Transcript
Page 1: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Туровець Любов Іванівна

вчитель початкових класів

Славутицької загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №3

Математика (2-А клас)

Тема.

Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що

містять дужки. Розв'язування складених задач . Розпізнавання

геометричних фігур.

Мета.

Ознайомити учнів з правилом виконання обчислень у виразах з

дужками; вправляти у застосуванні таблиць додавання й

віднімання для обчислень виразів і розв'язування задач;

формувати уміння розв'язувати задачі на дві дії; поглибити

знання про геометричні фігури; розвивати увагу,

спостережливість, мислення учнів; розширити відомості про

квіти, що впліталися у віночок і мають лікувальні властивості;

формувати здоровий спосіб життя.

Обладнання.

Персонажі: «Українка - Катруся в національному костюмі»,

«Плюсович та Мінусович», квіти - дівчатка, малюнки квітів,

схема до задачі, конверти з геометричними фігурами.

Хід уроку.

І. Емоційний настрій.

Сядьте дітки всі рівненько

Посміхніться гарненько

Подаруйте один одному посмішку.

ІІ. Каліграфічна хвилинка.

1. Яке сьогодні число?

2. Назвіть сусідів цього числа.

3. Розкладіть на суму розрядних доданків.

Page 2: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Фізкультхвилинка

Написання цифр тулубом від 1 - 10.

Записати числа в порядку спадання (10-1).

ІІІ. Інформаційна сторінка.

Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. До нас на урок завітала

українка Катруся. Вона у національному костюмі, але в неї на

голівці не вистачає ... (віночка). (Малюнок1)

Віночок - не просто прикраса, це оберіг. У ньому вірили люди є

сила «знахар душі», котра болі знімає та здоров'я додає. Це

плетене коло із квітів. Кожна квітка вплетена у вінок, має

лікувальні властивості.

Ми на уроці сплетемо віночок для Катрусі.

Перед тим як вплести квіточку, треба виконати завдання.

ІV. Оголошення теми і мети уроку.

1. Повторення вивченого матеріалу .

(Вплітаємо квіточку деревій). (Малюнок 2)

Деревій - найпочесніше місце займає,його вплітали першим. Ці

дрібненькі білі квіточки здалека нагадують велику квітку,її

називають в народі деревцем. Коли квіти перецвітають, вітер

розносить насіння далеко-далеко. Та де б не проросла ця

рослинка,вона завжди цвіте. Це символ нескореності.

Завдання 1

Робота в парах

а)Перевірити таблицю додавання +3 ланцюжком.

(Вплітаємо квіточку ромашку). (Малюнок 3)

Ромашка - наймолодша квітка у вінку. Вона дає людям не

тільки здоров'я, а й доброту та ніжність. Кажуть у народі: «Ось

попий відвар з ромашки, і не буде тобі тяжко». Це ліки від

простуди та інших хвороб.

Завдання 2

Page 3: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

б)Усний рахунок.

Знайти значення виразів. (Квітка Ромашка з числами).

(Малюнок 4)

Які числа називаються круглими? (Числа,які закінчуються

нулем називаються круглими).

(Вплітаємо цвіт калини) (Малюнок 5)

Поряд з ромашкою вплітали цвіт калини. Це символ краси та

дівочої вроди. Це ще ліки від простудних захворювань.

Завдання 3

в)Утвори істинні висловлювання:

- якщо від суми відняти один з доданків, то...(то отримаємо

невідомий доданок);

- многокутник - це замкнена...(ламана);

- дію додавання можна перевірити...(дією віднімання)

Істинне чи хибне висловлювання:

- усі двоцифрові числа круглі(хибне);

- будь-яке двоцифрове число більше,ніж

одноцифрове(істинне);

- кожне наступне число менше, ніж попереднє (хибне).

2.Оголошення нової теми.

а) пояснення вчителя.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з числовими виразами,

які містять дужки. Іноді дії у виразах можна виконувати не по

порядку. Дія, що виконується першою, береться в дужки:(). Ці

значки не прості, а чарівні. Їх застосовує сама Королева

математики, щоб змінити порядок виконання дій у виразах.

Наприклад, 17-(4+5). Вираз читають так: «Від 17 відняти суму

чисел 4 і 5».

(Вплітаємо квітку незабудку) (Малюнок 6)

Незабудка - символ пам'яті, щирості. Настої приймаються від

простудних захворювань, роблять примочки.

Page 4: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Завдання 4

б)Закріплення вивченого матеріалу.

Робота з підручником (вирази №248 )

(Коментування виразів біля дошки).(Додаток відео)

(Вплітаємо чорнобривці) (Малюнок 7)

Чорнобривці - символ вроди. Допомагає позбутися головного

болю.

Завдання 5

До нас на урок завітали, а хто здогадайтеся? (Мінусович та

Плюсович) із таким завданням:

розставити дії між числами, використовуючи дужки,так щоб

рівність була правильною.

10 * 4 * 9 = 5 (10 + 4 - 9 =5)

10 * 1 * 4 * 2 = 7 (10 - (1 + 4) + 2 ) =7 (Малюнок 8)

(Вплітаємо квітку мальву) (Малюнок 9)

Ружа, мальва, півонія - символ віри, надії, любові. Лікували

людей від сердечних хвороб.

Завдання 6

V.Робота над задачами.

а)Усна задача. (Малюнок 10)

Жили - були три сестри Ружа, Мальва та Півонія. Найстарша з

них не Півонія і не Ружа, а найменша - не Ружа. Назвати імена

дівчаток - квіток від найстаршої до найменшої.

(Мальва - найстарша, Ружа - середульша, Півонія - найменша).

(Вплітаємо квітку волошку) (Малюнок 11)

Волошка - символ кохання, краси і велич неба.

Завдання 7 (Малюнок 12)

б)Скласти і розв'язати задачу за коротким записом.

1.Про що йдеться в задачі? (Про квіти волошки).

2.Що сказано про бджілку Віллі? Майу? (Віллі запилила 8

волошок, а Майа - 2 волошки).

Page 5: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

3.Про що запитують у задачі? (Скільки всього волошок

запилили бджілки).

4.Чи можна відразу дати відповідь на запитання? Чому? (Ні,

тому що не відомо, скільки запилила волошок Майа).

5.Якою дією можна дізнатися? (Додаванням).

6.А тепер можемо? (Так). (Малюнок 13)

(Вплітаємо квітку безсмертник) (Малюнок 14)

Безсмертник - дарує нам здоров'я, довголіття.

Щоб бути здоровим, треба чередувати працю з відпочинком.

Музична фізкультхвилинка

(відео додається)

(Вплітаємо квітку мак) (Малюнок 15)

Мак - символ печалі. Він оберігає сон дитини.

Завдання 8

VI. Геометричний матеріал.

1.Яка з фігур не є многокутником? (Круг)

2.За якими ознаками ми розпізнаємо многокутники?

(Вершинами, кутами, сторонами)

3.Чим подібні і різняться многокутники квадрат і

прямокутник? (Малюнок 16)

VII. Підсумок уроку. (Малюнок 17)

Ось і сплели ми гарний віночок для Катрусі. Але чого не

вистачає до віночка? (Стрічок). Так, діти, в'язати стрічки на

віночок треба вміти і знати символи. Яку стрічку вплітали

посередині... А це вже дізнаємося на наступному уроці.

Рефлексія.

Гра «Мікрофон»

1.Що нового навчилися? (Я навчилася обчислювати вирази з

дужками, я навчився...)

2.Що нового дізналися? (Я дізнався, що ромашка - це ліки від

простуди, я дізналася...)

Page 6: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

3.Мені сподобалося (розв'язувати задачу про три сестрички -

квітки, складати задачу за коротким записом, плести вінок із

квітів...)

VIII. Самооцінка

1.Хто сьогодні працював на високий, на достатній рівень?

(Діти піднімають руки)

2. Хто найкращий математик? (Всі молодці!)

IX. Домашнє завдання

Здоров'я всім міцного!

Page 7: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Список використаних джерел інформації

1. Брудко, Н.П. Уроки математики: 2 клас [Текст] : посібник для вчителя /

Н.Б. Брудко, О.Б. Сліпець, О.П. Фучила. – Тернопіль : Навчальна книга –

Богдан, 2013. – 272 с. – (Бібліотека вчителя).

2. Квіткові символи України [Електронний ресурс] // Наші квіти –

laria.com.ua. – Режим доступу : http://laria.com.ua/kvity-i-

mystetstvo/kvitkovif-symvoly-ukrajiny.htm. – Назва з екрану.

3. Мальва [Електронний ресурс] // Про Україну. – Режим доступу :

http://about-ukraine.com/index.php?text=460 . – Назва з екрану.

4. Природознавство [Текст] : практичний посібник учня початкової школи /

укладач Т.О. Сало, О.В. Сало. – Чернігів : Країна мрій, 2013. – 192с.

5. Рівкінд, Ф.М. Математика [Текст] : підручник для 2 класу

загальноосвітніх навчальних закладів / Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька. – К.

: Видавничий дім «Освіта», 2012. – 160 с.

6. Троянда [Електронний ресурс] // ВікіпедіЯ. – Режим доступу :

http://uk.wikipedia.org/wiki/Троянда. – Назва з екрану.

Page 8: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Додатки

Малюнок 1 Малюнок 2

Малюнок 3 Малюнок 4

Page 9: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Малюнок 5 Малюнок 6

Малюнок 7 Малюнок 8

Page 10: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Малюнок 9 Малюнок 10

Малюнок 11 Малюнок 12

Page 11: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Малюнок 13 Малюнок 14

Малюнок 15 Малюнок16

Page 12: Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець

Малюнок 17


Recommended