13
Миколаївський муніципальний колегіум Миколаївської міської ради Миколаївської області Кафедра словесності Ткаченко Галина Георгіївна,

slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

  • Upload
    others

  • View
    2

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Миколаївський муніципальний колегіумМиколаївської міської ради

Миколаївської областіКафедра словесності

Ткаченко Галина Георгіївна, учитель вищої

категорії, старший учитель

Page 2: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Миколаїв 2012 р.

Тема. Прикметник як частина

мови: загальне значення,

морфологічні ознаки, синтаксична

роль .

Мета. Поглибити й систематизувати знання учнів про

прикметник як частину мови. Формувати вміння відрізняти

прикметники від інших частин мови, визначати рід, число, відмінок

та синтаксичну роль прикметників; розвивати усне та писемне

мовлення, логічне та образне мислення, виховувати любов до

України.

Тип уроку. Засвоєння нових

знань (урок - мандрівка)

Page 3: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Хід уроку

Девіз уроку Міркуємо - швидко ,

Відповідаємо - точно ,Пишемо - гарно!

І. Установчо – мотиваційний етап1. Вступне слово вчителя: На сьогоднішньому уроці ми розпочинаємо захоплюючу подорож Україною з частиною мови - прикметником. Для того щоб вона була успішною, проведемо «Мозковий штурм»:

1 . Який розділ підручника ми вивчаємо ? 2 . Що вивчає морфологія? 3 . Скільки в українській мові частин мови? 4 . На які групи вони

поділяються?

Page 4: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

5 . Які частини мови належать до самостійних? Чому їх так називають?

6 . Які частини мови належать до службових? Яку роль вони виконують?

7 . Яка частина мови належать до окремої групи?

2. Визначення мети уроку. Учні самостійно визначають мету.

Працюємо за планом:

1 . Прикметник - СЗЧМ.

2 . Морфологічні ознаки ( рід, число, відмінок).

3 . Синтаксична роль.

4 . Роль прикметників у мовленні.

3.Слово вчителя:Вивчаючи морфологію , помандруємо далі по країні Знань,

поринемо в чарівний світ фантазії, послухаємо казку про мудру

дівчинку Розумницю й допоможемо їй у пошуках чарівного принца

Прикметника.

Page 5: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Подорож Розумниці

За далекими морями, За дрімучими лісами, Де завжди цвіте весна,

Є країна чарівна . Хто до неї потрапляє , Той усе на світі знає . Не брестиме навмання, Бо дає вона знання . Та країна , як ведеться, Морфологією зветься, А потрапить той туди, Хто уроки вчить завжди.

Page 6: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Якось сонячної днини До чудової країни У обідній тихий час Йшло стежиною дівча . Те дівча в селі всі знали І Розумницею звали . Що задумає вона, То вже зробить все сповна. Була думка у дівчини У чудовій цій країні

Принца милого знайти, По життю із ним іти. Принц, на диво, був шляхетний, Називався він Прикметник, Ознак так багато мав, При собі їх всі тримав. Тут живе наш принц Прикметник, Чудодійний, іскрометний, гарний,

Ніжний, чарівний, добрий красень наш ясний!

Робота за текстом казки

Які слова нам допоможуть дізнатись про принца Прикметника більше?

Який він?

Page 7: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Яким ви уявляєте його? ( варіанти відповідей учнів )

Самостійна робота

Принц Прикметник допоможе нам подорожувати Україною. Учням пропонується робота в парах за підручником ( обговорення матеріалу с т р. 182,183, 184).

Робота за таблицею

Перед вами таблиця «Прикметник» . Розгляньте її уважно і складіть зв'язну розповідь про прикметник як частину мови. Доповнити розповідь, використовуючи інформацію з підручника (доповнення учнів)

Page 8: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Індивідуальна робота на основі краєзнавства

Скласти твір – мініатюру « Моє славне місто» за опорними словами.

Робота із слайдамиСлайд №1 “ Наша країна - найкраща у світі “. (Дискусія «Я і Україна» )

Слайд №2 “ Україна - суверенна держава ”.

(У тексті знайти прикметники, які описують Україну)

Слайд №3 “ Київ - столиця України ” . (До поданих ілюстрацій дібрати словосполучення з прикметниками, визначивши у них головні слова).

Page 9: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Слайд №4 “ Київ ”. Утворити асоціативний кущ до слова “ Київ ”.

Слайд №5 “ Творча майстерня ”. Робота з текстом.

ЗАПАХИ МІСТКожне місто має свій запах.

Гострий дух свіжого вугілля чути в Донецьку. Присмак морської

трави у вітрах Одеси. Свіжим бетоном і чорноземом пахне Харків. Широкими морськими просторами пахне

Севастополь. І ледь чутний аромат недавньої грози стоїть над Києвом.

Page 10: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Виписати речення з прикметниками. Визначити синтаксичну роль. Визначити рід, число, відмінок.

Слайд №7 “ Рефлексія НА УРОЦІ …

1. Я дізнався…2. Я зрозумів…3. Мені сподобалось…4. Мені не сподобалось…5. Я навчився…6. Мене зацікавило…7. Я відчув труднощі…8. Я не вмів, а тепер умію…9. Мене надихнуло на…

Домашнє завдання: Достатній рівень: вправа 373 ;

високий рівень: виписати

5 прислів’їв із прикметниками ,

визначити рід , число , відмінок .

Page 11: slovo-divo.ucoz.ua › ... › 6klas › prikmetnik_tkach… · Web viewРоль прикметників у мовленні. 3.Слово вчителя: Вивчаючи морфологію

Хай вам щастя, доля буде,Не на день і не на рік,А на довгий - довгий вік.