7
Відкрите заняття ТЕМА: «Математич ні міста»

Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку «Математичні міста»

  • Upload
    -

  • View
    244

  • Download
    17

Embed Size (px)

Citation preview

Відкрите заняття

ТЕМА:

«Математичніміста»

Конспект заняття

для старшої групи з логіко-математичного розвитку Вихователь Кацаєва О.В

Програмовий зміст: Закріпити вміння дітей порівнювати множини, визначати суміжні числа, знання про цифри, вміння орієнтуватись у просторі; вправляти у прямій та оберненій лічбі, у розрізненні геометричних фігур, у розв’язуванні

логічних задач. Розвивати пам’ять та логічне мислення. Виховувати позитивне ставлення до занять з математики, бажання працювати разом.

Матеріал: лист, набори цифр, кубик з цифрами, квіти, овочі, фрукти, кошик, ілюстрація літака, геометричні фігури, дидактична гра «Знайди пару», бубон.

Роздавальний матеріал: картки з геометричними фігурами.

Хід заняття

Вихователь. Діти, ми отримали листа від Знайка. Ось що він пише: «Любі друзі! Запрошую вас до Країни Математичних Знань. У ній багато цікавих міст, де на вас чекають захопливі ігри та завдання».

Ця країна знаходиться дуже далеко, тому краще полетіти на літаку. Я заздалегідь придбала квитки. На борт літака будете заходити парами. Подивіться, на одних квитках зображені кружечки, а на інших – цифри. Полічивши кружечки на квитку , знайдіть відповідну цифру, що позначає їхню кількість. То і буде ваша пара . Тож шикуйтеся по порядку і займайте відповідні місця в літаку.

Приготувалися , полетіли.

Діти виходять парами з літака.

Місто Порахуй.

1 Гра «Чого скільки» ( прямий, обернений рахунок та зіставлення множин)

2. Гра «Порахуй звуки і виконай завдання» (Рахують кількість ударів в бубон і виконують завдання: присідають, стрибають, піднімають руки в гору і т. д.)

Місто Цифри

1. Гра «Пропущена цифра».

Галявина з квітів. Ці квіти незвичайні. Кожна квітка має свій номер. Квіточки розташовані у порядку зростання номерів. Деякі цифри заховалися, треба визначити які саме.

2. Гра «Назвіть сусіда»

Визначення суміжних чисел.

3. Гра «Займи відповідне місце ».

- Вихователь називає число, а діти стають на відповідну цифру.

- Завдання на орієнтування в просторі: крок вперед, назад, вліво, вправо і т.д.

4. Гра «Класики»

Діти стрибають вперед, назад по порядку від цифри до цифри і називають їх (Пряма, обернена лічба).

Місто Відпочинок.

Фізхвилинка під музику

Місто Розумники.

1 завдання Розв’язати задачі.

Білка шишечки збирала,

Розкладала. Рахувала.

Під сосною три знайшла,

Ще одну – на гілці.

Скільки всього припасла

Білочка гостинців?

Киця кубики купила, та один десь загубила:

- Ой, біда мені, біда,Три було , а стало… (2)

Скільки горіхів у порожньому кошику?

Скачуть жабки : «Ква-ква-ква!Ой, яка м’яка трава!»Тут- п’ять жабок, а там – дві, Скільки жабок у траві? (7)

У бабусі Варвари – онука Марійка, кіт ПушинкаСобачка Сніжинка. Скільки в бабусі онучок? (1)

Місто Геометричних Фігур

1 завдання Назви і порівняй.2 завдання Добав фігуру якої не вистачає. (Індивідуальні картки)

Вихователь. От і дійшла наша подорож кінця. Час повертатися додому. Парами проходимо на борт літака.Сподобалась вам подорож? Які міста ми відвідали? Яке місто вам найбільше запам’яталося і чому?

Кацаєва Ольга Володимирівна- вихователь дитячого садка «Журавка», Донецької області, Олександрівського району, смт. Олександрівка