7
Фестиваль проектів Звернення до українців

Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

  • Upload
    tpy2007

  • View
    64

  • Download
    2

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

Фестиваль

проектів

Звернення

до українців

Page 2: Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

Патріотичне виховання школярів на уроках інформатики

2

Вікова група: 10-11 класи

Мета: активізація творчої діяльності учнів, систематизація і розвиток навичок

використання сучасних інформаційних технологій;

- формування навичок роботи з відеоредактором, вміння розподілу тексту, підбору

зображень за змістом;

- формувати розвиток ораторських навичок, уміння виступу перед аудиторією;

- розвиток творчих здібностей, комунікативних навичок, залучення до колективної

діяльності;

- набуття практичного досвіду організаторської роботи, роботи сценариста, режисера;

- виховання гармонійно розвиненої, національно свідомої людини, здатної до

саморозвитку та самовдосконалення;

- виховання патріотично налаштованого громадянина України.

Програми та обладнання: комп’ютери, ОС;

- програма для відеомонтажу;

- мультимедійне обладнання;

- музичний супровід;

- кабінет обладнаний для виступів.

Методичні рекомендації: підготовка до заходу починається за кілька тижнів. Учнів

можна поділити на кілька груп чи запропонувати підготувати індивідуальні проекти.

Оголошується завдання – створити відеопрезентацію до вірша, прозового твору чи придумати

власний сценарій фільму. Тема роботи повинна відображати останні події в Україні, показувати

думку автора щодо них. Учні мають також підготувати презентацію (захист) фільму на

Фестивалі проектів. Об’єм робіт визначається змістом вірша чи твору, на Фестивалі можна

проглянути кращі роботи або заслухати більш підготовлених учнів, якщо часу недостатньо. До

участі у Фестивалі проектів та обговорення робіт запрошуються вчителі, старшокласники,

батьки.

Хід заходу

І. Організаційна частина.

Привітання усім учасникам фестивалю.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вступне слово вчителя. Ознайомлення гостей заходу з програмою фестивалю,

оргкомітетом конкурсу, який буде вибирати кращий фільм. Коротка розповідь кількох учнів або

вчителя про останні події в державі.

ІІІ. Презентація проектів.

В ході презентації учні повідомляють тему проекту, називають віршований чи прозовий

твір та його автора, вказують причину, чому власне вони вибрали ці твори, що хотіли цим

сказати. Презентують свій відеофільм, при потребі коментують його.

IV. Обговорення презентації.

Page 3: Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

Патріотичне виховання школярів на уроках інформатики

3

•визначення теми і мети проекту;

•вибір, обговорення засобів збору інформації,

програмного забезпечення.

Організація проекту

•визначення джерел інформації;

•опис бажаних кінцевих результатів (типи відеофайлів,

вимоги до їх оформлення);

•розподіл завдань, організація роботи у групах (за

необхідності).

Планування діяльності в

проекті

•збір необхідної відеоінформації;

•підбір зображень;

•робота над створенням та оформленням фільму;

•монтаж фільму.

Робота у проекті

•демонстрація (презентація) результату;

•захист проекту;

•оцінка і підбиття підсумків.

Результати

Виступи учнів і роботи обговорюються членами оргкомітету конкурсу (журі). В кінці

заходу шляхом голосування усіх учасників (можна аплодисментами) визначається кращий

фільм глядацьких симпатій та кращий фільм за версією оргкомітету.

V. Підсумок.

Кожен з учасників фестивалю, незалежно від результату, заслуговує на заохочення.

Хороші оцінки з інформатики отримують усі учні, а переможці – найвищий бал.

За підсумками фестивалю готується шкільна газета чи замітка на сайт школи. Учасники

заходу дають інтерв’ю. Презентації створені учнями можна використовувати на уроках історії,

виховних годинах в інших класах школи.

Додаток 1

АЛГОРИТМ РОБОТИ НАД ПРОЕКТОМ

Page 4: Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

Патріотичне виховання школярів на уроках інформатики

4

Додаток 2

ПРИКЛАД ПАСПОРТА ПРОЕКТУ

Назва проекту До українців

Мета проекту

активізація творчої діяльності учнів, систематизація і

розвиток навичок використання сучасних інформаційних

технологій;

формування навичок роботи з відеоредактором, вміння

розподілу тексту, підбору зображень за змістом;

розвиток творчих здібностей, комунікативних навичок,

залучення до колективної діяльності;

виховання патріотично налаштованого громадянина

України

Учасники проекту 11-Б клас, Нововолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ

ступенів №2

Кількість учнів 27 учасників

Науковий керівник Вчитель інформатики

Тип проекту Творчий, патріотичний

Освітня галузь Інформаційно-комунікаційні технології

Навчальний предмет Інформатика

Форма подання Творчий продукт, збережений у вигляді відеофільму.

Етапи роботи над

проектом

1. Вступний урок, оголошення завдань проекту.

2. Проведення практичної роботи, вивчення основних

інструментів програми.

3. Робота над проектом (пошук та аналіз інформації,

підготовка матеріалу, підбір зображень).

4. Робота з відеоредактором (створення відеофільму).

5. Монтаж фільму (відеопереходи, анімація, музичний

супровід).

6. Демонстрація та захист готових відеофільмів.

Page 5: Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

Патріотичне виховання школярів на уроках інформатики

5

Додаток 3

Критерії оцінювання відеофільму

Загальні критерії оцінювання:

- відповідність темі заходу;

- новизна, оригінальність роботи, глибина ідеї роботи, образність,

індивідуальність творчого мислення;

- якість і складність технічного виконання роботи (оцінюється

обґрунтованість і раціональність вибору використаних

програмних засобів).

Додаткові критерії оцінювання:

- сюжет і композиція – наявність і оригінальність сюжету, його

смислова закінченість;

- якість художнього виконання – наочність і естетичність, єдність

стилю оформлення, якість, логічність, послідовність;

- дизайн – гармонійність колірної комбінації, якість

композиційного рішення, емоційність музичного чи словесного

супроводу, грамотне використання зображень;

- практична значущість – доцільність, важливість, можливість

використання роботи для виховання патріотичних почуттів у

глядачів.

Page 6: Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

Патріотичне виховання школярів на уроках інформатики

6

КАДРИ ВІДЕОФІЛЬМІВ, СТВОРЕНИХ УЧНЯМИ У РАМКАХ ПАТРІОТИЧНОГО

ПРОЕКТУ «ДО УКРАЇНЦІВ» (В. Баранов)

Page 7: Урок-захист проектів "Фестиваль проектів"

Патріотичне виховання школярів на уроках інформатики

7

КАДРИ ВІДЕОФІЛЬМІВ, СТВОРЕНИХ УЧНЯМИ У РАМКАХ ПАТРІОТИЧНОГО

ПРОЕКТУ ПРО МАЙДАН