Upload
sveta7940
View
55
Download
6
Embed Size (px)
Citation preview
Конспект уроку № 7Тема. Числові вирази. Рівності. Нерівності.Мета: навчальна : сформувати поняття числового виразу, рівності, нерівності; сформувати вміння виконувати завдання, які передбачають складання та обчислення значень числових виразів, використання поняття нерівності;розвивальна : сприяти розвитку уваги; розвивати пізнавальні здібності учнів; виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, творче ставлення до справи; Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.Обладнання та наочність: підручник.
Хід уроку
I. Організаційний етапII. Перевірка домашнього завданняПеревірка завдання, заданого за підручникомIII. Актуалізація опорних знаньФронтальне опитування1. Що означає знайти суму чисел? Знайдіть суму чисел 25 і 302.2. За допомогою якої дії знаходять різницю чисел? Знайдіть різницю чисел 90 і 47.3. Що називають добутком двох чисел? Знайдіть добуток чисел 18 і 4.4. За допомогою якої дії знаходять частку двох чисел? Знайдіть частку чисел 108 і 3.5. Чи можна обчислити значення виразу 35⋅(48:8+14) ?
IV. Вивчення нового матеріалуВи вже знаєте чотири арифметичні дії над числами додавання, віднімання, множення і ділення. Щоб записати, яку саме дію над числами треба виконати, використовують
числові вирази. Наприклад, записи є числовими виразами.
Запам’ятайте!!!
Запис, в якому використовують тільки числа, знаки арифметичних дій і дужки, називається числовим виразом.
Числовий вираз показує, яку арифметичну дію треба виконати над числами, але не показує результат цієї дії.
Вираз 24 + 2 називається сумою чисел 24 і 2.
Вираз 2 4 - 2 називається різницею чисел 24 і 2.
Вираз 24 • 2 називається добутком чисел 24 і 2.
Вираз 24 : 2 називається часткою чисел 24 і 2.
Числа 24 і 2 в кожному із цих числових виразів назинаються компонентами виразу.
Зверніть увагу:
щоб прочитати числовий вираз, спочатку прочитайте його назву, а потім його компоненти.
Число, яке дістанемо в результаті виконання арифметичної дії у виразі, називається значенням числового виразу. Наприклад, значенням суми чисел 24 і 2 є число 26, а значенням добутку чисел 24 і 2 є число 48.
Якщо числовий вираз сполучити з його значенням знаком рівності «=», то дістанемо числову рівність. Наприклад, 24 + 2 = 26, 24 • 2 = 48 — числові рівності.
Два числових вирази, що мають рівні значення, можна прирівняти. Для цього сполучимо їх знаком рівності. Отриманий запис теж є числовою рівністю. Наприклад, 24 + 2 = 13 • 2 і 24 - 2 = 44 : 2.
Запам’ятайте!!!Запис, у якому два числа, або два числових вирази, або числовий вираз і число сполучено знаком рівності, називається числовою рівністю.
? Чи можна прирівняти числові вирази 24 + 2 і 24 • 2? Ні, бо значення цих виразів не дорівнюють одне одному.
Коротко записують: 24 + 2 ≠ 24 • 2. Знак «≠» означчає «не дорівнює».
Зверніть увагу:
числова рівність показує результат порівняння — два числа дорівнюють одне одному;
запис, що містить знак ≠не є числовою рівністю.
Із двох різних натуральних чисел завжди одне число є більшим, а друге меншим. Наприклад, 9 більше за 4, відповідно, 4 менше від 9.
Коротко записують: 9 > 4 або 4 < 9. Знаки «>» і «<» означають відповідно «більше» і «менше». Такі знаки називаються знаками нерівності.
Знаком нерівності можна сполучити не тільки два числа, в й два числових вирази, якщо їх значення не дорівнюють одне одному і відомо, яке з них є більшим, а яке — меншим. Наприклад, 4 + 2 < 4 • 2. Аналогічно, знаком нерівності можна сполучити числовий вираз і число. Наприклад, 4 + 2 > 5.
Запам’ятайте!!!Запис, у якому два числа, або два числових вирази, або числовий вираз і число сполучено знаком нерівності, називається числовою нерівністю.
? Чи є числовою нерівністю запис 4 + 2 ≠4 • 2 ? Ні, оскільки у такого запису не ясно, який числовий вираз має більше значення, а який менше.
Зверніть увагу:
числова нерівність показує результат порівняння — яке із чисел більше, а яке — менше;
запис, що містить знак «≠», не є числовою нерівністю.
V. Засвоєння нових знань і вмінь1. Робота за підручником (§ 4)
Усно: № 106, 107, 108.
Письмово: № 112, 114, 126, 127.
2. Додаткові завдання
1) На склад привезли 58 великих і 78 маленьких ящиків з товаром. У кожному маленькому ящику було 24 кг, в у кожному великому — втричі більше. Складіть вираз для обчислення маси всього привезеного товару. Обчисліть значення цього виразу.
2) Знайдіть значення виразу:
VI. Підсумки уроку
Виконання тестових завдань
Обведіть кружечком букву, яка, на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
VII. Домашнє завдання
1.Завдання за підручником (Тарасенкова): § 4, № 113, 115.
2. Додаткове завдання. Розставте у виразі дужки так, щоб дістати правильну рівність.
Відповідь.