm, 1999. Sign. € 2200

118. PREDRAG NEŠKOVIĆ (1938)Poklon iz KineSerigrafija 52/80, 70x70 cm, 1986. Sign. € 150

119. PREDRAG NEŠKOVIĆ Bez nazivaUlje na platnu, 70x110 cm, 2014. Sign. na poleđini € 900

120. PETAR OMČIKUS (1926)Čovek iz Vela lukeUlje na hameru, 70x50 cm, Sign. € 650

121. PETAR OMČIKUS Gužva u Pariskom metrouUlje na platnu, 58x82 cm, 1992. Sign. € 3700

Page 23: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

122. VLASTIMIR NIKOLIĆ (1947)Provladavanje crneKombinovana tehnika na platnu, 50x65 cm, 1989. Sign. na poleđini € 250

123. STOJANKA OROBABIĆ (1936)Predeo sa ostrva KrkaUlje na platnu, 51x68 cm, 1987. Sign. € 750

124. DIMITRIJE PARAMENDIĆ (1911-1982)Tkalja za razbojemAkvarel i tuš na hartiji, 22x20 cm. Sign. € 75

125. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)Bez nazivaAkvarel na hartiji, 49x64 cm, 1964. Sign. € 200

126. MIHAILO S. PETROV (1902-1983)StaljinTuš na papiru, 21x16 cm. Oko 1946. € 125

127. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Manastir na obali moraAkvarel, 24x34 cm. Sign. € 200

Page 24: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

128. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Portret slikara Svetolika LukićaUlje na platnu, 54 x43 cm. Oko 1940. Sign. € 1200

129. ZORA PETROVIĆ PredeoAkvarel, 22x32 cm, 1951. Sign. € 450

130. ZORA PETROVIĆ Žena u foteljiAkvarel, 34,5x28,5 cm, Oko 1955. Sign. € 150

131. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)FigurinaKombinovana tehnika. Visina: 37 cm € 450

132. ZORAN PETROVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 100x70 cm, 1962. Sign. € 450

133. MIRKO POČUČA (1915-1988)Motiv sa primorjaUlje na platnu kaš. na karton, 24x32 cm, 1951. Sign. € 300

Page 25: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

134. PABLO PICASSO (1881-1973)Imaginary portraitLitografija u boji 13/250, 70 x 50 cm. 20.3.1969. Sign. € 3200

135. VASA POMORIŠAC (1893-1961)SviračAkvarel na kartonu, 41x41 cm, 1931. Sign. € 250

136. VASA POMORIŠAC Motiv iz BosneOlovke u boji, 16x21 cm, Oko 1946. € 250

137. LJUBA POPOVIĆ (1934)LjubavCrtež olovkom, 29x41 cm, 1994. Sign. € 650

138. DIMITRIJE POPOVIĆ FantazmagorijaBakropis E.A. 23x17 cm, 1981. Sign. € 150

139. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Bez nazivaBakropis 2/21, 26x20 cm, 1980. Sign. € 200

Page 26: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

140. PREDRAG POPARA (1973)RatniciUlje na pvc podlozi, 170x140 cm, 2012. Sign. na poleđini € 600

141. MIODRAG B. PROTIĆKompozicijaUlje na platnu, 100x80 cm, 2010. Sign. € 1800

142. MIODRAG B. PROTIĆBuketUlje na platnu, 54x65 cm. Oko 1965. Sign. € 2200

143. MIODRAG B. PROTIĆ Kompozicija IIAkvarel, 25x17 cm, 1997. Sign. € 450

144. ZORA POPOVIĆ (1902-1989)Radovi u poljuUlje na kartonu, 33,5x49,5 cm, Sign. € 250

145. ZORA POPOVIĆ Cveće u vaziUlje na kartonu, 40x30 cm, Sign. € 200

Page 27: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

146. MILAN POPOVIĆ KROMPIR (1915-1969)KošmarGvaš na hameru, 29,5x21 cm, 1957. Sign. € 350

147. NADEŽDA PRVULOVIĆ (1930)Apstrakcija kompozicijeKombinovana tehnika, 40x84 cm, 1960. Sign. € 400

148. MIRKO RAČKI (1879-1982)Pogubljenje Kneza LazaraUlje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign. € 4200

149. NIKOLA REISER (1918-2010)Žena u plavoj haljiniGvaš, 31x18 cm. Sign. € 250

150. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)Velika kuća Ulje na platnu, 83x84,5 cm, 2011. Sign. € 450

151. SAVA RAJKOVIĆ (1903-1977)SviračDrvorez, 21x15,5 cm. Sign. € 75

Page 28: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

152. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)I tu se, potom, gase u pepeo umorne zoreGrafik 112/220, 24x30 cm, 1974. Sign. € 100

153. SAVA STOJKOV (1925-2014)Vojvođanski pejzažUlje na platnu, 60x80 cm, 1994. Sign. € 1100

154. FEĐA SORETIĆ (1930)SremAkvarel, 47x56 cm, 1957. Sign. € 250

155. FEĐA SORETIĆ MočvaraAkvarel, 41x63 cm, 1981. Sign. € 250

156. SVETISLAV STRALA (1891-1957)Obala DunavaAkvarel, 29,5x43 cm, Oko 1940. Sign. € 200

157. MARKO STUPAR (1936)Obala IOlovka na hartiji, 16x32 cm, Oko 1990. Sign. € 150

Page 29: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

158. TOMISLAV SUHECKI (1950)Strah od slobodeUlje na platnu, 54x65 cm, Sign. € 400

159. M.TOMIĆ HridineUlje na platnu, 40x75 cm, 1967. Sign. € 175

160. LEONID ŠEJKA (1932-1970)SkladišteGrafika 71/99, 31x25 (55x37) cm € 200

161. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)Autor stvaraKombinovana tehnika, 30x40 cm, 2014. Sign. € 300

162. MILOŠ ŠOBAJIĆ U 07:11 časovaUlje na platnu, 55x75 cm, 2006. Sign. € 2500

163. MILOŠ ŠOBAJIĆ ObjekatKombinovana tehnika, 60x40 cm, 2014. Sign. € 800

Page 30: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

164. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)PredeoAkvarel, 19x24,5 cm. Oko 1955. Sign. € 250

165. MILENKO ŠERBAN Motiv iz ParizaUlje na platnu kaš. na karton, 37x45 cm, 1928. € 2900

166. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Trkalište Longchamps, ParizTuš, 19x25 cm. Oko 1925. € 550

167. IVAN TABAKOVIĆ La nicotine (iz ciklusa: život,misli, snovi)Kolaž i flomaster na fotografiji, 27x22 cm, 1967. Sign. € 900

168. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Mrtva prirodaUlje na platnu, 40x50 cm € 650

Page 31: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

169. OLIVER TIHI (1943-1995)Barke u luciTempera, 70x52 cm, 1991. Sign. € 450

170. OLIVER TIHI Mrtva prirodaTempera, 71x49 cm, 1989. Sign. € 400

171. OLIVER TIHI Sv. SavaTempera, 60x40 cm, 1996. Sign. € 300

172. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)Isus na krstuKombinovana tehnika, 100x70 cm, 1987. Sign. € 450

173. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ Despot Stefan LazarevićGrafika 39/60, 34x24 cm € 150

174. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ PergamentGrafika 11/100, 49x32 cm € 150

Page 32: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

175. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Crveno sunceUlje na lesonitu, 28x25 cm. Oko 1990. € 500

176. UROŠ TOŠKOVIĆ KrikKombinovana tehnika, 59x40 cm. Oko 1980. € 1300

177. MILAN TUCOVIĆ (1965)DafneAkvarel, 35x50 cm, 2011. Sign. € 300

178. MILAN TUCOVIĆ Posmatrač i lutkaAkvarel, 30x40 cm, 2014. Sign. € 300

179. IGOR VASILJEV (1928-1954)Portret muškarcaUlje na kartonu, 56x42 cm, 1952. Sign. € 2800

180. IGOR VASILJEV Mrtva prirodaUlje na platnu, 33x40 cm, 1950. Sign. € 950

Page 33: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf

181. BILJANA VILIMON (1951)Kroz crvenoKombinovana tehnika, 35x25 cm, 1996. Sign. na poleđini € 300

182. BILJANA VUKOVIĆ (1949)ŠavnikKolorisana akvatinta A.O. 31x41 cm (53x80), 1989. Sign. € 150

183. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)Brod na pučini Akvarel, 29x20 cm, 1957. Sign. € 75

184. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1978)Motiv iz parkaUlje na platnu, 70x92 cm, 1940. Sign. € 900

185. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)Voće u činijiUlje na hartiji, 34x45 cm, 1977. Sign. € 450

186. DRAGOSLAV ŽIVKOVIĆ (1955)Mrtva prirodaAkvarel, 23x26 cm, 2003. Sign. € 250

Page 34: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf
Page 35: Katalog 40 aukcije malo za sajt.pdf